Po tom, čo malým mestečkom Miles County otriasla séria vrážd, ktorú mal na vine klaun menom Art, sa komunita snaží zabudnúť na tohto vraha. S príchodom Halloweenu sa však hororoví nadšenci začínajú prezliekať do jeho kostýmov a on sa stane miestnou legendou. A to nie je všetko. Art začne čoskoro v mestečku opäť úradovať a obetí bude tento rok ešte viac. (Marceloo)

Nikolas__

Komplikovaný to snímek. Na jednu stranu jsem rád že všechny věci které byly silnými stránkami prvního dílu, tu jsou ještě na něco lepší úrovni, na stranu druhou to má podle mého taktéž dosti nenaplněný potenciál. Tenhle film mě potěšil více než první Terrifier, pořád tu jsou ale věci co zlepšit, a přišlo mi že to celé mohlo být prostě mnohem lepší. Jinak je to teda klasika - kluk se dozvídá pravdu, nikdo mu nevěří, lidé začnou umírat, zbývá hlavní hrdinka a dané dítě. Viděno už xkrát, ale režisér a zároveň i scénárista se to snaží opepřit kulturními odkazy, gore scénami, ale hlavně černým humorem. Ten tu funguje naprosto parádně, jednou jsem se vážně zasmál, na druhou stranu, to utrpení které tady nějaké postavy musí trpět už je podle mého trošku "neužitelné", každopádně jinak všechny vizuály vypadají dosti dobře. S postava to je trošku horší, tam mám pocit že pouze finální dva hlavní hrdinové stáli za něco. Herci jsou různí, nějací jsou dobří, nějací ne, hudba je fajn, jednotlivé scény občas trvají trochu moc dlouho (asi takhle to natahovali). Strašně moc mě znervózňovala poslední třetina svým fázováním. Protože buď se to ke konci moc natahovalo, nebo to působilo trošku pozastaveně. Ty vyloženě slasher scény byli fajn natočeny, závěr asi v pohodě napsanej, ale přeci jen se to trochu protahovalo a ta poslední třetina už mě tolik nebavila. Design klauna byl naprosto boží, celkově ten film vypadá výborně a je vidět že to mělo mnohem větší budget než jednička, kterou to nakonec určitě překonalo. Takže mi přijde že je to určitě jeden ze slasherů roku 2022, to spíše kvůli kvalitativnímu nedostatku, ale i tak, pokud máte náladu na nějakej znepokojivej horor a máte žaludek, Terrifier 2 by měl být dobrou volbou na jedno shlédnutí. Asi největší výtka tedy nakonec přeci jenom směřuje k nevyužití stopáže, mohli nakonec ke konci přidat mnohem víc fajn nápadu, takhle to skončilo jenom u klasické závěrečné honičce. Čekal jsem totiž popravdě nějakou mytologii, nějakej klaunův příběh, ne jen delší mordor, ale tak co, zní to dobře, vypadá to dobře, šlape to poměrně dobře (potitulková scéna wtf). 70% ()

Easykill

Všichni filmoví klauni se musí teď krčit někde v rohu, protože tady pan ART je opravdu tvrďák! Skvělý počin po všech stránkách, ta "béčkovitost" je tak sympatická, že není možné aby se do toho člověk nezamiloval. Vizuál celkově je stejně skvělý, ba dokonce lepší než v prvním filmu. Komická stránka věci funguje taky parádně a brutalita je posunuta (ostatně jako vše) o level výš. Každý milovník hororu si musí vyloženě "chrochtat" blahem když vidí jak náš Artík cupuje oběti na kaši. Mytologie (ať už artova nebo oné bytosti) ,která nám je představena je zajímavá a mohli říct i něco víc. No snad ve třetím filmu, na který doufám nebudeme čekat 5 let. Ve svém žánru "horor movie of the year"! Art je kult! ()

Kushina

Skoro taková hororová komedie. Prostě usmívající se klaun, který má čirou radost z toho, když někdo trpí, nebo umírá, nebo je mrzačen. Působí to v rámci hororu fucking weird, ale why not. Aspoň tu je něco jiného, než klasičtí démoni z jiné dimenze, tady je jen "nesmrtelný" klaun z jiné dimenze. A scény jsou fakt brutální, ne že ne! 55% ()

