John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Elanornegra

Akčný opus, to čo som čakal od nového Matrixu, som dostal od Wicka. Človek skoro 3h si len užíva toľko akcie ako nikdy. Skvele súboje, nekocne HS, krasny vizuál a veľa skvelých momentov,akčné scéně na slavném kruhovém objezdu Champs-Élysées , streľby ako v Blade Trinity. potešili Donnie Yen aj Bill skarsgad, jeho obleky boli OP, či Glancy, ktory bol taká Biliónova čerešnička. Taktiež hudobne motívy jednoducho…. Nad očakávania a krásna možno bodka ? …. Uvidíme Keanu je momentálne kráľ akcie… 100%…. Videne v kine ()

Broecz

Pokud u akčních scén usínáte a lidé v kině se filmu smějí tam, kde by neměli, je s filmem něco hodně špatně. Jakýkoliv dobrý nápad je pohřben až absurdním natahováním každé scény. Tohle si John Wick nezasloužil. ()

lukas_flek

Nejsem cilovka. Byl jsem na tom protože me pozadal kamarad. Kluci tam po sobe strileji jak divy, padaji ze schodu, narazeji do nich auta, mlati se nunchakama a porad jsou v poho. Zrejme slusnej oddil ()

jethrotull odpad!

Kam sa hrabe pesledny Terminator,to je neschopna sracka oroti Johnovi. Takuto kravinu som teda davno nevidel. Absolutne nechapem tie vysoke prcenta. Vidim ze ludia uz nepouziabji absolutne mozog. Sa divim ze ho neposlu na Ukrajinu,pri jeho palebnej sile by asi za tri dni boli Ukrajinci v Moskve,ha ha ha, Je mi z takychto filmov na bliti. ()

mdf

Kdo navštívil Paříž,tak ty lokace jsou mu určitě bližší.Parádní to bylo U oblouku, kamera seshora v místnostech, ohnivá brokovnice a dlouhé pády po schodech ke kostelu, kaskadéři si asi mákli, podívaná co bavila. ()

Milda_Hr

Super akce, ale dala by se shrnout větou Všeho moc škodí. Už toho bylo moc. Chtělo by to ubrat a vrátit se k duchu jedničky, která byla nejlepší z celé série. ()

arowhill

Jednoznačně nejhorší díl, fakt jsem měl dojem že to je další Total Recall, podle počtu zabitých. Za mě osobně ztráta času, je to tak předvídatelné a bez překvapení že už na začátku si mužete tipnout jak to dopadne. Nečekal jsem žádný zázrak je to přeci jen 4. Akční film který akčností v podstatě zničil příběh i díl samotný. Jestli to bylo cílem, pak je to úspěch. Ale nechci nikoho odrazovat, tohle je pouze můj dojem a mé vidění tohoto filmu. Třeba v tom někdo jiný uvidí víc a lepší příběh. ()

arakasicb

O filmu nejde moc napsat. Nemá smysl se rozepisovat o kvalitě bojových scén , to vše je super, ale film jako takový je jen skoro 3 hodiny trvající bezduchá střílečka, která mne po 30 minutách filmu přestala bavit a pral jsem se s myšlenkou, že odejdu z kina. O slepém zabijákovi co střílí jak sniper raději se nezmiňovat..... bože to byla slátanina.  2 hvězdy jsem dal jen proto, že to je John Wick jinak by byla jen jedna ()

hoffo

Tak neviem, asi už stárnem, ale tieto scifi akčné scény á la Matrix mi vo filmoch, okrem práve zmieneného Matrixu, kde to dávalo význam a malo to zmysel, prídu ako jedo veľké WTF , navyše keď film s už aj tak dosť  biednym scenárom, stavia výhradne len a len na nich, takže bohužiaľ musím skonštatovať, že film som dopozeral s veľkým sebazaprením a to hovorím s plnou vážnosťou, ako nekritický fanúšik Chapter 1. Bože, kde sú tie časy vybrúsenej večnej témy pomsty za zabitého psa a ukradnuté auto? "Už nikdy se nevrátí, pohádka mládí..." ()

