John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Koudy_96

Je mi fuk, že příběh je strohý a celkově ve výsledku byl úplně zbytečný, ale KU*VA, dejte mi akční scénu v baráku ve stylu Hotline Miami a já zažiju totální orgáč, to je prostě co chci od akčního nářezu, 10/10. ()

Dodge-I

Taky se už těšíte na pokračování? Děkuji za pařížské exteriéry, zábavný a roztančený Berlín a škody v hotelích... Pointa je hezká, škoda jen, že ten kevlar hraje až mooooc zázračně. Až jsem si říkal - proč to nevezme tou pozemní lanovkou. A když už nelze přidat na rychlosti, inu věk se přece jen neptá - a místy to trápení bylo vidět - tak ať se divák netrápí víc, než je nutné, ubral bych na délce - určitě by to prospělo. ()

AngelicWarr

Pro mě absolutní vrchol žánru akčních filmů. Výběr nádherných lokací, kamera, barvy, dlouhé sekvence nekončících bojů a nekonečných zásobníků. Celkově dynamika prostředí byla skvělá. Do kina jsem šel s očekáváním, že nedostanu dlouhé a zbytečné řeči proč a co a jak, ale jen akci, a tu jsem taky dostal. Bál jsem se, že 3 hodiny jsou zbytečně moc, na film, kde se vlastně jenom bojuje. Ale nejsou. Osobně mi film utekl a vlastně mi i bylo líto, že končí, což po 3 hodinách se mi jen tak nestane. Reference na hru Hotline Miami v podání kamery z vrchu a parádní hudby byl, pro mě jako hráče, skvost. Jsem rád, že čvtrý díl povýšil na nový pomyslný trůn oproti starším dílům a krásně tak zakončil příběh nesmrtelného Johna Wicka. ()

Langos

Takže lidi! Hodím vám sem recenzi na Johna Wicka: Chapter 4. Jentak ze začátku vám doporučuji si pustit všechny předchozí tři díly, jinak toho moc nepochopíte, rozumíme si. :D Začátek trošku matoucí, ale pak to jede! Totální řezničina a ta akce úplně neuvěřitelně skvělá! Všechny ty stunty a všechny možný věci jsou propracovaný a určitě na jiný úrovni, než nějaký film na prima cool ve tři ráno. Hudba je tak dobře dodaná v tom filmu, že si v hlavě zpívate ten text a mezitím se tam provádí to nejbrutálnější zabití, které jste za celou dobu viděli. Scény tam byly všechny dost dobrý, možná tak ten začátek jenom trošku zakulhal. Celkem drsný je, že se ve filmu oddělují státy vizuálem, což bylo v kině strašně pěkný. Nejlepší scéna, nebo spíš nejlepší scény, byly v Paříži a v Berlíně. V Paříži se tam celkem řezali a hudba do toho hrála jak na koncertě. A v Berlíně byl zase takovej velkej klub s vodopádama či co. :D Doporučuji si na to zajít do kin dokud to tam je. Nedoporučuji lidem který nemají rádi akci. To je totiž ta nejvíc důležitá věc v tom filmu. Prostě úžasné! ()

