Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu. Jedinou nadějí na přežití je přenést vojáky i civilisty do budoucnosti, aby se zapojili do boje. Dan Forester, odhodlaný zachránit svět pro svou dceru, se spojí s geniální vědkyní a svým odcizeným otcem, aby zvrátil osud planety. (Prime Video)

papadoce

Výborný akčný film s vykradnutým, ale zároveň trochu modifikovaným námetom (hovorím o Na hrane zajtrajška). Chris Pratt bol v roli dobrý, emzáčikovia kvalitne hnusný. Čo stojí jednoznačne zato je akcia. Ono to po celý čas odsýpa a že tá osobná stránka príbehu až tak nedojme mi vlastne pri tomto filmovom žánri vôbec nevadí. Jednu hviezdu som pozdržal kvôli predvídateľnosti príbehu. Myslím, že niektoré časti deja boli jasné väčšine divákov, než sa udiali. Pripisujem to nemohúcnosti dnešných scenáristov. Inak to naplnilo všetko čo som očakával. Spravodlivých je 70%, ale za ten nápad s odkusnutou nôžkou dávam štyri. "Nemusíš na to byť sama. Priviedla si ma sem, pretože máš pre mňa úlohu. Tak ako ti viem pomôcť, Nikdy ťa neopustím. Ako sa ukázalo, svoju najlepšiu budúcnosť som mal vždy pred sebou." ()

SilentMemory

Tak pre mňa toto bola záležitosť na jedno pozretie. Skutočne je to viac akčný film než nejaké gradovanie mrazivého napätia, tajomna a trocha náročnejšieho obsahu ktorý by upútal a nebol tak predvídavý. Nič inovatívne a navyše s dlhou stopážou, tak asi preto začalo nudiť.  Votrelci neboli veľmi desivý skôr vtipný. ()

PetriK12

Prdnem tam ksicht Chrise Pratta a dostane to aspoň 60tku... jinak akční slátanina s nudnýma dialogama, hloupejma vetřelcema, slabou zápletkou s časem, nasraným synem, co je nasranej na svýho fotra a nasranou dcerou, která je nasraná na syna toho fotra, tedy svého fotra. Ach ten scénář. ()

instageek_cz

Válku zítřka provází rozporuplná pověst, ale pokud máte rádi bijáky typu Den nezávislosti nebo Hvězdná pěchota, nebudete litovat, že jste jí dali šanci. Chris Pratt tu hraje vědce, který je roku 2022, stejně jako spousta dalších pozemšťanů, vyslán do 30 let vzdálené budoucnosti. Zde mají de facto plnit úlohu masa do mlýnku, protože naši potomci dostávají na p*del od mimozemských bestií a zkrátka jim dochází vojáci. Pratt má (samozřejmě) vojenskou minulost, proto se ihned dostává do čela své jednotky. Následující hodinu šéfuje velmi sympatickým jatkám. Akce vypadá fakt pěkně, ať už jde o kosení nepřátelských zrůd, či různé výbuchy a destrukci okolí. Velká škoda, že takový film nikdy nebude v kinech, protože pro ně je jako stvořený. Pokud jde o emzáky samotné, jejich design je dost povedený, působí jako velmi věrohodná vesmírná monstra. Akorát tím, že nejde o humanoidy, ale spíš takové hodně, hodně zmutované „pejsky“, mi prostě nepřišli až tak moc děsiví. Ovšem střety s nimi jsou i tak působivé a celá pasáž v budoucnosti je parádní akční jízdou, která vám nedá vydechnout. Koukám, že si lidi dost stěžují na rozvleklý úvod, ale nepřišlo mi. Představovačka postav nepřesahuje nutnou délku a pak už se neustále dovídáme nové věci o tom, jak svět Války zítřka funguje, což mě nijak nenudilo. Mnohem větší problém jsem měl s asi čtyřicetiminutovým dojezdem, kdy se zdlouhavě a nezajímavě řeší něco, o čem stejně víte, jak to dopadne. Celá tahle část působí jak z jiného filmu. Bez ní by byla Válka zítřka skvělým akčním sci-fi nářezem, s áčkovým obsazením i vizuálem, kterých zas tak moc nevzniká. Jenže ne, my ještě musíme pořádně propitvat vztahy, připomenout si rodinné hodnoty (protože o nich přece celý film byl, a ne o cool masakrování smrtonosných zrůd požírajících lidstvo!:)) ), a až pak se můžeme zhroutit. Únavou, nikoliv adrenalinovým nadšením, které jsme cítili těch pár desítek minut předtím. Škoda, ale jinak dobrý!:) Hodnocení: 6,5/10                                                Další recenze a zajímavosti nejen o filmech čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

