Hotel Inferno 3: The Castle of Screams

Po získání těžko dostupného prvku „Fire“ v Hotelu Inferno 2 (2017) se odsouzený hříšník Frank Zimosa (Rayner Bourton) stále nachází uvězněný v hnijící zdechlině, ztracený v srdci úplně jiného kruhu Pekla. Odhodlán shromáždit všech pět prvků, které tvoří lidskou duši a získat zpět své tělo, Frank a děsivý společník z minulosti se proplétají démonickými vrstvami tohoto nadpřirozeného středověkého vězení a hledají stopy. Může Frank sbírat „Ice“ – rozhodující druhý prvek své duše, a získat to, co vždycky chtěl? (JasonCZ)

ricci.s

Hlavný hrdina s torzom čarodejnice objavuje ďalšie pekelné zákutia, rozdáva si to s démonmi, pokojne stráca časti tela a litre krvi z neho striekajú jedna radosť, veď nevadí, v pekle je možné všetko. Komu sa páči táto séria, zgustne si aj tu, kto dal prvým častiam odpad / jednu a pustí sa aj do tejto, je priblblý masochista. S výnimkou pekelných sliepok, ktoré som fakt ešte nikdy nevidel, sa horor nijako nelíši od predchádzajúcej časti, ktorú som síce trochu skritizoval, ale momentálne som rád aj za takúto masakráž. Bolo tu iba viac snehu, aspoň sa červená lepšie vynímala. A dobrá správa... bude aj štvorka. ()

EvilPhoEniX

Hororový Father Ricci mi udělal předčasné vánoce a já mu za to z celého srdce děkuji! Den D a Italská renesance temného gotického hororu! Giulio De Santi svou trilogií Hotelu Inferno rozhodně udělal díru do světa a v rámci undergroundové tvorby je to bez debat to nejlepší, co kdy vzniklo ( Aktuálně 9,3 na IMDB !!!!) a druhý díl se na čsfd pyšní v červené barvě, což se v rámci amatérské tvorby nepodařilo nikdy nikomu. Po druhém dílu je zde opět vidět 4 letý progress v mnoha ohledech a já tu práci musím ocenit plným kotlem, protože takové fanouškovské hororové nadšení se fakt už dnes nevidí. Příběh navazuje na druhý díl, kde hlavní hrdina z podzemního pekla se dostává do atraktivního středověkého hradu ( Castle of Screams!) se zasněženým okolím, jehož úkolem je ukrást ledový element od strážce hradu ( Kyklop!) a je to opět hodinová řežba, při které mé hororové srdce skákalo radostí. 3. Díl víc než film připomíná středověké Rpgéčko, které si opět bere to nejvíc z Dooma a tentokrát i z God of War! Hlavní hrdina táhne na zádech torso mrtvé čarodějnice, která slouží jako vypravěč i poradce a tentokrát dojde na oblíbené herní lootování, craftění, upgrady, alchymie a je to podáno vyloženě úžasně. Sbíraní a nacházení různých zbraní a itemů ( hlava démona sloužící jako lucerna, christovy chcanky-kyselina, brokovnice, kde místo nábojů jsou oči démonů, prohnilé rukavice démona se zvýšenou regenerací života a mnoho dalšího! Je to skvěle natočené ( 14 giga udělalo své), kamera krásně zabírá všechny detaily ( Kulisy vyloženě boží), hudba opět temná a správně medieval! prostředí hradu a podzemních chodeb má taky své atmosférické kouzlo a krev na sněhu vypadá doslova lahůdkově. Ze záporáků potěší různí znetvoření farmáři, horníci, démonické slepice ( ty jsou perfektní) a různí další dobře vypadající démoni, kde ta ruční práce masek je až hmatatelná. Tentokrát musím pochválit i samotný děj, na kterém si tvůrci tentokrát taky dali záležet, né že by to bylo něco šíleně inovativního, zvratovitého a podobně, ale rozhodně je podán osobitým stylem a diváka zajímá jak se to nakonec vyvine. Cheesy hlášky z 1 a 2 nahradily hlášky sarkastické ( Vypij kalich z krve démona .. hmm nemáte někdo olivu? !!) a dialogy tentokrát rozhodně baví víc než kdykoliv jindy ( překvapivě i hlas hlavní postavy se zlepšil ) a samozřejmě tohle vše se řeší za pochodu při likvidaci protivníků, takže zábava zaručená. Jsem opět nadšený, je tady vidět kus obrovské poctivé práce, která moderním hororům výrazně chybí a já tleskám, odnesl jsem si zážitek jak už dlouho ne. Fanoušci Gore, RPG her a středověkých hororů budou v rauši jako já. A za 4 roky 4 díl !! Samozřejmě kdo čeká slow burn drama s úchvatnými hereckými výkony a oscarovým materiálem, tak to musí jít minimálně o 2 pekla jinde. Tohle je čistě fan service, který docení jen true fans.10/10. ()

