Obi-Wan plánuje ďalšie kroky proti Impériu, ktoré sa ho snaží dostať. (Disney+)

Robajz odpad!

Chce se mi brečet jaká hovadina to je. Když si nedají ani práci s omlazením Anakina, kterej vypadá dost příšerně a má hrát ještě padawana. Souboj zase jak z fan-youtube videa. ()

dolphin999

Spoiler alert... Trošku nechápu český klasický hate.. Např na IMDb ma nynější epizoda 8,7..Ano, Hayden měl být ve flashbacku omlazen, paradoxně vypadá hůře než ewan🤣a to myslím je v reálu mladší než Evžen. Nicméně ja jsem si to užil a nenechal se tím nějak rozhodit, naopak je to pak super scéna. Několik věcí, např. jak Reva může znát Vaderuv původ, zde bylo vysvětleno. V minulých dílech spousta lidí dávala hate právě za toto. Jo a vlastně taky grand inquisitor žije, teď asi budete nadávat jak mohl přežít.....Wake up, je to Star Wars...kde není logika, je force 😉 ()

Pilgrim6

Dal bych tomu 4 hvězdy, ale tak abychom tu offsetli odpadaky, tak za 5. Jak píše bart_ níže, je to sázka na jistotu, díl nabízí několik opravdu skvělých momentů, obzvláště Vader tuto epizodu nese. Reva se v tomhle díle myslím velmi zlepšila, jak hereckým výkonem (tahle pozice jí sedí lépe), tak vysvětlením příběhu a motivací. Smrt jedné z postav mě překvapivě chytla. Flashbacky naprosto boží, tohle myslím fans chtěli. Něco tomu ale chybí. Primárně bych řekl, že hudba, která je naprosto nemastná, neslaná, což je extrémně překvapivé vzhledem k tomu, že hudba Natalie Holt byla v Lokim skvělá. Pokud neutáhne ona, pak by to chtělo nějakou namixovanou prequel/original trilogy hudbu od Williamse, tomuhle režijnímu rozhodnutí nerozumím. Přesto opět souhlasím s bartem, že se z celého seriálu dalo vytěžit mnohem víc a také jsem víc shovívavý než bych byl u jiného seriálu. ()

matony1989 odpad!

Prvotné nadšenie po vzhliadnutí Ewana McGregora ako Obi Wana veľmi rýchlo vypršalo. Niet dielu, pri ktorom by som nechápavo klepal na čelo. Serial si vie protirečiť od scény k scéne. V 2. časti, Vader force pushne Obi-Wana z plameňa, pričom ten plameň uhasí, ale už to nevie spraviť znova o par sekúnd neskôr. V 3. časti napríklad, Obi Wan ledva pohne nejakou prkotinou a o pár minút neskôr už vie zadržať prasknuté sklo hlboko pod vodou na ktoré posôbí mega tlak. V tejto časti sa nemôžu evakuovať všetci ľudia, lebo majú prednosť tí čo čakali už mesiace, ale pri útoku sa zázračne už všetci zmestia. (ak ma byť problém destinácia a nie kapacita lode, tak to tiež nedáva zmysel, že tam museli kvôli tomu čakať mesiace, namiesto toho aby aspoň niekam išli a odtiaľ sa zas presunuli kam potrebujú. Keď sa skrývajú pred Impériom, aspoň by ich ťažšie vedeli trackovať, ako takto keď sú stále na tom istom mieste .....).  Vader ma "kúl" moment pri používaní "Sily", ale znova ma asi dáky cooldown na "kúzla" a nemôže to spraviť znova. Hlavná postava seriálu akrobatka Reva, vraj prežila útok na Jedi Temple počas order 66 tak, že predstierala smrť, priamo pred Anakinom. Vo svete, kde force sensitive ludia vedia vycítiť smrť niekoho cez celú galaxiu. Pod lampou je najväčšia tma? Taktiež vo filme epizoda 3 vidno ako kloni ešte preventívne strielajú do mŕtvol. Scenáristi sú proste úplne strašný. Lightsaberami sa tu ludia prepichujú ako hrozienka na jednohubke, ale zjavne to nemá žiadný efekt, lebo veselo žijú ďalej. Toľko k jednej najobávanejšej zbraní v galaxií v podaní Disney. ()

Martin_47 odpad!

