Po tom, čo malým mestečkom Miles County otriasla séria vrážd, ktorú mal na vine klaun menom Art, sa komunita snaží zabudnúť na tohto vraha. S príchodom Halloweenu sa však hororoví nadšenci začínajú prezliekať do jeho kostýmov a on sa stane miestnou legendou. A to nie je všetko. Art začne čoskoro v mestečku opäť úradovať a obetí bude tento rok ešte viac. (Marceloo)

Kudly4

[Halloween Movie 2022  1/2] Rozhodně kvalitnější filmařina, než u prvního Terrifiera. Na ten rozpočet, určitě obdivuhodné, co s tím dokázal Damien vykouzlit. Gore opět bez debat perfektní, ale na můj vkus ho tam bylo málo ? Může za to stopáž ! 140 minut, je prostě hodně, na takový druh Hororu. Ze šťavnatých scén si půl hodiny po zhlédnutí vybavuji už pouze dvě, ale zároveň to jsou za mě Top scény - úvod z márnice + skalpování a umučení Sienny kamarádky. Ten pohled na ní, když přijde její matka do pokoje, byl fakt brutální ! Každopádně, jak už je tady nekolikrát napsáno, kdyby to bylo o 40 minut kratší, byla by to absolutní bomba. Ta poslední půlhodina, už byla vyloženě zívačka. Další mínus za mě - hrají tu děti. Ten její bratr tu vůbec nemusel být, mohla to být klidně jen o pár let mladší sestra, ale 12 letý spratek, ne ne a ne. Jinak herečka Lauren LaVera sympatická, hezká slečna (v reálu velká milovnice bojových umění - Taekwon-Do, Jiu Jitsu, Muay Thai a dalších). No doufám, že třetí díl bude opět klasická, 90ti minutová jízda. Terrifier 2, hodnotím slabší čtyrkou. (234. hodnocení) ()

Frajer42

Spoilery! Jen ve vzácných případech bývá druhý díl lepší než ten první. U filmu tohoto formátu a vzezření se to ovšem přímo nabízelo. Snímek zašel v rámci absurdnosti konečně tak daleko, aby mohl skvěle fungovat jako taková tmavě černá komedie. Jediné výtky bych namířil tam, že se tvůrci neodvážili během chytlavé písně, kterou je těžké dostat z hlavy, popravit plné hřiště dětí. To by byla teprve zábava a událost, která by činila snímek, nebo alespoň jednu scénu, nezapomenutelnou. Druhá velká výtka pak míří k ubohému finále ve fantasy stylu, které tam prostě a jednoduše nepatřilo. Jinak si nemohu stěžovat. Snímek oproti prvnímu dílu výrazně přidal na brutalitě, obětí je více a postavy jsou výrazně zajímavější. [75 %] ()

silentname

"Terrifier 2". Film, pri ktorom vraj veľké množstvo ľudí v kine omdlievalo alebo potrebovali aspoň vrecká na zvracanie. Takže uznávam, bol som zvedavý, ako to celé nakoniec bude vyzerať. Odvážne som vstúpil na hororovú pôdu tohto filmu... a nepovracal som sa, ani som neodpadol. Ale uznávam, že pri niektorých scénkach som radšej na moment zavrel oči, lebo sadizmu sa tu skutočne nekladie miera. Môžem pochváliť Damiena Leoneho, že sa mu podarilo také grafické scénky natočiť, no rovnako to miestami pôsobí, že sa snažil skutočne až tak moc, že to mohlo ísť na úkor filmu. Nemám problém s gore a násilím v hororoch, pokiaľ to nezačne pôsobiť, že sú tie filmy vysoko násilné už len preto, aby boli vysoko grafické a násilné. Lebo neviem ako inak mám zhodnotiť scénku s Casey Hartnett. To bol teda riadny masaker. Dokonca až taký, že som si uvedomil, že mi jej postavy neskutočne ľúto. Lebo to čo si musela ako postava prežiť je skutočne... moc. Tým uzavriem tému gore a sadizmus v tomto filme. Ako je na tom zvyšok? Prvý film som nikdy nevidel, no možno si ho po tomto zážitku pozriem, aby som mal predstavu čo sa udialo. Podľa všetkého však náväznosť medzi jednotlivými filmami je tak minimálna, že to zásadne fakt, že som si pozrel dvojku ako prvú neovplyvňuje. Veľká poklona Davidovi Howardovi Thorntonovi, ktorý si rolu klauna Arta užíva do takej miery, že som bol ním absolútne hypnotizovaný. Je tak suverénny, že klobúk dole. Plus ma fakt fascinuje, že je klaun, ktorý sa ale správa ako mím. Dáva to jeho postave veľmi originálny charakter. Snová scénka v úvode je skvelá... vôbec som nevedel ako sa to vyvinie a tá "Clown Cafe" skladba je tak chytľavá, že tu melódiu človek nejaký čas nedostane z hlavy. Problém s filmom sú však trošku jeho hlavné postavy, ktoré mi neprídu veľmi zaujímavé. Sú okey, a je fajn, že nepôsobia totálne stereotypne, no vo výsledku nevedia filmu nejako viac pridať. V podstate to celé stojí primárne na Artovi, ktorý si kradne každú jednu scénku. Príbehom a postavami to však moc film moc nezachraňuje. Viete kto zomrie a v podstate aj viete kto prežije. Nemyslím si, že by som niekedy chcel vidieť film znovu... napriek tomu, že mi ostane v pamäti asi navždy. Hodnotenie: B ()

