Manyeo Part2. The Other One

• Južná Kórea 마녀 Part2. The Other One (viac)

V tajné laboratoři se probudí mladá dívka. Ta se náhodou setká s Kyeong-hee, která se snaží ochránit svůj dům před gangem, který ji obtěžuje. Když gang narazí na neznámou dívku, je přemožen její nečekanou silou. Tajná laboratoř mezitím po ní začne pátrat. Kdo je tato tajemná dívka a proč je pronásledována? (mikki089)

AffectedFace

"For what? Watching fucking netflix? I spent so much money on that shit, it's a waste" Jako pokračování jsem čekal větší odvar, co se týče akce, jelikož první počin seznamoval diváka se světem okolo, ale i tak si drží slušné tempo. Do sebranky nepřátel byla přidána i nová postava Američana, který mi přišel až moc cringe a jeho superpowers jsou ze začátku dost outstanding, no potom vypadá jako pussy, ale ve srovnání s hlavní hrdinkou, jsou na tom vesměs všichni stejně. Je tam hodně cítit A Night in Paradise vibe a to jsem miloval. Hoon-jeong Park se snažil pokračování udělat více sci-fi, takže na scénu určitě muselo přijít i velkolepější CGI, které ve světlejších oblastech vypadá celkem špatně, ale ve tmavších přesně naopak. Trošičku zamrzelo postupování v duchu mystériózna, protože už bych celkem rád viděl ten pořádný twist, který jsem zde čekal, bohužel. Na druhou stranu, snímek určitě dostane další pokračování, takže si úplně nestěžuju, leč R-Rating sci-fi snímků s gore je velice málo. Pokud se vám líbil první díl, tak druhý v rámci možností nezklamal a můžu doporučit. Čisté čtyři hvězdy. ()

EvilPhoEniX

První letošní zklamání z Jížní Koree. The Witch part 1 byla parádní akční a brutální jízda s emocemi, narvaná zvraty a skvělými akčními scénami a dvojka pochopitelně byla jeden z nejočekávanějších filmů roku z JK, ale s výsledkem bohužel nejsem moc spokojen. Iritovalo mě tu dost věcí, abych si to mohl užít. Dějově je to průměrné a vlastně i dost podobné jedničce jen s jinou dívkou v hlavní roli, které jsem však moc nefandil. Tady mi chyběla ta transformace nevinné dívky v ultimátní stroj na zabíjení, tady zkrátka jen chodí, mává rukama a všichni odlétají jak kus papíru. Film má samozřejmě kvalitní vizuál, byť triky hodně drhnou. CGI je tu viditelně špatné a na tomhle Korea musí ještě dost zapracovat. Marvelizace Jížní Koree je směr, který mě úplně nerajcuje a rád bych návrat ke starým nekompromisním a realistickým řežbám. Akce tu překvapivě moc není. Během první hodiny a půl se tu ukážou jen 3 akční scény a úplně mě nestrhly. Samotné finále má téměř 20 minut, ale nebralo mě to. Přišlo mi to umělé, přehnané, všichni tu mají schopnosti od létání po nesmrtelnost bez žádných stanovených pravidel a budí to dojem Man of Steel v rkovém ratingu- když došlo na Gore, tak jsem byl spokojen, ale toho nebylo tolik, kolik bych si přál. V jedničce se mi líbilo, že hlavní hrdinka mordovala normální lidi, tady většinou bojují jen lidi se superschopnostma a nemělo to ten správný drajv a šťávu. Odbočka s mafiány byla zajímavá a mnohem rád bych to viděl jako klasickou gangsterku. kde se budou řezat nožema, než létat ve vzduchu. Zkrátka se přešlo do Marvel/Anime stylu a své fanoušky si to najde, já se chvílemi bohužel nudil a nedostal jsem potřebnou akční satisfakci, ale na slušný průměr to samozřejmě vystačí. Od filmu roku to má však daleko. 6/10. ()

Jirka_Šč

Jednička je výrazně lepší a kompaktnější. Tato "čarodejnice" je taková "rozháraná" a "rozbitá". Naštěstí jsou zde závěr a podtitulková scéna, které daly příběhu pointu, souvislost a kupodivu i naději, že by trojka mohla být lepší. ()

