Ema je 25-ročná energická predavačka v malomestskom supermarkete. Tomáš je 30-ročný pokrývač žijúci v neďalekej dedine. Jedna noc, od ktorej ani jeden z nich nič zásadné nečakal, rýchlo prerastie vo vzťah, lásku a spoločné bývanie. Ema sa rozhodne Tomášovi zveriť so všetkým, čo prežila. Toho to ale nezaujíma, pretože podľa neho majú obaja žiť tu a teraz. Náhodné stretnutie z minulosti však nečakane odštartuje sériu udalostí, ktorá obom obráti životy naruby. (Forum Film SK)

Psycho.R

Moc dobře zahrané i natočené drama z vesnického prostředí, kde se snadno projeví neduhy i chyby lidí, kteří nemají cíle,b pouze se propíjejí životem a své chyby projektují do ostatnich. ()

neo93

Velmi povedená dramatická love-story, především na české poměry. Přitom nabízí  na začátku docela obyčejný příběh. Tomáš, normální chlap, který se živí jako pokrývač a atraktivní Ema pracující v supermarketu, se jednoho večera seznámí v baru. Poté jdou k Emě do bytu, kde se spolu vyspí. Po kratší odmlce se znovu potkávají a následně navazují vztah, kdy Ema začne žít s Tomášem v menší vesnici, kde Tomáš v rodinném domě  bydlí. Zvrat přijde v momentě, kdy Tomáš náhodně zjistí o Emě "chybu" z minulosti, která všechno  změní.  Všední hrdinové, ale rozhodně nevšední film s neotřelým problémem, který musí hlavní postavy řešit. A že to není pro ně vůbec snadné, nám skvělým způsobem ukazují.  Sázka na nepříliš neznámé herce se vyplatila v čele s Pavlou Gajdošíkovou a Janem Jankovským v ústřední dvojici, tak i ve vedlejších rolích.      Snímek rovněž dobře zobrazuje náladu a prostředí venkova, kde sociální vazby jsou velice  blízké, což se ukáže jako velká potíž pro hrdinku, když okolí odhalí její minulost. Chyby jsou osvěžujícím pohledem do jednoho vztahu, který se potýká s nelehkým úkolem, jenž stojí za zhlédnutí. ()

ForGump

Sorry jako, ale Chyby mi nepřišly okej. Prušinovský sice umí dobře vystihnout a i jako český režisér nasadit ten typický artový look nezávislého filmu. Potud fajn, nicméně mé dojmy z obsahu jsou více než rozpačitá. Dovedu ocenit to, že námět o tom, jak se vyrovnat se svou porno minulostí a s odezvami druhých je super. Nicméně ten romantický háv mi do toho nějak nešel a celkově to bylo napsané poněkud čitelně, vlastně jsem nebyl překvapen. Bylo jasné, že tu bude někdo chápající, rodič nechápající a spousta nadržených kreténů. A to ještě nechci vůbec spekulovat a rozesrávat si mysl tím, že vlastně je to o tom, jak se s tím faktem srovnávají muži a to výhradně prostřednictvím hlavního mužského hrdiny. Nevím, zda to bylo mým špatným nastavením při sledování, ale mně ten film iritoval a to tak, jak nejsem u Prušinovských filmů zvyklý. Štvala mě hudba a štvaly mě skoro všichni herci. Jak se tady chválí tak já jsem proti. Gajdošíková opravdu na tenhle film nemá šťávu, i když jí má asi o dost víc než já, ale prostě nemohu si pomoct, radši bych viděl nějaké osvedčené herce jako byli třeba Liška, Vilhelmová a Geislerová ve Štěstí. Asi je prostě problém, že ti naši elitní herci jsou tak provařený, že by jim to taky nikdo neuvěřil dneska. Čuchám tedy začarovaný kruh.. 😁 Takže vlastně bohužel, ale nemohu jinak. Prusinovsky natočil jeden ze svých nejhorších filmů. Ale upřímně není na tom tak špatně jako někteří jiní naši tvůrci v jeho věku. 40% ()

alldo.raine

Chyby. Dlouho jsem neviděl tak trefný, a zároveň až omluvný název. Tento film mě svým obyčejným, lidským příběhem naprosto vtáhnul. Ústřední dvojice až přirozeně zajímavá. Po delší době skvělá česká podívaná, děkuji. ()

RAFT

Režisér Prušinovský natočil zase dobrý film.Silný příběh.Za chyby se platí.Minulosti neutečeš.Chyby děláme všichni.Za mě 80% ()

