John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Dispenz

Celkové hodnocení: 8/10    Art: 7/10    Akce: 10/10    Vtip: 6/10    Napětí: 7/10    Láska: 6/10    Soundtrack: 9/10        04/2023 ()

jerenymo

Velmi potěšila scéna v baráku s fire-bullet a dost pobavil Scott Adkins (skoro aka penguin). Jinak na akční film možná až moc dlouhá stopáž. Třeba závěrečný opakovaný výběh schodů byl už celkem nudný. A chvílemi jsem si připadal, že koukám na úryvky nového matrixe :) ()

Muel

| Thunder Road | Prvé 3 kapitoly som si užil - konečne tu máme akčnú sériu, ktorá sa proste robí správne. Výsostné akčné scény, opojne neskutočný vizuál a Keanu Reeves - úžasný koktejl elementov, ktoré robia z Johna Wicka must-see pre nadšencov akčných filmov a pre cinefilov ako takých. Už ale pri 3tej kapitole som cítil určitú vyčerpanosť látky, kde ma to bavilo, ale hovoril som si, či sa to už neomrzí pri kapitole 4, kde keď som sa dozvedel, že má obsahovať stopáž 169 minút, tak som sa tešil, pretože milujem dlhé filmy, ale maličké obavy boli na mieste. No už prvé reakcie zo zahraničia od ľudí, ktorí nie sú zapálení pre akčný film, hovorili o jednom z najlepších akčných filmov desaťročia a o automatickom akčnom filme roka. To sa potvrdilo - Chad Stahelski si sadol a povedal si, že ide story arc Johna Wicka ukončiť vo veľkej paráde. Laustsenovi nariadil, aby sa s kamerou vybláznil tak, ako nikdy predtým a s duom scenáristov vymysleli krásnu rozlučku s kravaťáckym zabijakom. Je to pecka. Najmä ale čo sa týka osvetlení, kamerových obratov a scénografie - to je absolútna slasť pre oči a pravdepodobne najkrajší akčňák, čo som kedy videl. Je až absurdné, akú voľnú ruku tu tvorcovia mali a že im to všetko vyšlo - vízia bola úspešne prezentovaná na plátne a ja som sa nabažil nádhernými neónmi na doslova všeličo. Až som si hovoril, prečo je tu a tam zdroj RGB osvetlenia, keď to nemá vlastne najmenší zmysel, ale vyzeralo to dokonale, čiže neriešil som. Štylizácia vyhrala a ja som rád, lebo potom by filmy Johna Wicka vyzerali ultra genericky a nezáživne. Milujem akciu v týchto filmoch a tu je to ešte o level vyššie, pretože postava Caina, slepého vraha, dodáva scénam ďalšiu vrstvu nápaditosti a choreografickej vypiplanosti - nápad s prenosnými priestorovými zvončekmi v kuchyni geniálny. V kapitole 4 som si prvýkrát u filmu Johna Wicka všimol, že ma vedľajšie postavy bavia možno ešte viac, ako samotný John Wick, čo je super, pretože Stahelski môže z nich čerpať v ďalších projektov, ktoré očividne chcem. Stahelski to dokázal aj po štvrtýkrát, ale neviem, ako to chce stíhať, pretože v pláne má toho nespočet, vrátane filmovej adaptácie Ghost of Tsushima, na ktorý sa neuveriteľne teším, pretože ak to bude vyzerať takto dobre - tak sa skutočne máme na čo tešiť. Milujem, ako každá z postáv mala určitý bojový štýl - Caine so zvončekmi, Nobody so psom, tlstý Adkins využíval svoju váhu - aj jeho pokerová scéna je výborná. Milujem, ako každý ďalší set-piece obsahuje niečo viac, ako ten predchádzajúci - najmä scéna na kruháči je kulervúco neskutočná. Fázovanie filmu je tu vyriešené skoro dokonale, kedy možno na úvodú 20 minútovku, kedy sa film predstavuje, neexistoval moment, kedy som sa nudil, práve naopak - s pribúdajúcimi minútami som si len hovoril, kedy to začne nudiť, ale ono nezačalo. 169 minút je mnoho, ale film si to vyžadoval. Záver to má pravdepodobne najlepší v sérii, má to grády, má to srdce, má to osudovosť - búchalo mi srdce ako pri kardiu. Negatíva by tu samozrejme nejaké boli - možno worldbuilding nie je v sérii to najlepšie, čo sme kedy videli a samotné dialógy nie sú ako od Sorkina, čo samozrejme nepotrebujeme. Keby je prvá polovica rovnako dopamínová, ako druhá - šlo by o možno môj najobľúbenejší akčný film ever. Síce nejde, ale o topový film sa absolútne jedná a každý by to mal podporiť v kine. Je to super. Viac TU. | Hodnotenie: 9/10 | () (menej) (viac)

