John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

geek.ondra

I napočtvrté skvělý akční náhul kterému ovšem tentokrát ubližuje přestřelená stopáž a nefungující budování mytologie. Po řemeslné a akční stránce je to stále osvědčená zábava nicméně pro příště by to chtělo něco nového nebo aspoň lépe napsaného jelikož se to začíná trošku opakovat a nerad bych se dožil toho že se u dalšího Johna Wicka budu nudit 7/10 ()

kondor77

Bezbřehý akční orgasmus, který dal zapomenout na nepříliš povedenou trojku. Zatoichi a pejskař jako nečernobílí padouši dokonalí. A samotný John Wick jen potvrdil, že je alternativní verzí Nea z Matrixu, protože je nesmrtelný. ()

aR3Zz

Prostě skvělé! Od začátku do konce jedna velká řežba! Nečekal jsem ani nic jiného, ale opravdu jsem dostal, pro co jsem si přišel! 90%! ()

Torgal

Ach jaj, s touto sériou to ide dole z kopca. Čo začalo ako jednoduchý revenge za zabitie šteňaťa nabobtnalo na takmer trojhodinový kolos s nesmrteľným hrdinom, ktorý sa okamžite oklepe zo strelných zranení (má predsa kúzelné nepriestrelné sako), ale aj keď ho zrazí auto alebo spadne z tretieho poschodia. Nechýbajú samoúčelne cool scény ktorým ale chýba mozog. Wick sa tak môže dostať do prestrelky na diskotéke a všetci okolo tancujú akoby sa nič nedialo (ale takých scén kedy platí “rule of cool” ale už nič iné je tu požehnane). Do mixu treba prihodiť ďalšie za vlasy pritiahnuté pravidlá “High Table” a absolútnu absenciu policajných zložiek a už to vyzerá skoro ako paródia na prvý diel. Posledným klincom do rakvy sú vedľajšie postavy - Tracker so psom bol celý čas len k ničomu, ale pri slepom zabijakovi Donnieho Yena som už nevedel, či sa smiať a či plakať. Jediná naozaj výnimočná a originálna je len top down snímaná “Dragon’s Breath” scéna, zvyšok je len čo najviac prestreliek napchaných do čo najefektnejších settingov bez ladu a skladu. Tie sú samé o sebe stále spracované na vysokej úrovni a práve technická úroveň drží film nad hladinou keď všetko ostatné zlyháva. Štvrtý krát to isté už ale natáčať nemuseli a dúfam, že päťka nikdy neznikne. 4+/10 ()

pulDag

Pokračování v bezduchosti třetího dílu, ve kterém je jen všeho víc. Místy připomíná Revolutions. Čeho je moc toho je příliš. ()

Nemmonn

Absolutní masterpiece ve všech ohledech. Akce a vizuální stránka je na absolutním maximu a v kině jsem nemohl až uvěřit co vidím.  Akce je tu přesně taková jakou bych si představoval od akčního filmu, do toho přidaná perfektní hudba, která scénám dodává ještě lepší zážitek. Vizuální stránka nebo barvy dodávají očím orgasmus, postavy jsou úžasný, ikdyž tu občas jsou postavy, který jsou malinko zbytečný nebo dostatečně nevyužitý (Hirojuki Sanada, Rina Sawayama) i tak tu jsou postavy jako Donnie Yen nebo klasický Ian McShane, který mi radost budou dělat vždy. Stahelskiho styl a skill v režii perfektního filmu je přesně důvod proč mám pro tento film slabinu. Finální sekvence v baráku, kde kameru ukazuje tu nejúžasnější přestřelku v podání LED Spirals nebo Shots Fired připomínající Hotline Miami ze zhora je absolutní bomba a pro mě snad i nejlepší finále ever. Vizuální stránka je tu ze všech předešlých filmů bezpochyby nejlepší, scéna v klubu je nezapomenutelný zážitek, ósaka je skvělá, kostel nabarvený na oranžovo stejně jako celý film působí také úžasně, scéna v klubu v podání Blood Code mi vždycky nažene husinu nebo scéna na okruhu, která nesměla chybět. Scéna na schodech je pak bonusové překvápko které neuškodí. Každá akční scéna je delší než akční scény obvykle bývají, takže když to občas vypadá jako že se akční scéna chýlí ke konci, tak na konec ne a máme tu jiné místo, hudbu, styl boje nebo další postavu, která se k boji přidá. Film tak experimentuje se všemi různými barvami, postavami, místami nebo změnou zbraně. Film tak do vás pořád sází něco nového. Neprůstřelné saka tu sice působí už trochu moc, ale film se s tím vypořádává jako by to byla normální věc a mění tím i jiný styl boje, kdy to není jen jedna rána do hlavy a konec, ale ke každému z nich se musí dostat i přes větší námahu. Miluju akční žánr a tento film je přesně něco co bych si od tohoto žánru představoval. Všechno tak krásně zapadá do sebe že není co říct proti. Za mě absolutní masterpiece. 10/10. ()