PetrPan

Art ví jak, ups, tak trochu spoiler pro fantasty, se podařilo sehnat o něco víc prachů na druhý díl.  Pro mnohé je tak údajně zaděláno na hororovou ikonu. Tzv. okrajové publikum, považující rozlitý kečup a polámané špagety za formu umění/zábavy se značkou jen pro znalce, jásá a tleská ve stoje. Inu, ehm, každému to jeho, viďte. Já si dovolím malé přirovnání k mému oblíbenci, vlastně podobně tichému Jasonu Voorheesovi. Ano, co do spotřeby  výše zmíněných poživatin se s Artem nemůže srovnávat, ale co do zábavy a schopnosti vyprávět alespoň nějaký smysluplný příběh jej překonává i na Manhattanu  i ve vesmíru.  Leone je totiž amatér, možná i nadšený a možná i v něčem talentovaný,  ale už podruhé mne přesvědčil jen a pouze o tom, že zubatý klaun je jeho jedinou tvůrčí a vcelku úspěšnou myšlenkou. Sledovat pak přes dvě hodiny čiré dramatické, režijní a herecké zoufalství, které se v masturbačně dychtivých okamžicích Artových vstupů mění v kýžený a přepálený gorefest , se dalo vlastně jen přežít. Mimo gore trochu pobavila jen snová kydlovačka a skutečně mě nadchla jen  pekelně vydařená potitulková scéna.  A za tu nakonec ponechávám původní dvouhvězdičkové hodnocení s malinkou nadějí, že do třetice budou Artovy eskapády přece jen lepší. ()

Arsenal83

Strašne dlhé to bolo, ale napriek tomu nenudilo. Ale mnohé z ukázaných záberov boli už na mňa príliš, nie som fanúšikom takej bezbrehej krutosti, cítil som sa pri nich dosť negustovne, až hnusne. Ale to bol asi aj cieľ. Fanúšikov gore žánru musí tento kúsok potešiť. My ostatní to na druhýkrát už vynecháme. ()

rollman1

Upozornění!!! Tento film není pro slabé povahy, milovníky lidského těla, odpůrce krve, pro lidi, kteří nemají rádi klauny, násilí a vlastně pro všechny, komu horory dělají špatně, případně nemají na tyhle věci žaludek. Vy všichni ostatní, jste srdečně zváni. Příběhově není moc co řešit. ART se vrací ze záhrobí, probuzen temnou silou, aby znovu terorizoval městečko. Tentokrát se zaměří na dva sourozence, kteří jsou s ním nějak spojení. To je vlastně vše o příběhu. Důležité je, že klaun po cestě zabije celkem dost lidí a to hodně nepříjemným způsobem. Hlavní prim tedy hraje brutalita a ta je tady na takové úrovni, že pokud film pustíte své drahé polovičce, mohla by požádat poté o rozvod (Ta moje to nakonec přežila). Plno Krve, mrtvol, roztrhaných těl a končetin, kterých  je tady požehnaně a v takové míře, že mi ještě kousek krve kape z počítače. ART samotný je opravdu strašidelný a zaslouží si místo v síni slávy mezi kultovními zabijáky jako Jason, Freddy či Michael. Samozřejmě se to neodehrává po celých 140 minut, ale mezi těmito orgiemi je vložen i příběh, který není špatný a má i sympatickou hlavní hrdinku(je to kost jak svině). Občas mu sice mírně dojde tempo a neuškodilo by to malinko zrychlit. Takže jediným mínusem je opravdu těch 140 minut, které kdyby se prostříhali na 100, tak se jedná o svižnou brutální jízdu, která nezná obdoby. Samozřejmě je to pocta žánru, takže občas jde vidět, že mrtvoly jsou gumoví panáci a tělo se spíš chová jako plastelína. To však nic nemění na tom, že vše je zpracováno prakticky a není zde vůbec nic digitálního. Proto cením, že si rejža poradil s prostředky a dodal nám poctivou gore jízdu. Osobně jsem čekal ještě víc morbidity, ale přesto jsem spokojený a pokud vznikne třetí díl, budu u toho. ()

