Stratené v preklade

• Česko Ztraceno v překladu (viac)

Bob Harris (Murray) a Charlotte (Johansson) sú dvaja Američania v Tokiu. Charlotte je mladá žena, ktorá cestuje po svete so svojim workoholickým manželom - fotografom (Ribisi), ktorého kvôli práci ani nevidí. Bob je starnúca filmová hviezda, ktorá má v meste nakrúcať nudnú reklamu na whiskey. Zo svojho života sú obaja frustrovaní a nemôžu spávať. Jednu noc sa náhodne zoznámia v hotelovom bare. Ich nečakané stretnutie rýchlo prerastie v priateľstvo. Túlajú sa podnikmi Tokia a zažívajú pritom neuveriteľné stretnutia s jeho obyvateľmi. Spoločne napokon objavujú novú vieru v samých seba a v možnosti života.

Film nakrútila režisérka Sofia Coppola, dcéra F.F.Coppolu, ktorá za scenár k tomuto filmu získala Oscara. Film bol nominovaný aj v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe (Murray), najlepšia réžia a najlepší film roka. Zlatý glóbus pre Billa Murraya za najlepší mužský herecký výkon, Sofiu Coppolu za najlepší film - muzikál/komédia a scenár. (oficiálny text distribútora)

oasismanik

Príjemný a milý film, ktorý by bez Billa Murray-a asi ťažko fungoval a držal pokope. Scarlett je krásna, Bill skvelý, japonci sú originálni a vtipno-smiešní, ale to je asi tak všetko, zvyšok ma proste hrozne nudil...5,5/10 ()

habertek

Nevím, ale chvílemi jsem se u toho filmu nudil...některé scény byli trochu zdlouhavé, ale dalo se na to určitě dívat. Bill Murray a Scarlett Johansson určitě nezklamali! Svých rolí se chytili skvěle a filmu velice prospěli... ()

Berry0153

No no no...Vím, že se to asi mělo táhnout a ukazovat tak těžce znuděný život dvou hlavních hrdinů, ale diváka by to přece nudit nemělo, ne? 69% ()

arbeit

Hlavní hrdinovia filmu mali problém so spánkom resp s nespavosťou...ak máte tento problém tiež pozrite si Lost in Translation a zaručene zaspíte. Ale keby som si mal vybrať radšej by som počítal ovečky. ()

AlexUnited odpad!

Čo to malo do hajzla znamenať? Kategórii odpad sa zvyknem oblúkom vyhýbať, keďže na každom zlom filme sa snažím vidieť niečo pozitívne alebo aspoň ako tak oceniť snahu tvorcov, ale toto bolo absolútne dno. Nechápem ako mohol tento film dostať Oscara (a za čo?), ešte nepochopitelnejšie je však pre mňa vysoké percentuálne ohodnotenie od tunajších užívateľov. To, že v hlavných úlohách hrajú herecké megahviezdy ešte nezaručuje kvalitu a neznamená to povinnosť dať automaticky 4 hviezdy a viac. Príbeh bol absolútne o ničom, neskutočná sústavne trvajúca nuda, primitívne rozhovory, ani jeden náznak vtipnej scény. Obdivujem samého seba, že som aj napriek všetkému dokázal tento ultranudný film dosledovať až do úplného tragikomického konca. Záverečné titulky boli doslova vykúpením. ()

Astinas

Jsem tak opravdu, šťastnej, že to neskončilo: ,, ...a žili spolu až navěky " nebo ,, žijí tam do dnes ". Když jsem si četl komentáře, tak jsem si říkal, že všichni jsou měkoty a že každej film jde zařadit... ne, tenhle fakticky nejde. Vše je super, jakože fakt super. Hlavní dvojice snímku je tak skvělá, že člověk se směje a někdy nad krásou kamery chce plakat, přesto se však divákovi dostává tolik pozitivní energie, kterou jsem dlouho nezažil. Jsem unesen krásou filmu a navíc tolik inspirace... jsem mimo. Částečně za to může i Scarlett, protože je víc než krásná, dřív jsem ji nemusel, ale po tomto filmu jsem se do ni platonicky zamiloval a v průběhu filmu jsem měl pocit, že mi je kolem 17 let. Člověk se až lehce rozněžní. Skvost je slovo, které vystihuje Lost in Translation. ()