maty39

V tomto momentu už asi všichni pochopili co je alfou a omegou této série. Parádní akční scény, které jsou navěšeny na sice chabou, ale v rámci žánru dostačující mytologii. Trumfovým esem tohoto dílu jsou však postavy, které jsou napojeny na Johna Wicka. Snad poprvé v sérii je cítit napětí,  přátelství a vzájemný respekt mezi postavami. Především mezi Johnem a postavou Donnie Yena. Shamier Anderson také není jen tak do počtu. Poprvé je zde výrazný i hlavní záporák Billa Skarsgårda a na Scotta Adkinse si také nemohu stěžovat. Hlavním tahákem jsou stále akční scény. Jsou zde opět tři akční sekvence a jsou pekelně dlouhé.... a já jsem si je užil. První, japonská, je asi nejslabší, ale pořád žánrový nadprůměr. Druhá, Berlínská je především vizuálně lahůdková. A co napsat k vyvrcholení v Paříži? Díky střídání lokací a stylu jakým John likviduje protivníky si dokázala udržet mou pozornost a především sekvence točená z nadhledu je něco, z čeho jsem si tak říkajíc uchcával. Až budu mít čtyřku doma, tak tahle sekvence pojede ve smyčce. Podobná cut scéna, byť pár sekundová je ve hře Max Payne a já jsem si pořád říkal, proč ji ještě nikdo nanatočil, protože je to strašně cool. Reálně je čtyřka za 90%, ale tato série si postupně přenášela dodatečné plusové body a protože čtyřka je víceméně vyvrcholení, tak jdeme na maximální hodnocení. ()

rerabinka

Dlouho jsem takhle akční film neviděla a o to více zapůsobil. Neskutečný náboj od začátku do konce a Keenu nepřekonatelný, famózní závěr série! ()

Flopik

Takáto brutálna akčná jazda sa len tak nevidí. Troška trvalo kým to začalo, ale ako náhle to prišlo tak to nemalo konca. No a keď jedna prestrelka začne tak trvá pekne dlho a pri každej si Baba Yaga zabije tak 100 ľudí, takže to som len slintal. Do toho skvelá hudba, staré známe postavy a výborný doplnok v podaní  Donnieho. No a ten hon pred finále nemal chybu. Za mňa teda obrovská spokojnosť a ako zakončenie by som to rozhodne bral. Ako však povedal Keanu a Chad, ak príde dobrý nápad tak by som pokračovanie bral hneď. John Wick je proste akčná pecka. ()