DoubleJo

Keď scenárista nemá ani poňatie ako fungujú pravidlá cestovania v čase, jeho výplod nezachránia ani Bezosove miliardy, ani Chris Pratt. O časových slučkách a logike asi v Amazone nikto nepočul. ()

tartan

Veľmi slušné sci-fi béčko s nábehom na áčko, ktoré nezakryte odkazuje a čerpá z množstva svojich filmových i literárnych predchodcov od Scottových a Cameronových Votrelcov cez Haldemanovu Večnú vojnu až po nedávny skvostný Edge of Tomorrow s Tomom Cruisom. Ani jednému svojimi kvalitami samozrejme nesiaha ani po päty, na to má až príliš deravú logiku, dej i vzťahy medzi postavami, ale akciu, keď už k nej príde, má zvládnutú výborne a emzácke potvory tiež. Do žánrového kánonu sa tento film asi nezaradí a Chrisovi Prattovi to tiež viac sedí v Marvel univerze či s dinosaurami ako v tejto vojne zajtrajška, hoci snaha sa mu uprieť nedá, či už kosí mimozemské potvory alebo sa snaží vyrovnať so svojím vzťahom k milovanej dcére, resp. k nemilovanému otcovi. Pre fanúšika sci-fi to však nie sú úplne stratené vyše dve hodiny, na to je tu celá záplava horších a hlúpejších filmov a seriálov, ktoré nezastaviteľne chrlia už nielen filmové štúdia, ale v oveľa väčšej miere streamovacie spoločnosti, kam tento film po kvôli pandémii odloženej premiére v kinách rovno zamieril. ()

Mamlas

Shodou okolností jsme při sledování seděli u obrazovky 3 různé generace diváků. Po 30 minutách jsme se všichni shodli, že na tuhle sračku se nedá dívat a vypli jsme to. Druhý den jsem to pak dokoukal sám. Zhruba polovinu filmu totiž zabírají otřesné obludné předlouhé rodinné bláboly typu táta, máma, dcera. Neustálé bla, bla, bla o hovadinách. Nedívatelný hnůj. Zbytek filmu se tam lidi se zbraněmi snaží likvidovat příšerky, které jsou to jediné, co jde pochválit, jsou hezky udělané. Jinak příběh, scénář, rozum, raději nemluvit. (20%) ()

DoubleJack

Film kontrastů. Místy se jedná o slušnou áčkovou scify řežbu (například strhující vizualizace příchodu do budoucnosti) a jsou místa, kde nebudete chápat, jak se film tak rychle mohl dostat do béčkových vod. To, co filmu nejvíce ubližuje, je nevyvážený scénář. Ten se totiž snaží odvyprávět hromadu děje, takže tempo je občas kontraproduktvně přepálené. Tím se občas nestihnou vysvětlit všechny důvody a principy, a tak vznikne hned několik zbytečných WTF momentů. Příběh má přitom co nabídnout a inspiraci "Na hranou zítřka" dokázal přetavit v originální podívanou. Snad existuje budoucnost, kde scénáristi investují více času na dotáhnutí několika klíčových momentů a interakce postav, aby svět získal silnější základy. Pak bych se nebál dát klidně o hvězdičku navíc. Takhle se ale jedná jen o trochu lepší průměr. ()

PaulCZE odpad!

Možná kdyby válku v budoucnosti nevedly černý huby, ženský a ženský černý huby, vypadala by celá válečná situace jinak :) Dialogy jsou odpad, děj alá cestování časem a vykrádání jiných filmů taky. Scénář naprosto impotentní a po lobotomii. Ovšem poslední třetina je parodie jak sviňa. ()

Pete

Den nezávislosti možná, ale hlavně Válka světů, Hvězdná pěchota, Na hraně zítřka, a ne málo z různých Vetřelců - toho všeho je to odvar, a příchutí je tu ještě víc, například Světová válka Z, nebo špetka napravování vztahu otce a dcery z Interstellaru. Válka zítřka je horší než všechny zmiňované, ale zase si nedovedu představit fanouška těchto sci-fi, který by si jí neužil. Dobře vystavěný je začátek, kdy nám tvůrci ukáží bubáky až po tři čtvrtě hodině. Bohužel, samotná monstra z vesmíru jsou zklamáním, a jejich design mohl být určitě nápaditější. Dále je to místy dějově až příliš velký mišmaš, v intencích popcornové zábavy však stále ok. Je tedy samozřejmě nutné o ničem nepřemýšlet, úplně vypnout a snažit se nevnímat logické nesmysly. Tohle je zkrátka a dobře esence odpočinkového letního blockbusteru, který nemá krom zábavy jiné ambice, a je příznačným paradoxem doby, že vlastně primárně do kin nešel. A také je přes hororové momenty překvapivě rodinný, a to rozhodně víc, než jsem čekal. Nesleduji komiksy, a tak je obsazení hlavní role pro mě prakticky neznámým Prattem nepochopitelné - on je sice sympaťák, ale nemá dostatečné herecké schopnosti a hlavně charisma, aby utáhl celý film - tím spíš, že z plátna nesleze a je na všechno sám. Tedy kromě vždy spolehlivého oskarového J.K., a sladká třešínka na celém tom dortu Yvonne je ve svých letech pro mě velmi příjemný objev. Suma sumárum, tohle se docela povedlo, a ani se nedivím, že se už chystá sequel. ()