E lan

Jedna z největší drsňáren, které jsem v poslední době viděl. Množství mrtvých (i celkové zpracování) si s herní předlohou vůbec nezadá. Herecké obsazení je boží, několik akčních scén posouvá laťku do nových dimenzí. Jen tu délku bych malinko zkrotil. ()

Black-star

Je mi líto, jsem opravdu zklamaná. Johna Wicka jsem milovala pro jeho realičnost a uvěřitelnost. Vlastně v prvních dvou dílech i pro nemjaký uvěřitelný příběh. Ale mám pocit že s přibývajícími díly se z něj stal superhrdina třídy Hulk který je nezastavitelný, nezabitelný a neprůstřelný. Nehledě na to že schytává rány ze všech stran, do toho je asi 10x poraženej autem, spadne minimálně 2x z výšky dobrých 15 metrů, vyskočí ze 4. patra dopadne na auto a pak se několikrát zkutálí ze schodů? Jako vážně!?!? A to prosím pěkně bez modřiny, odřeniny nebo aspon zlimených žeber nebo kosti, vždyť ani nepajdá. A vrcholem všeho pojde v závěru na tři kulky (jedna do ruky, druhá do ramene a třetí mu škrábne bok)! Zklamání Jedna hvězda za interiéry s exteriery, druhá za zajímavou brokovnicovou přestřelku natáčenou z dronu Další díly už prosím NE! ()

bearmeedek

Tak jo, nic se nemění. Příběh pokračuje tam, kde skončil minulý díl. Opět nekončící vybíjená, ve které je opět spousta nových nápadů, jinak by to nebavilo. Natočeno bombasticky, například shora natočený řez budovou a probíhající střílečka v různých místnostech. Plné hodnocení je převážně za řemeslo. Byl jsem na vážkách, protože je tu ještě něco jiného, co brzdilo mé pocity už při filmu. Nesmrtelnost Johna. Nejen jeho společenský oblek (kvádro) z neprůstřelného materiálu. Johna 10x srazí na ulici auto, on vstane a bojuje dál. Silné nakládačky a on je nezraněn. John se probojuje po schodech v Paříži na Sacré Couer, je sražen a spadne po 222 schodech dolů, nabere dech a jde opět nahoru. To musí trochu bolet i diváka. Snad se do příště polepší. 90%. ()

Likan7

Všechno je na svým místě, jenže vidět potřetí (jednička byla přece jen trochu jiná) to samé už se občas trochu zajídá. Rozhodně ale nechci říct, že čtvrtá kapitola je špatná. Není. Film má sice prakticky jen 3 akční scény, z toho 2 jsou naprosto precizní a parádní, ale mají také silně přes 20 minut. Stále se u nich mění prostředí, způsob, zbraně i dopravní prostředky. Dostaneme tunu gun-fu, hrátek s kamerou i dobrý postavy. Reeves si jede svý, je dobrej, ale tady bych řekl, že ho dalece přeskakuje Donnie Yen. Jeho slepý zabiják je totální král a je vidět, jak si to Donnie užívá. Parádní postava, která by okamžitě měla dostat svůj film. Svou slávu si užil i Sanada a parádní Adkins. Někde ve 2/3 je sice nezáživná dvacetiminutovka, která by se vyloženě mohla prostříhat, ale naštěstí tu pak parádních posledních 40 minut, který je prakticky jedno velké finále. A tentokrát se hraje nejen se střihem a choreografií, ale i s kamerou, která vládne hlavně při akčním infernu v domě, přičemž všechno vidíme ze shora. Wick prochází místnost po místnosti, kamera vše snímá z výšky a je to parádní. Stejně tak jako komornější finále. Stahelski by ale měl se svým týmem vymyslet zase trochu něco jinýho, protože jistý náznaky přejedení jsem tady už měl. O příběhu netřeba mluvit...neurazí, nenadchne a nikoho moc nezajímá :) ()