JASON_X

Terrifieru 2 se po pěti letech podařilo dokonale navázat na první díl (stejným způsobem, jakým navázal třeba i Halloween 2 už v roce 1981). A jede se taky stále ve stejném stylu, na grotesknosti se nijak neubralo. Ale nevadí, je to zkrátka jen jiný druh horroru, než na jaký bývá divák zvyklý. A Art je opravdu třída, asi nejpůsobivější klaun, jakého znám. Zato se ale myslím ještě víc přidalo na brutalitě a zvrácenosti, minimálně dva klaunovy mordy (obě Sienniny kámošky) jsou už možná na hranici nějaké obsáhlé psychiatrické diagnózy pana režiséra Leoneho (to nemyslím jako negativní kritiku, ale spíš jako uznání). Ano, klaun se utrhl ze řetězu a s úsměvem, nadšením a výjimečným sadismem kydlí všechny, kteří se mu nevhodně připletou do cesty. Závěr v lunaparku je pak už možná trochu zdlouhavý, ale zase je malinko jiný, než je v příbuzných filmech obvyklé, dočkáme se totiž zrození jedné takřka comicsové superhrdinky. A proč ne, jsou-li nesmrtelná vraždící monstra, proč by někdy nemohly obživnout i jejich oběti? A za zvláštní zmínku pak ještě určitě stojí i skvělý synthwave soundtrack. ()

matestlust

Terrifier team zřejmě posílil finančně, protože tohle už nevypadá tak ,, amatérsky" jako díl první ( který je jinak skvělý ). Je z toho stále cítit omezený rozpočet, ale je to daleko barevnější, vizuálně propracovanější a i herecky na větší úrovni. Jen mi přijde trochu zbytečně dlouhá stopáž a ten pokus o hlubší příběh je tam úplně navíc. Jinak ale luxusní jatka a Art the Clown je opět bez chybičky. ()

Morholt

Poctivá osmdesátková řezničina, která jde ještě o fous dál, než předešlý díl, na který přímo navazuje. Kašpar si tentokráte vůbec nebere servítky a společně s Leonem servírují jednu nechutnost za druhou. Navíc Act dostal sidekicka v podobě docela roztomilé holčičky, která dokáže být občas děsivější než sám klaun a to nemusí ani říznout do masa. A kupodivu to podobně jako v jedničce vyšlo i herecky a Lauře LaVera to tady sedne i sekne. Maličkým mínusem je tak jen trochu přetažená stopáž. Přeci jenom dvě a čtvrt hodiny je u podobných filmů docela nezvyklé. Nicméně i tak si troufám říct, že pokud by Act začal řádit v době, kdy vstoupili na scénu Freddy, Jason a Michael, změnila by se Velká trojka na Velkou čtyřku. Už se těším na další díl. 90% ()

corpsy

Feeling tohoto pokračovania, sa z vyvražďovačky presúva do epickejších rozmerov, posúvajúc celý tento fenomén ďalej. Kam? To nám možno prezradí, po veľkom úspechu dvojky v amerických kinách, možno hneď niekoľko pokračovaní. A zrejme s ešte dlhšou minutážou, väčšou dávkou krvi a ľudských ostatkov. Tento snímoček, ho totižto ponúka v krystalicky čistej podobe. ()