princesofpersia

Krásný, vtipný a trochu melancholický film se vším všudy. Bill Murray byl bezkonkurenční a, jak už to u Sofie C. bývá, hudba naprosto skvělá. Nicméně nevím jestli jsem na ten film neměla zrovna tu pravou náladu, ale to pomalé tempo na mě bylo místy až příliš pomalé. 4* ()

ozzman111

Stratení v šialenej diaľke , stratení v anonymných útrobách a kulisách pre nich neznámeho miesta, rozohrávajú hon za opätovným nájdením zmyslu života. Nadýchnuť sa šťastia, ktoré ich opustilo. Poeticky hrajúca hlavná dvojica, jemná do dokonalosti dovedená režisérska taktovka a štýlové stvárnenie Tokia v romantickej dráme pri ktorej cítiť , že život je plný prekvapení v každom veku, na akomkoľvek mieste , v nám známych kulisách času. ()

kubilov

Baví mě ty japonský mimoni, jejich "angličtina", jejich šílený zvyky, jejich "kalby" nebo jejich automaty s těma nejdementnějšíma hrama. A teď do tohodle šílenýho tokijskýho bordelu vměstnat poetický příběh o dvou Američanech, kteří během krátkého pobytu v hotelu naleznou nejen společnou řeč. Bill Murray je super a mladinká Scarlett snad ještě lepší. Sofia strikes again! Definice prázdnoty ustanovena. ()

Mistr_Moon

Je to tááááák pomalé, že jsem musel dvakrát odběhnout, abych to vůbec dodíval, ale jakousi uměleckou hodnotu to má. 4 hvězdy dávám jen proto, že se stydím dát míň. ()

subic

Hezký milý film, který mi dlouho unikal. Na druhou stranu jsem u něj 2x usnul. Kdybych měl nějaký vztah k Tokiu, asi bych to viděl jinak. ()

Sharleen

Ani neviem popísať svoje pocity, keď som Lost in Translation videla po prvý raz, ale zanechal vo mne krásny dojem veľmi dlho. Je vždy veľké šťastie nájsť niekoho, kto nám absolútne rozumie a chápe nás a niekedy je to v podobe osoby, u ktorej by sme to asi nečakali. Tento film má neopísateľnú atmosféru. Gratulujem Sofii Coppole k natočeniu takého skvostu. ()

vitac.

Vynikající film. Zasazení děje do Japonska je zde zásadní ingrediencí pro vytvoření velice neobvyklé, posmutnělé a kouzelné atmosféry. Boj s odcizením v cizině, v zemi, kde je sice z pohledu civilizační vyspělosti vše na svém místě, ale mentalita a životní styl jdou často mimo chápání běžného člověka vychovaného v duchu západní kultury. V hotelovém apartmá vysoko nad městem, kde máte při pohledu z okna životy statisíců lidí jako na dlani, ovšem v hrsti nedržíte pořádně ani ten svůj... Na takovém místě si zabloudění v životě a proces odcizování se od (možná, kdysi) drahých a blízkých osob daleko víc uvědomíte, ať už je máte na dosah ruky, či jen na dosah telefonního drátu. V takovou chvíli nalezení spřízněné duše, která je na tom zrovna velmi podobně, dozajista potěší:) Popsanou situaci, tápání, nerozhodnost, to vše film velice citlivě a přesně postihuje. Scarlett Johansson i Bill Murray jsou perfektní (v případě SJ je to dosti slabé slovo, v této roli je naprosto zcela úžasná a podle mě není možné si ji nezamilovat;)). V podstatě trvalé napětí odlehčuje drobný a příjemný humor. Velký dík patří i za zvládnutý závěr. God Save the Queen, čtyři a půl. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005

Už je tomu osm let, co Francis Ford Coppolla natočil svůj poslední film Vyvolávač deště. Od té doby se tvůrce takových děl jako Kmotr nebo Apokalypsa věnoval produkci, díky níž například spatřilo… (viac)