Creep 2

Ambiciózna filmárka Sara (Desiree Akhavan) sa snaží uspieť so svojou videoshow, v ktorej stretáva rôzne osoby, ktoré pridali na internet zvláštne inzeráty. Pre poslednú epizódu si vyberie lákavý inzerát, ktorý jej zaručí zárobok tisíc dolárov za deň nakrúcania. Keď spozná Aarona (Mark Duplass), ktorý sa jej zdôverí, že je sériovým vrahom a zabil už 39 osôb, samozrejme mu neverí. Čím viac času ale s ním trávi, tým viac má pocit, že to nemusí byť len posledná epizóda jej seriálu, ale i jej života. (Marceloo)

P1tr

Druhý Creep je stále kvalitní a svěží filmařinou, která v rámci žánru funguje dobře a oplývá originalitou, ale v rámci samotné série se nelze ubránit dojmu, že jakmile je tajemství a nejistota vývoje osudu protagonisty z jedničky odhalena, ztrácí příběh lehce na atraktivitě a tajemnu. Dvojku lze tak brát jako rozšířenou studii Creepova charakteru, která nabízí vlastní a nová tajemství, která jsou bezpochyby zajímavá, přesto se ale nelze zbavit dojmu, že jednička fungovala o něco lépe. Stále jde o velice kvalitní filmařinu, která strká konkurenci do kapsy, ovšem díky vysoce nastavené laťce předchůdce musím hodnotit o něco mírněji. ()

Morholt

Jednička na mě udělala takový dojem, že jsem na ní zapomněl hned po závěrečných titulcích, takže do dvojky jsem šel vlastně nepolíben, což byla do určité míry výhoda. Ale zase ne taková. V tomto případě mě ani tak neotravoval formát FF, který by to, co by stálo za vidění, úspěšně devalvoval díky roztřesené kameře. Ono se tady totiž nic důležitého nedělo. Celou dobu se tu vlastně jen žvanilo a to, že je jedna z hlavních postav sériovým vrahem, se ukázalo vlastně jen na začátku a na konci. Na druhou stranu to díky Duplassovi nebylo tak nesnesitelné, jak by se dalo čekat, ale i tak mi stále zůstává záhadou, proč podobný film vůbec spatřil světlo světa. 25% ()

Marceloo

Ambiciózna filmárka Sara (Desiree Akhavan) sa snaží uspieť so svojou videoshow, v ktorej stretáva rôzne osoby, ktoré pridali na internet zvláštne inzeráty. Pre poslednú epizódu si vyberie lákavý inzerát, ktorý jej zaručí zárobok tisíc dolárov za jediný deň natáčania. Keď spozná Aarona (Mark Duplass), ktorý sa jej zverí s tým, že je sériovým vrahom a zabil už 39 osôb, tak mu samozrejme neverí. Čím viac času s ním trávi, tým viac má pocit, že to nemusí byť len posledná epizóda jej seriálu, ale aj jej života. - Nespomínam si, že by za posledné roky na hororovej scéne vzniklo niečo také neopozerané, zvrátené, nepredvídatelné a... nepochopitelné? To uvidíme až po tretej časti, ale dvojka ma bavila o trochu viac ako prvá časť. Mark Duplass je v hlavnej úlohe perfektný a absolútne som nevedel, čo mám od neho v tých napätých situáciách očakávať. Tentokrát sa druhej úlohy zhostila žena, čo mne osobne vyhovuje viac, pretože v prvej časti bol ten vzťah medzi dvoma mužmi extrémne úchylný, ale určite si tu nájdu potešenie aj tí, ktorí majú iné preferencie, keďže Mark sa tu ukáže v plnej kráse. Technicky je to spracované perfektne, ale keďže má tento projekt solídne produkčné zázemie, nie je to prekvapením. Som zvedavý na tretie pokračovanie a zakončenie tejto šialenej trilógie. + herec z Mercy a The Lazarus Effect + herec z Goosebumps ()

Ikedar

To, čo u prvého dielu ako tak fungovalo sa u dvojky stráca v šialenom amaterizme. Človek má pocit, že naozaj sleduje video dvoch totálne nesympatických postáv v tom najviac negatívnom zmysle. A najhoršie je, že diváka všetky tie reči a ambície postáv ani nezaujímajú. Síce sa film volá Creep, a človek by na obranu všetkých negatív mohol argumentovať práve názvom filmu, a že celá chorá a neatraktívna podoba filmu, bol vlastne zámer, dvojka je na rozdiel od prvého dielu, tak divná až je nesympatická a to je u filmu vždy zle. ()

Havaj8

Po zkušenostech s jedničkou už jsem aspoň věděl, co čekat. Navíc tam jako kameraman dokumentu byla žena, což nabírá úplně jiný rozměry v tý fázi seznamování. O Aaronovi se dozvíme spoustu novejch věcí z jeho života vraha. Je zajímavý sledovat, jak Sara zpočátku vůbec ničemu z toho nevěří, ale postupně začne pochybovat, co když přece. Závěr v tom lese už je dobře naloženej a nejsem si jistej, co byla priorita. Jestli natočit dokument pro Aarona nebo epizodu pro Saru. Každopádně mě to zaujalo mnohem víc než první díl. ()

• Většina scén je pouze improvizací. (MeanWhile)
  • Vyobrazeným hradem u kulečníkového stolu je německý hrad Neuschwanstein. (MeanWhile)