samoto

John Wick je zpět a tím také Keanu Reeves jako elitní zabiják proti všem, kdo se mu postaví v cestě za vytouženou svobodou. ()

Maximilianus

John Wick už nie je to čo býval. Ani ako postava a ani ako filmová séria. Prvých 50 minút bola vyslovene nuda, ďalšie dve hodiny síce nudné neboli, ale akcia, hoci jej bolo dosť,  bola nezáživná,  opakujúca sa, nie originálna ako napríklad v trojke,  tie kevlarové obleky boli riadna hlúposť a dosť ničili akciu, všetci "profesionálni" zabijaci vrátane Johna Wicka mali mušku nanič,  a pokiaľ nedali nepriateľovi pištoľ k hlave tak ani netrafili. Súboje boli navyše pomalé,  aj keď to pôsobilo aj reálne,  ale navyše boli ťarbavé, psík potešil,  ale asi by reálne pri všetkej tej streľbe nemal šancu. Údery sa konali asi tak 10-20 cm od tela protivníka a vždy išlo o súboj jeden na jedného, pretože ostatní čakali, kedy sa na nich Keanu otočí, aby až vtedy mohli zaútočiť.  Donnie Yen ako slepý bojovník bol k smiechu a ten mal ešte menšie šance na prežitie ako dotyčný pes. Ale na druhej strane vzhľadom na to, že nevidel kde strieľa a strieľal kadetade,  tak patril k top 3 strelcov s potvrdenými zásahmi. Navyše sme sa z tohto filmu dozvedeli,  že v Berlíne sú veľmi vášniví tanečníci, kedy ich nevyruší ani keď sa medzi nimi bijú ľudia,  strieľajú po sebe a hádžu sekery. Hlavne že hudba hrá. V Paríži sú zasa tak bezohľadní vodiči,  že idú konštantnou rýchlosťou a nedbajú ani na to, že im strieľajú po aute alebo že niekoho zrazia. Chystám sa tam v júni, tak mam teraz dosť obavy o svoje zdravie.  Aby som ale skončil pozitívne,  tak Bill Skarsgård mal krásne outfity. 6,7/10. ()

Mini_X

Tříhodinová Wickovka, která fanoušky nezklame. Čtvrtý John Wick má všechno co by měla mít každá Wickovka. Snímek může vypadat, že se jedná o další pokračování našeho nezastavitelného Wicka, ale jelikož snímek trvá 3 hodiny, tak se podle mě liší od ostatních Wicků. Tenhle John Wick opět přináší své velkolepé akční scény, které jsou něčím specifický zajímavé (ať už kreativitou, nebo originalitu). Jediná akční scéna, která už mi přišla, že byla už zdlouhavé byla finální akce. Záporák v tomhle snímku byl geniálně zahraný Billem Skarsgårdem a byl to ten záporák, kterého chcete vidět ke konci zemřít. Také je škoda, že jedna postav z filmu jen tak prostě zmizela a už se vůbec neobjevila. Kolem a kolem musím i tak říct, že se jedná o geniální pokračování u kterého jsem se vůbec nenudil. 8,5/10 ()

ing.man

Nejsmutnější na celém dílu je smrt Lance Reddicka irl, jelikož smrti Charóna jsem ani za mák nevěřil. Teď už se s tím nedá nic dělat, Lance už nic víc nenatočí. Na filmu mě  vadily tentokrát věčné interiéry, což naštěstí bylo vykoupeno skvělou akcí u Vítězného oblouku. Postavu Stopaře jsem pochopil až v soubojích v domě před Sacre ceur. No a teď když nám postavili Continental a JW je omilostněn, bude teď on převozníkem ? A co Mia a Akira?  Co nás čeká v další kapitole ? ()

