John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Dinsberg

Film hodnotím nezávisle na předešlých, protože jsem je neviděl. Čtvrtého Johna Wicka musím ohodnotit o poznání velkoryseji než prvotinu, kterou jsem jako jedinou viděl. Své totiž udělal někdo, kdo se objevil až tady: Bill Skarsgård v roli Markýze, v které je kouzelně odporný. John Wick už zde také není osamoceným supermanem, má za zády zálohu. A rovněž finální duel stál za to. Příběh byl sice o dost stravitelnější, ale s odstupem času už si na něj nevzpomínám. Film by neměl být projížďkou na horské dráze. I když pokud se skutečně chystá pátý, lidé z té dráhy začnou vypadávat nebo z ní budou zvracet. ()

TR4XY_CZ

Tři hodiny té největší řežby za posledních pár let. To je všechno, co od tohohle filmu dostanete a pro člověka, který ujíždí na precizní choreografii soubojů, dechberoucí akci, extrémně vynalézavé práci s kamerou, vizuálních orgiích a bombastickém soundtracku, to bude splněný sen. To jsem přesně já. Čtvrtý John Wick je jednodušše řečeno trojka na steroidech. Nejlepší ze série a zároveň snad nejlepší akčňák vůbec. Pokud se vám ale nelíbily předchozí díly, tak se vám čtyřka nebude líbit už vůbec, protože na nějakej rozsáhlej příběh se tu fakt nehraje a nám fanouškům je to úplně u prdele. 10/10 PS: R.I.P Lance Reddick, budeš nám chybět. ()

Frca

Už když si myslíte, že série Johna Wicka nemůže být lepší, vyvede vás pokračování z omylu. To co začalo zabitím psa se proměnilo v brutální válku proti organizaci zabijáků, která se nezastaví před ničím. Všechno od vizuální stránku, lokace i akci je v tomto díle vytočeno na maximum.  Naprosto skvělá byla dějová linka v Osace a vzhledem k tomu, že to byl úplný debut herečky Riny Sawayama, tak doufám, že se bude v akčním žánru objevovat víc. Byla by to škoda, zahodit takový talent.  Jo, asi se všichni divíme, jak to dokáže John Wick všechno zvládat, ale co? Je to úžasné, dechberoucí a nádherné na pohled. Akční sekvence jsou boží a vám z toho jde hlava kolem.  A já se těším, co bude dál. ()

Kebabkony

Zdálo by se, že sérii došel dech, ale opak je pravdou a do kin nám dorazil film, který strká do kapsy všechny novodobé akčňáky. Dle mého skromného názoru se jedná snad o ten nejlepší a taky nejhezčí díl z celé série. Ještě před tím než začnu s klasickým hodnocením, tak bych chtěl dodat. Pokud jste měli problém už s předchozím dílem, jak je přehnaně akční a příběhu není věnován prostor takový jaký by měl, tak od čtvrtého dílu, nečekejte zlepšení, protože příběh se hází ještě víc do pozadí a akce je tu prakticky neustálá. Film je rozdělen do tří lokací (Osaka, Berlín a Paříž). Ta nejhezčí je bezpochyby ta v Japonské Osace, kde na vás svítí červené neony a okolo toho všeho zde poletují květy ze stromů. Akce je tu naprosto úžasná a trvá minimálně 25 minut a slepý Donnie Yen zde předvádí šílené kousky. Naproti tomu Berlín nás hezky vrací to klubů, kde opět hraje úžasná elektro hudba, která vždycky Johnu Wickovi seděla, jak hrnec na prdel a Scott Adkins se tu představuje v úplně úžasné záporné roli. Zase tu jsou přestřelky, bitky tělo na tělo a tohle vše je krásně doprovázeno proudy vody. Aby toho nebylo málo, tak finále v Paříží je ještě víc epický než v předchozích dvou a 5 minutová sekvence v jednom baráku ve stylu hry Hotline Miami je třešničkou na už tak skvělém dortu. Objevuje se zde mnoho zbraní jak palných, tak chladných a jako vždy se počítá každý náboj, a aby jsme šli s dobou dojde i na taktické přebití, které je už snad v každé nové hře. Celý snímek by nefungoval bez skvělé choreografie u jednotlivých akčních pasáží a hlavně dvojice Chad Stahelski a Keanu Reeves, protože přichází pořád s originálními nápady. Chtěl bych ještě dodat, že interiéry jsou naprosto nádherně vyzdobeny, ať už obrazy nebo jinačím nábytkem a ve finále to nepůsobí jenom něco, co tam prostě má být, ale někdo měl cit pro každý detail. Pokud chcete poctivou akční řežbu, tak nevim co tu děláte a mazejte do kina je to top. Nebudu to zbytečně komplikovat a tento kontrakt zvednu na 10/10. ()

