Venom 2: Carnage prichádza

• Česko Venom 2: Carnage přichází (viac)

Viac ako po roku sa novinár Eddie Brock snaží prispôsobiť životu hostiteľa, nebezpečného mimozemského symbionta, ktorý mu prináša nadľudské schopnosti. Svoju kariéru chce obnoviť rozhovorom so sériovým vrahom Cletusom Kasadym, ktorému sa ale podarí utiecť z väzenia a sám sa stáva ďalším hostiteľom. (Itafilm)

Ondak

První díl jsem neviděl, takže jsem moc nevěděl co čekat. Dostal jsem ale docela velkou nudu. Příběh skoro žádný a jediné co zbývá je vizuál, který to mírně zachraňuje. Ale i tak to není žádná sláva a jedná se o těžce průměrný film. Hodně slabé 3 hvězdy ()

Milo384

Bavil jsem se více než u prvního dílu. Fungoval humor, záporák bezvadně zahraný, délka filmu byla tak akorát. Jednoduchý děj bez zbytečného úvodu byl v pohodě. 3-4* ()

SpiderMan28

Čekal jsem hrozný film, bylo to o něco lepší než jsem očekával, přesto to bylo velmi slabé. Líbila se mi chemie mezi Eddiem a Venomem, přesto mi tento film přišel hrozně hloupý. Všechny vtipy ve filmu byly trapné a dětinské a několik rozhodnutí v tomto filmu jsem nepochopil. Záporák byl dobře zahraný, přesto mi přišel zbytečný. Přišlo mi, že jediné na co sází je podtitulková scéna, myslí si že to všechny hrozně nahajpuje a odmyslí si jak špatný film právě viděli. Jediné velké plus filmu je pro mě Tom Hardy, je to skvělej herec a i tady jde vidět že se snaží, bohužel scénář je tak hrozný že to už nešlo zachránit. Závěrečný souboj nebyl špatný, přesto cgi bylo otravné a strašně umělé. Je to prostě celé jen digitální bordel, který nedává smysl. Už jednička byla slabší ale tento film za mě celou Venom sérii pohřbil. 3,5/10 ()