Warhorr

Já za sebe mohu prohlásit, že se jedná bezpochyby o nejakčnější film, jaký jsem kdy viděl, a který horko těžko něco překoná, pokud budeme mluvit o intenzitě bojů a akci. Přiblížit se může snad jedině Ong Bak, či možná dvojdíl Zátahu. Kdo hledá příběhovku, chce něco smysluplného s hereckými výkony nebo se nad filmem zamyslet v hlubším slova smyslu, tak si tohle ani nepouštějte. Tohle je ta nejčistokrevnější akce v historii kinematografie. Na dialogy si tu potrpíte jen někdy ( tady nejdelší konverzace netrvá snad ani dvě minuty ), je to kurevsky přehnaný a člověk prostě musí vypnout, ale totálně vypnout ( je fakt, že nějaký ty pády ze schodů nebo z oken si tvůrci odpustit mohli, to už byl opravdu přestřel, ale na trapný Fast & Furious to pořád nemá ) a nepokládat si zbytečný otázky '' co, proč, jak je to možný, jak to mohl přežít, jaktože ho netrefí ? '', tohle tady nemá smysl řešit a akorát si budete kazit požitek z filmu. Sešla se nám tu taky pěkná partička hereckých akčních hvězd - Yen, Sanada, Adkins. S Adkinsem mi vytřeli zrak, perfektní nápad udělat z něj takový bojující prasátko, bomba. Samozřejmě musíme počítat s obrovskou škálou nájemných vrahů, karatistů, odstřelovačů a dalších, co se snaží Wicka dostat. Líbil se mi i týpek se psem, jenž vypadal, jako kdyby přišel z nějakýho post-apo worldu. Sekvence z ptačí perspektivy byla asi jednou z nejlepších vůbec. Snad pětiminutová akce s brokovnicí a hořícími náboji, připomínající akční PC hru. Nápaditost se tvůrcům upřít nedá ani náhodou. Chválím i gore a efekty celkově, kolikrát jsem fakt čučel a byl překvapen tonáží stříkající krve a rozlámaných hlav. Lokace bojů dodávají všemu ještě větší grády, ať už u Vítězného oblouku, na schodech, v Japonsku, nebo finále u baziliky. Stopáže jsem se šíleně bál, ale tím jak se tu neustále něco děje a jak se tu fightuje, tak to neuvěřitelně rychle uteklo. John Wick 4 asi bude pro některé jen bezduchou akcí, neustálým střílením vším co je zrovna po ruce a pěstními souboji, ale pro fanouška poctivých akčních filmů tohle zklamáním být prostě nemůže. Stahelski tady nasadil takovou laťku, že v novodobé historii ji budou moct překonat asi jen opravdu Tchajwanci či Indonésané, kteří do toho dokážou říznout podobným způsobem. No, kdysi se věci přirovnávaly, či jsme používali fráze '' Ty jseš úplný Rambo, nebo Terminátor''. Dnes se začne říkat '' Jsi jak John Wick''. Je to prostě nesmrtelný hovado s kevlarovým oblekem, který se nezastaví před ničím, přežije nemožné a rozmrdá všechny a všechno kolem sebe. Pokud budete ochotni na tuto hru přistoupit, pak se Vám dostaví skvělé, zábavné a neutuchající akční podívané, která nemá snad konkurenci. ()

Atheas

Tak to jsem rád, že jsem na to nešel do kina. Série se vydala směrem, která už pro mě nemá žádný smysl. Úplná ztráta času. ()

SatyR.film

Na tento film som sa celkom tešil, po hodnoteniach tunajších čsfd stars ešte viac. Ale poslednú dobu, sa buď každému páči čo je momentálne v kurze, alebo som Džona Vika nedal iba ja... Desaťminútový dej takmer v troch hodinách, akčné scény super no natiahnuté do nepríčetnosti. Pozerať sa v závere dvadsať minút na Džona ako sa prebíja po schodoch, to som už nezvládal. Veľmi slabé 2* ()

Massaro74

Popisovat dlouze něco, co bylo stokrát hodnoceno, nemá asi smysl. Za mě je to prostě jedna z nejlepších akčních sérií, která kdy byla natočena, a drží si stejnou 4 - hvězdičkovou kvalitu. Samozřejmě, že v každém filmu se dá něco "trapného " vyšťourat, jako zde např. nesmrtelný slepý bojovník, kterého "nejde" trefit ani pistolí, ale dojem z celku to neubírá. Opět mooc povedené... ()

Illy

Dostal jsem přesně to co jsem očekával. Nadstandartní vizuál, Reevesovo úsměvné neherectví a meganálož parádní akce. Téměř tři hodiny utekly jak voda a  ani na okamžik jsem se nenudil. ()

majec4

V ramci nastavenych pravidiel ma tato cast nicim nevyrusovala. Dokonca som na konci nebol tak otupeny ako po trojke, no stale je to len vrazda za vrazdou. Ako oddychovka na Sobotu to nie je zly film, ocenujem vedlajsiu postavu v podobe slepeho zabijaka. Donnie Yen a.k.a. Ip man si cast show berie pre seba. Zaver pekny, aj ked asi nepravdovravny, uvidime v patke. ()