Predator77

55 procent, No tak tohle byl celkem slušný masakr kterému ale k dokonalosti chybí celkem hodně první ale pozitiva a tím je fajn postava vraždícího klauna arta ze kterého jde skutečně strach a když se dá do křížku z nějakou tou obětí tak se s tím vyloženě nesere a gore je tady na hodně vysoké úrovni, dále co se my taky hodně líbilo tak byla fajn kamera, atmosféra, hudba a to je tak všechno, ted negativa a tím je zbytečně přepálená stopáž jako sorry ale 138 min to vážně mít nemuselo a určité scény by se dali klidně vyškrtnout, následně tu pak máme nezajímavé postavy jak hlavní tak i vedlejší ke kterým si nedokážete vybudovat žádný vztah a vám je tak jedno co se s nimi stane, dále tu pak máme celí konec filmu který je vyloženě debilní a strašně natažený a po pravdě jsem si už jenom říkal at to skončí, no ve výsledku jsem se ale celkem dobře bavil až na ten konec jelikož mám celkem rád slesher horory což tenhle snímek je tak za mě mu dávám 3 hvězdy. PS jenom menší upozornění tenhle snímek není vyloženě pro slabší povahy ;) ()

hony23

Zatímco jednička byla co se týče brutality klauna ještě tak nějak na hraně, ve dvojce dal Damien Leone průchod svým fantaziím naplno a s čistým svědomím můžu prohlásit, že je to magor. Natáhl stopáž o hodinu, přidal stupidní děj a hektolitry krve. Pravda, některé scény byly vtipně zábavné a nápadité, nekteré ale pouze nechutné. ()

Tomko87

Akože to bol gorefest ako remeň. Z malého kratasu sa stal céckový slasher, ktorý dostal vypiplanejšie béčkové pokračovanie. No vadilo mi tam to nadprirodzené chaotické budovanie mytológie. Autor a režisér chce mať asi z toho obrovskú frančízu, lenže už teraz sa mu to rozpadá kade take. Z priamočiarej rezanice z toho spravil nekontrolovatelný chaos. Uvidíme čo bude ďalej. Ak..a kedy. ()

exe.

Po prvom pozretí som mal celkom zmiešané pocity s horkou pachuťou na jazyku a druhé zhliadnutie po roku neprinieslo nič nové, čím by mi dokázal Terrifier 2 môj názor nejako zmeniť alebo ho vyvrátiť. Druhý diel je výrazne slabší, čo sa týka atmosféry, ktorá v niektorých momentoch neprináša až také ovocie, aké by sa dalo očakávať a práca s klaunom je celkom slabá bez nejakej hĺbky či hlbšieho záujmu jak osobnú, tak aj vnútornú charakteristiku, ktorú by si Art the Clown rozhodne zaslúžil a celé to pôsobí dosť nemastno, neslano. Najväčší kameň úrazu je pochopiteľne prehnane dlhá a zbytočná stopáž, ktorá skôr kazí zážitok a oproti prvej časti, ktorá trvala necelú hodinu a pol, čo je na clown slasher tak akurát, tak tu si tvorcovia vzali príliš veľké sústo, ktoré je nad ich sily a aj keď sa snažia, tak niektoré scény tam sú úplne zbytočné a nijako extra dôležité pre dej, alebo zbytočne natiahnuté a dali by sa skrátiť, keby Damien Leone svojmu snímku odobral takých 40 minút, jednalo by sa rozhodne o pútavejšiu a zaujímavejšiu jazdu, ale predsa len, skoro 140 minút na takýto žáner je jasná samovražda a zabíja to celý zážitok z filmu a aj keď sa finále snaží o zaujímavé vyvrcholenie, tak v konečnom dôsledku chýba ten efekt, ktorý by dokázal vzbudiť nejaký záujem a namiesto toho si prajete, aby už bol koniec a osud hlavnej hrdinky a vlastne aj Arta je vám skôr ukradnutý. Príbeh je oproti jednotke o trochu bohatší, ale zážitkovo zhruba taký istý, kde ale stopáž strháva body a tak isto aj veľká škoda odsunutia napätia na vedľajšiu koľaj, čo je niečo, na čom si jeho predchodca zakladal, avšak zachraňujú to veci ako gore, ktoré sa nebojí drsných scén a je ho tam dostatok, obrovský body count a potešila aj prítomnosť novej Artovej "asistentky", ktorá sa celkom hodila na takú rolu a tým, že je to dieťa, to pridávalo ešte väčší zážitok, hlavne pri vraždách, kde je hlavnou úlohou pre Arta udržať svoju obeť čo najdlhšie nažive ale popri tom jej spôsobiť čo najväčšiu bolesť, akú dokáže zniesť. Gore, torture a dvaja záporáci je asi jediná vec, ktorú môžem pochváliť a niektorým to bude stačiť, ale pre hororových fanúšikov sa nejedná o nič prevratné a skôr sa stráca v podobne ladených hororov zameraných práve na gore. A taktiež film obsahuje aj zopár mŕtvych zvierat, z toho niektoré tam sú už v štádiu rozkladu, takže nejeden ochranár zvierat či aktivista z toho môže zostať na prášky. ()

