Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu. Jedinou nadějí na přežití je přenést vojáky i civilisty do budoucnosti, aby se zapojili do boje. Dan Forester, odhodlaný zachránit svět pro svou dceru, se spojí s geniální vědkyní a svým odcizeným otcem, aby zvrátil osud planety. (Prime Video)

mzss1

[90%] Válku zítřka jsem si pustil opravdu náhodně. A dobře jsem udělal! Bez nějakého okecávání je to taková variace na xxx slavných sci-fi filmů, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Nějaká ta originalita, příběh – to zde je možná trochu ohrané, ale zde to nebylo vůbec cítit. Akční sekvence jsou dobré, jsou 4 v celém rozsahu snímku a všechny výborně natočené. Ta finální, kdy proti velkému monstru stáli dva muži – to už bylo trochu přehnané, ale co už. Od začátku to má spád, všechny postavy mě bavily a i mi to připadalo napínavé. Monstra jsou krásně vytvořené a název BĚLOHROTI je opravdu výstižný. ;) Hudba byla též v pohodě. Chris Pratt zahrál sympaťáka jako vždy, stejně jak už jsem psal, ostatní postavy mě též zaujaly. Takže relativně velká stopáž mi utekla jak voda. Každému to asi sednout úplně dokonale nemusí, ale já se bavil královsky! ()

Vavča

Akční scifi o záchraně země před příšerami ve stylu dinosaur a něco k tomu. Rozhodně to má koule a dynamiku, film zabaví i přes otravná klišé důležitosti rodiny vs. osobní cíle. Herecké obsazení fajn, navíc děj a akce časem gradují, na výpravě, speciálních efektech se nešetřilo. Velmi solidní akční film, kde si můžete teoreticky přihodit hvězdičku navíc, mě to až tak neuchvátilo, ale je to rozhodně nadprůměr. Vadí mi tam sice některé nelogičnosti typu, co ty zvířata z vesmíru budou jíst, až vše sežerou a mohlo tam být nějaké větší vykreslení co a jak dělají, ale jak psal Verbal ultimátní guilty pleasure, 3,5*. ()

Omnibus

"Kdo vydrží nejvíce? Naježená samice! Kulky, nože, jedu litr..., pak ji jebne sněžný skůtr. Samice si pobrukuje, z oka cepín vytahuje." Bylo, nebylo... Btw, tenhle obligátní začátek zde dostává zcela nový, časosmyčkový význam :-). Za devatero horami, devatero vykradenými filmy a devatero spícími ruskými pohraničníky, ve scifi lednici, si pochrupovala jedna sympatická emzácká samice, genetický kříženec mezi ježkem obecným, Vetřelcem, rozzuřeným rotvajlerem a Angelou Merkelovou (jasná podoba). Po probuzení byla nevrlá, pročež, na rozdíl od raptorky Delty, herecky prkennému Prattovi nedávala pac, ale pořádně přes hubu. Prima zkázonosný scifi masomlejnek, coby ideální oddychovka, s několika zábavnými wtf dějovými prvky. Viz ošulený základní výcvik branců, smrsknutý na jedinou poučku: ježci mají Achilovu patu na pupíku, popř. na krku, jedině do těch míst ty bílé svině střílejte! A jak s touto životně důležitou informaci naši branci naložili? Jak asi..., samozřejmě ji ihned všichni úspěšně zapomněli! A to včetně Dana, zkušeného veterána z Iráku. A pak má lidstvo přežít... ()

topr harley

Svěží vítr mezi aktuální scifi tvorbou. Na VOD sítích se momentálně objevují desítky novinek ročně, ale málo u kterých by se dalo mluvit o nějaké kvalitě. Naproti tomu Tomorrow War má super obsazení, rychlý děj a i přes delší stopáž jsem se u filmu nenudil. Kvalitní příběh rychle odsýpal a nikomu necpal různé politické moderní hovadiny. Prostě dostal jsem přesně to, co bych od áčkového scifi akčňáku čekal. Za mě rozhodně spokojenost. ()

Anderton

Kombinácia motívov z Interstellar, Vojny svetov a mnohých ďalších príbuzných, vrátane napríklad aj Vodného sveta, dopadla veľmi solídne. Problémom sú v podstate len niektoré wtf momenty nehodné takéhoto veľkého filmu. Ono sledovať The Tomorrow War je jedna veľká zábava od začiatku do konca. Facepalmov je ale stále dosť na to, aby som nešiel s hodnotením vyššie. Záverečný survival súboj nám ukazuje, že emzáci sú vlastne veľmi jednoducho poraziteľní, stačí zopár riadnych úderov päsťami a v správny moment použiť nožík. Trochu to devalvuje predchádzajúci dej, ale ak bolo zámerom aj sebazhadzovačstvo, tak prečo nie. Na veľkom plátne by to bolo asi za štyri. Pratt je sympoš, Yvonne okrem toho aj hát, ale oproti Cruiseovi a Blunt sú, podobne ako aj celý film voči The Edge of Tomorrow, mierne béčkoví. ()

