John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

GalahadCZE

Čtvrtý John Wick je důkazem toho, že i dobré filmy se dají posunout ještě výš. I téměř desetiminutový souboj zvládl nenudit a kupodivu i rozesmát. Perfektní nasvícení scén, lokace a dobře uchopená kamera z toho udělaly opravdu krásný film. Průměrný příběh nijak neuškodil a díky svižnému tempu film utekl jako voda. Jelikož jsem předchozím dílům dal 4*, tak tady musím jít ještě o jednu výš. Zasloužených 5*. ()

horrormaker

Je v tom objektivne vela prace s choreografiou, efektami, akciou, no akosi mi nesedelo, ze sa zacina jednat o nejaku formu prekrocenia levelu v hre, kde sa treba snazit prezit a je tam aj dost scen, kde John schyta. Zase sme sa aj dostali do sceny, kedy to malo uz byt logicky fatalne, ale nebolo. V trojke sa to mooozno dalo v ramci stastia podarit, tuto to uz bol nonsens, ktory mi dal jasne najavo, ze to mam brat o cosi menej vazne a ze ma John jednoducho davku nadluskosti. Ukazali sa tu aj dalsi herci, najlepsie mi bol francuz a Donnie Yen. Ten to daval velmi stylovo a moc sa mi to pacilo.  Mnozstvo akcie asi bolo vela na prve zhliadnutie. Nedalo sa to vsetko vstrebat. Pribeh uz bol lahky. Skoda, ze tam nebol francuz lepsie zakomponovany. Jeho postava mi prisla dost zaujimava. Vsade sa to ospevuje a ja som fanusik tohoto zanru, aj Johna Wicka, no uprimne si myslim, ze na mna osobne zaposobil najslabsie spomedzi vsetky casti. Zrejme mi tam chybal aj nejaky pribeh. Druhy pokus mi pomoze. Zatial objektivnych 4 ()

babuška

Že by opravdu ende šlus, pak je to ende hnus, 1. díl má aspoň příběha herecký výkony. 2. díl je akčák jako kráva, jízda bez zbytečnejch sraček až do konce. 3. už silně pokulhává, dialogy vo ničem, scény už přes hranu. 4. díl je těžce natahovaná sračka, plná tmavejch scén, asijský filozofie, s ubohejma postavama zloduchů kromě markýze, a konec je předvídatelnej, takže jestli si někdy dám repete pak jenom 1 a 2, 3 díl jen ze zoufalství a se slívovicí s 2,0% min v žíle. ()

Mrsina

Ne, nikdy tomuhle holdovat nebudu. Neúprosná nuda, plná tupé akce bez logiky s nulovou výpovědní hodnotou. Jedna hvězdička aspoň za trošku prokreslené postavy. ()

ouki81

Asi nejslabší díl (i když, pokud chtějí natočit pětku tak potěš pámbu) celé série. Nejde ani tak o repetetivnost bojových akcí, tomu se vyhnout nejde. Celý ten film posílá do kopru především jedna věc a to jsou ty neprůstřelné obleky. Díky nim se totiž John Wick půlku filmu pohybuje s obličejem zakrytým ve stylu viktoriánského fantoma. Když se tyhle obleky objevily ve dvojce, byla to zajímavá vychytávka, která ovšem nebyla všemocná. Po zásazích to člověka evidentně bolelo, což zde naprosto chybí. Tvůrci udělali chybu že se pokusili vysvětlit Wickovu "nesmrtelnost" tímhle rádoby realistickým způsobem. Popravdě bych více ocenil hlubší vhled do celkového pozadí toho zabijáckého světa. Kdo jsou ti lidé kteří tvoří High table? Odkud mají takové prostředky? Kdy a jak se vlastně tahle společnost dostala k takové moci? Tolik otázek jejichž zodpovězení by mohlo Wickovo universum posunout mnohem dál než nějaký neprůstřelný oblek, nebo příliš dlouhá a tím pádem nudná přestřelka na schodech. Jednu hvězdu dávám za to jak Keanu ve svém věku dává akční scény, další za Donnie Yena a třetí za Hiroyuki Sanadu. ()

Kikinn_

Jako člověk co nikdy neviděl John Wick film musím říct wow. Tolik akce,tolik bojových prvků, TOLIK protivníků. Prostě wow co mám říct. Moje oblíbená část je nejspíš první fighty v japonském hotelu nebo co to bylo lol. Každopádně jsem rád že jsme viděl tento bojový masterpiece a asi se jdu podívat na 3 předchozí lol ()