TheRay97

Už nějakou dobu vstřebávám ze svého okolí pozitivní ohlasy na čtvrté pokračování Johna Wicka. Po okamžiku stráveném v kině (ve skutečnosti skoro tři hodiny), mi bylo potvrzeno, že veškeré tyto komentáře jsou skutečné. Nejenomže John Wick dokáže ze tří hodin udělat akční bombu, která donutí sedět až do samého konce, ale i vkládá do filmu určité charisma. Člověk se ani chvilku nenudí a to dokáže jen hrstka filmů. Nezaváhala bych si tu akční vypalovačku zhlédnout ještě několikrát. ()

Myslivir

Na světě jsou jen tři typy lidí: ti, co film přijmou, ti, co ho odmítnou a ti, co ho ignorují. O posledním typu nemůže být řeč, a film tedy hraje hru diváckých kompromisů jen s prvními dvěma. Člověk na ni tedy přistoupit může, ale samozřejmě nemusí. Hra spočívá v tom, že film již pokračuje v tendencích zavedených už v druhém díle a rozvíjených v díle třetím. Filmy se odpoutávají od realismu akce a upouštějí od celkové uvěřitelnosti a komplexnosti příběhu a fikčního světa. A pokud divák na pravidla a podmínky kladená filmem nepřistoupí, nemůže si tuto neuvěřitelnou akční jízdu užít. Místo toho se spíše začne zaobírat absolutně nepodstatnými detaily, jakože tady a tady je choreografie pomalejší, protože herci musí kvůli téměř šedesátiletému Reevesovi občas zpomalit, tady je zase vidět CGI, nebo že tady má sklo podivnou fyziku střepin. Iritovat také může doslova zhmotněný plot armor (neprůstřelné obleky), patrná nesmrtelnost hlavního hrdiny (či spíše jeho imunita vůči sražení vozidlem nebo pádu z výšku) nebo fakt, že lidé na berlínské party reagují na okolní násilí asi jako NPCčka z Oblivionu a řidiči u pařížského vítězného oblouku jsou zřejmě velkými fanoušky hry Crossy Road. O velmi obecné repetetivnosti akce (všichni mají pistole, ale stejně to končí pěstním soubojem a průstřelem hlavy) nemluvě, natož o skutečnosti, že jediný, kdo se při vší té fyzické námaze potí, je stopař Nikdo. Rýpat se dá do filmu tedy v podstatě kdykoliv a v kterémkoliv případě. Když se ale divák na tento film správně naladí a bude souhlasit s jeho pravidly, dostane jednu z nejlépe natočených akčních sérií současnosti. Bude si užívat skvělé a nápadité choreografie, hudební techno bangery i klasické vypalovačky s novým nádechem, nádhernou a důmyslnou barevnou paletu (červená-Ósaka, oranžová-Paříž, místo jejich střetnutí, Berlín, je kombinací obou barev a modré) či Skarsgårdův drip a při dosti zjednodušených dialozích (mnohdy zredukovaných pouze na výměnu oslovení „Jonathan.“ „Winston.“) končících chraplavým „Yeah“ mu nezbude než se pousmát. V tomto všem totiž spočívá vystupňovaná žánrovost a sebeuvědomělost, vrcholící finálním duelem. Zavrhnutí této ságy jako uhozené a nesmyslné tudíž považuji za poněkud hloupé. Zvlášť v případě, tvrdí-li to lidé, kteří nedají dopustit na série jako je Rambo (kde je to, že po válečném veteránovi jde celá policejní stanice v podstatě bezdůvodně, naprosto v pořádku). ()