Dejvecd

Chris Pratt cestuje do budúcnosti, aby tam nakopal zadky votrelcom v sci-fi béčku The Tomorrow War. Tvorcovia sa tu snažili ísť v stopách výborného Na Hrane Zajtrajška, ale jeho kvalít nedosiahli ani zďaleka. Slušné CGI triky (mimozemšťania boli dostatočne hnusný a cool zároveň, aby som sa na nich hlasito nesmial) a akcia plná výbuchov a rúžového dymu (nechápem, kto to vymýšľal, ale bolo to sexy) nezatienia celkovú stupídnosť filmu a ja keď som sa snažil premýšľať o deji, tak sa to nevyplatilo. Tento film patrí presne medzi snímky, pri ktorých musí človek vypnúť všetky mozgové závity, aby sa dokázal baviť a ja som sa bavil dostatočne. Herci to utiahli na výbornú a rola J.K. Simmonsa potešila všetkých fanúšikov Raimiho Spider-Mana. O žiadne veľké zjavenie sa teda nejedná, ale ako akčná oddychovka to poslúži dostatočne. 6/10 (Český dabing sa dal počúvať) ()

curfew77

Shrnuto a podtrženo, příští generace se během války s kosmickými vetřelci zmůže na sestrojení stroje času prostřednictvím černé díry, aby jeho jediným účelem bylo poslání dalších pár tisícovek lidí do nekončícího masomlejnku, zatímco na ten správný fígl přijde paní v domácnosti během dojemné rodičovské emociální chvilky s manželem. Nechci být krutý, THE TOMORROW WAR má i světlé stránky, ale docela dobrý základní nápad je skutečně umlácen do nebe volajícími logickými nedotaženostmi . Další příklad? Máte prostor a čas celý problém vyřešit, ale experty a profíky z celého světa si nepozvete, protože "ti v OSN by se na ničem nedomluvili", takže tu jedinou šanci radši risknete v podání party rekreantů, co šla v podstatě náhodou kolem. Tenhle film viditelně strašně chce být "něco jako EDGE OF TOMORROW", jenže mu chybí profesionalita a perfekcionalismus Toma Cruise a lidí kolem něho, pročež jsou z toho místo pěti hvězd jen tři a celé to rychle vyšumí. Roztahanému začátku chybí spád, prostředku uvěřitelná osudovost a konci byť jen špetka logiky. Připočtěte nevýrazného Pratta a trestuhodně nevyužitou drsňačku Betty Gilpin a končíme na odzívnutých 55 %. Netvrdím, že to vůbec nestojí za vidění, ale promarněný potenciál je tu na každém kroku. PS: Hned v úvodu filmu se hraje prosincové finále fotbalového MS v Kataru 2022, a zatímco v jednom z týmů je několikrát zcela explicitně k poznání Brazílie, ten druhý je kdovíproč naprosto anonymní a jen podle dresů by se dalo soudit (snad) buďto na Uruguay nebo Argentinu. Pokud to snad vezmete jako tip pro sázkaře, vězte, že čistě jihoamerické finále se na MS hrálo naposledy před více než 70 lety, a to ještě na šampionátu, kde startovalo pouhých šest evropských týmů. Just sayin´.... PSS: Jo a ten fotbal se ani tady uvěřitelně natočit opět nepodařilo. UPDATE KVĚTEN 2023: Tak to brazilské finále jim nevyšlo, Argentina tam byla (s Francií a vyhrála). ()

DJ Kritik

Dobre spracované téma, dokonca i dobre zasadené do atmosféry dnešných dní, ale trochu chýba originalita.  S akciou je divák spokojný, len tak nejak logika trochu zaostáva. ()

mac000

Smíchejte Hvězdnou pěchotu, I. J. a poslední křížovou výpravu, Vetřelce a nějaké dalěí dva blockbustery a nazvěte to Válka zítřka. Ale nějaké originální motivy ve scénáři přeci jen jsou a dobře se na to kouká. J.K. Simmons k nepoznání. Mohlo být ale kratší... ()

adamix

Áno, je to odvar všelijakých iných tuctoviek, ktoré poznáme už naspamäť, ale napodiv všetko tu funguje tak, ako má. Chris Pratt je dobrý ťahúň a napodiv to zvládne aj mimo Strážcov, dizajn príšer a ich dravosť sa mi páčila, rovnako ako aj zabŕdnutie do rodinných tém. Sofistikovanosť scenára a akčné grády staršieho Edge of tomorrow to nedosahuje, ale pre moje prekvapenie ma to bavilo, dokonca aj tie komické vsuvky boli...komické. Nie je to zlé, ako všetci nadávajú, ale druhú časť už netreba. Za mňa 70%. ()

Solverino

Jedna hvězda za efekty ... -100 hvězd za ty imbecilní bláboly a zhovadilosti co se tam vedli. Nakonec dávám jednu hvězdu, hodně ušmudlanou, za krátkou scénu s brokovým automatem (i když to byl ten hnusnej šrot od Benelli). ()

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

05.02.2022

Když Amazon oznámil poslední finanční výsledky, podstatná sekce ohlášení náležela audiovizuální zábavě, která je pro firmu čím dál podstatnější. Za filmy, seriály a hudbu loni utratila 13 miliard… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (viac)