ilegal1983

Neviem ci som schopny podat vierohodnu recenziu v momentalnom stave.Samozrejme John Wick 4 vysiel akurat na kamaratove narodeniny a tak som vsetko zariadil pre nase blaho.Volna prva rada obsadena jedine dvoma sedadlami nasimi,inak ostatne rady zaplnene.Uplny kemping v strede prvej rady tak mohol nerusene zacat.Minutaz filmu uz je poznat po dvoch hodinach ale cas bezi a to hlavne Johnovi neuprosne dalej.Je to najdlhsi diel ktory ale moc nedrhne.Film jednoznacne obsahuje aj slabsie miesta no neni ich mnoho.Kapitola 4 je unikat a to jednoznacne dokazuje z vtaciej perespektivy dracieho dychu.Jej tandem nijako nezaostava za ostatnimi dielmi,prave naopak posuva latku este o stupen vyssie.Neni cas na nudu,keca sa tu len velmi zriedka a par vetami.Vrcholi sa genialnou prestrelkou po schodoch v parku.Budte pripraveny filmu vela odpustit a to hlavne kevlarove vlakna ktore vas kryju nadvyhnutim ruky.Kazdopadne sa tak deje velmi inteligentne a John casto vyviazne len vdaka novym priatelstvam.Okrem nozikovej vravy v tretiom diely je stvrta kapitola to najlepsie.Ako celok nema konkurenciu a ponuka novy pohlad na akcne filmy buducnosti.Plne hodnotenie nedavam len pre nerealnost obcasnych scen a postave Markiza,ktory mi trochu nicil celkovy dojem z filmu.Vcera videne druhy raz doma a vsimol som si ze mnohi nepriatelia v tom zmatku naozaj cakali na jednotlive Wickove udery ale museli to nejako natocit a tych subojov je tam naozaj vela.Preco ma vlastne zmysel film vidiet?Jednoznacne preto ze Kapitola 4 je celovecerny Rkovy akcny film s troma finale a to nikde inde neuvidite,na to berte zretel! ()

AJensen

Lepší jak trojka, horší jak geniální jednička. Celkově to je slušně odvedená práce. Dobrá hudba, dobrá akce, kamera, střih, tak nějak víc příběhu než v trojce, což mi vyhovovalo. Pár věcí je tu, ale na palici a tak vysoké hodnocení dávám jen na základě pocitu když jsem šel z kina. Když se v tom začnu patlat, tak by to bylo max tak za 50%. Akce tu je, ale je jí prostě moc. Míň potyček, nebo stejný počet s menším počtem nepřátel by filmu prospěl. Opravdu nevím proč na Johna nabíhají vlny nepřátel po 50...Menší skirmishe (jako když ho 6 týpků přepadne u něj doma v jedničce) by bohatě stačili. S tím souvisí další problémy filmu. Série JW se totiž chová jako videoherní adaptace, nová stage -> několik vln bezvýznamných goonů ->boss fight ->repeat. To by mi samo o sobě nevadilo, spíš si říkám omg jak to, že ještě někdo neudělal pořádnou herní adaptaci?! Bohužel aby to fungovalo, tak se během série projevuje značná arkádovitost a zatím co v jedničce to bylo one shot, one kill a druhou ranou John jen pojišťoval situaci, v čtvrtém dílu už jsou záporáci houby na náboje, za které by se nemusel stydět ani Ubisoft (koukám na tebe GR: Breakpoint). Pak tu máme různé vychytávky typu: neprůstřelná saka, ignorující impact kulek; pistole na neomezeně nábojů, které se nepřebíjejí jako v jedničce když je třeba, ale když se to v scéně zrovna hodí, atd.. Akce a kaskadéři taky asi sežrali rozpočet na make up, protože oproti předchozím dílům tady X týpků dostane milion ran do obličeje, aniž by měli jedinou modřinu, zlomený nos a podobně. Poslední pain point co k filmu mám je demence davů na pozadí různých scén. Protože jestli jste na párty, někdo vedle vás spadne z druhého patra na beton, vy mu nejdete pomoct a jen se koukáte jak sekerou rozseká pět jiných týpků, aniž by jste panikařili, křičeli a utíkali... Tak jste buď totálně retardovaný, nebo jste pozadí arén z Tekkena/SF/MK a podobných bojových her. A i přes všechny tyhle výtky se mi film jako celek líbil a dávám mu 80% :) ()