Hashirama

V prvních minutách mě až iritovala snaha dělat z celé série velkolepý mytologický epos rámovaný biblickými citáty a s urputně koženým Reevesem ve středu (ne)dění. Ovšem již po krátkém úvodu začala naprosto slastná vizuální onanie a akční hody podle těch nejtalentovanějších šéfkuchařů, které i v porovnání s předchozími díly nabízí daleko pestřejší paletu zážitků. Krásně stylizované lokace, kostýmy, v každém segmentu jedinečné pojetí akce, ať už využíváním kamery a šíře záběru, prostředí, propriet (auta, psi, schodiště) či postav (Donnie Yen si krade celý film pro sebe). Rovněž nejednotvárný trojlístek protagonistů - John, Caine, Nobody - dává celému putování úplně jinou dynamiku a podtrhuje různorodost motivů, a finále s sebou přináší zcela nový emocionální rozměr pro hrdinu, který je už od druhého dílu poháněn čistě adrenalinem. Přestože tedy děj nedává v ničem smysl, pro můj výsledný dojem jde o zcela podružnou záležitost, jelikož preciznost a nápaditost zpracování spolu s neotřelým přístupem k vlastnímu světu a postavám dělají dle mého ze čtvrtého Johna Wicka jeden z nejopojnějších a nejosobitějších kinozážitků, jaké lze dnes vůbec spatřit. Navíc věřím, že svým přístupem k vizuální prezentaci lokací, kulis i kostýmů se může tato série stát stejně významnou jako svého času Matrix. Mimochodem, soundtrack je naprosto parádní. 9/10 ()

Nix

Není to paradox? Fanda akčních filmů dá nejočekávanějšímu akčnímu filmu jen tak malé hodnocení. No mám k tomu tolik důvodů, že nevím jestli se mi povede je všechny říct. Prvně, určitě v mých očích se nejedná o nejlepší akční film posledních let či desetiletí jak se s tímto tvrzením setkávám. Nechápejte mne špatně, film jako takový je velkolepý nebo aspoň tak má působit. Jenže i když vypadá hezky, proč je skoro pořád ve tmě? První věc co mne opravdu štvala. I když je tu takový super obsazení, proč ty postavy jsme nebyli schopni více poznat a nedostali více prostoru? Na to, že film má 169 minut bylo dost prostoru ne? No nebylo protože skoro všechen prostor dostali akční scény. A není přece akční film jen o akci? No pro mne evidentně ne. Ono pořekadlo méně je někdy více tady bohužel zafungovalo. Netvrdím, že pokud dostanete půl hodinovou nepřetržitou akci ve flmu je špatně, ale asi takový extrém taky nevyhledávám. Je to totiž problém v tom, že pokud akce předčí veškeré dění ve filmu, tak se z toho stává trochu i nuda. To samé přirovnání jako když ve filmu čekáte akci a on je to jen samej dialog, kterej ještě má ten samej vzorec a přestane vás po půlce filmu bavit. Jenže tady to není jen o půl hodině, ale o skoro celém filmu. Evidentně dneska funguje, dejte lidem pouze akci a nestarejte se o zbytek a ono se to chytne. Jenže já hledám víc. Jasně, kamera ve stylu Hotline Miami je prostě pecka vidět na obrazovce, ale pořád mi tam chybí ten zbytek, o kterém mluvím. Copak už se zapomnělo na souznění s hlavní postavou a postavami ve filmu obecně? Člověk by rád prožíval zase ty staré dobré pocity a strach o hlavní postavu, jako kdysi. Teď totiž když hlavní postava dostane kulku nebo spadne z okna, tak víte, že se oklepe a jde dál. Podle mne takhle akční film všech dob vypadat nemá. Ale pořád se snažím být objektivní. Stále gung-fu vypadá skvěle, ale to je tak vše. Ale aspoň vidět Scotta, který se zase ukázal ve světle herectví, bylo fajn vidět. Aspoň i pozitiva se dají najít. Takže suma sumárum, tohle není ten můj novej nejoblíbenější akčňák, který rád jednou poznám. Bohužel, na to by se pan režisér musel daleko více snažit, aby se dostal na úroveň legend, které v tomto žánru už byli viděny. Každopádně série jako taková je rozhodně přínos do tohohle žánru a zaslouží si uznání. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)