Sebule

Pominu-li ten skok z okna a pád ze schodů... Tak se ve výsledku jedná o neskutečně sexy film, ve kterém je celou dobu akce. Výborný výběr lokalit, osvětlení a opravdu dobré herecké výkony. Jasně, spoustu momentů nedává smysl, ale ta akce je to nejlepší, co můžete dneska ve filmech vidět. Tento díl je i docela humorný, najde se tam pár skvělých vtípků, hlášek a je to takové osvěžující, když to celou dobu nemá takovou tu přísnou atmosféru, kdy se Wick mračí a jde všechny zabít. Role slepce absolutně skvělá a role pana Nikdo taky výborná a ještě k tomu zajímavá. Kdy už bude John Wick 5??? Hodnocení: 8,75/10 ()

StefeMakovec

Takže John Wick 4 se od třetího dílu nikam neposunul. Spíš klesnul. Pamatuju si jak jsem hleděl na prvních pár minut John wick 3 s otevřenou pusou a říkal si jakej je to kurevskej borec že je takhle ničí. No ve čtvrtém dílu je taky ničí, ale je to hrozně jednolité pořád jenom ruční pistole a kulka do hlavy, a další, a další ... Kde se poděly scénky podobné boje v muzeu zbraní nebo ve stájích jako ve trojce měli tam spoustu možností ale rozhodně nebyly využity naplno nebo vůbec. Chtělo to více katan, nunchaků, seker, pěstí a hlavně využívat to prostředí kolem. Minimálně v asijské kuchyni měly přijít na řadu pánvičky, sekáčky, obrovské nože nebo dokonce hůlky na jezení, rozbitá hlava o roh nějakého schodu (celkově scénka na schodech byla absolutně nevyužitá) ,granáty a i větší kalibry zbraní. Tohle všechno tam mělo být, ale bohužel nebylo. Ovšem nesmím zapomenout vypíchnout i dobré věci jako třeba scénka v Paříži u vítězného oblouku nebo squat house. Ten opravdu exceloval v kombinaci se zápalnými střelami v poloautomatické brokovnici. O příběhu ani nemluvím, Johna nahání celý svět a on je mastí jak na běžícím páse. Jenže tomu chybí ta různorodost. Doufám, že to v pátém dílu rozjedou zase jak v minulých dílech. ()

CZRohlik

Je fajn, že tady máme pořád poctivou akční sérii v podobě Johna Wicka s velice zajímavým světem, kterej má dost co nabídnout. A tohle pokračování není výjimkou. Ze začátku bych chtěl vyzdvihnout samotnej vizuál, kterej se povedl na jedničku. Samotná akce taky ušla, problémem však je samotná stopáž a kadence akčních sekvencí, protože v takhle dlouhým filmu se fakt nehodí, aby jsme měli tak častý akční scény. Samotná akce tak působí nezajímavě a já osobně jsem se už na závěr nudil. Bylo by mnohem lepší film zkrátit o půl hodinku nebo přidat víc dialogů nebo ozvláštnit a odlišit jednotlivý akční scény. Mám taky pocit, že soundtrack nebyl využit na 100%, a že se klidně mohlo se soundtrackem přitvrdit, tak aby víc vyčníval. Jako poslední věc bych jen rád vypíchl akční sekvenci v baráku, která byla natočená ze shora... ta byla naprosto skvostná. Jinak, ale nenáročná a příjemná jízda... 7/10 ()

Habanera

Občas mě i napadlo jestli je Wick pozemšťan a proč jsou ve vedení rady takoví fracci bez zkušeností!? Bála jsem se stopáže a nakonec to byla vtahující neúnavná řežba. Kdysi byl s hereckým projevem K. Reavese krajně nespokojený FF Coppola, údajně si nepamatoval texty. Zde si hravě vystačil s “yes” a “not really”. I tak to ale naprosto dobře funguje a bohatě stačí. Intelektuálním tahounem je zde jak jinak Winston. ()

ShotgunED

Na počtvrté a nejlépe. Ač u každého předchozího dílu jsem měl vždy nějaký malý kaz na kráse, tentokrát to konečně dotáhli k dokonalosti. Takhle bych to nechal, v nejlepším se má skončit. Díky vám. ()