Markysplay

Skvelý film ktorý sa dá už nazvať už aj umeleckým dielom pretože je vizuálne krásny.Často kritizovaná stopáž filmu mne ubehla veľmi rýchlo.Taktiež sa hovorí že tam je tej akcie možno až moc ale mne to tak vôbec neprišlo a kľudne by som dal aj viac.Ja osobne pokladám za najlepšie pasáže diskotéku a nekonečné schody.Postavy mi prišli všetky sympatické a veľmi dobré.Pre mňa najlepší diel série a čo sa týka konca filmu ten ma prekvapil v tom ohľade ako to bude s ďalšími dielmi. ()

jara12

Právě jsem viděl definici akčního filmu dnešní doby. Čtvrtý John Wick se nesnaží vyrovnat předchozím dílům a udělat všechno větší. Snaží se divákovi rozšířit svět zabijáků a přinést zajímavé lokace, kde má každá destinace svoji barevnou paletu. Bill Skarsgård podává neuvěřitelný výkon a totálně mi svoji postavu prodává. Kvalita akčních scén, kterých tu je fakt dost, se stupňuje a vy si jen říkáte, že autoři už nemůžou přijít s ničím lepším. Kamera s choreografií jsou na úplně jiné úrovni a necelé tři hodiny utekly jako voda. ()

Arpol

Čo robí z akčných filmov kvalitné počiny? Podľa mňa výborná a výnimočná choreografia bojových scén. Vždy prítomné neónovo osvetlené prostredie v kombinácii s rytmickou hudbou vytvára neuveriteľne podmanivú a dravú atmosféru. Kašlem na priamočiarosť deja, jednoduché dialógy či zápletku - takú akciu, aká je v tomto filme, som ešte nikdy predtým nevidel. A ja originálnu akciu priam zbožňujem. Takto si predstavujem poriadny a kreatívny akčný film! ()

Lum1k

Po 3 svěžích skvělých filmech přichází rána tvrdá jako levačka Johna Wicka. Líbila se mi technika a svižnost akce, kde se zrovna nepenetrovaly ruce nožem, tužkou nebo se neřezalo do krku pokerovou kartou, tam to vyplnila akce na motocyklech, v automobilech i na koních a sem tam německý ovčák zkoušel někomu urvat vercajk. Bohužel z víceméně uvěřitelných prvních dvou filmů a mírně uhozené třetí řežby se stala akce plná téměř nadlidských padouchů i čestných vrahů, kteří jsou jinak fajn lidé s dobrým srdíčkem, jen jim nedělá problém dělat mrtvoly ze všech kolem sebe. Jeden je daredevil v saku, další zřejmě utekl z nějaké zombie hry. Jo a ta saka... Zázračné obleky, které jsou odolné proti nečistotám, prachu a také kulkám, střelu vůbec nepocítíte a téměř 60 letý tam všechny mydlí hlava nehlava, že kdyby se měl jednou setkat s Avengers, naseká je všechny na nadpřirozenou hromadu. S Wickem se vrátila klasika akčňáren 80. let, tedy nekonečné zásobníky, přestřelené zvukové efekty, svižné souboje, člověk už čekal, kdy proti Wickovi vylítne Jackie Chan, Chuck Norris a van Damme.. Bohužel však film obsahoval sáhodlouhé žvanění o ničem, otravné momenty strávené volným pohybem z bodu A do bodu B, kdy do bodu B přijde ještě někdo až z bodu F, pronese nějaké oduševnělé moudro a pak se začnou zase řezat.  Prostě průměr jako Liga Výjimečných bez klobouku Seana Conneryho. A závěr vám nakonec řekne, že na takový konec nepotřeboval John rozmlátit na kusy celou mafii, hotel ani všechny zabijáky na světě. 🤷‍♂️ ()

