Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa piranha k tomuto seriálu (12)

Agatha Christie's Poirot (1989)

Dávám pět hvězdiček, byť zápletky vždy nebyly dokonalé, nicméně všechno ostatní ano. Jak skvěle vykreslené a sympatické postavy Hercula Poirota, kapitána Hastingse, slečny Lemonnové, vrchního inspektora Jappa i madam Oliverové, tak skvělým humorem a pohodovou atmosférou protknutý každý jednotlivý díl seriálu. Málokterý kousek dnes má tak pozitivního ducha a je skutečně na úrovni, a to i společensky vybraným chováním postav. Dokonce musím říct, že i dabing většiny dílů (Jaromír Meduna a spol.) je perfektní a o dost lepší než originál. ()

Byt na treťom poschodí (1989) (S01E05)

Toho napětí jsem si tu tedy moc neužila. Ani jsem nestihla zaregistrovat, že Poirot začal sbírat informace, a najednou bylo vyřešeno. ()

Detektív Poirot: Dáma so závojom (1990) (S02E02)

Poirot jako zámečník, Poirot jako lupič a Poirot ve vězení? Toť nanejvýš zábavné zpestření dílu! A navíc i tak to bylo prošpikováno humorem od začátku do konce. ()

Cornwolská záhada (1990) (S02E04)

Zápletka sice nikterak rozvětvená, jak už to v těchto krátkých dílech bývá, ale skvělý humor tento nedostatek opět vyrovnává. ()

Detektív Poirot: Záhada španielskej truhlice (1991) (S03E08)

V padesáti minutách očividně nelze vyvinout dostatečné vyšetřovací podhoubí a dostatečně rafinovanou zápletku. Po zhlédnutí několika poirotovských filmů v předchozích dnech jsem poněkud zklamána. ()

Žltý kosatec (1993) (S05E03)

Taková zápletka se už u Agathy jednou vyskytla. Takže je to průhledné jako okenní tabule. Bohužel. ()

Detektív Poirot: Päť podozrivých (2003) (S09E01)

Magnifique! I přestože musím přiznat, že soustavné koukání na Poirota bystří mozek a budí takzvané poirotovské myšlení, tudíž užuž jsem si myslela, že přemýšlím jako on, chytám stejné nitky a nakonec dospěju ke stejnému závěru, opět jsem se zasekla na ubohém prvním předstupínku a nedala to! Ovšem to je na tom to pěkné, celou tu dobu je to tak napínavé a baví mě to od začátku až do konce a nakonec ještě přichází parádní rozuzlení, které obvykle nečekám. (A pokud čekám, někde je něco špatně a já nedám pět hvězdiček.) ()

Halloweensky večierok (2010) (S12E02)

Vidět Poirota tlouct svojí vycházkovou hůlkou vraha po zádech, aby zabránil dalšímu mordu, to je scéna za všechny hvězdičky na ČSFD. ()

Veľká štvorka (2013) (S13E02)

Co to vidí moje oči? Ach bože... Obávám se, že prvky akčního filmu ani hororu Poirotovi nesvědčí. Ani to rozuzlení nebylo tak rafinované jako jindy. A nakonec... pachatele jsem podezřívala skoro od začátku, takové faux pas se prostě nesmí stát! ()

Opona (2013) (S13E05)

Achjo, tohle přece vůbec nedýchá tou pravou poirotovskou atmosférou! Dívat se na teatrálně dramatický skon slavného detektiva a pochybné příbuzenské rozepře roztomilého Hastingse mi nečinilo vůbec žádné potěšení. Jen trochu toho pátracího napětí tam nechali, ale ten zbytek mi připadal jako totální znesvěcení předchozích dílů. ()