PanPyzamo

Za mě supr. Mně se jednička hodně líbila a tak jsem se těšil na dvojku a byla to paráda. Bylo to podle mě o trochu lepší než předešlý díl. Brutalita byla opět a tentokrát ještě o level výše, takže fakt supr a já jsem si to užil. Byla to pěkná masakr podívaná. Příběhem to nebylo nic extra, což byl háček i u předešlého dílu a i tentokrát to třeba není zázrak, ale i tak je to podle mě mnohem lepší. Ve zkratce je zde lepší to, že je to brutálnější. Krvavými scény plného násilí mě jednička dostala a scény plné krve s násilím jsou zde opět a řekl bych ještě lepší, takže to jsem spokojen. Samotný klaun opět nezklamal. Velmi mě baví. Já jsem fakt spokojen. Mě si film získal. Příjemná horor podívaná, kde můžete celkem vypnout. Jen tak se koukat na násilí a užívat si. Za mě supr pokračování a doufám, že bude i třetí díl. Nevím, jak by posunul laťku. Násilí zde již bylo zlepšeno. Snad jen ještě nějaký lepší příběh a skvělý horor by byl v mých očích na světě. Druhý díl za mě zlepšuje již zmiňované násilí a to mě bavilo. Super brutální podívaná. Fandům brutality můžu doporučit. 7/10 ()

mrtvej_pes

Zklamání. Ač je druhý Terrifier ve všech ohledech lepší než jednička, vše co s ním přichází (délka filmu, komplexnější příběh a postavy, umělecká svoboda) jde tak trochu proti sobě. Mezitím, co první díl působí primitivně a náhodně, druhý díl zase přespříliš dlouze a překombinovaně. Bez některých scén by se film obešel, část scén by šla zkrátit o několik sekund. Pokud (a doufám že) bude třetí díl, ve kterém měl by se Damien Leone držet ve vzoru Creep 2, ve kterém je vše fungující z prvního Creep amplifikováno (ale nikoli překombinováno); ekvilibrium mezi prvním a druhým Terrifierem by byla trefa do černého. ---- Abych pořád jen nekritizoval, chci vyzvihnout Davida H. Thorntona ve roli Art The Clowna, jeho kreace je opravdu výborná a to na úrovni hororové i komediální. Nepředvídatelné šílenství Art The Clowna vlastně tvoří v obou filmech veškeré napětí - nehledě na příběh. Make-up naprosto geniální (budget 250 000 USD), vizuální styl oproti jednotce na vyšší úrovni, což platí i o střihu (tím myšleno rámcování jednotlivých sekvencí). Jak už jsem zmínil, jediné v co doufám je, že se režisér poučí ze zpětné vazby a podá nám třetí díl, který by se za určitých podmínek mohl stát moderní hororovou klasikou. ()

lolita23

Film byl skvělý, sice moc krve a nechutnosti ale byl dobrý. 😊❤  Jen ke konci jak vylezla z te vody a ten meč.. No takovy fantasi . Jinak super ()

