Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa Wishkah k tomuto seriálu (8)

Detektív Poirot: Vražda v ulici Mews (1989) (S01E02)

I když se jedná o televizní seriál, tak se jedná o jeden z nejlepších případů Hercula Poirota. Výborná atmosféra a vynikající David Suchet, který se pro roli Poirota narodil stejně jako Jeremy Brett pro Holmese ()

Rodský trojuholník (1989) (S01E06)

Jednoduchý ale působivý poirotovský příběh ()

Detektív Poirot: Dom na myse (1990) (S02E01)

Jeden z nejlepších dílů tohoto skvělého seriálu. Vynikající David Suchet, dobová atmosféra a řádně zamotaný příběh s nečekanou pointou. Vynikající ()

Detektív Poirot: Vraždy podľa abecedy (1992) (S04E01)

Temné, zamotané a vynikající. Tenhle příběh je jeden z nejlepších dílů, ne-li vůbec nejlepší, ze slavného seriálu. ()

Smrť na Níle (2004) (S09E03)

Na filmovou verzi s Peterem Ustinovem to sice nemá, ale přesto je to vynikající zpracování. ()

Detektív Poirot: Vražda v Orient exprese (2010) (S12E03)

Tak trochu protiklad slavné Lumetovi adaptace. Zatímco tam byla spíše o hercích a zápletce, tady je to víc o psychologii, atmosféře a morálních hodnotách. Musím přiznat, že novější díly tohoto seriálu se mi už nelíbí tak moc jako klasické ze začátků a nebo z poloviny devadesátých let, ale tohle bylo vynikající. David Suchet si herecky celý film ukradl pro sebe a atmosféra by se dala krájet. Nebýt některých nepřesvědčivých výkonů ostatních členů hereckého obsazení, bylo by to pro mě za pět hvězdiček ()

Detektív Poirot: Herkulove úlohy (2013) (S13E04)

Kniha Herkulovské případy, by lépe fungovala při rozložení do celé série hodinových dilů, které by byli propojené právě tím porovnáváním s antickým Herkulem. Z tohohle vznikl tak trochu mišmaš, kdy několik případů bylo na sebe naroubováno tak trochu na sílu. Ale kupodivu i přesto tenhle snímek funguje. Zápletka dokáže udržet a Suchet je jako v každém díle seriálu přesný a dokonalý. Slabší čtyři ()