DonBraso

Já už popravdě na to moc nervy nemám a vždycky si myslím, že film přijde s něčím lepším, ale tohle je už vrchol. Bez milosti tomuhle škváru dám dvě hvězdy a popravdě nevím jak tohle může dostat pět. Když jsem po projekci mluvil s jedním, který se vedle mě snad třikrát rozesmál, tak jsem se ho zeptal, že jako komedie dobrý co?Ano, tohle je komedie v akčním režimu. Chad Stahelski už se posral v kině a opět natočil to stejné a snad ještě o kousek delší akční sekvencí, že si jako každý sedne na prdel. John Wick přijde už jenom navoněná bída, která je přes kopírák trojky, kde opět John běží jak posranej a prostě to stejné dokola. Jasně, proč by se učil novým věcem, když už to pár dílů funguje a body count musí být už na tisícovce bez velkých okolků. Ale co příběh, ten je úplně o ničem, nějak zabalený je a jediné co tohle zajímá je akce. No tak první začíná vcelku tradičně. Střílí na metr a jen jeden cíl. Opět nezáživné choreo a samotný Wick, který nevím proč ten pohyb má tak kravskej, že se prostě v každý scéně vidíte, že to snad jedou hned na první kameru na ostro a to tak celé vypadá pořád. Do toho jeden co nevidí a je zaděláno na komedii. Ne, Donnie Yen to charisma mít nebude a tak bude proplouvat dalšíma dvouma scénama. Ano, film je rozdělen na takový ty fighty jak v Tekkenu. Prostě jak dostat Johna do arény. Prostě vymyslíme zase malinko jiné zázemí a to musí stačit.. Ne ne ne ne nestačí to. Druhý fight se rozeběhně v reflektorech a hodně vody. Jako vody dost a ještě víc tancujících lidí. Do toho akce. Stačí se dívat, jak tam frajeři do sebe buší, snad tam i vedle střílí a co dělají lidi. Tancují mezi nima. Proboha proč mámo svatá. To už jsem si říkal tak tohle ne. To je fakt tak na oči opět, že to vypadá na oko dobře, ale nevypadalo. Ještě je fór, že v určitých záběrech lidi tancují hned vedle a o kousek vedle co tam frajer vytasí hnátu až na bradu, tak se konečně tam pár lidí fakticky bojí. No dejme tomu tak šest holek :D Tohle Chad, že měl pod palcem..Pche ani náhodou. Dvojka vytasí rádoby tlustého Scott Adkinse. No a opět proč takhle. Chápu, že by to vypadalo divně, ale Scott na tu váhu co dělá ve filmu prostě předvádí nevídané kopy z říše snů. No nic druhá sekvence končí a začíná třetí, která je sláva bohu konečně jiná. Je to snad první změna k lepšímu co film dokáže předvést. Inu místo 3D se dostaneme pěkně do 2D režimu jak to známe z her. Do toho kulervoucí zbraň a musím říct to jsem si konečně vychutnal. Hned se zamezilo to nemastný choreo zblízka co není vidět a takhle z dálky to byla fakt lahůdka. Bohužel ta poslední dobrá. Pak rádoby automobilová, kde si vzpomenu na přelétající kameru okolo své osy, která vypadala jako dobře, ale zabila to zase ta hromada rutiny okolo. Vlastně je to pořád na jedno brdo a pak když se už se blíží finálko s ostatníma, tak tu jsou schody. No nejsou jako když půjdete na Pražský hrad, ale jejich dost a tam se opět otevírá okénko pro ostatní diváky, který se něvěřícně smějí. No to byl paskvil zase. Opět rotující střelba a připravená komparzní kaskadérská v šiku ze zdola až nahoru jak na vojně. No když už se blíží finále čekáte něco fakt echt na konci a dostane to snad nejhorší z filmu, tak je něco špatně. Pak samozřejmě konečná, která bude u mě bez spoiler okénka, protože citově bych byl rád, ale vím, že to tak nebude. Za jednu akční pasáž a že jsem to přetrpěl, ale už tohle nebaštím. Ethan Hunt, James Bond, Jason Bourne a určitě i další mají rozstoucí glóbus, který akci ukazují jak se má vlastně točit, protože aspoň v nějakým díle zažijete něco cool a jinak. Chad je pro mě absolutní pozér, který si nevím jak našel plno stoupenců, kterým tenhle dětský styl s dobrákem Keanu Reevsem prostě akčně dělá naprostou blaženost. Já měl u Serbuan Maut 2 orgie a tam byl strop. Tady je to hromada neštěstí, který kráčí se obávám jak Toretto v Rychle a Zběsile do dílčí dívčí. Nejhorší je, že i ten zatím poslední Fast se mě líbil víc, než tohle. 43% () (menej) (viac)

