V posledných rokoch vlády kráľovnej Viktórie sa Londýnom potulujú osoby, a to väčšinou ženy, pri ktorých sa z ničoho nič objavujú nadprirodzené schopnosti. Niektoré sú očarujúce, iné veľmi podivné. Medzi ne patrí aj Amalia True (Laura Donnelly), tajomná vdova s tvrdou päsťou a Penance Adair (Ann Skelly), geniálna mladá vynálezkyňa. Ako zástankyne týchto osôb, ktoré sa ocitajú na okraji spoločnosti, im poskytujú útočisko a zároveň bojujú proti…no, vlastne takmer proti všetkým, aby zabezpečili priestor tým, pre ktorých v dejinách, ako ich poznáme, nie je miesto. (HBO Slovakia)

DavidWebb

Gäblsov establišmejd ze svatého dreva sa z toho programovania verejnosti tak preprogramoval, že ani im samotným už asi nie je jasné, k čomuže tú verejnosť vlastne programujú/naprogramovať chcú. Možností je niekoľko, tak si nejakú vyberte a s kľudným svedomím sa na ňu vyserte, pretože toto je život a raz sa skončí, takisto ako každučký jeden film alebo seriál, a v ktorom účinkujeme my fšeci. Zase raz tu má určitá skupinka superschopnosti a aby to nebolo dupľovane zdupľované, tak to tvorcovia aspoň zasadili do obdobia lejt 1800 myslím, a tento krát nejde o problémy ktoré mutanti (poeticky nazvaní „dotknutí“) v tomto svete majú, ale o problémy ktoré „dotknutí“ majú v tomto svete... krucič. Establišmejd do toho očividne nalial toliare a celkom sa s tým vymaznal, takže to vyzerá ozaj slušne a človek sa pri tom nemusí škrabať po stene od nudy, ale tiež to nie je nič na zarámovanie do externého úložiska. Posledný diel mi neprišiel nijak zvlášť rušivý, naopak ma celkom pobavil a možnáá, že bych si druhú sériu pozrel, ak to teda to programovacie centrum zariadi. ()

Lavinia

První část: Ženy jsou silné, mocné a schopné. Pokud ovšem zrovna nejsou unesené, týrané, slabé a bezmocné. Protiklady seriál definují, z historizující fantasy je najednou postapo sci-fi. Absolutní zmatek. ()

hwnd

Přiznám bez mučení, že jsem to nepobral. Matlanice všeho možného, napadaly mě třeba x-mení, penny dreadful, sirotčinec pro podivné děti atd. Ale kdyby ta matlanice fungovala, tak neřeknu ani popel a sledování si užiju. Ale tohle pro mě bylo (ještě při delší stopáži) tak strašně zmatený, nudný, že se to skoro nedalo a vážně jsem měl problém se do toho finále vůbec dostat. A finále samotné tomu dosadilo korunu. Tohle se vážně moc nepovedlo. ()

Emilii

Nějak jsem se nemohla chytit příběhu jako takového,  čekala jsem na další díl a zase zmatek, takže "co to je?" A ten poslední díl, dejme tomu, že mi tak trošku, ale fakty trošku,  pomohl, ......to to trvalo, ale chyba není u mne, nějak se to nevydařilo.....cooo?! Ty dvě hvězdičky jsou za kostýmy!!!!! ()

hufnagel

Veľká škoda,že až v 6.tej časti série sa vyjasní celkové pozadie príbehu aj to zrýchlenou formou,až to chvíľami vyzeralo ako úplne iný seriál. ()

karnifex

Zatím viděno prvních šest dílů a relativní spokojenost: nádherné kulisy viktoriánského Londýna (i když těch steampunkových hraček a záběrů z laboratoře by pro mě klidně mohlo být víc), sympatické postavy, zajímavý děj. Šestý díl pro mě byl šok (a úplně mi nesedl, ale uvidíme, jak to tvůrci zpracují v další polovině). ()

skrob odpad!

S každým dalším dílem o kus dementnější. Nakonec to byla taková sračka až jsem začal pochybovat o tom, jestli Firefly natočil stejný Joss Whedon. ()

Isuzu

Výborný seriál, ktorý navnadí od prvej časti na tajomstvo okolo "schopností", ktorými boli obdarené niektoré ženy a dievčatá. Zaujímavé postavy, zaujímavý príbeh, ktorý vygraduje do ešte väčšieho napätia v poslednom dieli..večná škoda, že sa HBO rozhodlo jeden z najzaujímavejších seriálov za posledné dva roky ukončiť ani ne po kompletnej celej sérii, ale len jej polovici... ()

RoyBatty444

POZOR PREZRADZUJEM DEJ! Ep6. X-mani na Whedonov recept s intrigami (elita sa bojí o postavenie príchodom "dotknutých"), dekadentnosťou (bordel aristokratov zneužívajúcich "dotknutých"), nechutnosťami (mäsiar operujúci mozgy "dotknutých" -si milý máš padáka po whedonsky porýpeme sa ti v mozgu- a vytvárajúci chodiace mŕtvoly), hanbatými výrazmi, mimozenšťanmi, lingvistické a filozofické okienko (o nových výrazoch, prevzatých a nekorektných personál iba množné číslo a nový výraz pracovníci-pracovník, Chaos proti harmónii chaos nie je zmena a kto hlasno kričí po uznaní zďaleka je jej nieje hoden a harmónia v našom svete je hodná udržania za predpokladu, že si všetky hlasy uvedomujú svoje postavenie), cestovanie v čase s tým spojené prevtelovanie a náboženstvom v Londýne koncom 1896 a budúcnosť. Claudia Black z Farscapu si strihla vedľajšou, ale celkom zásadnú rolu. Napriek tomu nie je tu v účinkujúcich (Hrajú). Je tu viac nedomysleností alebo skratiek "dotknutá" vidí tok energie a hneď je z nej konštruktér a vedec. ()