Lukango

Krvavý nářez, který po choreografické stránce nemá konkurenta, kvalitou akce se řadí mezi nejvyšší třídu jako jsou Bondovky a Mission impossible. Film po celou dobu dělá to co umí nejlíp, a to od vyprávět stylovej příběh a doplnit ho nekončící akcí. Co bych filmu ubral, tak je nadpřirozená odolnost vůči pádům a nárazům Johna aka Toreta z rychle a zběsile (i když k Toretovi to má ještě hodně daleko). Další záporná věc je prázdnota světa, kde si člověk uvědomí, že vlastně v jejich světě neexistuje policie či jakákoliv ochranná složka a badguys se tu můžou kdykoliv a kdekoliv pohybovat. Další mínus jsou npsíčka, který téměř nikdy nevnímají, když se kolem nich střílí. Celkově jsem však očekával emotivnější zážitek z filmu (převážně ten konec). Co bych u filmu naopak vyzvdvyhnul, tak jsou herci, převážně záporka (Bill Skarsgård), který sice nemá tak přesvědčivou motivaci, avšak Bill postavě dává neskutečné charisma. Dalším je slepý frajer, který dokáže pistolí na 30 metrů trefit člověka (59 letý! Donnie Yen) a berlínský medvídek Scott Adkins. Druhou pozitivní věci jsou lokace exteriérů a interiérů, jež jsou velice rozmanité a originální. Třetí kladnou věci je soundtrack, ten je prostě cool. Čtvrtá kladná věc je kamera, která je super, ale asi každý si zapamatuje ptačí přelet nad místnostmi, kde John kropí enemáky ohnivými broky. Poslední kladná věc a ta největší je akce, která je dokonalá, ať už po choreografické stránce, tak po záběrování a originalitu akce. Ve filmu se vyskytuje mnoho překvapení Spoiler!!! zničení Continentalu, smrt Charona (bohužel i herce), a smrt JOHNA WICKA mě opravdu překvapila, ale narozdíl od poslední Bondovky (to je teprve rozloučení) mě emotivně nijak silně nezasáhla. Jedná se špičku akčních filmů, jak už jsem nahoře zmínil. Daniel Craig se s námi už rozloučil, Keanu Reeves taky, už zbývá jen Tomíno Cruisík. Známka: 7.5/10 ()

Tristan_nsc

Jonathan Wick se nám po 4 letech vrátil v plné síle. Akční scény jsou opět vyřezané k dokonalosti, jenž nejlépe reprezentuje scéna z pařížské bytovky v závěru snímku. Ačkoliv Keanu toho moc nenamluví, ostatní to plně nahrazují. O něco více prostoru dostává Winston, což rozhodně vítám, stejně jako otevření příběhu směrem k organizaci "Vysoký stůl". U hlavního antagonisty cítím návrat k druhému dílů, ale tentokrát je ještě bezcitnější a více utržený ze řetězu. Co bohužel Markýz nemá, je výrazný zabiják, co by (stejně jako ve dvojce) svedl finální souboj s Wickem. Na druhou stranu cítím nutnost podotknout, že Bill Skarsgård je ve své roli o něco lepší než Riccardo Scamarcio a tak svou "pravou ruku" nahrazuje svým výkonem. ()

patho666

Nenormálny jebec mazec, štvorka svojich predchodcov rozstrieľala na kašu. Soundrack sedí ako riť na šerbeľ. Komentáre obsahujúce sťažnosti na nereálnosť u tohto filmu naozaj pobavili. ()

ludvik2

Bohužel problém je v bojových scénách, kdy máte pět útočníků kteří čekají a jdou jednotlivě, nebo se válí v křeči na zemi a najednou vyskočí jako že nic, na druhou stranu jako rozloučení a zakončení je to tří hodinová válka a to je to co každý chtěl. ()

