Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

tchempi

Je to... obstojné. Ale vzhledem ke jménům tvůrců a protagonistů je to čekal o level lepší s mnohem propracovanějšími zvraty. A závěrečné depkózní rozuzlení á la francouzské kriminálky 70. let mě taky moc neoslovilo. ()

O_Peki

Po dlouhé době napínavý, zajímavý český film. Výborné herecké obsazení, netradiční zápletka a rozuzlení. Pro plný počet tomu chyběla trochu větší akce a spád na konci. Takhle to tak nějak vyšumnělo. ()

bonovox

Zaujímavý námet ktorý ale v závere trochu začína škrípať, samotne rozuzlenie príbehu mi prišlo trochu nedotiahnuté ale aj tak ide o jeden z lepších českých filmov za posledné roky. ()

PTuranyi

Kriminálny film s originálnym príbehom odhalenia v živom vysielaní, ktorý má svojou tajomnosťou DNA thrilleru. Žiaľ kým medzi dialógmi sa darí produkcii vytvoriť celkom slušnú atmosféru, v okamihu keď začnú postavy medzi sebou komunikovať, celé kúzlo mizne a úroveň klesá niekam k televíznemu seriálu Policie Ostrava. Karel Roden a Igor Bareš svoje postavy hrajú veľmi dobre. Aj osadenstvo v rádiu hrá ešte celkom prirodzene. To sa však už nedá celkom povedať o policajtoch a Denise Barešovej, ktorej výkon bol naozaj na úrovni denného seriálu. 70% ()

gpx

Pokud je to krimi, tak hodně komorní a v rovině rozhlasové hry. Nicméně děj je dostatečně poutavý, aby zaujal i bez vizuální řezničiny. ()

revere

Inteligentně vyprávěný komorní krimi thriller. I když ta část à la thriller nevyzněla nuzně nebo směšně (případně mix obojího) jen díky tomu, že roli Radka s jeho monology byla svěřena Karlu Rodenovi. ()

TOPmoovie

v podstate minimalistický film, s poctivou kamerou, postprodukciou, hudbou. technicky kvalita. reziser si bol vedomy, ako putave je obycajne slovo a prerozpravany pribeh. cast filmu pocuvame putave rozpravanie a funguje nam fantazia ako pri citani knihy a zabralo to . to ze je premlcacia doba na vrazdu, je fakt absurdne .. ()

vinducha

Když musíš , tak musíš. Herci v hlavních rolích předvedli standard . Pocit , že se z tématu dalo vytěžit víc , tam ale malinko je. Připadá mi že si pan Sedláček nakládá víc , než na co skutečně má. Buď režie nebo scenář , oboje k úplné divácké spokojenosti  zřejmě  zvládají jen skutečná esa. A to se omlouvám , ale zatím mezi ně dle mého nepatří. ()

lu1

Jsou filmy, kde mi absence logiky nevadí, protože jsou o atmosféře nebo má být nelogické jednání postav. Tohle ale myslím není ten případ, tohle mělo být naopak postaveno na dokonale připraveném plánu a přesto to drhlo, ač se Roden snažil to prodat :) Jinak mi přišly dost nevyvážené herecké výkony Rodena, Barešové na jedné straně a té komisní bloncky. Škoda, nápad nebyl špatný. ()

naytsirk

Za mě po delší době kvalitní český snímek…Sedláček tentokrát nezklamal, stopáž ideální a ten scénář je vynikající…Užil jsem si to… ()

Colomba666

⭐️⭐️⭐️⭐️Roden = jediný způsob, jak ode mne česká tvorba vysomruje více jak 3*, on je prostě diamant mezi ... raději nebudu říkat čím. ()

futislav

Na naše poměry nadstandardní snímek. Solidní zápletka i kamera. Co bylo asi možné více zdramatizovat byl konec. Jedno rýpnutí si ale neodpustím. Jak jsem již psal v několika předchozích komentářích, bolestí posledních českých filmů je velmi špatná dikce herců. Drmolí, není jim rozumět a snaží se bezdůvodně odříkat naučený text co nejrychleji. Že to dělají mladí herci, u kterých by se to dalo omluvit nezkušeností a trémou, je celkem pochopitelné. U starého matadora Rodena to působí rozpaky. ()

Awer

Velmi nerealisticky působící konkrétní děj, zpracovaný oním velmi civilním Sedláčkem, s ambicí velmi věcně zasáhnout dva velké společenské problémy (divoká devadesátá a ona promlčecí lhůta). Dohromady to jde tak nějak divně. Člověk to odkouká, je tam napětí, každá z těch tří složek (hyperhustý thriller, komorní vyprávění, dokumentární apel na společnost) sama o sobě je fajn, jen prostě úplně nechápu, k čemu jsou potřeba režiséři, když si stačí, jako v některých restauracích, dát na talíř kus smažáku, kus asijských nudlí a vyvoněnou tortillu... ()

Naby

Za mě zajímavé, napínavé, dobře vymyšlené a originální. Nicméně mi film doporučila hromada lidí a potom je moje očekávaní až nerealistcky vysoké ;-). Celkově teda doporučuji všem co mají rádi kriminálky a napětí. Na českém písečku bych řekl, že se jedná učitě o něco v TOP10 letošního roku. Celkově hodnotím 3,8* ()