PauloZ

Trošku zklamání a velká škoda těch efektů! Oproti bravůrní jedničce tu očividně nebylo tolik finací na CGI a i ten scénář klopítá. Každopádně za mě pořád dobrý, protože je to i přes béčko velký nářez. Ja Jun je korejský Neo. ()

agentmiky

Nechápu ten šílený rozdíl v hodnocení oproti jedničce. Mně to přišlo na dost podobné úrovni. Ano, že jsme přišli o hlavní herečku z jedničky, to trochu zamrzelo. Naštěstí se má jednat o trilogii, takže si ještě hezky počkejme. Dvojka se veze na podobné premise jako její o 4 roky starší sestřička. Audiovizuálně se jedná o špičku žánru. Příběhově moc nového nepřináší, potěšily ale zejména nové postavy (zejména ta hláškující dvojka...ten chlapík mě svými vtipy docela rozbíjel, ne že ne). Změna prostředí též filmu prospěla (zasněžená krajina, poté lesy). A akce? Uznávám, že jsem si místy vzpomněl na Marvel (myšleno ve špatném). Ale kontaktních bitek se tam dost našlo, choreografie též na úrovni, vše doprovázené pěkně brutálním vyobrazením. A samotný závěr dost nalákal na uzavření trilogie. Fakt mě zajímá, co si tam na nás autoři vymyslí. Za mě dávám 6,5/10 ()

Lenka.Vilka

Druhé Witch by se úplně v klidu hodil dovětek "Same old shit, but different day". Pokud někdo neviděl první díl, bude trochu víc v hajzlu, protože tady nikdo rozhodně nic nevysvětluje. Není k tomu důvod, máš jedničku, diváku náš milý! A ono je poměrně jasné, kam to bude směřovat a jaký bude finále. Protože...máme tady "tu druhou", potom super agenty, vrátí se super scooby gang a ta partička lidských grázlů je jenom maso do mlýnku. Proto tady nemůže být žádný podobný zvrat jako v jedničce a je třeba to tak trochu udělat větší a propojovací, od toho dvojky prostě jsou. Takže jo, já jsem se bavila a o tom to podle mě bylo především. Fakt to bylo zábavný. No, a teď jsem o to víc zvědavá, jak bude braný Tyrant. Jestli jenom jako vedlejšák pohledu z druhé strany nebo jestli to bude zároveň fungovat jako propojení do závěrečné části trilogie, když to teda nebude nakonec film, jak bylo plánované, ale seriál. Uvidíme :) ()

Skeksis

Keď si odmyslím všetky absurdity typu menenie DNA tak, že skočíte zo strechy ako nič, jedným šmahom odkopnete auto, a hýbete vecami bez dotyku..., tak to bol dobrý akčný film. Superľudia by už neboli ľudia. To nikdy neboli ani nebudú:)) ()

Torako.chan

Kriv, bitky, superschopnosti a tak.. jako asi by to nemuselo být špatný. Akční scény se mi líbily, i když už byli sem tam trochu přes čáru, vypadalo to docela dobře. Zbytek obsahu ale bylo prostě cosi... nevím co. Samotná první část nebyla bůhví co a stačila by mi sama o sobě bez tohohle cosi, co má být druhá část. Podle místních komentů jsem čekala, že mi to něco z první části osvětlí, ale ne. Pff.. ()

iXtr3m3

Silné tri hviezdy, ale určite slabšie ako prvá časť. Prvá časť bola riadne brutálna aj narvaná brutálnou akciou. V druhej časti sme dostali uberuberzáporákov aj klaďasov?, ale bolo to už asi až príliš sci-fi, ako prvá časť, v podstate sa medzi sebou kosili Kapitáni Amerika na steroidoch mixnutý Flashom a neviem čím ešte. Akcie bolo dosť, bola taktiež brutálna, záporáci boli riadni takmer nesmrteľní supersilní a superrýchli psychopati a potom hlavná hrdinka, ktorá bola ako z inej dimenzie, ale nejako my to strácalo zmysel a pointu sme sa ani nedozvedeli, v podstate zostáva čakať na tretiu časť, ktorá by to mohla snáď rozuzliť. Komu sa páčila jednotka, tak nemá na výber, keď chce vedieť, ako to pokračovalo ďalej, len toto beriem ako také polovičné pokračovanie a polovičné široké rozvetvenie príbehu, keďže sa vymenili hlavné postavy, ale aby som nebol len prísny a kritický, tak na pokračovanie určite hodím očko, lebo predsa je to len ultimátna gore rubanica mixnutá komixom ála Xmeni. ()

Illy

Druhý díl je o špetičku slabší než první, ale pořád paráda a já se fakt těším až se ve třetím vše propojí. Tedy doufám že to dobře dopadne a natočí ho. ()

dannyyy

První díl byl rozhodně lepší. Lepší příběh a rozhodně lepší souboje. Druhý díl akcí nestrádá, ale je to už takové X-MENovské. Hlavní hrdinka oproti té z prvního dílu vlastně vůbec ani nebojuje, jen stojí, blbě čumí, útoky zastavuje v nehybnost, nepřátele odhazuje telepaticky stovky metrů daleko a zase jen blbě čumí. Každopádně to bylo hezky natočené, bavilo mě to a krve bylo také dostatek, takže za mě OK. Po-titulková scéna jasně naznačuje, že se můžeme těšit na Part 3. ()

