V roku 1970 sa v Londýne konala súťaž Miss World. V tom čase to bol najsledovanejší televízny program na svete, ktorý sledovalo viac ako 100 miliónov divákov. Moderoval ho legendárny britský komik Bob Hope (Greg Kinnear). Miss World 1970 však rozhodne neprebiehala hladko a súťaž sa stala doslova divokou jazdou. Rozhodnutie organizátorov povoliť účasť dvoch žien z Južnej Afriky vyvolalo kontroverziu a napätie už pred začiatkom podujatia. Ale skutočný rozruch mal ešte len prísť. V jeho epicentre sa ocitla feministická aktivistka Sally Alexanderová (Keira Knightleyová), členka novovzniknutého Hnutia za práva žien. Emancipované dámy tvrdili, že súťaže krásy dehonestujú, dehumanizujú a ponižujú ženy. A práve to sa rozhodli povedať svetu v priamom televíznom prenose. Na divákov živého vysielania do celého sveta čakala v ten večer nejedna senzácia. Tou ďalšou bolo totiž škandalózne vyhlásenie výsledkov, ktoré znamenalo porážku západného ideálu krásy. Víťazkou sa totiž nestala plavovlasá favoritka zo Švédska (Clara Rosagerová), ale kráska tmavej pleti, Miss Grenada (Gugu Mbatha-Rawová)... (TV JOJ)

sedm.1

Musel bych si přestat vážit sám sebe, kdybych této populisticky-trendové podívané dal víc než jednu *, a tu dávám ještě  jen za poměrně působivě podanou dobovou atmosféru a povedený vizuál, jinak ale nemám jediný důvod hodnotit jakkoliv lépe, a to ani nemluvě o tom, že nebýt všech těch současných hnutí „kdekoliv a za cokoliv“, tak jsem přesvědčen, že tento snímek ani nevznikl, jelikož ačkoliv je, jak tvůrci uvádějí, natočen dle skutečných událostí, tak nejde o příběh zrovna dvakrát zajímavý, výrazný, prostě filmování hodný, ale máme tu Me Too, tak proč nevytáhnout i třeba takovouto zaprášenou báchorku, že? Každopádně, když pominu tento fakt a zaměřím se opravdu jen na filmovou kvalitu snímku, tak je to jedna velká nuda, zápletka je kostrbatá, nevýrazně zpracovaná, nic tu nefunguje, ani humor, ani emoce, ani dramatické situace, veškeré postavy jsou navíc vyloženě nesympatické, odtažité, a je mi to moc líto především kvůli mému zlatíčku Keiře Knightley, která se tu společně s ostatníma tak zbytečně ztrapňovala. Problémissky zkrátka není film, který by stál za jakoukoliv pozornost, slabý příběh, slabé zpracování, jen spousta nezábavných, prvoplánovitých dialogů, strašně okatě poukazujících na něco, co nikoho normálního v podstatě ale ani nezajímá. ()

matisse

Nakažlivě energická, nádherně nasnímaná, chytrá, dojemná (ale ne sebedojímavá) feministická jízda, která se i na poměrně bezpečném komediálním prostoru vyhýbá zjednodušujícím prohlášením a sleduje události z 2 různých úhlů - z pohledu ženských outcastů uvnitř soutěže i vně. Boží věc. Na nic si to nehraje a právě proto je to ryzí <3 ()

filipvrbik

Začátek nic moc, ale nakonec se z toho vyklubal poměrně zajímavý a dobrý film, který má dvě linie, které se ku konci protnou... Herci super, trošku málo Keiry  a  ta Gugu už byla na miss World trochu stará - no jo uznávám, v mládí jsem se na to dívaval - svobodu ženám! 80% ()

Pawlisman

Koruna dobré. Zde od paní režisérky nemastné neslané jak kdyby bez filmařského talentu, ale i znalostí. Fádní podivně sestavěný příběh, resp. scénář. Toto je nepovedené a velká nuda, ale především a jen díky režii a zpracování. ()

BOURQUE

Film „Problémissky“ má dobrý true-based príbeh, ktorý patrí na filmové plátna. Avšak nie je vôbec jedno, že ako sa k tomu pristúpi. Podľa mňa pani režisérka Lowthorpe nenašla vo všetkom ten správny smer alebo mieru. Pozitívne hodnotím, že dostaneme obraz o plánoch a motiváciách nielen feministických aktivistiek, ale dozvieme sa niečo aj z pozadia Miss World 1970. Ten balans je krehký, ale drží sa. Neviem sa pozitívne vyjadriť o dynamike a sile filmu. V podstate sa tu nedá hovoriť o žiadnej dynamike a mnohokrát sa divák ocitne v „slepej“ uličke. Ako sa tomu hovorí ľudovo, chýba tomu „šťava“. Postrácam väčšiu škálu emócií a väčšiu katarziu. Z hereckej strany Keira Knightley a Jessie Buckley sú v pohode, ale čakal som od nich viac. Mrzí ma, ale tento film v tejto forme je len slabší (pod)priemer. P.S.: Záverečné snímky so skutočnými postavami potešili. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Olík

Uměle nafouklá retro bublina, tlačená do kopce osamocenou Keirou Knightley. Chtělo by to umět se více zasmát sám sobě (to nemyslím feministky jako takové, ale samotný film) a divák by se nemusel štípat, aby neusnul. ()

Hovado

Film se silnou myšlenkou, ale táák strašně nudné a nezábavné. Osobně mě pobavila snad jen sekvence, kdy liberatky vyrazily z hlediště. Jinak velká nuda. ()

dalziel

V podstate ,veľmi milé prekvapenie. Keď bola Keira mladá tak som ju nemohol vystáť. Teraz s pribúdajúcimi rokmi mi príde celkom fajn. Ikeď v tom to filme vyzerá akoby ju čerstvo exhumovali. ()

anitae

Trochu nuda, ale soutěž miss se za těch padesát let vůbec nezměnila, překvapila účast dvou favoritek z Jihoafrické republiky. ()

Maximilianus

Film je síce inšpirovaný skutočnými udalosťami a jeho hlavnou témou je boj za správnu vec, ale všetko je to tak nudné, prázdne a zbytočné. 4,5/10. ()

bearmeedek

57%? Určitě ne. Myslím, že 70% neurazí. Film podle skutečné události není ani nijak humorný, podstatné je, že není ani depresivní. V podstatě sleduje dvě dějové linky: skupinu "anarchistek" bojujících za ženská práva a skupinu adeptek na Miss World 1970, kterým (v této době) může úspěch změnit jejich dosavadní nelehký život. Dále zde lehce naťukává situace, kde aktivistky bojují proti vystavování ženskosti na veřejnosti, ale v potřebách života se bez ní také neobejdou. A Keira je zde dobrá volba. Příjemný a nenáročný film na večer v utlumené době. ()

fafejt001

ASI takhle .Kluci z naší party říkali atˇ dám tak * * . Ale holky , teda jejich manželky a tak , říkali , že to je tak za * * * * . Já si to nechci v partě nějak rozházet , tak dám * * a půl . Podle mne to mohlo být o něco lepší , protože téma to je . Ovšem ta realizace nějak vázne . Drama to nebylo a komedie , tak nějak , polehku . Leč dalo se to a holky byly spokojeny . A o to jde především . ()