muti

Osaka, Berlín, Paríž. Tri miesta, tri jatky. Ide sa all in, John už naťukal všetky kódy a cheaty, zapol autoheal, autoaim a double ammo. Potom sa strieľa jedna radosť. Choreografia úplne cez, mapky sú krásne vizuálne zaujímavé s DJkou priamo z vrchu Eiffelovky. Za zmienku určite stojí Didžina u Zlatozubého karbaníka, ich bin Klaus, Bieloruský pop, Continental Osaka, kruháč pri oblúku, nekonečné schody k bossovi, good boy Nuttie, to sa snáď ani nedá všetko spomenúť. Kým Neo v matrixe 4 nevedel nič, tu ukazuje že Terminátor je proste šuviks 😀 chýbal mi to azda Tom Hardy a.k.a. Alfie z peaky blinders v roli arbitra. ()

Vont

Baba Yaga po všech stránkách, ostatně jako obvykle. Nestárnoucímu Reevesovi skvěle sekundují staří dobří přátelé i noví protivníci. Musím uznat, že jde o skvělou řemeslnou filmařinu, kterou jen tak něco nepřekoná. Mimochodem, ten záběr z půdorysu bych chtěl vidět do budoucna u více takovýchto filmů, je to fenomenální. Viděl jsem ve 4DX a Dolby Atmos. ()

Matamoroz

Vystříhat hodinu samoúčelné vaty, bude to dobrý film. Takhle ve spoustě pasáží silně připomíná počítačovou střílečku, s odolností hlavního avatara nastavenou na vysokou úroveň. To co můžu pochválit jsou krásné dlouhé záběry a paradoxně valčíkové tempo, které přes spoustu mrtvol značné části filmu dominuje. 70%. ()

Fin_429

Uznávám, že jsem se měl nejprve podívat na všechny předchozí díly, avšak můj volný čas mi to neumožnil (zvláštní, že jsem stihl Nabarvené Ptáče..). Každopádně Wick je dokonalý film jak po technické stránce, tak i po akční. Co ale hraničí, a kvůli čemu bych byl schopen jej zařadit do modrých čísel je Logika. Logika je totiž něco, co tady obzvláště chybí, a i když se nad tím snažím nepřemýšlet, tak se mi vždy vybaví skok z 10 metrů s dopadem na auto, kdy to Bohovi Wickovi nic neudělá a jde dále. Ano, John Wick je na tom dokonce tak špatně, že si hraje na Pattinsonova Bruce Wayna a myslí si, že je nesmrtelný (Pattinsonova Bruce Miluju). Navíc je také obdivuhodné, že za celý film byl Jonathan schopný zabít cca 40 lidí, ale podlehl jedné střele do břicha. Je ovšem skvělé, že se Stahelski snažil nedostatky dorovnat nápady a tím, že přinutil diváka, aby si to užil. No, a asi mu to vyšlo (u mě ne..)6/10 ()

david.babick

přepálená stopáž, můj oblíbenec Sanada umře na začátku a slepec s takovým skillem mě sral..to jsou aspekty, které dělají ze čtvrtého Wicka nejhorší díl..bohužel..ale pohled z vrchu, když měl Keanu tu super prskavou bouchačku byl super a Scott Adkins !! Scott Adkins byl to nejlepší na celém filmu !! ()

Lukyys11

Filmová série o Johnu Wickovi je určitě hodně známá díky svým originálním a kvalitně provedeným akčním scénám. Co se týče příběhu, tak ten měl podle mě největší zastoupení v prvním díle a v dalších dílech také určitě probíhá nějaký vývoj, ale důraz už je spíše kladen převážně na akční scény, což ale v tomto případě není vůbec špatně, této sérii se to totiž daří dokonale balancovat a stále vás to baví. A tento čtvrtý díl byl se všemi těmito prvky opravdu dokonalý. Řekněme, že se nám uzavírá jistá dějová linka, kterou je hlavně ta Johnova, kdy na konci dojde k vykoupení,  kterého se hlavně John snaží docílit už nějakou dobu. Po vizuální stránce je to velmi dobré, akční scény jsou prostě vynikající a dokonce nám jsou promítány i z několika různých pohledů. A také mi přišlo, že tento díl Johna Wicka byl i více emotivní než předchozí díly. V tomto filmu se stále něco děje, takže nuda to opravdu není! Chválím také kameru a zvuk, kde to v určitých scénách vypadá a zní opravdu fantasticky jako například finální akce s auty. Herecké výkony jsou také samozřejmě skvělé a Keanu Reeves prostě bude navždy John Wick. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)