korela

Filmům od Marvelu už skoro ze zvyku udílím nejvyšší ohodnocení, z výjimkou několika slabších kousků mimo MCU, kde mi 4* přišly více odpovídající, a taky kromě průměrného Hulka, který to u mě dotáhl na (silné) tři hvězdy. Bohužel, poprvé musím udělit nižší hodnocení, protože tohle byl snad nejzbytečnější superhrdinský (nebo superzáporácký?) film, jaký jsem kdy měla tu čest shlédnout. Z prvního Venoma si nepamatuju v podstatě nic, jen to, že to byla slušná akční konina s nějakou tou vtipnou hláškou, která si ode mě nakonec vysloužila dokonce čtyři hvězdy. Jak je u sequelů ale často zvykem, kvalita šla u dvojky dolů, a to velmi výrazně. Příběh je utkaný ze stokrát omletých zápletek a klišé, které vyšly z módy snad už ve 20. století, a stojí vlastně jen na rádoby vtipných hádkách Venoma s jeho hostitelem a záporákovi tak zoufale slabém, že by bylo snad lepší, kdyby film žádného neměl. Jeho backstory by vymyslelo i pětileté dítě po lobotomii, neboť jde o klasického "chudinku psychopata" který se mstí za týrání a šikanu v dětství a jediné co si přeje, je kamarádit se s Eddiem a najít cestu ke své dávno ztracené lásce. Když ho Eddie místo toho využije jako dobrý reportérský materiál a odhalí, kam pohřbil své oběti, pozve si ho na kobereček a během setkání Eddieho pokouše, načež se promění v obdobu Venoma a uteče, aby vysvobodil svou milou z vězení. Eddie (kterému to zapaluje jak mokrému dříví) situaci pochopí, až když mu ve zprávách ukážou, co se po kontaktu s jeho černou krví z "pouhého" masového vraha stalo, ale rozhádal se s Venomem, který se nakonec nalepil na jeho bývalou, takže ho musí uprosit, aby se vrátil a mohl s jeho pomocí bojovat v Carnagem. Akční scény jsou buď bezduché CGI souboje obou příšerek nebo sólo akce typu King Kong, kdy se Venom nebo Carnage dopouští nesmyslného a bezúčelného násilí, přičemž ho nikdo nemůže zastavit. Nejzajímavější postava Frances absolutně nevyužitá, Carnageův backstory hrubě načrtlý, aby se mohlo honem honem přejít k akci, a celý ten vztah mezi Venomem a jeho "potomkem" zůstává kompletně neprobádaný. Proč krucinál chce ta zdeformovaná příšerka zabít svého "tatíka" když bez něj by vůbec neexistovala? Ale to je fuk, hlavně že díky tomu je ve filmu někdo, kdo s Venomem svede mozkyvýmývající digitální supersouboj! Pořádně s ním jebni o zem! A ještě! Joooooo, to je ono! Proč že se to tu mlátíme jako dva idioti? Nežvaň a bav diváky!  Hardy a Harrelson jsou sympaťáci, ale nemají tady vůbec co hrát. Scénář psalo asi Marcelovo dítě a vydalo ho pod otcovým jménem, jinak si ten bordel neumím vůbec vysvětlit. Vztah Carnageho a hlavně Eddieho s jeho vesmírným parťákem, na němž film stojí, je prošpikován hláškami tak trapnými a ubohými, že nikdo starší deseti let se prostě nezasměje. Villainovská romance je jakousi parodií na Jokera a Harley Quinn nebo možná Bonnie a Clydea, bez chemie a bez jiskry. A ve všem tom patosu vás nemlátí, ale přímo vám do očí vrážejí hřebíky nesmysly a nelogičnosti. Buď chlap Eddie! V životě by mě nenapadlo, že emzák z cizí planety, co strávil pár měsíců na Zemi, bude trpět toxickou maskulinitou, ale stalo se. No co že to nedává smysl? Hlavně ať všichni vidí, že Venom je pořádnej macho tvrďák! A jelikož jsme u Marvelu, nesmí tady chybět potitulková scéna, tentokrát s nevysvětlitelnou teleportací, která se možná objasní v příštím díle (těště se!) anebo taky ne. A vše korunujeme navázáním na jiný film z MCU, konkrétně na Spider-mana! Upřímně, v Raimiho sérii patřil Venom k mým nejoblíbenějším záporákům a těšila jsem se, až se objeví i v nové MCU sérii, ale jako fanouška mě opravdu nepotěšilo, že tenhle paskvil hodlají navázat na skvělé snímky s Tomem Hollandem a pošpinit dobré jméno pavoučí série, nebo ještě hůř, srazit kvalitu budoucího Spideyho příběhu na kolena, jako se jim to už povedlo tady. A to má tahle hrůza mít ještě třetí díl. RIP Marvel. () (menej) (viac)

chosan

Pokračování bývají obvykle horší než původní filmy, projevilo se to i zde. Je to koukatelné, ale zase nic co si pustíte časteji. 55%. ()

kesinaa

Na tento film jsem se těšila už od chvíle, co jsem viděla Woodyho Harrelsona v potitulkové scéně prvního Venoma před třemi lety. Musím ale říct, že z něj mám notně rozčarované pocity. Na jednu stranu vyzdvihuji perfektní výkony Woodyho Harrelsona i Toma Hardyho, mile mě překvapila také ukřičená Naomie Harris. Co se mi ale nelíbilo byly podivné kreslené flashbacky do minulosti Cletuse Kasadyho ani jeho chemie se symbiontem Carnagem. V komiksech jejich hlavní síla spočívala v dokonalé symbióze, kdy o sobě Carnage dokonce mluvil v jednotném čísle, ve filmu jsem ale měla pocit, jako by Kasady především na konci neustále bojoval sám se sebou a s Carnagem o to, kdo z nich bude mít vlastně hlavní slovo, a ne s Brockem a jeho Venomem. Michelle Williams mě neoslovila ani v jedničce a její krátké působení jako She Venom bych s radostí oželela. Nelíbila se mi ani krátká stopáž filmu a to, že se Carnage potkal se Shriek až ve druhé polovině filmu, čekala jsem jejich společné řádění v ulicích a ne jen přímočarý "plán" a svatbu prakticky na konci filmu, kde se poprvé setkali s Venomem. Za nejlepší momenty filmu považuji zpackanou Cletusovu popravu a jeho následnou transformaci v Carnage, a také závěrečnou "rudou svatbu". Přišlo mi, že souboj Venoma s Carnagem přece jen nebyl takový digibordel jako v jedničce souboj Venoma s Riotem, což je takové malé bezvýznamné plus, přesto bych si to dokázala představit mnohem lépe. Obrovským mínusem filmu je minimum akce a příliš mluvení, málo prostoru věnovaného oběma záporákům, krátká stopáž s z toho vyplývajícím nedostatkem podstatných informací a zpracování symbionta Carnage. 50%. ()