Rathalos

Po vybornej jednotke velke sklamanie v podobe druheho dielu,menej akcie,viac kecov a na Juznu Koreu aj slabsie triky a efekty,skoda,ale zjavne bude aj trojka v buducnosti,tak mozno sa to kvalitou opat zdvihne smerom nahor...:-) ()

mikki089

Úvodní scéna naprosto skvělá, pak už to šlo ale celkem dolů. Film byl násilnější a krvavější než předchozí díl, ale stále to nebylo příliš přehnané. Bojové scény byly pěkné na sledování a velmi dobře nacvičené. Nicméně celý děj filmu působil jednoduše. Dvě hodiny jste v podstatě sledovali, jak dvě skupiny lidí se super schopnostmi pronásledují jednu dívku, co má schopnosti na úrovni boha, a která je všechny doslova mávnutím ruky během 15 minut porazila. Přála bych si, aby tvůrci dodali příběhu více hloubky, více se zaměřili na původ dívky a možná více na to, jak se stala tak silnou a nejmocnější z nich. Co se stalo v laboratoři? Proč byla stvořena? Více informací o ní. Teoreticky vzato jsem se skoro nic o ní nedozvěděli, většinou šlo vážně jen o jednoduchou honičku... ()

xxmurphyxx

Bohužiaľ o krok alebo aj dva vedľa oproti parádnej jednotke. Znateľne tu chýbala surovosť a hororovosť jednotky, toto mi miestami pripomínalo Kórejský Marvel, ten slabší Marvel. Typu Eternals. Film tak trochu dopláca okrem straty identity aj na pozíciu prostredného filmu plánovanej trilógie, kde sa to tak nejak začne a tak nejak ne/ukončí. Tempo je dosť pomalé, nevyvážené a moc tomu neprospieva ani snaha o budovanie loru, ktorý nepatrí k niečomu, čo by človek ešte nevidel. Partička dobrých metaľudí vs partička zlých metaľudí vs ľudstvo. Nič, čo by človeka neposadilo na prdel. To platí aj o akcii a atmosfére, celé to je na Kórejské pomery až moc priemerné. Ale pozrieť sa to samozrejme dá a má to svoje svetlé momenty a hlavne ten bradáč s jeho Kórejskou šéfkou bavili v každej scéne. Dúfam, že sa trojka vráti naspäť ku koreňom jednotky, šancu odo mňa dostane určite. ()

Kushina

Jako akční masakrální "zombie" řezničina to nemělo chybu. Avšak co se příběhu týče, tak jsem z toho pořád tak nějak na pochybách. Možná proto, že jsem neviděl první díl, ale celkově mi to nedávalo žádný smysl, hlavně ten konec. Ale akci jsem si užil, tak proč ne. 60% ()

HanzoBureshi

Part One byla neskutečná, ale Part Two je spíše docela zábavně pohodovým pokračováním. Při sledování první části, která byla naprosto cool, a ukázala spoustu es v rukávu, bylo hned jasné, že znovu zažít takový pocit plných šokujících momentů se stává nereálnou věcí. Hoon-jung Park si to zřejmě myslel také, protože druhá část působí více uvolněně a akce je tu mnohem více. Příběh je i dost podobný, máme tu útěk, rodinný dům, první polovinu filmu seznamování a druhou půlku velké akce. Shin Shi-A v roli nové postavy také cool. Je to pořád randál, má to skvělou akci a vizualizaci, ale jedná se o slabší pokračování, u kterého to jinak vyřešit nešlo. A jelikož jsme s tímto světem byli už seznámeni, tak nějaká ta tajemnost je samozřejmě logicky pryč. Pokud ale vznikne třetí díl, tak se jedná o velmi slušnou předehru. Mé hodnocení: 7.5/10 ()

Mukade

Eun-Su Seo by bola super ako Motoko Kusanagi... ............................ O istých eng titulkoch pre ten film niekto napísal  "These subtitles are an effrontery to the highest degree!" a napísal to veru dobre (a platí to pravdepodobne na všetky, je ich zopár k tomuto dátumu). No aspoň som sa naučil nové slovo - effrontery ((: ()

Tranda

Příběh 6/10, Akce 6/10, Drama: 6/10, Humor 4/10, Násilí 7/10, Zábavnost 6/10; Hudba 6/10, Vizuál 5/10, Atmosféra 6/10, Napětí 6/10, Casting 7/10; Emoce 2/10. 6/10 ()

AmunRa

Druhý díl se vyznačuje především mnohem slabším scénářem. Oproti prvnímu dílu jen vcelku slaboduchá vyvražďovačka převážně pomocí telekineze, i když i zbraně přijdou ke slovu. ()