To je dno. Mám pocit, že ta malá neherečka co hraje Leiu psala snad i scénář a navrhovala choreografii, jinak si to nedovedu vysvětlit. Jedno z nejbohatších studií nějak dokázalo, že seriál působí jak nějaký horší epizody Herkulese nebo Xeny. Já vážně nevím jestli sem kdy viděl něco hrošího než je tohle. Já vždy fandil Jediům a "světlé straně síly", ale po týhle bezradnosti mám chuť ničit. Budoucnost je asi jen ve SW hrách. ()

Miky191

Po totálnom režijnom a scenáristickom trashi z predchádzajúch epizód je to mierne zlepšenie, predovšetkým posledných 10 minút je kvalitou na tom konečne aspoň tak, ako tie najhoršie diely Mandaloriana. Dokonca aj Reva je v niektorých scénach znesiteľná. Väčšina epizódy je ale nechutný, náhodne vygenerovaný bordel pred zeleným plátnom odohrávajúci sa v jednej digitálnej “jame”, ktorý by neobstál ani ako cutscéna videohry z obdobia okolo roku 2002. Disney tento seriál proste nadobro skurvilo a znehodnotila sa tým aj celá značka Star Wars ešte viac, ako po poslednej trilógii. PS: Tá scéna s Vaderom, ktorý k sebe pritiahol celú záchrannú loď malo by krucinál čo? ()

SyL3r

Konečne časť ktorá nemá deravý dej a je vcelku zaujímavá. Ale na záchranu tohoto seriálu nestačí. Uvidíme finále. ()

Fearghast

Ja Jar Organa naštěstí dostala minimum prostoru v tomto dílů. Během dílu se prakticky nic nedělo, nic co by nešlo shrnout do jedné jednoduché věty. Flashback s Hayden Christensen potěšil, ač teda CGI byla fakt děsivá - ubrat 30 kilo a 20 let se moc nepovedlo. BTW nechte se propíchnout světelným mečem, slyšel jsem, že je to super alternativa k akupunktuře. ()

zborja

Beru zpět moji předchozí kritiku Inkvizitorů. Konečně je mi sympatická i Třetí Sestra, což se nedá říct o ostatních. Fakticky vzato, abdikovala na svoji funkci a Lord Vader ji vyhověl, stejně jako jednomu imperiálnímu důstojníkovi ve filmové serii. Anakin je v Síle mocný, ale jak by řekl jeden z jeho učitelů: Pád pýcha předchází. A to si stále nemůže zapamatovat. Horká hlava jej do všech jeho potíží dostala. Neskonale mě baví to, čeho jsem si začal všímat až díky Mandalorianovi. A to, jak postava v masce/helmě vyjadřují emoce, skryté zrakům diváka. Když si jde Vader pro Kenobiho, je zcela zřejmá jeho představa triumfu. Když cupuje loď, vydíme hněv a když mu ptáček uletí, tak ta samá přilba odráží výraz naprostého údivu a prozření, že Mistr měl zase pravdu. Trochu jsem se bál opakované scény souboje Kylo Rena s projekcí Luka, ale naštěstí se Ben šetřil a práci za něj odvedl jiný bývalý skoro Jedi. Síla v tom je. A je jí mnohem více, než v poslední filmové serii. A od příště fandím jen klonům, stormtroopeři jsou opravdu marní. ()

