Paul Vitti je jedním z nejmocnějších gangsterů v New Yorku. Vyrostl v mafiánském světě a byl dobře připraven převzít moc. Učitelem mu byl jeho náhradní otec (jeho vlasní byl, jak jinak, zastřelen), obávaný gangster jménem Manett. Ale v okamžiku, kdy se má konečně stát hlavou rodiny, začne mít Vitti najednou problémy. Nemůže spát; je neustále duchem nepřítomný a vzdaluje se své manželce i dětem. Jeho žena chce vědět, proč se tak změnil a jeho muži jsou nervózní z jeho znepokojivého chování. Skutečnost je však ještě horší, než kdokoli z jeho blízkých tuší - Vitti má záchvaty paniky a vůbec na tom není psychicky dobře. Kdyby ostatní rodiny zjistily, co se v jeho hlavě děje, jak by ho potom mohly nechat šéfovat? Vitti je prostě případ pro psychiatra. Ben Sobol je rozvedený newyorský psychiatr, který se stará o syna a plánuje, že si brzy vezme svoji snoubenku. Je to hodný člověk a milující otec. Jestli má nějaké starosti, potom pouze se svými rodiči, kteří jsou na jeho vkus příliš zahledění sami do sebe. Není divu, jeho otec je velmi úspěsný, médii vyhledávaný a tudíž poněkud domýšlivý terapeut. Ben je stejně jako on cele oddán své práci. Také proto žije celé dny ve světě lidí, kteří si stále na něco stěžují a nemyslí na nic jiného než na své nemoci. Výsledek: Benův život je dost jednotvárný. Tedy alespoň do doby, než nabourá do Jellyho, osobní strážce Paula Vittiho. Vittiho lidé by všechno diskrétně vyřídili (včetně pojištění), ale Ben se nedá odbýt a vnutí Jellymu svoji vizitku, čímž mezi nimi vzniká vztah, který nemají dva řidiči po nehodě, ale doktor a pacient. Pak už stačí jen málo. Paul Vitti se přiznává svým lidem, že si musí sehnat terapeuta a Jelly mu navrhne Bena Sobola. Vitti Sobola ihned vyhledá a požaduje okamžité a úplné uzdravení. S důrazem na slovo okamžité, protože Vittiho čeká důležitá rada, na které se sejdou bossové mafiánských rodin. Těm musí demonstrovat, že má na to být jejch šéfem. Ben Sobol pochopitelně s podobným pacientem nechce mít nic společného. Plánuje si přece tichou svatbu a mírumilovný rodinný život. Vždycky tak chtěl přeci žít. Ale něco v něm mu říká, že by to mohl být ten nejzajímavější případ, jaký kdy měl. Dokázal by to zvládnout? V tom okamžiku už mu není pomoci. Profesionální zájem nad ním zvítězil a není cesty zpět z analytické pohovky. Jaké rady ale poskytnout člověku, který obvykle řeší své problémy pistolí nebo pytlem cementu? (oficiálny text distribútora)

mls

De Nira som videl v pomerne veľa filmoch a bolo si ho ťažké predstaviť ako komika. Jeho výkon nakoniec nie je taký presvedčivý, ako ostatné výkony, no uspel. Môžem jeho postave veriť a to je pre takúto komédiu základ pre to, aby nevyznievala trápne. A veru že ani nevyznievala, bola naopak veľmi príjemná a nebola komédiou len podľa mienky producentov. Naozaj pobavila. ()

jesus666

Tento film stojí a padá na scenári a jeho interpretoch De Nirovi a Crystalovi. Obidve zložky sú nadpriemerné. Príjemná inteligentná komédia. ()

mala_kea

Velmi laciný příběh, který je doprovázen skvělými glgy, úžasnými hereckým výkony, povedenou režii a svéráznou kamerou. Od Nira jsem nějak komediální výkon nečekal, tím více mě překvapilo, co všechno dokáže. Nesmím však zapomenou, že De Niro už má ty svoje mafiánský role za sebou a určitě by mu přidalo, kdyby se pokusil ze sebe shodit sako a obléknout si třeba brusle. Jednoduchá, přesto docela zábavná variace na drsné hochy v komediálním přebalu. ()