Socrates

Klišé, nedomyšlenost, nepřesnost, absurdita, trapnost. A k tomu spousta vaty, samozřejmě v rodinným balení. Dvě hvězdičky za občasnou akci (až na tu finální) a za zvířátka, který byly jako živý. ()

AppleCore

Science, bitch! Působí to jako produkce Michaela Baye z první dekády kariéry, kdy byly jeho filmy pitomý jak kráva, ale byla radost a zábava na ně koukat (nesmíte ovšem přemejšlet nad tim, že lidstvo dokázalo vyvinout a sestrojit stroj času, ale už ne zbraň na likvidaci vesmírnýho dickobraza... a nad další tunou věcí). ()

Kothy

Musím uznat, že jsem měl od filmu dost odlišná očekávání. Dostal jsem něco úplně jiného, než jsem doufal. Moc nemá smysl přemýšlet nad nedostatky filmu, protože pak by ho člověk asi musel vypnout. Pokud přijmeme všechna pravidla tohoto světa, tak se to dá jakž takž užít. Akce je slušná a potvory taky. Líbilo se mi, že je ukázali celkem pozdě a přišly mi docela originální. Děj se odehrává v blízké budoucnosti, kam zavítají lidé z doby za 30 let. Oznámí jim, že Země je ve válce s mimozemšťany a oni potřebují pomoc. Nabírají nejen vojáky, ale vlastně kohokoliv. Chris Pratt je jako bývalý voják taky vybrán. V budoucnosti se dostává do akce a zjišťuje, že to teda opravdu není žádný med. Proběhne nečekané setkání s jeho dospělou dcerou a trochu se tlačí na emoce. Film je ale na toto moc dlouhý, takže si užijeme poté ještě další cestování časem a boje s mimozemšťany. Škoda těch děr, jinak bych si to asi užil víc. I obsazení je celkem slušné. "Potřebujeme experta na sopky." ()

Kudly4

Téměř výborná jednohubka (nebýt klasických, rodinných, ubrečených pasáží). Vetřelci tu vypadají fakt děsivě, takhle nějak bych si je představoval v reálu, kdyby tu něco takového nastalo, ale bůhví co se skrývá pod ledem, možná že časem u nás taky něco vyleze, v Grónsku už to prý dost taje :o) Akce suprová, dechberoucí a sympaťák Chris, který to všechno zvládl na jedničku. 140 minut uteklo celkem jako voda, doporučuji, dobrý film. ()

silentname

"The Tomorrow War" rozhodne nie je perfektným filmom a sú veci, ktoré by sa mu dali vytknúť, no pozitíva prevládajú. Film má celkom schopný nápad, má spád, dá sa to celkom ľahko sledovať, dizajny monstier sú celkom dobré a má to celkom slušný finiš, kde to všetko čo si Dan počas cesty do budúcnosti prežil bude mať aj reálne nejaký význam. Akcia je dobrá a nie je jej málo. A nemôžem povedať, že by film mal scénku, ktorá by ma nebavila, alebo by pôsobila zbytočne. Myslím si, že to Chris McKay chytil celkom za správny koniec a priniesol solídne akčné sci-fi. V príbehu sú určité veci, ktoré nedávajú úplne zmysel a tiež je treba povedať, že aj čo sa týka mimozemšťanov, tak sú tu veci, ktoré mi v ich fungovaní nie sú úplne jasné. Na druhú stranu je zaujímavé vidieť, že fungujú ako kráľovné a pešiaci. Povedal by som, že príbeh je miestami celkom predvídateľný a jeho rezolúcia je dosť jednoznačná, ale ten vzťah medzi otcom a dcérou pre mňa pôsobí veľmi úprimne. Takže myslím si, že film za pozretie stojí. Ak máte radi dobré akčné sci-fi a ešte k tomu aj vojnové, tak budete spokojní. Ja som rád, že som film videl, no mám pocit, že to mohlo byť silnejšie. Hodnotenie: B ()

Ratemus

Při dívání se mi vybavily mě dvě srdcovky, Den nezávislosti a Hvězdná pěchota, prostě nostalgie a už jen to přidává body. Navíc zde na mě fungovaly i emoce. Jasně, nějaké logické lapsy jsou, ale v kterém akčním béčku nejsou, že? Rozhodně povedené a Pratt válí. ()