ROCK,THE

Naprosto masakrální návrat po čtyřech letech jedné a možná i jediné kvalitní akční značky současnosti! John Wick se stává epickou přestřelkou a opravdu baví od úplného začátku až do úplného konce. Procestujeme s Johnem svět, setkáme se s novými i starými tvářemi a s Johnovými dosud nepoznanými starými přáteli. Prozkoumáme pro nás diváky nový hotel Continental ale ani na jednom z míst se akce nezastaví a Keanu Reeves nám servíruje jeden z nejlepším akčních i hereckých výkonů své kariéry. Do toho skvěle vytvořená hudba Tylerem Batesem a Joelem Richardem který přesně ví jak vnést do každé scény svou hudbou emoce, přeci jen dělali na všech dosavadních čtyřech dílech. Chad Stahelski nám zkrátka s jistotou naservíroval svým čtvrtým Johnem Wickem tu nejlepší a nejvelkolepější akční řežbu určitě tohoto roku a jsem toho názoru že snad i ze všech čtyř dílů. Nebál bych se to nazývat akčním filmem milénia, protože tolik akce a hlavně akce která vážně baví v žádným filmu nenajdete! Naprosto skvělý a jistojistě akční film roku … JOHN WICK CHAPTER 4 PS: počkejte si po filmu až na úplný závěr titulků, ano je tam podtitulkovka Mé hodnocení: 10/10 ()

warrenur

Pomerne dostojny a zabavny odchod serie zo sceny. Respect to Mr. Chad Stahelski (reziser). Podciarkujem slovo zabavny, ak nechcem pouzit ine slovo s negativnou konotaciou. Totiz o genialnosti oblekov vybranych zabijakov sme vedeli od prveho dielu. V tomto filme tymto speci-obleckom, ci brnenim jednotiek disponuje cca 65% vsetkych eradikovanych. :) Opat tu mame psika umne utociaceho na anglicky prikaz "Balls!!!" Fishbourne ma opat svoje preslovy a vie sa pekne zasmiat a  McShane - Winston je stale elegan, co je "classy". Par opakujucich sa vtipnych momentov - schody, pady, kedy sme si so spolusediacim vo filme uz len uzivali "dokonaly ochranny oblek" a vypli obe hemisfery. :) Rozhodne vynikajuci soundtrack a paradny vizual, ci uz neony v Tokyu, tmavy New-York, "zavodneny" klub v Berline s "apatickymi" tancujucimi, ale za mna najlepsou scenou, na ktoru nas navnadili a vyustila k dychberucej prestrelke so zapalnymi nabojmi v pritmi stareho domu filmovanou z vrchu. Dokonale. Potesil Donie Yen, uz 59-rocny - neuveritelne, ktoremu fandim uz od prveho filmu, ktory som ako chalan videl - Red Force. Jeho anglictina bola dokonala a bojova choreografia s palicou/mecom lubiva. Je uplne jasne, ze s tym, co mal za okuliarmi (ako i v Rogue One :) ) by realne neporiesil ani prd. :) Pobavil nastajlovany obezny Adkins so zlatymi zubkami a dvoma jeho typickymi "roto-kopmi". :)  Skarsgard ako zaporak nic moc, mozno je to i priestorom, ktory sa mu dostal. Prijemnym dojmom posobila i rolicka bieloruskej mafianky, ktoru hrala Natalia Tena z GoT, Pottera a Mandaloriana. Nuz a nesmiem zabudnut na dalsiu herecku legendu, ktora nas zial pred par dnami opustila navzdy a nou bol komisar z The Wire a mnohych dalsich uspesnych rol, uhrancivy recepcny z tejto serie, Lance Reddick. Jeho charakter bude urcite chybat. Co dodat zaverom, Keanu v tomto filme obcas pripominal svoj avatar z hry Cyberpunk 2077, BabaJaga bude navzdy legendou...opat nam ukazali par "mysterii" zo "zvyklosti" vrahov. Stare artefakty, co pouzivali boli usmevne. Ano, opat su tu priehrstia klise, hlasok a "coolovosti", avsak nepresiahlo to mieru, kedy by to uz nebolo zabavne. Nadpriemer. Odporucam. 68% Idem si na YT vyhladat spominanu "Shotgun scene". :D EDIT: zatial som ju nenasiel, akurat jedno videjko dokazujuce, ze by pri FireBreath nabojoch ludia tak "pekne" v realite mimo filmu "nehoreli". :) ()