Valer

POZOR! NÁSLEDUJÍCÍ TEXT OBSAHUJE SPOILERY! Nová kapitola příběhu Johna Wicka je téměř tříhodinová akční řežba, kterou doporučuji všem fanouškům akčňáků ze staré školy. Létají tady kulky, pěsti, a dokonce i psi. Audiovizuálně je to naprostý skvost, kdy člověka baví práce s kamerou, světly a hudbou, která vždycky sedí k prostředí, ve kterém Baba Jaga kosí nepřátele. Prostředí se tu vystřídá dost, NY, Osaka, Berlín a Paříž, z nichž nejlépe je využito město světel. A to při výborných bitkách na Champs-Élysées nebo schodech k Sacre Coeur. Akce je úžasná, plynulá a kreativní, hlavně díky Donnie Yenovi, který používá čidla, aby slyšel nepřátele. Postavy jsou skvělé a výborně zahrané, hlavní záporák Bill Skarsgard zahrál svou roli tak, až z jeho postavy markýze šel strach. Každá bedlejší postava je zapamatovatelná, třeba Nikdo a jeho pes, hlavně pak Scott Adkins jako německý kingpin Killa, kterého jsem až do titulků nepoznal. Donnie Yen jako Caine byl taktéž výborný, měl perfektní motivaci a kreativní způsob boje. No a samotný John, to je klasika, o tom ani nemusíme mluvit. Výborné a silně emotivní zakončení ságy a rozloučení s touto postavou. ()

MatyRock

Výborná řemeslná práce. John Wick 4 je perfektní v technické rovině, ale po příběhové a narativní stránce se dosti ztrácí. Více než filmové médium to občas připomíná herní gameplay, který je protkán pár základními dialogy. Keanu, ač stále skvělý, je zase o něco starší, ale přesto působí jako neporazitelný stroj, který se málokdy zastaví nebo je zraněn. John Wick byl, a bude, o akčním spektáklu, což se mu i tentokrát povedlo na výbornou, jen tomu chybí potřebné koření, jenž bylo naposledy přítomno ve druhém filmu série. 7/10 ()

Argocz

Opět úžasná akční podívaná ( což je u Wicka vždy ) s krásným vizuálem. Skvělý koncem a jeho budování. Nevýhodou je pro mě délka. ()

Rawen616

Úmorné. Ubíjející. Tříhodinový nášup přestřelek a soubojů, kdy je bohužel už dost vidět, že Keanu není nejmladší a kde děj je tu jen proto, aby tam něco bylo, když zrovna nesledujeme další mnohaminutový nášup střílení a mlácení. Bohužel až na výjimky to spočívá v tom, že Wick se kryje za své neprůstřelné sako(přes které dopady výstřelů někdy cítí a někdy ne, podle toho jak se to scénáři hodí) a probije se k nepříteli a střelí ho zblízka do hlavy. A takhle k dalšímu a dalšímu. Průměrně 50 až 100 lidí v každé soubojové scéně. Jediná zajímavá akce je přestřelka se zápalnou brokovnicí ve starém domě, která je celá snímána z vrchu jako počítačová hra a u které jsem si uvědomil, že bych si Wicka mnohem raději zahrál než se na něj díval a pak samotný závěrečný duel. To před tím je ale opravdu na hraně únosnosti. Postavy jsou všechny přestylizované a přepálené(slepý zabiják, který je prakticky neporazitelný, střílí lépe než ti co vidí a nikoho zkrátka nenapadne ho prostě zastřelit z bezpečné vzdálenosti atd...) Svět, hierarchie a rituály Wickovi tajné organizace nedávají moc smysl, policie tu neexistuje, civilisté na střelbu prakticky nereagují(scéna na diskotéce, kde se vesele přestřelkuje mezi tančícími lidmi, aniž by na to někdo reagoval, je vyloženě směšná.). Wick přežije asi 8 sražení autem a několikrát spadne z více jak pěti metrů na dlažbu. Atd. atd. Pamatujete na takové ty velkorozpočtové pornofilmy s drahými kostýmy z devadesátek? Tříhodinové eposy, kde jsou jednotlivé akce prokládané nějakou jakože zápletkou? Stejně jste si z toho vždy proklikali(či dokonce ještě přetočili na videu!) jen pár těch lepších akcí a to ještě ne celých, že? John Wick 4 je přesně totéž v akčním žánru. ()