MikyFeny

Po dlouhém čekání jsme se dočkali  pokračování venoma s podtitulem carnage přichází. Začnu délkou filmu kde jsem se nejvíc obával jak je těch 90min krátká doba. Jenže naopak , tahle délka byla dostačující a do filmu se toho vešlo mnoho. Kdybych rozdělil film na dvě půlky tak první byla spíš komedie(někdy až moc) . Přišlo mi že toho humoru tam bylo překvapivě víc než sem čekal a spíše to bylo za mě naškodu. Edie s Venomem jsou skvělá dvojka a jejich chemie a komunikace je tu celkem dobře napsaná. Druhá půlka ta už je víc akčnější páč přichází Carnage v roli Woodyho Harrelsona kterej je pro mě nejsilnější článkem ve filmu. Oba dva herci jak Tom Hardy a Woody když jsou spolu na scéně tak to má šmrnc. Sem rád že oproti jedničce se na finálový souboj dá dívat, carnage vs venom je parádní battle .Nejvíce filmu podráží nohy že to není Rko, tady by se krev hodila víc než obvykle . Bohužel ztoho je takový "rodinný film". Co se týče 4 hlavních postav tak mě osobně bavila více záporná dvojice . Příběhově to sice není žádná hitparáda, ale stím sem tak nějak počítal. Zkrátka je to takový rychlo zábavný Bčko z akcí  a dobrým záporákem. 7,5/10 PS: potitulovka je skvělá. ()

Miky191

Jednotka priniesla nádej na sympatické R-ko, ale dvojka je rodinný film a nešťastná stávka na istotu. Pár dobrých momentov film ako celok nezachráni. Režisér to poriadne zbabral. ()

JOHNZI

Když bych si měl vybrat jediný film z letošní kino nabídky, který bych nedoporučil vůbec nikomu, byl by to právě druhý Venom. Jednička byla strašná nuda, tohle je příšerná filmařina. ()

jirikzaboj

První díl byl masová záležitost a očekávání byly vysoké. Výsledek už tak optimistický nebyl, ale našlo se tam spoustu světlých momentů. Pro základ je nutno říct, že hlavním tahounem je pořád jen a jen Tom Hardy. Bez něj by podle mého názoru film neměl takový úspěch, kterému se dostává. V podstatě film bojuje se stejným problémem, jako jeho předchůdce. Stavět antihrdinu do ultra temnoty a zároveň z toho dělat rodinnou komedii, to prostě nemůže přinést nic dobrého. Samotný začátek a představení záporáka byl fakt super a ta atmosféra byla tak Noir temná, že z toho šla husí kůže. Následně Eddie x Venom, dětinské vtípky a efekt je pryč. Sám bych si přál od této záležitosti rating R, ale jsem si vědom toho, že v oblasti výdělku je to velký risk a film se snaží především vydělat a přesně pro tohle je dělaný. Ovšem vytěžit trochu vážnější příběh lze i v odlehčených komiksových záležitostech a toho je důkazem spoustu MCU solovek, které alespoň odnášejí nějaký odkaz (ač šablonovitý), přesto to funguje. Ve Venomovi vidím problém výpravy a střílení děje tak od boku a nezbývá čas ani na to pořádně postavy poznat.Jen takový základní pilíř by možná stačil k tomu, aby měl film opravdu zajímavý podkontext. Zde vás hodí přímo do rybníku a plavte. Na původní origin symbionta se zapomíná a motivy+způsob vytvoření záporáka se taky neřeší. Rovnou do boje, jen ať je to co nejrychlejší. Stopáž hodiny a půl taky nepomáhá a u blockbusteru to jde vidět ještě více. Chybí backtime story a to zatraceně hodně. K pozitivům, Woody H. je výborný a věřil jsem mu každé slovo v jeho dialozích. Tom Hardy také obstál, ovšem byl mírně předběhnut právě Woodym.  CGI na tak těžkou disciplínu jako symbiont na jedničku a vidím velké zlepšení oproti prvnímu dílu. Nenudíte se , pořád se něco děje. Bohužel to jde ale ruku v ruce s tím, že to uteče jako voda a vy nejste schopni pochopit, proč je to tak krátké. V mainstreamu je pro tento film místo a obstál o něco lépe, než první díl. Ale velké věci se zatím nekonají a to jsem tak nějak očekával. Uvidíme, jak s Venomverse zatočí nadcházející událost, která je narýsována v potitulkové scéně. ()

