Hotel Inferno 2: The Cathedral of Pain

Odsouzen ke shnití v pekle po krví nasáklých událostech v Hotelu Inferno (2013) zkušený profesionální vrah Frank Zimosa, zjistí, že se proplétá temnou mystickou říší vyhrazenou okultistům a vyšším démonům. Proti zdánlivě nekonečným vlnám démonických přisluhovačů a zlých strážců očistce se Frank a jeho nečekaný spojenec – zatracená středověká čarodějnice – vydali na odsouzenou misi, aby využili čisté elementární energie nesmrtelné duše: Frankova poslední šance získat zpět svou smrtelnou podobu. Utekl však někdy někdo z nepochopitelné katedrály bolesti? (JasonCZ)

Seabeast

Řekl bych, že dvojka je o něco víc záživnější než jednička. Velký podíl mají na tom luxusní gore efekty, kterých si tu užijete požehnaně, a samozřejmě i výprava. Prostředí pekla se autorům kulisama a artistickým ztvárněním povedlo na výbornou. Hotel Inferno 2 je tak více surrealistickou podívanou než předchozí snímek a nabízí lepší atmosféru. Vizuál je ve stejném duchu, takže ono originální zpracování z pohledu první osoby (jako ve 3D střílečce) je totožné. Jasně, hlavní hrdina sice neustále trousí "fuck" chujoviny a monology s dialogama se nesou opět na vlně klišé, ale už mě to tolik neotravovalo jako v předchozím díle. Momentů, co dřív vyznívaly vtipně či amatérsky tolik není a kupodivu už to s hodnocením vidím na silnější tři hvězdy. Otevřený konec nahrává na smeč třetímu dílu, takže si ho nenechám ujít. ()

Chrustyn

První Hotel Inferno byl sice nízkorozpočtovým, ale docela zábavným pokusem, přenést videoherní žánr FPS do filmové podoby. Takový Hardcore Henry, jen hororový. Pokračování se snaží více šokovat brutalitou, ale ve výsledku je vše neskutečně samoúčelné a nijak zajímavé. A nic nezachrání konec, který je jasnou variací a Dooma. ()

pornogrind

Oproti jedničce rozhodně propad. V podstatě souhlasím s komentářem kolegy ricci.s . I přes poměrně krátkou stopáž je především druhá půlka neskutečně zdlouhavá a neskutečně nudí. Musel jsem se přemáhat abych to vůbec dokoukal. Mega trapné finále bylo poslední kapkou. Třetí díl si s největší pravděpodobností radši nechám ujít. 2 hvězdy za ( místy ) povedené gore, krev a pekelné kulisy. ()

EvilPhoEniX

WOW Utlimátní orgasmus po Conjuringu s Evil Deadem nejsilnější a nejintenzivnější hororový zážitek snad za posledních 10 let! Oproti prvnímu dílu zde vidím výrazný krok vpřed. Tohle už není žádný levný kontrovérzní underground s přepáleným gore, při kterém se dá zasmát. Tohle je temný, zlý, nesvatý, strašidelný, smrtí nasáklý horor s velkým H a upřímně, kdo jej nedocení, nechová k žánru horor žádnou lásku a ztrácí u mne veškerý respekt, sympatie i obdiv. Celý film se odehrává v PEKLE! Nenapadá mě lepší prostředí pro horor než samotné peklo a že z toho tvůrci vytěží nejlépe zpracované peklo, co kdy filmové plátno vidělo jsem nedoufal ani v nejmenším. Z herního světa film připomene Dooma, Diabla, Jericha a Dark Souls a z toho filmového Silent Hill, Baskin a Hellraiser. Příběh zde není, je to 70 minutová procházka peklem, kde hlavní hrdina z pohledu první osoby zabíjí démony, sbírá artefakty, skládá puzzle a pěkně nadává . Jeho Fuck Youu a Im fucking tired of this Shit zde zazní asi 20x, ale připomene to cheesy hlášky z videoher, takže jsem to bral jako vtipný prvek, no ale to hlavní!! Atmosféra, prostředí a Gore je za plnéj počet bez debat. Je zde vyloženě nádherná katedrála až si říkám, který kněz či církev proboha schválil něco takového na tak posvátném místě natočit! Každopádně Katedrála bolesti je místo, které bych navštívil z fleku. Sochy, ornamenty, obrazy naprostá uhrančivá nádhera a v podzemí to samé. Všude se povalují lebky, mrtvoly, rakve s křížemi, mučedníci a osudový most s mrtvými batoletemi a démonem potratů je bez debat nejhororovější scénou né jen filmu, ale i historie hororu vůbec. Soundtrack zde hraje velmi důležitou roli ať se jedná o temný synth wave či údery zvonů katedrály, tak to správně rve uši. Tak temnou, evil a démonickou atmosféru jsem v žádném jiném filmu doposud neviděl a fakt jsem se regulérně bál a když došlo na gore, tak to bylo správně špinavé, nechutné, sleazy a šlo vidět, že se nejedná o žádnou amatérskou práci, ale na tom pracovali samotní mistři!! Poctivá stará Italie gore at its best. Neskutečnéj zážitek po formální, hudební, atmosférické a hororové stránce. 1700 hororů jsem musel zhlédnout , abych narazil na Krále. To je tak když hledáš kámen a narazíš na samotné ZLATO! 10/10. ()

Astaroth12

Tak toto bol gore sviatok a prehliadka nechutností. Jednotku som si už nepamätal, ale bolo to celkom jedno, skoro hned som sa zorientoval. Začiatok som sprvoti nepochopil až keď tá ježibaba to tam začala vysvetľovať, potom už bolo všetko jasné. Tento film hned na začiatku odstaví väčšinu divákov a pri tej brutalite a masakre zostane len hŕstka z tých najotrlejšich divákov. Gore bolo z časti ukážkové a z časti z veľmi lacného kraja, ale to mi vobec nevadilo. Je tu vsetko, čo pri takomto filme ma byt, takže spokojnosť. Ten ježibabin hlas ma strašne bavil, hlavne keď sa navážal do hlavného hrdinný. Tak je brutálny, intenzívny a aj vtipný. Tak na trojku sa neviem dočkať. ()