Nellaron

Technické spracovanie štvrtého dielu je na najvyššej úrovni, takže sa opäť dostaví vizuálny orgazmus, o tom žiadna. Strieľačka z hornej perspektívy ohňovou brokovnicou je proste mega. Lenže vo štvrtej kapitole sa začína vynárať viacero otáznikov, ktoré divák už len tak ľahko neprehltne. Predstavte si, že sa v centre Paríža pri Víťaznom oblúku stane niekoľkonásobná vražda, dopravný kolaps atd,… ale polícia nikde? Žiadne uzávierky, dokonca aj Sacre Coeur nechali bez jedinej policajnej hliadky? Nehovoriac o kevlarových oblekoch, ktoré vykryjú akúkoľvek strelu, takže strielanie devinami nepredstavuje žiadnu hrozbu. Celé to začína byť príliš umelé a menej uveriteľné. Jednotka mala svoju hlavu a pätu. John Wick tu bol posol smrti a veril som príbehu, ktorý bol založený na pomste. Vo štvorke to celé začína byť ako keby už LEN o tej akcii, za ktorú som síce vďačný, ale nelogické trhliny a antireálne prvky Johna Wicka degradujú. Jeho opakovaný pád na schodoch Sacre Coeur mi už prišiel úsmevný. Skrátka, akcia je super, ale nesmie sa zabúdať aj na ostatok, aby bol film vyvážený. ()

LEFTFLANK

4 s odretými ušami. V kine je akcia neporaziteľná, odzbrojujúca a nekonečná. Inak, je to Wick po štvrté, fakt že nemožno od toho čakať Godfathera preboha. Spokojný som určite, ale bolo by pekné keby to už poslali ľadom. Minulý rok nám táto šikovná partička okolo Leitcha a Stahelskeho dokázala naservírovať napr. Bullet train tak prečo dojiť značku a nechať ju padnúť do podpriemeru. Wicka už stačilo a budem rád že budem rád spomínať. ()

teekanee

Za mě jednoznačně nejlepší Wick od jedničky. Akce je jako obvykle výborná a nápaditá, ale v tomhle díle mě docela i strhnul příběh a postavy, což se mi u jedničky ani dvojky nestalo. Ano, pořád je to taková vražedná pohádka, kde Wick někdy přežije bez sebemenší úhony naprosto bizarní věci a nebo postava Donnie Yena je v podstatě Daredevil, ale to už k téhle sérii prostě patří. Postavy tu fungují fakt parádně. Ať už je to výborný a hrozně cool Donnie Yen, Shamier Anderson se psem a nebo Sanada s jeho filmovou dcerou Sawayamou, všechny postavy jsou hrozně cool a plný charismatu. Něco co mi ve dvojce a trojce chybělo. Skarsgardův úlisný záporák je taky výborný, jen jsem možná trochu doufal, že se taky trochu zapojí do akce. 85% ()

Tweny

Je to tak moc rozkročené… Akční scény mě bavily, ale ta jeho nesmrtelnost už byla za hranou. Iritoval mě slepý bojovník, nechápu jak to mohl někdo z tvůrců považovat za skvělý nápad a evidentně o tom dokázal přesvědčit i všechny ostatní, bohužel. Johnova “výřečnost” zapříčinila to, že mi tady k srdci nepřirostl ani za 3 hodiny. Měla jsem z toho pocit jako ze slušné PC hry. Ale jak jsem opustila sál, film byl z hlavy pryč a to je vždycky škoda. ()

Rapollo

Tohle není akční film, ale počítačová arkádovka, kde unylý Super Mario Wick se probíjí z jedné domény do druhé, z místnosti do místnosti, neprůstřelný ve svém slušivém a čistém kevralovém oblečku a do obličeje ho nikdo ne a ne trefit. Děj takhle malilinký, akce tákhle obrovská a... nudná. Ale abych nebyl úplně nespravedlivý, pařížské kulisy byly pěkné a konec celkem stylový. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)