Belphegor

Venom 2 se rozhodně o vysvětlování děje nesnaží. Neprozradí o sobe nic moc, ani jak je možné, že vůbec Carnage vznikl, ani proč je silnější než Venom, dokonce ani o úvod zaporáku se moc nesnaží. Divák prostě nedostane žádné vysvětlení, prostě to tak je a musí se s tím smířit. Když si to pak člověk najde, zjistí, že by to nemusel byt špatný film, jenže to chce diváka trochu uvést, ale v tomhle snímek žalostně ztroskotává. Scénáristicky k divákovi neuctivé, efekty pěkné, motivy postav hloupé, finále výbušné ale dost úsměvné. Podtitulkova scéna přináší příslib další spolupráce Disney a Sony... Snad to bude lepší, až se toho ujmou Marvel studios. ()

Tomwild odpad!

Som fanusik Marvel filmov ale toto si teda nezasluzi ani jednu hviezdicku a nezachrani to ani precenovany Hardy. Nuda a trapnost by tento hnoj dokonale vystihli. ()

ElvisP

Druhé pokračování skoro vždy bývá horší než první díl. Venom je na tom obdobně.  Spousta rychlé akce, poměrně solidní digitální efekty. Jen příběh asi až moc předvídatelný. Klasická "manželská" krize, která je pak zase zažehnána a jsme velcí kámoši a vše vyřešíme společně. Docela ohrané. Krátké části jsou humorné, jiné mají evokovat hodně temnoty (tom i přišlo až zbytečné).  Jeden veliký klad tam vidím, a to (pozor spoiler), že se pravděpodobně propojí Venom s linií Spider mana, kteří spolu v komiksech byli. To otvírá ohromnou škálu dalších možných příběhů MCU. Když to tvůrci pojmou dobře, můžeme se těšit na něco suprovýho. ()

dolor

Takto nemá vyzerať film od Marvelu v roku 2021. Kvalitatívne to bol krok späť, Serkisovi som veril a celkom som sklamaný, že to vyzerá a pôsobí, jak keď dokončujes test 5 min pred koncom hodiny. Nevysvetlené dejové linky, dialógy strašne plytko napísané. Už keď bol potvrdený PG-13 rating a k tomu tá stopáž, vedel som, že to nebude zrovna zázrak. V štúdiu si povedali: natočme rýchlo dvojku, hodí to ešte nejake peniaze, kým je venom v kurze a nejako ho musíme dostať k spidermanovi. Človek ide do kina v sobotu večer za účelom úplnej psychohygieny tak budiš, a v podstate ti to večer nepokazí tento "zážitok" ale jak už skúsenejší divák začne pozerať hlbšie snímku, teda hladá náznak nejakej kvality tak dostane facku, toto je taký film pre tých, ktorý nevedia pozerať filmy. bez Rka je to jak Cap bez séra, superman, ktorý nelieta alebo aquaman, ktorý nevie plávať. 5/10 za Hardyho, ktorý sa fakt snažil ale nestačilo to. ()

BDups

Asi jsem dostal co jsem čekal.. Bohužel ani Woody Harrelson tohle nedokázal zachránit. Strašně dlouhej build-up vlastně pro dost slabý finále, přirovnal bych to k tomu, že máte s holkou hodinu předehru a ona se pak zvedne a beze slova odejde do prdele a vy tam zůstate se stojákem jakože “co to kurva”. I přes to jak ploše byl Cletus napsanej ho ale Woody zahrál dobře, jeho snoubenka FB byla ale naopak tragická. Hardy si odvedl svoje a scéna na pláži byla velmi cute ovšem. 3.5/5 ()

Caesarion

Film na úrovni Ghost Ridera. Tom Hardy co na platně předvádí vás jen utvrzuje v tom, že má touhu srat své kariéře do holin. Nehodí se to k němu a první film byl prostě lepší. Dojmem je film jen jakási taškařice. Zatímco v prvním filmu je Venom  Svině, skutečná hrozba, a neskutečné nebezpečný bestialni protivník. Tady je to jen černý kokot co konec filmu malém nepřežil. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Madame Web nabírá další posily

Madame Web nabírá další posily

28.06.2022

Herečka Emma Roberts (Sváteční rande) je nejnovějším přírůstkem do herecké sestavy komiksového snímku Madame Web od studia Sony Pictures. V hlavní roli filmu se objeví Dakota Johnson (Zlý časy v El… (viac)

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (viac)