Destoroyah

FILMOVÁ VÝZVA / Najznepokojivejšie Filmy Všetkých Čias: Bomba! Toto som potreboval, litre krvy a nechutný, psychopatický klaun. Terrifier 2 je horor ktorý je ako tak príkladom ako má vyzerať fakt zvrátený film. Aj keď ma mrzí že je tam celkom málo vrážd a celý film je až príliš natiahnutý ale každá vražda bola naozaj brutálna. No ak nepočítame to že každá z obetí prežila odtrhnutie ruky, roztrhnutie hlavy, ubodanie a tak ďalej, tak to boli fakt super. A keď už hovorím o naťahovaní tak aj koniec je až príliš dlhý a zdá sa že každý je tam nesmrteľný. A podtitulková scéna, tak to bolo niečo. Aj keď to nedávalo zmysel ale čo už. HODNOTENIE: 6/10 ()

vinducha

Pan Leone opět nezklamal , gore zde předvedené ukazuje na velkého fandu . Nabídka sladkostí v cca 1:12:17 je vymazlená , potitulková scéna taktéž naladí. Celkově velice vydařená záležitost a ta synťáková muzika z 80. to celé jen nádherně podtrhla . ()

Jansuper

Musím uznat že mě teerrifier 2 fakt hodně bavil, byl sem zábran do děje a bylo to zábavné, napětí, celkově to bylo napínavé, lekačky skvělé, a pocit strachu taky, ale hlavně musím pochválit fakt pořádný Brutal nářez, reálně lidi pusťte si před tím jiné krvaky aby ste se připravili na tento, jinak když nebudete moc zvyklý na krvaky u tohoto normálně omdlíte, opravdu scénáristi a režisér se nebál udělat fakt saďournu drastickou, je to celkově těžší psycho na hlavu dlouhé, postavy mi přišli v pohodě, ačkoliv v prvním díle sem žádné smrt nepřál, tady mi to bylo u 75% postav jedno.  Každopádně hudba není moc dobrá, a ten děj je takový zamotaný, bylo tam spousty nesmyslných nepochopitelných věcí, a nechápu ani závěrečnou scénu, čekal sem že bude prozrazeno kdo ten klaun je ve skutečnosti za člověka jak se jmenuje atd a čekal sem na jeho motivaci zda bude odhalena, každopádně je možná nějaký démon, či zvrácený úchyl který má slast a euforie v brutálním sadistyckym kuchaní a dlouhýho krutýho vraždění, hlavně mladých žen. Nechtěla se mi mazat původní recenze, tak sem se rozhodl to tu napsat pod ní, viděl sem celý terrifier 2 eště asi 4 krát, a je skutečně takových věcí, který bych k terrifier 2 chtěl říct, že ani nevím jak to tu mám vše říct, podobný problém sem měl, když sem tehdy terrifier 2 viděl poprvé, chci změnit názor v pár věcech, hudba je hodně dobrá (důvod proč sem před tím napsal že ne, je ten že mi chyběla původní znělka z prvního terrifieru), postavy sou celkem simpatické, nevim proč se tu na ty postavy často nadává a kritizuje v recenzích, některé byly spíše neutrální ale rozhodně ne nesimpaticke, i ten Jonathan mě přišel fajn a nějak mě nelezl na nervy jak tu všichni píšou, a hrály všichni velmi dobře, na ten dlouhej film mohlo být více vražd, ale stály za to, jen nechápu, a to hlavně při vraždě Allie, že art udělá na těle nějaký úkon, jako to, jak ji roztrhl vejpůl tu ruku, od mezi prstů, a na dalším záběru už má ruku zase v celku, taktéž s tou slíknutou kůží, jen chci uklidnit slabší jedince, že oběti artovi by mnohdy už ani dávno nežili, doufám že Damien Leone udělá nějaký opravdu příběh propracovaný, mě napadlo takových věcí a teorií, napadlo mě, že se mstí za tu malou holčičku, kterou mu zabily , která je možná jeho dcera,  napadlo mě že je to démon který je převtělený do toho cápka v tom klaunským kostýmu, napadlo mě že ta malá holčička je z pekla či nějakého kultu která arta uctívá podobně, jako měl takový kult mychael myerse kterého uctíval nějaký kult a poskytoval mu ochranu, možná proto podobně i art nemůže umřít, že mu nějaký kult či démoni poskytují ochranu, když art ví že ho takřka nic nezabije, nebo mě napadlo že ten týpek utekl z cirkusu pro blázny, kde ho naučily mimiku a získal ten kostým, taktéž sem zvědav jestli ma s tímto i minulým terrifierem něco společného film all hallows Eve, jelikož Damien Leone byl velký fanoušek Jasona z pátku 13 a taky Fredyho z noční můry v elm Street, se možná bude inspirovávat, těmito filmami, pro příběh terrifieru, byl bych fakt rád kdyby artovi udělal nějaký fakt zajímavý příběh a motivaci, snad to nenechá, jen takto s tím příběhem, zajímavá skrytá věc v noční můře té Sienny, jak tam ta babka říká ať dají tomu hladovýmu chlapovi najíst, no a víme jak dopadla Allie která artovi nechtěla dát sladkosti, možná to bude nějak tak v příběhu zasazené, doufám že terrifier 3 rozšíří a zodpoví něco z příběhu, za což v minulých terrifierech art působil jako drsný nechutný psychopat a mělo to tu pochmurnost, tady to celé už působí zábavně spíše i, včetně arta () (menej) (viac)