Maniik88

Film ma až tak nejak nebavil. Nemal nejak extra rozhovory, prepracované postavy, dej, no napriek tomu som o ňom dlhšie po skončení rozmýšľal. Tento film je fakt vhodný pre budúce nádejné pornoherečky. Ono spraviť blbosť v 18 môže mať dopad na celý život. A nemusí to byť len hrať v porne, môže to byť frajerina, úraz, nejaké iné nešťastie a už sa to s človekom vezie. Zaujímavé, že aj taký sociálne poslabší jedinec sa tak naštval na svoju milú, keď sa to dozvedel. Skôr by mohol machrovať, že uspokojí aj pornoherečku. Herci zahrali dobre. Hodne zaujímavé reakcie okolia a dedinčanov, kde dvojica bývala. Trochu smutné. ()

DD

Hezky civilni, ale vznikne jednou cesky film, ktery nebude o prazdnych lidech? At jiz z pohledu dusevni hloubky nebo intelektu. Protoze tady zas a znova tupe socky, ktere nevidi dal nez za dnesni odpoledne a prioritou je prcat + krabicka cigaret. ()

Amonasr

Film rozvíjí zajímavý a dobře vystavený příběh, což je v současné české kinematografii, zaplavené vyprázdněnými snímky, hodnota sama o sobě. Poslední záběr pak uvedl závěrečný málem happyend naštěstí na pravou míru. Lepší průměr, který stojí za shlédnutí i zamyšlení. ()

Yuri69

Uvěřitelné postavy?! Vážně? Matka, co před svou dcerou utíká po chodníku, jen aby je nikdo neviděl jít vedle sebe? 100% negativní/evil šablonovitá postava kamaráda hlavní postavy? ()

MFloyd

Prušinovský mě nezklamal, syrový film bez příkras, kdy vlastně ani jeden z hrdinů není dokonalý člověk, hold tu a tam něco pos*rou, někdy víc, někdy míň. Jsou to jenom lidi, a to samé platí o ostatních postavách. Film Vás nechce vůbec ničím moralizovat, chce ukázat „běžný“ život, který hold má i nějaké chyby a hold se s tím člověk nakonec musí poprat. Nebudu prozrazovat rozuzlení, ale velmi mě potěšil konec, kde se nikdo neobjímal a neříkal, jak je už všechno super, jak se mají všichni rádi, ani nedojde na jakékoliv polepšení. Film nabízí spoustu dojemných i emotivních scén, které působí lidsky v dobrém i špatném. Jediné, co mě mrzí, je nezájem lidí o film, nebo spíše o nepostřehnutí, že film vůbec vznikl. Mezi tou přebarvičkovanou změtí romantických komedií tu nemáte bohužel nic, čím film vynikne. Za mě 4* a malé bezvýznamné plus, jelikož jde v Česku o nadstandard. ()

curfew77

Neokázalý film, který ale umí trefit do černého, a to i v maličkostech - třeba když si prodavačky v Lidlu unaveně vymění dokonale ironické repliky: "Dlouhá noc? - Ty a já nastokrát! - Nikdo z nás nejde spát!" Výborní herci, hlavně ústřední duo (přičemž u skvělé Pavly Gajdošíkové se dmu pýchou, protože je to krajanka z Otrokovic!), ale platí to i o vedlejších rolích. Hlavní deviza Chyb je ale trochu paradoxně taky jejich slabým místem, protože neokázalý film zkrátka nikdy neosloví širší publikum a nedostane se do šeptandy. Jinak ale třeba ve srovnání  s nedávno viděným nakašírovaným "sci-fi Českem" v Přání Ježíškovi (a to je ještě jakž takž snesitelná verze tuzemských romantik) působí tenhle snímek jako zjevení. Prušinovský umí. 80 %. ()

Cermicek

Pretty woman "po česku"! A nakonec to na český poměry neni vůbec špatný. Pavlínka je moc pěkná dcérečka, který bych i ten jeden dva gang-bangy odpustil..!😜 Dělám si prdel, samozřejmě že nejsem stejnej vidláckej pokrytec, o kterých toto dílko pojednává..! Já na Tomášově místě bych jí navrhnul, že pujdem točit amatérský péčko, ať z toho ještě něco vytřískáme (když už má ty kontakt.. :D). Konec srandy. Fajn film na nedělní večer....😉 ()

