Zo špeciálneho agenta Alexa Scotta (Owen Wilson) a svetového šampióna strednej váhy Kelly Robinsona (Eddie Murphy) je k ich neveľkému nadšeniu vytvorené duo, ktoré má za úlohu získať späť najnovšie a najmodernejšie americké výskumné lietadlo Schwitchblade. Prototyp lietadla padol do rúk zločineckého priekupníka zbraní Arnolda Gundarsa (Malcolm McDowell) a ten ho plánuje predať majetnému teroristovi, ktorý má prístup k jadrovým hlaviciam. Keď sa americkej vláde nedarí získať lietadlo bežnými spôsobmi, požiada prezident Robinsona, aby poskytol agentovi Scottovi civilné krytie, aby mohli spolu nájsť tajné lietadlo skôr, ako ho terorista premení na zariadenie na prenos zbraní hromadného ničenia. (TV Markíza)

B!shop

Tak tohle je hodne dobra akcni komedie, ktera by si zaslouzila vyssi hodnoceni. Pribehove to je v pohode a akce je taky natocena slusne, ale tady jde hlavne o Murphyho a Wilsona. Jedinej problem je v tom, ze Wilson ma hrat toho slusnaka, ale ve vysledku pusobi oba jako magori. Nicmene oba jsou perfektni a Murphy hraje postavu, ktera mu sedne ze vseho nejvic, neustale hlaskuje a nastesti se neprevlika za tlusty cernochy. No a obcas se dokonce urodi nakej dobrej parodickej forek na bondovky. Proste slusna zabava. ()

Shit

Mohla to být dobrá komedie, ale neni to žádná sláva. Podle mě je docela problém v tom, že tady hrajou dva dost podobný herci, jak Wilson, tak Murphy ve svých filmech hrajou většinou takový vtipálky a tady to jejich spojení prostě nefunguje, každej z nich by chtěl bejt děsně vtipnej, ale nakonec to neni ani jeden z nich, sice se to po takovým dost krkolomným začátku celkem rozjede a na konci je tahle dvojička docela dobrá, ale i tak mi přišlo, že Wilson vedle Murphyho je poloviční, sice je to pořád starej dobrej trouba Wilson, ale žádný extra vtípky z něj zrovna nelezou, už sem ho rozhodně viděl v lepších rolích a v lepší formě než co předvádí tady, to stejný se dá říct i o Murphym, ale ten spíš pokračuje ve svých nic moc filmech a výkonech z poslední doby. Ale nakonec se přece jen u tohohle filmu zabavit celkem dalo. ()

Libb

Lehká, akční komedie. Eddie Murphy předvádí ten druh humoru, u kterého bych nejraději brečel. Naštěstí to zachraňuje můj oblíbený Owen Wilson. Film se snaží těžit z kontrastu postav sebevědomého hejska a poctivého, byť trochu zakomplexovaného agenta. Jsou zde scény, které jsou výborné, stejně jako scény vyloženě trapné. Jako celek jsem se poměrně bavil, ale výsledný dojem musím asi připsat dost tomu, že na konci přebírá iniciativu spíše Owen Wilson a snižuje nádech trapnosti, který ve mně zanechal výstup Eddieho. Já ten jeho styl "humoru" prostě nemám rád. ()

agent00074

Zábavná akčně-špionážní komedie. Murphy je boxer a Wilson tajný agent. Dohromady je svede mise na vrácení supertajného letadla...dobře vymyšlyný příběh, který má hlavu a patu a zasmějete se opravdu často... mimoto má film nádech bonda, dokonce dle mého názoru je to víc bondovka než Quantum a casino dohromady...(i když je to komedie) dávám 4* ()

Zombo

Málokdy se dá už jen podle ukázek úplně poznat, co bude celý film zač. V prvním momentu jsem poznamenal stručně "To bude kravina", po finálním shlédnutí jsem použil vulgárnějšího výrazu. Dalo se koukat jen na F. Janssen a trochu na hraní O. Wilsona, ale jinak velká bída (Eddie is dead). A hlavně se I Spy nemotorně a nešťastně pohyboval na hranici žánrů, kdy nepoznáte, jestli je něco myšleno jako parodie špionství a akčnosti Bondovek, nebo čistě vážně. A pojem "akční komedie" bych nepoužil z důvodu nedostatku toho nejdůležitějšího - akčna a komedie. ()

• Natáčení probíhalo i v České republice. (I.T.I.S)
  • Film byl nominován na cenu Zlatá malina celkem ve třech kategoriích, a to nejhorší remake, nejhorší herecká dvojice a nejhorší herec, o kterou se zasloužil Eddie Murphy. (Terva)
  • Když se agent Alex Scott (Owen Wilson) popere s boxerem Kelly Robinsonem (Eddie Murphy), má rozbitý dolní ret. O pár záběrů dál má však ústa naprosto v pořádku. (jujec)