Luk Skywalker

Je dost možné, že De Niro ovlivnil tento snímek do té míry, že kdyby tam nebyl, tak to dostane o jednu hvězdu méně. Ale nic to nemění na faktu, že psychicky nevyrovnaného mafiána hraje skvěle, dále jsou ve filmu vtipné hlášky a úvodní píseň se skvěle hodí k mafiánskému úvodu. ()

helloween93

Vtipná komedie o tom, že i mafiáni mají lidskou stránku. De Niro mafiány umí stejně dobře, jako Billy Crystal civilní role. Ještě pobavil Joe Viterelli, kterého jsem snad v jiné než mafiánské roli neviděl. :D ()

Faila

Takovéhle komedie mám ráda - jsou pohodové, dobře zahrané, dobře vypointované, příběh není vyloženě o ničem a ačkoliv jsou vlastně docela jednoduché, nejsou vůbec hloupé. ()

Rathalos

Vyborna krimi komedia s vybornym Robertom De Nirom a Billy Crystalom,nasmial som sa pozehnane,rovnako i u dvojky,u mna plny pocet v oboch pripadoch...:-) ()

MickeyStuma

Gangsterský příběh ve spojení s komičností. Nápad dobrý, avšak s ohledem na remake ´Oscar´ se Sly Stallounem kde to zkusili také a který naprosto propadl, u tohoto snímku krapet vznikaly obavy, ale jak je vidět, zcela zbytečně. Herecký koncert dvojice Robert de Niro a Billy Crystal pobaví ve všech svých aspektech a to hlavně na základě velmi dobře odvedeným sofistikovaným scénářem. Takový kontrast mezi dvěma rozdílnými osobnostmi až překvapuje. Oba žánry jsou vyvážené a plné důvtipu. Snímek má za úkol pobavit a to se mu daří. Tady filmaři odvedli dobrou práci. ()

galiyosha

Ten záver - to malo byť čo?! Neviem, či niekomu tá absurdita pripadala vtipná, ale pokaziť tak sľubne sa rozvíjajúci film nechutne sileným "vyvrcholením"... to je skoro na žalobu. ()

Besyn

Tak tahle dvojička gangster-psychiatr (De Niro-Crystal ) skutečně nemá chybu,ale nezasmál jsem se tolikrát,jak bych čekal.I tak je to super a zvlášť bych chtěl pochválit parodii na Kmotra ( koupím ti nějaké ovoce). ()

plagjoklas

Jojo! Parádna mafiánska komédia. Deniro ako vždy skvelý, no ako takéhoto zlomeného a zároveň zábavného gangstra som od neho nečakal. A billy Crystal je skvelý. len mi je ľúto že túto schému akáje medzi mafiánom a doktorom začali kopírovať v brak Môj sused zabiják 2 ()

Joeey

Docela mě ten film pobavil. Co chtít od průměrné či nadprůměrné (tento případ) komedie víc? Většinu slabin, které film má, jsem si uvědomil, až když jsem si o nich přečetl v sousedních komentářích. Ještě bych možná měl zmínit, že jako první jsem viděl dvojku (Přeber si to znovu), ale myslím, že to mé hodnocení příliš neovlivnilo. Oba filmy jsou nenáročné komedie, kde - jak jsem se přesvědčil - není znalost jedničky nutná k (ne)docenění dvojky... ;-) Ke Crystalovi a De Nirovi jsem se vyjadřoval u zmíněného druhého dílu, to samé (že si jako dvojice sedli) platí i tady. ()

-soch-

Celkom príjemný film. Výborný herci DeNiro a Crystal - toho som už dávno nikde nevidel. O týždeň pokračovanie, teším sa. Škoda, že Lisa Kudrow v tomto filme mala málo miesto a zdala sa mi tam akási zbytočná. V slovenskom znení: ŠTEFAN SKRÚCANÝ, PETER RÚFUS, BIBIANA ONDREJKOVÁ a iní. Réžia slovenských dialógov: ETELA BALGOVÁ - HARANTOVÁ ()