colis

Nikdy jsem nebyl toxic hater SW. MILUJU SW a vždy to byla moje srdeční záležitost. Ale tohle je vážně děsný! Kanon dveře neprorazí, ale meč ano, proč to teda neudělali rovnou? Proč tím kanonem nestřílejí pak na ty lidi, když Stormtrooper je totální nýmand a netrefí vůbec nic, krom tý ženský, kterou jsem měl jakoby asi oplakat. Ta byla ještě stupidnější než stormtrooper, jelikož čeká, až i někdo trefí aby mohla použít granát. On totiž granát asi nejde použít rovnou. Ani nevím jestli umřela, protože lidi co umírají se zase vracejí na scénu zpátky, jako kdyby neumřeli, ale dali si jen menší pauzu v bactě. To byl Qui-Gon teda hodně špatněj Jedi, když ho zabil jen obyčejnej světelnej meč, kterej ostatní lidí nezabíjí. O tom, jak Leia opraví harware základny bez pomoci či návodu, ale droida neopraví asi nemá cenu psát. On ho totiž opravil Obi-wan, kterej ani neumí vypnout bránu co se dá obejít. Imperium devastuje planety lusknutím prstu, ale bandu uprchlíku není schopno zlikvidovat. Asi na takovýhle mise posílají totální dementy. Nejvíc jsem se pobavil u Obi-Wanova záznamníku. Borec mu tam nahraje tu nejtajnější zprávu co může - LOL. Obi se na to podívá a svěří záznamník týpkovi, kterej ho chtěl nejdřív ojebat a zná se s ním asi 3 minuty (tleskám Obi, jsi genius) Borec samozřejmě záznamník ztratí... já už vážně nemůžu, ale ok tohle ještě dopíšu, už zbývá naštěstí jen jeden díl. Hrozně zajímavý bylo, že se Obi původně nevešel do transportéru, protože tam byli lidi, kteří tam čekali měsíce, naštěstí se potom tam všichni vešli - MAGIC! K tomu transportéru mám ještě jednu poznámku - Past na Vadera, wonderful, sundal loď a najednou letěla jiná. Proč ji nechytl? To má nějakej cooldown, nebo tahle lodě je vůči síle imunní? Achjo... a teď to nejhorší snad. Jak může, doprdele, random dítě předstírat smrt před tím nejvíc fckin force sensitive týpkem širokodaleko?! já fakt nevím tvl, chce se mi brečet co se děje se světem SW... ()

Saralinos

Nevím, jestli mě ovlivnily minulé 2 epizody tím, jak byly moc špatné, ale epizoda 5 je reálně dobrá. Jasně, najdou se tam blbosti, jako, že 10letá holčička opraví otvírací střechu, nebo, že se kameramanovi klepe ruka, stejně jako mně, po zhlédnutí dílu 4 a taky nedává smysl, proč prostě neotevře impérium dveře jinak, než že do nich střílí, ale na druhou stranu je tam dost kvalitních věcí. Docela se mi líbil plot twist, že Reva chce vlastě Vadera zabít. Prostřihy do minulosti na Anakina a Obi-Wana byly taky velmi dobré a po konci tohoto dílu jsem se dokonce těšil na finále série. Nesuďte mě, ale z Vadera konečně šel pořádný strach a jeho souboj s Revou nyní patří k mým oblíbeným soubojům se světelnými meči. Za mě kvalitní díl, který má právo na 4 hvězdy. ()

jirikzaboj

Skvěle napsána epizoda, konečně! Pracuje se tu s postupně gradující atmosférou, nostalgickými probliky a závěrečnou pointu, která posadí nejednoho na zadek. Připomínající jak prequely, tak sequely a do jednoho dílu nacpat tolik odkazů, vypravěčských trháků a dokonce i nějaké zajímavé twistíky, které otočí celým příběhem seriálu a ovlivní tak výslednou empatii u postav. Jen Škoda, že to přišlo až v předposlední epizodě a s těžkostí si říkám, kam asi závěrečná epizoda povede. Druhou sérii ale prosím ne, nechme to už spát. ()

Aseras

Dám tomu ty tři, protože je to k vaření/věšení prádla celkem v pohodě. K vysávání moc nedoporučuji, protože neuslyšíte asi podesáté: „pokusím se vám získat trochu času”. Uvidíme co finále. ()