Astaroth12

Art tu je zas a masakruje svoje obete ešte s väčšou surovosťou a sadizmom. Že je to zvrátené hovädo viem už dávno a keďže som to očakával, prekvapiť ma to nemohlo. Užíva si to ešte viac ako minule. Svoje obete teraz nemusí naháňať, ale pekne si ich nájde doma či v aute. Som trocha prekvapený, že i keď aj táto časť sa vyznačuje silnými explicitnymi scénami, tak sa tu našiel čas i na aspoň trocha rozvinutie charakterov postáv. Asi preto ma film cez dve hodiny, ale takáto striedačka mi celkom vyhovovala. Dialógové nezáživne scény sa miešali s gore šťavnatými a slušne prevedenými. Nečakal som to, že to poviem, ale tento Art ma bavil. Nehrá sa na nič, na čo nemá a v podobne ladených filmoch sa prihliada hlavne na gore stránku a tu zvládol do cela solídne. A, že pritom je trocha vaty už nikomu neublíži. Tento film a mnoho ďalších boli stvorené len za jedným účelom, trocha obohatiť hororový žáner. A tu nemôžem zabudnúť nespomenúť Hotel Inferno 2: The Cathedral of Pain, ktorý mi to tu najviac pripomínal. Nie príbehom, ale krvavostou sú si veľmi podobne. A aj keď sa dávno o originalitu nejedná, tak i takéto dielko si nájde fanúšikov. A aj keď ja k nim zatiaľ nepatrím, tretí diel môže všeličo zmeniť  A tak to vyzerá, že klaun Art bude nová hororová ikona a po tejto časti, mu to aj celkom prajem. ()

Quint

138minutový (!) slasher o vraždícím klaunovi Terrifier 2 na sebe upozornil tím, že diváci na jeho projekcích údajně zvraceli a omdlévali, zatímco na serveru Rotten Tomatoes získal překvapivých 86 % a vychvaloval ho dokonce i sám Stephen King. Nezávislý film za 250 tisíc amerických dolarů financovaný skrz crowdfunding se díky tomu dostal do hororového mainstreamu a hned za první tři dny vydělal 6 milionů amerických dolarů. Něco podobného se povedlo i hororům Blair Witch Project a Paranormal Activity, ale v tomto případě jde o extrémně brutální "video nasty" gorefest, který nemá absolutně žádné zábrany a v USA stále zůstává "unrated". Co všechno se ve filmu děje byste ve slušné společnosti nechtěli popisovat. Film stojí především na imaginativní zvrácenosti, prvotřídních praktických efektech, které tvůrci na žádost fanoušků vyslali do boje o Oscara, a na děsivě groteskním hereckém výkonu Davida Howarda Thorntona coby klauna Arta, který je v podstatě takovým němým, pantomimickým Freddym Kruegerem. Divoký, pobuřující a krajně znepokojivý grindhouse ze staré školy pouze pro milovníky gore filmů a pro ty, kdo chtějí otestovat hranice své otrlosti. ()

AffectedFace

Terrifier 2 překračuje všechny hranice a tahá diváka do světa plného gore a hnusu! Love IT! Dream sekvence připomene (teda aspoň za mě) Tarantinovi kontroverzní přestřelky (viz. Django Candyland Shootout) a postelová scéna překračuje všechny hranice filmařství a dodává až dalo by se říci směšnou gore-fest podívanou, kterou jste ještě neviděli! Jednoduše se pokusím popsat většinu filmu: skalpovat, rozstřílet, rozmrdat, nasypat sůl na holej mozek, rozbodat, ustřihnout přirození, roztrhnout lebku na sračky, že z toho potečou všechny možný prasečiny = mňaminka pro gore milovníky (a to jsem nenapsal všechno!). Přesto Terrifierovi s čistou hlavou pět hvězd dát nemůžu, protože se přece jenom jedná o nataženou amatérštinu, která se snaží hrát na celovečerák (to dokazuje většina scén - táhnoucích se bezduše dialogů, stopáž 90 minut by bohatě stačila, jako u původního počinu). Mít to budget třeba nového shit Halloweenu ENDS, jednalo by se o jeden z nejlepších gore slasherů všech dob! Jednoduchost ve které si budete libovat, pokud máte silnější žaludek! Čisté čtyři za tohle divadílko s radostí dám. ()