TakzvaneSam0

4,5/10 - Mno takže takhle, zabiják skvělej ta maska všechno ostatní luxus ale ještě jsem teda neviděl aby klaun a i klidně nějaký maskovaný zabiják střílel z kvéru.. Jako dobrá reference na Thompson 1928 ale pardon ? Plno keců okolo filmu a skoro 2 hodiny se tam mrchtá hubou a pomalu nic se neděje až na kvalitní zabijačku v obchodě s maskami.. Teprve posledních 45 minut je solidní sadistická zabijačka ( velké + k efektům a krvi :ú ) Sienna byla pěkně nesympatická a ten malej brácha pěknej kokot.. Nicméně Art The Clown má takovej obrovskej potenciál a tak to dokurvit.. no nevím no.. Asi se na to znovu nepodívám.. U mně teda boduje jednička 2017.. No takže asi tak. ()

Habansz

Terrifier 2 nezklamal i úplně nenadchnul zároveň. Víc minut tady nutně neznamená víc zábavy a i když killstreak byl vyšší, než v jedničce, jen párkrat to stálo opravdu za to a nebyl tu žádný kill, u kterého bych se fakt musel nadechnout a říct no dopr****, co jsem to právě viděl?! Např. při scéně s pilkou na železo z jedničky jsem byl dost nesvůj. Je škoda, že tady se to neopakovalo. Snad až na scénu s bělidlem a solí. Nepřišel jsem si k takovýmu filmu pro nějakou story. Chci vidět krev a vnitřnosti, takže co jsem celý film nechápal bylo to, proč se tomu Leone snažil nacpat nějakej hlubší lore, kterej tam stejně nikdo nemohl najít. Tohle fakt na bezmála 2,5 hodiny nestačí a samotnej bloodfest to taky neutáhne. Hluchých míst bylo tolik, že člověk najednou o to víc dokázal ocenit kouzlo jedničky. Halloween - Creepy vraždící klaun - parta lidí, co se mu dostali do cesty. Nic víc a nic míň. Tam bylo jasných 10/10. Tady musím dát 7/10 s odřenýma očima, protože tá rádoby backstory hlavní hrdinky a jejího otce vševěda a ten 10x natahovanej konec tomu nijak nepomohly a prostě to neodsejpalo. ()

Machaut

Myslím, že toto bude slušná kultovka. Super film, kdyby byl o 30 minut kratší, dal bych 5 hvězdiček, ale takto se už druhá polovina začíná táhnout. Nicméně mistrovský výkon herce v roli klauna a na slečnu v hlavní roli se také dalo dívat. Samozvaný hororový expert Psychor svou recenzí akorát dokázal, že hororu rozumí jako koza petrželi. ()