molcan2

Väčšina amerických akčných filmov, ktoré sa v súčasnosti vydávajú, má slabý scenár a nadmerne využíva počítačom generované obrazy. Séria John Wick je spolu s Mission Impossible jednou z mála výnimiek. Tieto franšízy sú s každým ďalším dielom lepšie a lepšie. Hollywood dokáže vytvoriť akčné majstrovské diela, ale Marvel má väčší dopyt, takže to je to, čoho sa nám dostáva najviac. Je to škoda. Kaskadérske kúsky a choreografia sú nadmieru pôsobivé. Každý zúčastnený umelec odvádza svoju prácu dokonale. Výkon Donnieho Yena je neuveriteľný. Nielenže skvelo bojuje, ale musí sa aj pohybovať ako slepý. Keanu Reeves je tiež veľmi pôsobivý. Keanu JE John Wick. Hoci je tu niekoľko scén, v ktorých jeho nepriatelia stoja a čakajú, kým na nich príde rad, aby zaútočili, ľahko to prehliadnete, pretože všetko ostatné je tak skvelé. Nedokážem pochopiť, ako si niekto môže vybrať sledovanie Ant-Mana namiesto Johna Wicka. Je to také rýchle a choreografia a kaskadérske kúsky sú fascinujúce a brutálne. Keď vypukne akcia, je to neuveriteľné. Ťažko sa to vysvetľuje - musíte to vidieť! Prečo sa pozerať na počítačom vytvoreného "superhrdinu", ktorý lieta okolo, keď môžete byť svedkami skutočného a napínavého súboja Reevesa a Yena? ()

Aurus

10/10. Za mě naprosto perfektní film který je pro mě zatím film tohoto roku. John Wick je velmi kvalitní série která se každým dílem zlepšovala a tohle je naprostý masterpiece . Příběh je perfektní, postavy jsou sympatické, hudba je perfektní, akce je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je taky skvělá. Doufáme že bude pátý díl protože by měl být v roce 2025 takže doufám že bude i když ten konec vypadal jako konec týhle série. Doporučuji. ()

TheHofi

Tak a je to tam. Čtvrtý John Wick opět ukázal to, že on je současná špička akčních filmu. Je tu tuna nápadu, ať už akční scéna, natočená na jeden záběr, která je snímaná z ptačí perspektivy, automobilová honička, rvačka na diskotéce s hromadou světel a tekoucí vody a takhle bych mohl pokračovat hodně dlouho k tomu všemu hraje bombastická hudba. Všichni herci to tu zahráli na jedničku. Keanu Reeves byl opět do role zapálený a režisér Chad Stahelski opět ukázal, jak natočit parádní akční film. A teď už by se mohl konečně pustit to toho remaku Highlandera prosím. No zkrátka je tu toho dost a skoro tříhodinová jízda uteče jako voda. A co příběh? Jo jasně není to nic objevného a z celé série se mi líbil nejvíc, ale stejně kvůli tomu na ten film nejdete. Ještě bych mohl zmínit, že je tu dost černého humoru, u kterého jsem se nejednou upřímně zasmál. No zkrátka a dobře je to opět o fous lepší než předchozí díl. Je to prostě skvělé a klidně by to mohlo být i nejlepší zakončení jaké si mohla tahle série přát. Takže 100%. ()

TostTom

Já Johna Wicka a celou tuhle sérii prostě miluju a myslím si, že jde o naprosto luxusní a skvělé zakončení. Akce se klasicky rozjíždí hnedka od začátku a procestujeme spoustu zemí a podíváme se na spoustu zajímavých lokací. Film začne v poušti a hned na to se přesouvá do Japonska, kde dostáváme celkem dlouho akční scénu, kterou spousta bere jako možná moc dlouhou a taky trochu okoukanou, ale já jsem si ji neskutečně užil a osobně ji považuji za jednu z nejlepších ve filmu. No a když už mluvím o té nejlepší scéně, tak scéna na kruháči u Vítězného oblouku posunula hranici akčních filmů o něco výš a jde o naprostý bezchybný luxus. Celkově hudba i barvy naprosto úžasně zapadají a dělají z filmu něco jedinečného... No a ta akce, ani nevím co pořádně říct, jen asi, že jde o nejlepší akční film jaký byl kdy natočen. Jinak John je klasicky sexy a nezastavitelný, takže pokosí úplně každého, kdo se mu dostane do cesty a nejen že je nezastavitelný, ale taky je nesmrtelný, protože když vyskočí z okna asi z 6 pater a zvedne se a jde dál jako nic, tak sem se musel zasmát a spolu semnou se smálo pomalu celé kino :D  No celkově, když to shrnu tak jde o úžasný akční film a pro mě osobně nejlepší z celé série a musím říct, že se tvůrcům povedlo posunout hranici každým filmem a tohle už snad ani nepůjde překonat... Ale kdo ví. 10/10 ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)