*CARNIFEX*

Čistá, bohapustá GÓROVINA, akurát nie príliš poňatá v rámci "reality", níbrž v roli fantázie na postavách "z iného sveta", ktoré miestami pôsobia viac vtipne, než hororovo. Z celkového hľadiska sa to drží v schéme jedničky i dvoječky, čiže pohľad prvej osoby je opätovne jasne daný, a tak sa už žiadne "prekvapenie" nekoná. Každopádne, "Hotel Inferno" má a aj bude mať svojich fanúšikov v rámci žánru, a Ja sa ani nečudujem, lebo ako "amatérsky" počin, ide určite o projekt, ktorý si zaslúži pozornosť. ()

darkrobyk

Třetí část Pekelného hotelu jde ve stopách předchozích dvou částí. Tedy ne že bych nevěděl, co mě čeká, ale navnadil mě režisérův poslední počin - Little Necro Red, a tak jsem doufal, že třetí část Hotelu bude o něco lepší. Není. Opět sledujeme vše očima hlavní postavy jako v počítačové hře, která prochází útrobami hradu a masakruje rozličné démony, zrůdy a postavy. Problém je, že film je neúměrně užvaněný, a vždy než dojde na akci, je to jako přetrpět blok reklam. Ano, samotné masakry jsou standardně podařené, převládají mechanické efekty, což kvituji. Pro zpestření jsou zde podivné šílené slepice a démonci v podobě jakýchsi krabů. Zubatá monstra jen tak cvakají zuby a nejvíce rozmašírovaných je až v poslední čtvrtině. Krev stříká nejen z obětí, ale i z hlavní postavy. Povedená je maska čarodějnice, co tak trochu připomíná mumii. Jako u předchozího dílu je dobrá rovněž hudba. Obávám se však, že čtvrtý díl vynechám, jelikož další recyklaci nemusím. ()

pornogrind

O chlup horší než jednička ale rozhodně lepší než dvojka. Ale v podstatě nejde o nic novýho. Stále stejná jatkařina u které vypnete mozek a jen si užívate hláškujícího Franka a jeho řádění u kterýho tečou hektolitry krve. ()

Kudly4

Oproti dvojce, za mě teda velký krok dozadu. Díl, který se ještě více přibližuje ke hře (sbírání různých předmětů, zbraní, upgrady apod.), což mě teda moc nechytlo, atmosféra oproti pekelné dvojce nijaká, Gore mě též neoslovilo, všechno vypadalo stejně, masky vyloženě z papíru a v nich pytle plné barvy, bleh, ne-e, tenhle díl se mi netrefil do vkusu. Každopádně na další díly jsem zvědavý. (54. hodnocení) ()

Chrustyn

O něco zajímavější než druhý díl ale jinak stále to samé. Videoherní řežba, která je zaměřená na co nejkrvavější násilné scény. Bohužel se to brzy přejí a film nemá v rukávu žádné jiné eso. ()

Arsenal83 odpad!

Amatérske a vyslovene hnusné. Nerozumiem, ako sa niekomu môže páčiť tento žáner. Navyše v takomto prevedení. Tie hlasy, zachrípnuté ako Bruce Springsteen po devätnástej whiskey, to bolo skôr do komédie. ()

Morholt

Ve trojce už je to vyloženě videohra. Frank i tady pochopitelně krosí démony a se svojí kámoškou čarodějnicí objevují stále nové a nové levely Pekla, hromadí zbraně a kvéry si různě vylepšují. A je tu samozřejmě zase spousta krve, slizu, vnitřností a roztodivných potvor. Ne tak intenzivní a zběsilé jako dvojka, ale pořád se jedná o zábavný úlet. Docela se těším na čtvrtý díl. 70% ()

Astaroth12

Tak ja som tuto časť veľmi očakával a to kvôli dvojke, ktorá mi veľmi sadla. Tato pokračuje v našliapnutom trende, ale už nič nove neponúka. Je tu veľa hnusu, krvi, ale už to stratilo tu slušnú atmosféru z dvojky. Aspoň hlásky boli celkom v pohode. Len ten štýl ako z počítačovej hry sa mi už nejako zunoval. Myslel som si, že táto časť príde zas s niečím iným, ale nestalo sa tak. Je to hotel, len pre otrlých divákov, ostatní nech túto sériu zďaleka obídu. ()