Derek

Po prvych 10 minutach som si s hrozou uvedomil ze budem musiet trpiet dalsie 2 hodiny tejto bezeuchej blbosti. Iba hudba a mlada Lauren LaVera stoja za nejaku pozitivnu zmienku. Nechapem ten hype co tento film sprevadza. ()

Trevor

Ako občas zadriem aj ja že úchvatné komentáre, ale tentokrát zabodoval aj hororový expert zo Slovenska...Terrifier 2 asi preto nešiel v kine lebo tam bolo o niečo viac krvi ako v Halloween Kills či povedzme v Úsmeve lebo žijeme na katolíckom Slovensku...človek pritom musí ísť do kolien, pretože jediným dôvodom prečo Terrifier 2 u nás nešiel v kinách je ten že by tento film zarobil na vstupenkách neskutočných 69 eur za všetkých fanúšikov, ktorých by do kina nalákal, na to by som nešiel ani ja a to som ešte pred koronašialenstvom zvládol aj 55 návštev kina počas roka. Tak prázdne kinosály ako sú v súčasnosti majú dôvod nielen v tom akí ľudia vyberajú čo má šancu ísť do kín a čo nie (a priznám sa že ja som podobne krútil hlavou prečo Jack stavia dom od Larsa von Triera u nás v kinách nešlo, ale obviniť z toho katolícke Slovensko, tak nato musí mať človek už inak vypláchnutú hlavu, ako bez urážky)... Terrifier 1 uvedený v roku 2017 hodnotilo na čsfd 1.100 ľudí, Jack stavia dom 6.500, pravdepodobne aj preto že v Česku distribútori vidia väčší potenciál na tom ktorom konkrétnom filme zarobiť a preto u nich išiel, u nás sa naňho akosi pozabudlo. Filmu chýbal zmysluplnejší príbeh, bolo to však v rámci svojho žánru dobré ale zbytočne dlhé. Ak by to malo 100 minút splnilo by to účel, takto okrem potokov gore zábavy nie je na filme nič výnimočné ale svoj účel splnil. ()

ilemas

Atmosféra oproti jedničce nulová, není čeho se bát, zato krvavé scény stojí za to.  Škoda jen, že jsou velmi průhledné, samý kečup a plasty, na dnešní dobu mohli být triky lepší. Hloupější než jednička a závěr naprosto stupidní, který celý film háže do odpadu. Mám raději horory, které nahánějí hrůzu, klidně i bez krve spíše thrilery a ne nadpřirozené slátaniny. Kdyby Art byl obyčejný smrelník, psychopatický vrah, který vždy unikne policii a celý film byl reálnější, tak bych hodnotil plným počtem. Takto je to kvalitní brak. A nejvíce mě vadilo i v jedničce absolutně nesmyslné chování postav. ()

M.i.k.e

jelikož neznám ani původní krátký film, ani první díl, bylo pro mě tohle první setkání s Damienem Leonem a jeho klaunem Artem a dojmy jsou minimálně smíšené. Na jednu stranu je druhý Terrifer solidně brutální, nabídne celkem slušné gore a je na něm vidět, že Leone dokáže za poměrně málo peněz stvořit poměrně dost nechutné muziky. Na druhou stranu je tu ovšem jakási ne moc funkční mytologie, která mě úplně míjela a hlavně 138 minut je na podobný druh film prostě extrémně moc. Je sice fakt, že i s takhle extrémní plochou dokáže Leone pracovat lépe než mnozí slavnější kolegové a neměl sem pocit že by se to vyloženě táhlo, ale zkrácení a dobrou půl hodinku by nebylo vůbec od věci. Ty solidní tři si tenhle úchylný klaun i tak zaslouží, protože podobně vyšinutých věcí zase tak moc nevzniká...60% ()

Martin741

Do projekcie dvojky som siel s despektom, lebo .. povedzme si otvorene dvojky su regulerne podradne filmy. Tuna to neplati, i ked mordy uz nudili a reziser sa az prilis vyzival. Pochopil som ze ide o poctu hororom 60., 70. a 80. rokov minuleho storocia, kde suverenne najlepsie horory vznikali v 70. rokoch 20. storocia. Urcite hororov znaly divak si najde sceny ktore sa inspirovali z filmov z 80s. na Schumachera a jeho dnes uz  legendarny film  8 mm z roku 1999 to ale stale nema, reziser este nema rezisewrske skusenosti  - no a  samy od seba neprijdu, ze jo  : 56 % ()