Arsenal83

Mal som dosť, keď tam v neprehľadnej streľbe černoch asi 120x za sebou zopakoval slovo shit. To sa musel scenárista zapotiť. 120 krát napísať to isté slovo, to je pomaly ako trest od pani triednej učiteľky. A vlastne mal ostať len pri tomto, pretože zvyšok bol zdrap papiera s dierami, v podstate Edge of tomorrow z výpredaja za korunu. ()

Chrustyn

S VOD filmy mám obrovský problém v tom, že ve většině případů mají potenciál, ale zpracování je pohřbívá. Za celou pandemii jsem viděl snad všechny "zásadní" VOD filmy a od poloviny jsem od počátku nic nečekal a zbývající polovina mě zklamala. Od Války zítřka jsem nic nečekal, trailery mě nechaly chladným a o to větší bylo moje překvapení, když se z ní vyklubal zábavný film. Chce to čas a první třetina je možná až zbytečně natahovaná a celková délka filmu docela neopodstatněná, ale nevadí to. Jak se film rozjede, baví jak střídáním lokací, tak i různými podobami akčních scén, které se nikdy neopakují. A to, že se jedná o guláš z Dne nezávislosti, Na hraně zítřka, Vetřelců nebo dokonce Věci, ve výsledku vůbec nevadí. Když nad tím přemýšlím, možná jsem neviděl zábavnější "hloupý" blockbuster od prvních Transformers. ()

Marze

Prat je docela charismatický, ale zápletka je jalová, večerníčková a ne moc logická. Vyprávění vede v závěru jiným než očekávaným směrem a není nijak strhující, nebo emočně vyčerpávající. Možná jde o analogií budoucnosti klimatických změn. ()

Crocuta

Velká filmová loupež, která úspěšně vykrádá Vetřelce, Terminátora (a všechny jejich deriváty) Věc, Na hraně zítřka, Vodní svět, Útok z hlubin a bůhvíkolik dalších snímků. Je nacpaná pitomostmi a sledovat ji lze s potěšením jen pokud jakoukoliv logiku hodíte za hlavu, nevadí vám přehršle rodinných hodnot v jedné z hlavních rolí a přistoupíte na to, že svět bude zase jednou zachráněn mj. i za pomoci  podivínských amerických středoškoláků s vášní pro sopečné erupce. Na druhé straně má snímek více než slušné a dobře hrající obsazení, celý ten mišmaš kupodivu dobře drží pohromadě a svižně odsýpá a co hlavně - jako hlavní trumf vlastní - troufnu si říci - nejvymazlenější mimozemské monstrum poslední dekády, na jehož eskapády je opravdu radost pohledět. Suma sumárum jsem se skutečně dobře pobavil a více než 2 hodiny ve společnosti bělohrotů utekly jako voda - 3,5*, s klidným svědomím zaokrouhlených nahoru. ()

marhoul

Náhodou, skvělá oddychovka v žánru, který si dávám s oblibou. Bavila bych se i v kině. Dýchla na mě nálada starých dobrých filmových Armagedon časů, ráda na to mrknu opakovaně. Příjemná kamera, pěkná hudba, fajn obsazení, humor i vymazlené bestie. Spokojená mezi prázdnými kelímky od zmrzliny, lahvemi pepsi a obaly od chipsů. ()

Stanislaus

(Možný výskyt spoilerů!) McKayův film se rozhodně neubrání porovnání s (pro mě) famózní scifárnou Na hraně zítřka, přičemž tvůrci v The Tomorrow War lehce pokukovali i směrem k Věci a Prometheovi. Největšími mínusy filmu jsou přepálená stopáž a místy až trestuhodně mrtvolná gradace děje, která jde ruku v ruce s množstvím typicky amerických scén (děti a další generace jsou top, hrdinství obyčejných lidí, okatá korektnost v rámci obsazení atd.). Nicméně jsem ochotný se přes tyto aspekty filmu povznést a užít si tak slušnou nálož akce a sci-fi rovinu filmu, která měla rozhodně potenciál, byť lehce pohřbený dialogy s rodinnou tematikou. Chválím vzhled mimozemšťanů, použité lokace a jeden takřka komiksový záběr, při kterém mi na mysli vytanula "Třístovka". Vypustily-li by se ve střižně nadbytečné "plkací scény", čímž by se zkrátila stopáž, šel bych klidně s hodnocením výš. ()

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

05.02.2022

Když Amazon oznámil poslední finanční výsledky, podstatná sekce ohlášení náležela audiovizuální zábavě, která je pro firmu čím dál podstatnější. Za filmy, seriály a hudbu loni utratila 13 miliard… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (viac)