Wojtusss

John Wick zase valí a jde toho na plno sil! Akční scény, kulisy, to bylo něco! Jsem rad že jsem to viděl v kinech, a 5 minutová scéna z ptačího pohledu byla senzační! Za mě 9/10 ()

dlouheBidlo

Klidně tři i čtyři hvězdy, pokud by to byla jednička, ale počtvrté?! Většinu "děje" jsem prodřímal a tak jsem musel v závěru odrolovat nazpět, abych se podíval, co za jména jsou to na náhrobních kamenech. Stárnoucí Reeves se potácí ulicemi, nabíhají na něj figuranti a on je z bezprostřední blízkosti střílí do hlavy. Tři hodiny! Zpětně vzato doporučuji podívat se na jedničku a skončit. ()

Raziel811

Je pravda, že akční film takového typu, s takovou péči a rozpočtem nemá obdoby. Je zde krásně vidět vývoj od prvního dílu. Z malého, levného filmu se stal kult, stejně jako před více jak 20ti lety Matrix. A u obojího je sympatický Keanu Reeves, který si jede to svoje a stále mu to jde. Ale zpět k aktuálnímu JW4. Na USA produkci se jedná o vyloženě klenot. Myšleno co se barevného ladění, stylizace a čistoty obrazu týče. Samozřejmě všechna akce je skvelě nasmínamná, žádní divoký střih se nekoná a vždy pevně víte, kdo je kdo a kde. Na takovou kvalitu je člověk zvyklý v posledních letech pouze u korejské produkce (ne té Netflixové). Tři hodiny utekly jak voda, tím pádem stopáž rozhodně není na škodu. Nová postava v podání Andersona je zajímavá a sympatická, stejně tak záporák v podání  Skarsgarda je skvělý. Za mě je jen škoda, že lore nebyl více využit a jsem zvědav, jak se v 5tém dílu, který musí přijít popasují s koncem, aby vše nebylo klišovité a kýčovité. ()

myp2p

Vždyť je to furt stejný...a tentokrát i akční sekvence dost nudný. Dokonce jsem i z toho měl pocit, že Johnathan má pouze jeden použitelný move a pořád ho opakuje. V předchozích dílech se dalo říct, že Vás pokaždé minimálně jednou napadlo: "wow...to je fakt cool"...tady ani jednou. Konec taky docela nonsense. Celou dobu chce žít, aby vzpomínal na Helen a pak teda dobrovolně zemře, aby zneškodnil člověka, kterého vidí poprvé v životě. Výhody by byly tak jako tak v případě výhry a high table tu zůstal...takže v podstatě se zbavil jen jednoho vola. Všechno čím si prošel a tak hloupě umřel. Nedává to smysl a nebavilo mě to. Nuda. ()

DanlinDan

No safra. Do doby, než se John potkal s Winstonem to pro mě nebyla taková hitparáda. I když bojová scéna v Osace byla parádní. Ale po setkáním s Winstnem? To šlo rychle nahoru. V berlíně to byla pro mě velká paráda. A ke konci filmu ta kamera nad místnostmi? U tohoto jsem měl otevřenou pusu. A samozřejmě závěr. Mě i kapka spadla, což se děje málokdy. I když jsem bohužel znal konec, i přesto mě to dostalo. Neuvěřitelný film! ()

Jardys88

Dal bych tomu spíš teda jen 3* nebýt těch krásných záběrů a kulis. Začátek v hotelu a první vyvražďovačka bylo docela zklamání a bylo mi jasné, že to bude už asi jen znovu na jedno brdo. Následný Berlín a Francie to bylo ale nádherné oživení, nemluvě o bitvě na schodech kde mě dokázali dvakrát po sobě pěkně naštvat. Ale už to bylo hodně velké scifi, jak téměř neomezené zásobníky, pády z výšek co by zabilo i Spidermana (nemluvě o silné znatelnosti magických ručiček efektových inženýrů). Já vím, že takové velké pády nejsou nic snadného ale když už tam bylo tolik kaskadérskych kousků šlo by zvládnout i tohle. Ale na druhou stranu možná už se to ani dělat fyzicky nesmí čert ví. Nu takže tu máme nezničitelného a nesmrtelného Wicka, neprůstřelný oblek pohlcující kinetickou energii jak nic a docela nešikovné nájemné zabijáky. Děkuji aspoň za pár oživení díky pejskovi, zajímavým hercům a krásný kýčovitý starodávný souboj na závěr. ()

Kritickej

5/10 Jednoznačně nejslabší díl z celé série. Vyčítat tomu díry v ději je zbytečné, s tím se tak nějak musí počítat. Odpustit ale nemůžu určitou nezáživnost děje. Bát se o Johna Wicka je zbytečné, přežije cokoliv, takže přestřelky musí být aspoň efektní. Což se občas daří (úžasná kamera se záběry shora při přestřelce v budově, Vítězný oblouk) , ale občas taky ne (nuda na schodech). No a závěr už jsem vyloženě prozíval. I přes spoustu hezkých záběrů už to prostě přestává být ono a doufám, že tohle bude poslední díl. ()

matej.perun

More is better. Nah, ... Nasvietené je to pekne a aj sa tam bijú a strieľajú a to je asi tak vše. A jaj, aj spomaľovačky sú tam. Ale nie ako v Matrixe, ale také ako keď to niekto nie úplne vie. A teraz tak úprimne .... 😂😂😂😂😂😂😂. ()

