Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa paniColombova k tomuto seriálu (13)

Agatha Christie's Poirot (1989)

Colombo a Poirot, to jsou dva seriály, které si pořád přehrávám a mám všechny jejich díly a u Poirota všechny knížky. Detektivky, to je moje. Miluju Agathu Christie hlavně proto, že její detektivky jsou ze staré doby. Starobylé prostředí dodává detektivkám ještě větší kouzlo a tajuplnost. Ale jako detektiva mám o něco radši Colomba. Je přece jen legračnější a nemračí se. Agatha Christie byla prostě geniální, když si vymyslela tolik detektivních příběhů, které nemají chybu od zápletky až po rozuzlení. ()

Záhadná vražda v Styles (1990) (S03E01)

Její první dílo a vskutku výtečné. Miluju typy těchto filmů, starý zámek, vražda, podezřelí. Nenapodobitelná klasika. ()

Detektív Poirot: Päť podozrivých (2003) (S09E01)

BRAVO BRAVO BRAVO. Natočeno v roce 2003 a výborné. Dobrá myšlenka rozřešit vraždu po tolika letech. Jen trochu pozdě. Smutný nespravedlivý osud jedné dobré ženy a jejího manžela. Jako vždy - vraha jsem netušila do konce filmu. Toto je jedna z mých srdcovek asi právě proto, že tento příběh je aspon pro mě nejsmutnější, co jsem kdy od Agathy viděla. Křehce natočený film a jeden z mála, který se Agatině stylu moc nepodobá, ale možná právě to je na tom to orginální, jiné. PS: Za pozornost stojí i dojemná hudba na klavír doprovázející film. ()

Smrť na Níle (2004) (S09E03)

Samozřejmě pěkné, ale ve srovnání se starší verzí s Ustinovem to nebylo nic moc. Ta je mnohem působivější a herecké výkony jsou přesvědčivější, především Mia Farrow. ()

Detektív Poirot: Dolina (2004) (S09E04)

Nebylo to špatné, ale moderní, studené. Podruhé to vidět nemusím. ()

Karty sú na stole (2005) (S10E02)

Mám ráda jiné Poirotovy příběhy. Nemusim v Poirotovských filmech cizince, ne kvůli rase, jednoduše nějak mi nesedí do britských detektivních příběhů. Stará Anglie je typická britskými typickými obličeji, toť vše. Díl odehrávající se jen z jedné hráčské místnosti mě příliš nenadchl, ale pro děj dávám 3 hvězdy. ()

Detektív Poirot: Po pohrebe (2006) (S10E03)

Většina dílů natočených po roce 2000 už nepůsobí tak tajuplně jako ty natočené již dříve. Ale tento film byl vynikající. Naprosto překvapivý závěr. Jméno Cora Gallacciová si pamatuju pořád. Člověk si od začátku myslí, že je to tak a ono je to úplně jinak. ()

Smrť pani McGintyovej (2008) (S11E01)

Hodně dobrý film, záhadné fotky...to jsou indicie, jež takovým filmům dodávají více toho napjetí. ()

Mačka medzi holubmi (2008) (S11E02)

Špionážní filmy nemusim. Tento se jako špionážní ukázal sice až déle, ale přece to nebyla klasická Poirotovka. I tak mě ale tento film překvapil a celkem nadchl. ()