hrumsrt

Nedokážu si představit, že by z toho byl televizní film, jak bylo původně zamýšleno.. A proč? No, jednoduše  ten ohlas by byl malý, a naopak by na to lítalo dosti kritiky. Jan Prušinovský, kterého já a filmová veřejnost známe jako komediálního seriálového tvůrce, se rozhodl stočit seriózní film. Obsadil si do toho divadelní herce, kteří až na drobné role nemají s filmovým natáčením moc zkušeností. Ale tady je to trefa v obou případech! Právě ta neokoukanost dodává postavám daleko větší přirozenost a jakoby reálnost celého příběhu. Ema (Pavla Gajdošíková) je kus, což platí i o jejích dublérkách, která navíc má přesně takový ten vzhled, jenž český pornoprůmysl má a hledá. Mimořádná reálnost všech sexuálních scén jen dodává filmu svoje čaro. Já obecně mám rád ty nevinný seznamovací úvody, ať už jde o jakýkoli film, takže i tentokrát je to zase to, co mě bavilo nejvíce. Jenže poměrně rychle se to strhne k fyzickému vztahu.. Tomáš (Jan Jankovský) je tupan a prosťáček, ale uvnitř toho drsného je citlivý kluk, co věří v pravou lásku. Škoda, že tyhle postavy už jsou dneska v každém druhém romantickém filmu. Vždycky pro tyhle typy budu mít slabost, ale troška novějšího a inovativnějšího prokreslení by neuškodila. Je hrozný, jak snad každej chlap, který ve filmu je (až na jednu výjimku) vidí v Emě po té, co se to o ní dozvědí, hrozně jistou příležitost na "skórování". Povrchnost z nich až kape a z těch jejich pohledů jde řádná nechuť a hrubiánství. V celku jde o výjimečný český film, který rozhodně za ty poslední roky patří k tomu lepšímu z českého rybníčku. A až někdy budu mít chuť spočítám si v tom veškerej PP ;). 70% ()

Seal269

Poctivá vztahová žánrovka, které však chybí k dokonalosti lepší příběh i rozvinutí postav. Celá zápletka se točí na tom, že lidé se chovají jak debilní pokrytci a kdyby si dokázali vytáhnout hlavy z... no však víte, tak by vlastně nebylo co řešit. Skoro všechny postavy kromě Emy se chovají jak idioti co rozumově zamrzli na škole v přírodě na druhém stupni základky. Tomáš, který sám by měl mít největší máslo na hlavě, protože po dětinské reakci svou partnerku podvede a ještě udeří, je brán jako ten rozumný a ona se k němu podřízeně vrátí. Zůstane podivná pachuť a to u filmu úplně nechcete. ()

Pibi(kus)

Milí posluchači, dámy a pánové, při závěrečné písni zapalte svíce, otevřete láhev Beaujolais, pohodlně se usaďte, obejměte své milé, zavřete oči, a nechte se unášet libými tóny a romantickými texty neméně romantického kvinteta Kabát. ()

koblenzer53

Chyby a pro mě chyba... Nuda.. Nic.. Nuda... Porno.. Nuda.. Konec.. Ten film mi fakt nic nedal.. Spoiler - ženská má prostě tajemství z minulosti, točila porno a jelikož vesnice, je hold vesnice a bez drbu a pomluv to naprosto fungovat nemůže, tak se to hold bude všude řešit... ()

Tominni

Žiju sám, takže na porno se dívám častěji než do ledničky......Povedený film Jan Prušinovského, který je (speciálně na české poměry) hodně dobrý. Vztah dvou lidí, kde jeden je takový emocionálně jednodušší chlap z vesnice a druhá je holka z města, která udělala v mládí pár výrazných chyb. Tleskám za výběr hlavních herců, to si sedlo hodně dobře, taky bych pochválil Prušinovského za celkem dobré balancování toho, kam až ty následky za chyby zajdou + ukázku typických českých reakcí. ()

Pete

A pak že to nejde! Také současná česká tvorba dokáže vyprodukovat film, kde se nepřehrává, ale jaksi velmi plynně se tu odehrává reálně působící příběh s uvěřitelnými, přesto vtipnými dialogy. Neokoukaní herci dodali svěží vítr civilním postavám, a snímek tyhle obyčejné, prosté lidi ukazuje ve vší nahotě, a přitom je nesoudí. Prušinovský mě po Kobrách už podruhé mile překvapil, a to už není náhoda - budu jeho další počiny vyhlížet s nadějí. ()

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen… (viac)

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

05.02.2022

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

17.01.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila kompletní seznam nominací pro 29. ročník udělování cen Český lev. Mimo to byly během dnešní tiskové konference oznámeny i dvě nestatutární… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD