Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu. Jedinou nadějí na přežití je přenést vojáky i civilisty do budoucnosti, aby se zapojili do boje. Dan Forester, odhodlaný zachránit svět pro svou dceru, se spojí s geniální vědkyní a svým odcizeným otcem, aby zvrátil osud planety. (Prime Video)

JohnSmith

Spoluprací Paramountu a Amazonu vznikla hodně povedená sci-fi řežba, mixující Na hraně zítřka a Vetřelce. Asi to nikdy nebude klasika, ale je to řemeslně velice dobré, svižné, výpravné a nenudí to. ()

Jacob23

Dokud se hýbe,střílí a vybuchuje je to poměrně zábavný akčnák..jakmile se začne mluvit, řešit budoucnost Světa a záchrana rodiny bolí z toho hlava. ()

zigíš

Po nevýrazné trailerové kampani, vlastně až překvapivě svižná jízda. Expozice je dlouhá, pravda a ne vždy se trefí -hlavně humorem- ale jakmile se proletí červí dírou a dojde na titulní válku, konečně je na co koukat. Režisér Lego Batmana (!) opisuje kde může od Emmericha, přes Verhoevena až po Baye (i Carpenter s Limanem se tam najdou) no budiž nakonec, je to režisér Lego Batmana !!! Snad je to tím, že takhle zábavné, přiznaně tupé blbiny s áčkovým budgetem se moc netočí ale já se tříhvězdičkově bavil. A tu čtvrtou přihodím za fajn dizajn monster. ()

mkubalikova

Tohle by mě neurazilo ani v kině. Vypnutý mozek je důležitým předpokladem pro lepší divácký zážitek, nicméně vše ostatní (triky, akce, tempo, napětí) funguje překvapivě dobře. 70% a Chris Pratt je sympaťák! ()

Lukyn007

Trailerová kampaň podprůměrná, proto jsem u TV koukal jako blázen, že se z toho nakonec vyklubalo solidní akční scifi, který si rád dám někdy znovu. ()

Jaro.Krafcik

Filmy od amazonu vôbec nie sú zlé. Aj keď toto sci-fi s odretými ušami nadpriemer. Hlavne vďaka hercom, dostatočnej akcie bolo cítiť že je to drahší film. Ale na jedno pozretie pri nudnom večeri určite diváka zabaví, skoro ako keby to režíroval Michael Bay. Skúsenejší režisér by to ešte určite zdokonalil. 4* ()

Kali4

Film ze začátku slibuje hodně a nakonec nedoručí, co přislíbí. V zásadě začne v jedné poloze a žánru a postupně se (ne zrovna hladce) přesune jinam. A poslední čtvrtina trochu bolí. Ale líbí se mi ty ambice a hlavně opening, ta dramatická síla, u které tak nějak tušíte, že se postupně vytratí. Úplně se ale nevytratila, něco z ní zůstalo i na konci, což je v daném ranku akčních sci-fi vlastně moc fajn. Není to žádný Vetřelec ani Na hraně zítřka a Chris Pratt byl pro mě překvapivě jedním ze slabých článků (což jsem čekal spíš u jiných herců), ale vlastně jsem si to celé užil. P. S.: A docela bych ocenil, pokud by se někteří uživatelé v komentářích uráželi jen mezi sebou a netahali do toho ostatní "idioty", "šulíny" a "jednobuněčné organismy" - tyhle kecy je vždycky lepší nechat si do soukromých diskuzí a neurážet všechny kolem. ()

WincKruspe

Kdyby to byla jen tupá akční střílečka, tak bych byl naprosto spokojen, vizuálně to totiž vypadá skvěle. Bohužel ten děj a levičácká propaganda je místy naprosto umrtvující. Film se tak poskládá do několikanásobnýho klišé mišmaše, takže to nejde brát "tak vážně" jako třeba ve všech směrech daleko líp propracovaný Na hraně zítřka. A obsazení tomu taky moc nepomáhá Pratt je teď možná populární, ale nějak zfotříkovatěl a navíc pro mě to vždycky bude jen Andy, takžy tady ho těžko brát vážně. ()

blackJag

"MUSÍŠ ZAJISTIT, ABY SE TOHLE NIKDY NESTALO." Celou dobu jsem měl neodbytný pocit, že v tom není ani sekunda původního materiálu. Z každé scény na mě řvala nějaká vzpomínka na jiný film, většinou i poměrně nedávná... Ale není to neoriginalita, co mě na filmu síří nejvíc, je to způsob, kterým je to všechno představeno - lhostejné řemeslo. V jeho prospěch nehovoří ani přetažená délka nebo kulhající logika, především ale neschopnost Chrise Pratta utrousit nějakou vážnější hereckou polohu. Minimálně v tomto filmu to z jeho strany byla velká bída. 50% ()

Hollohlaway

Jako oddechovka to funguje docela dobře, navzdory spoustě nelogičností, ale to tenhle žánr holt přináší. Obsazení příjemné a vzruchu a akce dost. I pár fórů se najde. Ale je to dost neučesané, řekl bych i zbytečně dlouhé a mezery ve scénáři občas bijí do očí, viz závěrečná zoufale amatérská mise v ledu. ()

Ludivitto

Slabší 3*. Buď jsem už moc starej nebo to bylo fakt neuvěřitelně pitomý. Nebo oboje. Ten film absolutně netuší čím chce být. Přitom v některých rovinách fungoval OK (první setkání s Whitespikes). ()

blackkocour

Na hraně kurvení.. celkem ušlo. Letní výplach, co nám každým rokem, nějaký ten masový korporát, zasytí do prdele obřím klackem, a my to rádi přijmem, i když sledování nemusí být zrovna nejsladší. Tohle neudělá díru do prdele, ale.. nějaké ty nenáročné buzny to trochu pobaví. Nemám nic proti existenci, těchle sci-fi hoven, ale přitom mám velký problém je sledovat. No, usuďte sami. ()

Ironfood

První zhruba třetina vypadá celkem slibně, zápletka sice není příliš originální, ale je tam pár zajímavých nápadů i nějaké to napětí. Od chvíle, kdy se objeví mimozemšťané, to však začne jít z kopce. Logika se nám z děje čím dál více vytrácí a čím dál častěji to připomíná jiné filmy, a to někdy i takovým způsobem, že si říkáte, jestli to náhodou neměla být parodie. Co se týče těch mimozemšťanů, čekání na jejich první zobrazení je natolik uměle natahované, že to vytváří dojem, že tvůrci věří, že vymysleli něco opravdu démonického, co divákům vyrazí dech. O to větší je pak zklamání z jejich tuctového vetřeleckého vzhledu, o zmateném chování při boji ani nemluvě. A ani ta Yvonne mi už nepřipadá tak extrémně sexy jako před lety:-) Takže ve finále hooodně slabé tři hvězdičky. ()

Drnqonovic

Odpočinková bezduchá střílečka, která by byla mnohem lepší, kdyby nebyla tak blbá! Tom Cruise nám ukázal, že i akční sci-fi výplach může mít mozek, tak proč mám tady pocit, že scénář psal producentův patnáctiletý synovec? Když se Chris Pratt potřetí zamyšleně podíval do prázdna a řekl: 'Jo, někoho takovýho znám', měl jsem chuť si otlačit čelo o klávesnici. Schéma akční scéna - kecačka - akční scéna - dojemná kecačka - panejo, tenhle zvrat jsem fakt nečekal! tomu taky moc nepomáhá. Smutná promarněná šance. ()

xLIGHTx

Na niečo podobné sme možno viacerí dlhšie čakali, na ľahšie, kvalitné sci-fi potešenie. Chris Pratt je ok, trochu dokonca pri scéne, keď vyšiel z bazéna aj pripomínal Toma Cruisa /z Edge of TOMORROW/. :) Y. Strahovskej to tento raz vyšlo, po predchádzajúcom sci-fi fiasku v žiaľ nepodarenom pokračovaní Predátora, je v The Tomorrow War dosť mňamkózna (nie, že by predtým nebola). /Nemožno si nevšimnúť ani prvky eko agitovania (obrovský problém spôsobený postupným roztopením ľadovca). Nuž, ale dobre./ Hoci to niekedy sem-tam i zaškrípe (nejaké nelogickosti, resp. abnormality, pád do bazéna, občas sú vtipy trochu zvláštne a iné drobnosti), ale ok, je to popkornový akčňák a po pandemickom útlme takýto kúsok dokáže človek duplom oceniť. Tvorcom The Tomorrow War to vyšlo. Nie je to zázrak a je to aj extrakt z iných filmov, ale predpokladal som možný ťažký prúser a bol som dosť milo prekvapený. Štyri hroty, ehm, hviezdy. :) ()

kenkaku

Film s relativně zajímavou zápletkou zabíjí provedení. Prvních 30 minut je neskutečně nezáživných a pak přichází jeden WTF moment za druhým. A nejde jen o tu hromadu nelogických situací (výběr/výcvik kadetů), ale i rozhodování postav (za 6 minut nálet, nicméně nikdo nikam viditelně nespěchá… akce“nenecháme ho tam” zabije další 3 lidi, atd.). Do toho ten brutálně otravný užvaněný černoch… Asi jako komická figurka. Škoda, že tyhle typy vydrží až do konce. Co mě ale doslova dožralo, je že jsem se cca v polovině filmu dozvěděl jak ústřední postava umře = je mimo nebezpečí a jakákoliv akce je jen trapné drama. To samé posledních 40 minut filmu. Jsou zbytečné. Film dějově končí v 1:36:40. Vše je vyřešeno a finále máme za sebou.  Ano tak debilní scénář to je. Co na to, že to vypadá dobře. Sračky v HD jsou stále jen sračky. A smrdí i přes TV.. ()

Maynard.

Wau, po měsíčním půstu sem si do sebe střelil hned 2 filmy v jeden den. A voba celkem podobný - Tiché místo 2 a tohle. Tohe je teda mnohem vííc akčňák, kterej dost připomíná Na hraně zítřka a Hvězdnou pěchotu (tu mi to připomínalo víc). Chris je jeden z mejch fakt oblíbenců, hlavně po tom, co předvádí pro Marvel. Možná je tenhle kousek zbytečně dlouhej, asi už bych tam nedával finální scénu z ruska, ale co už. Jinak příjemnej popkorŇák od začátku do komnce nadupanejj akcí... ()

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

05.02.2022

Když Amazon oznámil poslední finanční výsledky, podstatná sekce ohlášení náležela audiovizuální zábavě, která je pro firmu čím dál podstatnější. Za filmy, seriály a hudbu loni utratila 13 miliard… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (viac)