AtemuLukas

Prosím další díly už ne!!! JW4 pokračuje tam, kde třetí díl skončil. A to v nekonečné řežbě, která je tu ještě více přehnaná, jak u předchozích dílů, ale tentokrát bez jakéhokoliv příběhu. Wick je tu téměř nesmrtelný a jeho oblek je tak vymakaný, že by nejspíše zastavil i jadernou střelu. Ok buďme trochu fér. Každý film je v něčem přehnaný. Ovšem tady to je často až na sílu. Prostě od začátku filmu víte, že Wick je prostě nesmrtelný, nezranitelný a dalo by se říct i nemluvný. Keanu tu má málo prostoru na mluvení, zato až moc prostoru na akci. A právě to je to, co cely film kazí. Akční scény jsou příliš dlouhé. To způsobuje to, že si to ani nevychutnáte, protože budete mít problém udržet pozornost. Co je fajn jsou lokace, kde se film odehrává, ale to je asi tak jediné. Co se týká závěru filmu, tak pokud máte rádi sérii JW, tak vás konec nemůže vůbec překvapit, protože to celé vedlo právě k tomuto konci. Díky čemuž si říkáte, jaký ten “příběh” měl vůbec smysl. Nezanechal to ve vás ani myšlenku, že to nebylo zbytečné co JW prožil. Osobně si myslím, že tento film je stejně tak strašný, jako Matrix 4. A to už je co říct. Doufám, že další pokračování nebude. Už by to bylo jen těžení značky, což teď dělá i Marvel a Star Wars. Filmu dávám cca 25% a to jsem ještě hodně mírný… ()

princeznaaur

Jak toto muze byt hodnoceno tak vysoko? Je to nudna strilecka, kdyby byl cas zkracen o hodinu,jenom by to prospelo. Z filmu jsem si neodnesla vubec nic, to podstatne je v ukazkach a na konci ten souboj jak na schodech,tak jeden na jednoho...nekonecny. ()

michalek.k odpad!

Fyzická bolest v kině. Scénář - žádný. Dialogy - stupidní. Souboje - chaos, žádná logika, žádná krev. Hrdina - nesmrtelný. Tam, kde by i Terminátor krvácel umělou krev, měl odranou držku, díru v plechu, nebo alespoň díru v bundě, John Wick nemá nic. Po 15 minutách jsem usnul, po hodině chtěl odejít. Děsná srágora. ()

hanzikk

Nemohu se zbavit dojmu, že se z toho stává přeceňovaný snímek. Na této franšíze jsem oceňoval hlavně to, že kromě precizně zpracované choreografie boje nebo detailního zaměření na zbraně, byl do filmu přidán i aspekt gentlemanství. Ty pasáže objednávaní večeří, nebo degustace, která byla ještě proložená krejčím a perfektně sestříhaná, mi v tomto díle neskutečně chybí. Část kdy se se John ve druhém díle připravoval na akci, byla prostě pětihvězdičková. Trošku mi to připomíná začátky Rychle a zběsile, kdy jednička byla úplně bombová, protože prostě byla o autech a čím dále franšíza zacházela, tím méně to bylo o autech. Teď mi přišlo, že chtěli celý film nabouchat nepřetržitou akcí aby se divák nenudil, chválabohu jsem se nenudil ani minutu, což ale za mne ubírá na kvalitě. No a další taková věc, trošku kulhal za mne soundtrack. U boje na kruhovém objezdu ta píseň seděla jak prdel na hrnec, ale Vivaldiho Čtvero roční období v bojové scéně, to je mistrovské dílo a moc mi chybí něco takového. Poslední věc, choreografie boje. Už to bylo moc okaté. Chápu, že je nesmrtelný, ale kvalita snímku spočívá v tom, že si toho průměrný divák nevšimne, že bude dané bojové scéně skálopevně věřit. Tady už čekali na každý pohyb příliš dlouho a John by fakt byl mrtvý tak 20x (nepočítaje ty pády z výšky).  Abych jen nekibicoval, tak několik postřehů, které snímek táhnout nahoru. Postava Caina byla za mne top. Zrovna jeho pohyby byly skvěle vymyšlené, byla fakt radost na to koukat. Ono celkově mne ty postavy chytly. Jejich příběhy, vystupování herců, fakt super. A další radost mi udělalo hlubší proniknutí do pravidel tohoto světa a také fakt, že John měl i skutečné přátele. Ne moc, ale měl. Pointa Johna Wicka je, že to není obyčejná řezničina, takže doufám, že v nadcházejícím snímku, zalátají těch pár děj z tohoto dílu. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)