PavelVanekArt

Technicky ohledně masek a efektů je to na amatérskej počin hodně fajn, ten zbytek je řídkej jak prudký anální výtok zvaný též jako průjem. Story a hlasy jsou katastrofální, pořád to má ale něco, co mě baví, možná ten RPG styl, co já vím. Ale je to poctivá práce, jen se s pokračováním budou mrdat další roky. 3* a.k.a 55% ()

oveckaoa

Poté co ve 2 díle získal Frank element ohně jde pro poslední element ledu. Mezitím sebere torzo čarodějnice, která nemůže umřít jelikož je nesmrtelná něco takového (proč z tama neutekla tehdy dříve nevím) a útočí na něho ďábelské chobotnice a ďábelští kohouti (jeden ho i postříká semenem a Frank začne rodit malé kohoutky)  a jde do finále. Uvidíme co další díl snad z toho nebude nekonečná série.  Na úrovni předchozího dílu 60 procent ()

iXtr3m3

Za brutálny a asi najbrutálnejší Gore v rámci filmov, čo som asi videl, myslené na celú sériu, keďže to hodnotiť ako jeden film nemá zmysel. Slabšie ako druhá časť, ale je ťažké hodnotiť niečo, čo v pohode mohlo dostať odpad. Opäť dávam bod len a len za gore, všetko ostatné je totiž na odpad, ako vlastne aj pri každom filme zo série. ()

TERRORDROME

Sága pokračuje, Frank je stále v pekle a dotiahol to do zimného levelu dekorovaného malebnými zátišiami z hradov a hnilobných kurníkov. "Hrdina" teda ide a rozmrdáva čímkoľvek rôzne rozmrdaných pekelníkov s hlavami ako zmutované zemiaky. Typicky Necrostormácke efekty ma stále bavia, trhajúci sa papundekel zalievaný červenou omáčkou má nezameniteľný kompostový dizajn a tentoraz je, okrem chrápajúceho kyklopa ako Bossa, hlavným ťahákom zombie hydina čo má tú drzosť postriekať Franka svojim nekrosemenom. Problém vidím v tom že je to stále menej film a viac videohra, takže hrdina chodí podľa inštrukcií nemŕtvej bosorky tam a tam,  získava prehľadávaním hromád hovna a zabíjaním pekelných pamrdov rôzne zbrane, výbavu a vylepšenia a necháva sa liečiť u Alchymistu. Vrcholom videohernosti je scéna kde frank stojí pred hradom s oknami z ktorých šmátrajú ruky a on ich musí všetkých trafiť. Záhrobné mäsové zbrane sa samozrejme nabíjajú bolesťou a smrťou takže je potreba zabíjať na blízko aby sa následne mohlo zabíjať na diaľku. Najhoršie na tom je že hrdina je strašne nepohyblivý a toporný, väčšinu času má iba jednu ruku a naozaj pôsobí ako niekto kto musí držať na pleci ťažkú kameru a nemôže si dovoliť robiť kúsky ako Hardcore Henry. Hromada hnusu, krvi a rozsekaných maňušiek, to samozrejme žeriem, ale nabudúce by to nemuselo byť až tak moc ako gameplay náhodného levelu nejakej videohry. Ďalšie tri diely sú vraj na ceste, takže to vydá ešte pár rokov než dôjdeme konca. ()

kkarx

Tak tohle už je jenom taková pohádka pro dospělé s čarodějnicemi, hradem a monstry, ale nevadilo by mi, kdyby to dávali na Vánoce na ČT místo obvyklých dementních čertíků. :-D ()

helraiser

No do prdele co to bylo?.. tohle byl kurva šílený Gore fest s kurva šílenou přehlídkou maskerské školy, který se jen tak nevidí. Jako vážně bavilo ()

SilentMemory odpad!

Ak toto niekto sleduje síce nevedome ale má našliapnuté na obrovské problémy v živote ... Kto vie ten vie, aké dopady to môže mať na človeka a že nie je to len tak . Vplyvy najmä vizuálne, ktoré sú najintenzívnejšie. ()

brasek odpad!

Snímok vyzerá ako videohra z 80. rokoch minulého storočia. Ako film je to absurdné a gýčovité. Horor má strašiť a nie spôsobovať demenciu. ()

vinducha

2. díly byl za mě nejlepší , trojka ale pořád daleko lepší než 1.  Už je to , jak tu někteří kolegové píší regulérní gamesa , to sbíráni zbraní klasika. Jinak tentokrát asi největší úlet hnilobná kuřata. ()