Bejbe01

Natahovana kasa, sice vizualne stale uchvatna, ale realne mala mat o hodinu menej. Jedine plus za ukoncenie pribehu a za top down pohlad pri jednej akcnej scene ktora posobila ako z pocitacovej hry. A strasne slabi zaporaci ()

matous20063

Před shlédnutím filmu, jsem slýchával dva naprosto odlišné nározy, někteří říkaly že je to nejlepší díl Jonha Wicka, někteří naopak že nejhořší. Já se přikláním spíš k tomu druhému názoru, ale vidím to trochu jinak. Ano asi to je nejslabší díl, ale není to úplně hrozné. Je to spíše víc akční, a méně příběhové, což je škoda. Té akce je tam někdy už fakt moc a v pár momentech to působý celkem hloupě. Nicméně je to vizuelně kvalitně zpracovaná akce. Ale ten příběh trochu kolísá, celkem dost vedlejších postav, některé nové, některé star ale né moc využité, u těch starších mě to celkem mrzí páč to ničí takovou linku mezi předešlímy filmy. Filmu se toho asi moc vytknout nedá, nebude to film roku, ale dívat se na to dá a nemyslím si že by to byla nuda. 70% ()

Baru.Class

Adekvátní zakončení čtyřdílné ságy? Mno nevim nevim...za mě ne. Neodstavilo se nic novýho - jasný, sou tu excelentní bitky, perfektní práce kamery, neskutečná dřina kaskadérů a všeho, klobouček dolů, ale to tady už přece bylo...v prvním, druhým i třetím díle....Belgický Malinois, taky už tu bylo, excomunicado, taky už tu bylo, všichni proti Johnovi, páč je na něj vypsaná extrémní odměna...všechno už tady bylo v předchozích dílech. Co mi tady naopak dost chybí, je hlubší popis charakterů a postav - proč je Killa tlustej, proč sejmul Pyótra, kdo je Cain a proč je slepej? Co je zač ten divnej Marquis de Bla Bla, atd. Je už trošku nuda, počtvrtý sledovat jak je celej svět proti Johnu Wickovi, je ti prostě už ohraný téma. A scénka na schodech? S neustálým padáním a zvedávím a zas a znova, to bylo už moc, stejně jako pád ze čtyřposchoďový budovy bez jedinýho pneumoraxu nebo zlomenýho žebra...bohužel je todle asi nejslabší díl celý série ()

Hajkovna

Tak na to, že Kiánovi už táhne na tu šedesát, tak ty salta, přemety a piruety ještě dělat umí. Honza Knot sice podle mě není jeho nejhlubější, nejlépe zahraná postava, ale v tom monotóním: "Ano. Já jsem John Wick. Dejte mi zbraň, budu střílet." ještě trochu šarmu je. Příběh? Na hlavu. "Čau Honzo Knote, já jsem tvůj asijskej kolega, máme dlouhou historii, i když mě potkáváš poprvé, ale věřte mi, jsem slepej, ale jsem furt cool." "Áá, tak dobře, pojdmě navštívit mé staré kamarády, ups jsou mrtví, tak nic, jdem dál." Kiánu jde z jedný uličky do druhý, všude ho chtěj zastřelit, on to přežije. Je to hezky natočený, choroška těch kaskadérů je super, světla a zvuk tip top. Je to fajn akčňák, nehledejte nic hlubšího v tom. Týpek se zlatejma zubama byl vtipnej. ()

WugWugs

Čo to tu tí ľudia hodnotia? Z poctivého akčného filmu chcieť spraviť niečo oveľa viac, a skončiť s oveľa menej. Chápem, že John Wick 4 je načančaná rozprávka pre dospelých. Ale ani po absolútnej akceptácii toho, že nakuknutie do saka (kukuk) odráža náboje, nevidím nič okrem pár dobrých dizajnových kúskov v nudnej a často topornej choreografii. Keanu Reeves občas hrá až tak, že pritom mrká a tiká, a nikomu z réžie/kamery/strihu to zjavne neprekáža, však aj tak ide o štýl, či čo. A Douglas zapne projektívnu autohermeneutickú fenomenológiu štrukturalizmu, aby v ďalšej povrchnej nude zažil kognitívny orgazmus z objavu novej podstaty priateľstva až nanaratívnu smrť. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)