Ambiciózny detektív a zároveň hlavný inšpektor Lee (Jackie Chan) je pýchou hongkongskej polície. Je tvrdým a húževnatým policajtom, ktorý prejaví svoju  perfektnú znalosť bojových umení až v momente, keď jeho protivníka delí od stretu so zemou iba pár sekúnd. Vyniká dokonalým zmyslom pre disciplínu, vlastnosťou, ktorú na ňom nemôže vystáť jeho kolega,  detektív z Los Angeles James Carter (Chris Tucker). Napriek svojim nesporným profesionálnym kvalitám je Carter pre nadriadených nočnou morou. Takú kombináciu ľahkomyseľnosti a arogancie zatiaľ nedokázal vydržať žiaden z jeho partnerov. Na americkej ambasáde dochádza k explózii bomby a tá vezme so sebou do ničoty dvoch amerických agentov, vyšetrujúcich finančné machinácie. Všetko nasvedčuje tomu, že za celým atentátom stojí Ricky Tan (John Lone), elegantný a nemilosrdný šéf miestnych triád Fu-Cang-Long a naši hrdinovia  s ním budú mať  plné ruky práce... (TV Markíza)

tommy187

Tak toto som fakt nečakal. Že po vydarenej jednotke príde fakt super dvojka. Aj keď to nie je jednotka je to brilantné pokračovanie, Jackie a Chris sú stále vo forme :-). Bitky boli skvelé aj hudba vystihovala dej. Réžiu oceňujem zvlášť a herecké výkony ... Vôbec nesklamali. Musím uznať, že hlavne čo sa týka tržieb mimoriadne vydarený film. ()

Luksa

Průměrná akční buddy movie, na Jackieho Chana je to slabota. Raději se znovu podívám na Rytíře ze Šanghaje a na toto velmi rychle zapomenu. ()

herr_carter

Od Ziyi Zhang bych se taky nechal nakopat do ksichtu a klidně opakovaně !!Důstojný pokračovatel prvního dílu..............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

darwin

Jeden ze zářných příkladů toho, že dvojka může být lepší než jednička. Výživná megašťavňatá porce zábavy. Chris Tucker a Jackie Chan se skvěle doplňují. Už se těším na trojku. ()

iXtr3m3

Pri tejto sérii nepôjdem po štyri hviezdy. Chris Tucker ukričaný, Jackie Chan v stále skvelej forme, fighty nápadité a utrhnuté z reťaze, komediálna vložka na úrovni, žiadne nechuťárny, ktorými bolo dané obdobie preplnené, bola to krásna doba a Jackiemu išla v USA karta ako nikdy predtým. ()

Hopper

Celkom svieža záležitosť až na to, že Chan pôsobí občas už unavene a Tucker je skôr otravný ako vtipný. Inak na vyplnenie voľného večera v pohode. ()

wosho

Prakticky okopírovaná jednička, jen přehozeny lokace. Scénaristé sice do filmu dali drajv Hong Kongckých krimi filmů (přátelství na život a nasmrt, tragiku jako od Wooa apod.), jenže co je to platné, když je to docela nudně natočené. Ratner je solidní režisér, ale toto mu moc nevyšlo. A bohužel Tucker se hodně rychle omrzí-zvláště když v každém filmu hraje úplně stejně. Celkově se jedná o solidní zábavu, pro pobavení a zapomenutí po delším čase. ()

cab

Nastavovana kase z ktere je tezke umichat neco kloudneho a vychutnat si ji, nam nedovoluji spatne pridane ingredience hlavnich sefkucharu. Spatna kombinace po ranu i k veceru. Po skonceni je citit "neprijemny ocas". 50% ()

Paity

Tak tohle mne už tak nebavilo jako jednička. I když se to pořád dá zařadit k tomu nejlepšímu mezi akčními komediemi jednička to prostě není. I tak jsem se ale dobře bavil a to je nejdůležitější. ()

Hanys_

Tucker nezavře držku a někdy to je celkem na škodu. Akce hodně fain, přítomnost krásných žen (Sanchez a Ziyi Zhang) taky potěší, ale tak nějak je to celý film pořád dokola to samé. Ale na zaplácnutí nedělního podvečera, proč ne. 6/10 ()

Prochy38

Tak bohužel, nepovedlo se navázat na skvělou jedničku. I když se to jasně snaží ještě zvýšit obrátky. Ale Tucker už je víc trapný, než vtipný, a to mi fakt vadí. J. Chan pořád super. Do toho všeho kouzelná Z. Ziyi, které to fakt seklo hrozně moc. ()

Hanes88

Pokračování, které už nebylo tak dobré jako jednička. Každopádně vtipná dvojice Chan s Tuckerem určitě nezklamali. Takže taková průměrná komedie. 60%. ()