Creep

• USA Peachfuzz (pracovný názov) (viac)

Aaron (Patrick Brice) prijme skvelú ponuku s vysnívaným honorárom 1 000 dolárov denne za to, že zdokumentuje posledné týždne života ťažko chorého Josefa (Mark Duplass). Na prvý pohľad milý a ústretový hostiteľ však skrýva nejedno nemilé "prekvapenie"... (*CARNIFEX*)

Avathar

No, komédia... Možno aj hej, ale takým veľmi špecifickým cynickým a škodoradostným spôsobom. A rovnako špecifický romantický príbeh :D Úžasne napínavé a unsettling po celú dobu stopáže. Pritom to atmosféru buduje v základe úplne minimalistickými a jednoduchými (až banálnymi) scénami. Duplass je vážne CREEP as fuck, pre diváka (a hlavného hrdinu) totálne nepredvídateľný. Ten úplný záver mi tam prišiel trochu naviac (dalo sa to domyslieť), ale to je asi jediná väčšia výtka. ()

Corpsegrinder

Mark Duplass zde celkem přesvědčivě hraje naprosto ujetýho magora a garantuju vám že sotva vstoupí na scénu a dojde na "koupání" tak vám bude trapně i za hlavního hrdinu za kamerou. Postupně se to snaží vygradovat do teroru hlavní postavy u něj doma ale vůbec to nefunguje, celou dobu jsem čekal kdy se film vrátí k příběhu vlčí masky a při vlogování hlavní postavy v noci v posteli mu tam vtrhne PÍČFAZ a pořádně ho znásilní. Místo toho film skončí dost antiklimaticky. ()

dubinak

Brice si u mě tedy moc dobrou reputaci neudělal. Tímto svým nevímjaktonazvat dílem chtěl nejspíše ukázat světu, jak se svým kamarádem natočí jednoduchou horrorcomedy s psychologickým nádechem, nedůvěřivým příběhem a znepokojivou atmosférou. Jediné, co mě znepokojovalo byla neubíhající stopáž. Musím přiznat, že příběh byl alespoň pro mě dost nepředvídatelný a sama jsem měla vcelku chybné odhady, jak se děj bude vyvíjet. Super byly taky brutálně vtipné lekačky. Mark Duplass zahrál roli poměrně obstojně, ale to jsou asi jediné klady tohoto filmu. Jinými slovy bych tento výtvor popsala asi jako nevyslovitelnou nudu absolutně bez elánu. Leccos bych Creep odpustila, ale ta nezajímavost je silnější. ()

Sludger

Tentokrát si formát FF hororu požičal psychothriller a nesmierne mu to svedčalo. Tajne som dúfal, že prekročí hranicu medzi thrillerom smerom ku hororu, aspoň ku konci, no nestalo sa. Ale inak super stretnutie so psychopatom, ktoré bolo celý čas znepokojivé a cítil som sa za hlavného hrdinu riadne nepríjemne. Chválim hlavne Marka Duplassa v roli Josefa, bol skvelý! ()

borec999

Minimalistický a aj na pomery Blumhousu veľmi lacný a jednoduchý film s 2 hercami, jednoduchou zápletkou a pár creepy momentami. Ústredný psychopat mal pár svetlých momentov, celkovo sa však svojim konaním drží pri zemi, obdobne ako dej, ktorý to hrá skôr na atmosféru neistoty a tajomna než na nejaké krvavé jatky alebo typický hororový survival. Na 1 pozretie fajn, ale viac od toho nečakajte. Tých 56% Creep presne pasuje. ()

• Film nemá úvodní titulky a název filmu se objeví až na konci. (pornogrind)
  • Pracovný názov filmu bol Peachfuzz. (BoredKid)
  • Film sa natáčal v meste Crestline, v Kalifornii. (BoredKid)