Láska a příšery

• USA Love and Monsters (viac)

Sympatický smolař Joel přežil apokalypsu, při které Zemi ovládly příšery. Po sedmi letech ale opustí útulný podzemní bunkr a vydá se najít svoji bývalku. (Netflix)

Streeper

Hodně to stylem připomíná Zombieland, ale v trochu modernějším pojetí. Takový typ filmů mám ale ráda, trocha katastrofické budoucnosti, příjemný týpek, skvělé vizuální efekty, které působí realisticky a super příběh. Hezky to utíká, pobaví to, je to zase něco jiného. A navíc si tvůrci nechali prostor pro možné pokračování v případě úspěchu a myslím, že by si to pokračování zasloužilo a bylo by i povedené. Jasně zápletka filmu je předvídatelná, ale bavilo mě to a má to skvělé tempo a obsazení, tak proč ne? ()

C0r0ner

Být mi dvanáct až patnáct, bylo by to super, takhle musí člověk jenom kroutit hlavou nad tou příšernou haldou nelogičností a scenáristických failů. Na druhou stranu se to nebralo nijak zvlášť vážně (na rozdíl od debilního Tichého místa) a pěkně to uteklo. 55% ()

Lenka.Vilka

Takže...další apokalypsa. Světu vládnou hnusný příšery. A do toho si jeden ňouma řekne, že u toho má dost a že dojde za svojí holkou, kterou už fakt dlouho neviděl, sedm let. Dost mi to připomnělo Y: Poslední z mužů (mmch jsem zvědavá na adaptaci). Ne tím, že ženský jsou monstra (což jsou), ale tou cestou :D ... chápu, že muž bez psa nemůže být. Hlavně po apokalypse. Úvodní scéna seznámení byla skvělá. Skoro mi přišlo, že pes má víc rozumu než ňouma, ale bylo to skvělý. Hlavně vidět Dylana O´Briena v komický roly, leč moc se těším na film The Education of Fredrick Fitzell. Ale tohle bylo prostě osvěžující. Ale zároveň film dost připomíná "Zombieland bez krve". A když ňouma nemluví se psem, vystačí si s robotem :D "Příroda je celkem hezká, když se tě nesnaží zabít." Příjemný film. Dostala jsem přesně to, co sliboval trailer a já byla spokojená :) vážně milá blbina. Po vizuální stránce monstra dokonalá. Navíc to poučení bylo milý (mmonstra jsou úplně stejný jako lidi), až mi skoro nevadilo, že to nebyla krvavá prasárna ;) ()

campix

Love and Monsters je příjemná jednohubka z post-apo světa, která se hodně inspirovala Zombielandem a nesnaží se to ani nijak zakrývat. Což je na jednu stranu škoda, na druhou stranu to díky tomu docela šlape a vůbec mě ta očividná inspirace neštvala. Ba naopak. Celý film táhne sympaťák Dylan O'Brien v hlavní roli. Monstra a celý post-apo svět je poměrně hezky vykresleny. Bohužel tu chybí nějaký výraznější moment překvapení a něco více zapamatováníhodného. Pobavilo, ale podruhé si to pouštět úplně nehodlám. ()

Martrix

Přestože se toto roadmovie odehrává v post-apokalyptické budoucnosti, kdy obří monstra ovládla zemský povrch, je Love and Mosters pozitivní a místy i vtipný film. Užijete si ho tedy jen v případě, že máte dostatek nadhledu a nečekáte něco jako veselejší Pacific Rim, Cloverfield nebo Mlhu. Je to tak blboučké a odlehčené, jak by vás to už při čtení obsahu mělo napadnout. Některé scény jsou ohavně předvídatelné, ale současně je tam i spousta dobrých momentů, takže není velký problém Joelovi fandit. A to přestože je jeho postava klasická šablona, podceňovaný looser a jeho cesta... . Ale ono to nemusí být vždy na závadu, vždyť cesta je zkušenost, bez které člověk zakrní. Navíc tvůrci se neberou až tak vážně a spíš se snaží diváka pobavit. Na směšný rozpočet 30 mil USD, vypadají příšery luxusně a málo jich tedy nebylo. Mám monsters filmy rád, takže jsem spokojený a Matthewsovi bych klidně svěřil i nějaký ambicioznější projekt. Ostatně podobně malým, ale originálně pojmutým projektem se před deseti lety uvedl Gareth Edwards, aby pak za úplně jiné peníze, natočil solidní Godzillu. ()

Pajky3

Překvapivě příjemná dobrodružná cesta Joela, který se vydal hledat svojí lásku. Obsazení je fajn, příšerky jsou fajn, jako rodinný film na nudné odpoledne to bude fungovat. Na druhou stranu to nezanechá žádný trvalý dojem a brzy zapomenete o čem to bylo. ()

carly

Premisa filmu je zaujimava a ten uvod je jeden z najlepsich, ake som videla. Nie je to prave moja salka kakaa, ale kvoli Dylanovi som pozerala uz aj horsie veci. A on nesklamal, prave naopak. Ale najlepsia postava je Minnow, hands down. A Boy s jeho cervenymi satami. Joelova cesta bola napinava a monsters boli fakt dobre. A bolo prijemnym prekvapenim, ze tak ako so vsetkym, nie kazde bolo monstrom. To, ze z niektorych ludi sa v danej situacii monstra stali, naopak prekvapenim nebolo vobec. Koniec sa mi tak uplne nepacil, ale neprekazal, v ramci pribehu daval zmysel a nijak filmu neublizil. A este odcenujem vyuzitie flashbackov. ()

LasT_Olt

Hlavní postava Joel se vydává za svou milovanou, kterou viděl naposledy před sedmi lety. Šance, že love is still there, je prakticky nulová, což se potvrdí ve finální třetině. Když k ní však má namířeno, potkává Michaela Rookera, který se stane jeho mentorem a pak ho pozve na výšlap do hor, což je nabídka, která se prostě neodmítá. Aby toho nebylo málo, poté potká androidku, která se rozhodne mu věnovat poslední hodinu svého žití, přičemž ji spolu stráví v noci venku, kde pozorují létající medúzy za poslechu úžasného Bena E. Kinga. Jo a taky najde psa, který mu několikrát zachrání život. Jaké z toho tedy plyne ponaučení? Cesta je důležitější než cíl. S komentářema, že jde o pohádku nelze nesouhlasit. Moc jsem si to užil. ()

David.Darco

V podstate hneď ako som sa dozvedel, že je tu nové post-apocalyptic fantasy som si ho zaobstaral a mrkol naň očkom. Dostal som síce súbor najklišovatejšieho klišé, najdebilnejšieho motívu (z ktorého si ale aj tvorcovia uťahujú) a napokon aj dosť detinského posolstva (Ktoré ale ani tvorcovia neberú úplne vážne). Takže ten cool efekt sa zastavil niekde na pol ceste medzi vtipným, ale naivným, vizuálne celkom príťažlivým (aj keď som s niektorými monštrami, coby nie prílišný milovník CGI, mal problém) ale nie úplne bombastickým, s výraznou príchuťou neoriginality. Napriek tomu som sa celkom bavil, sem-tam pousmial no a sem tam prevaloval očami. Ako som už povedal. Niekde na pol ceste. 50% ()

UhLee

(8/10). Parádní oddechovka v postapo světě. Dylan je tady od dob Labyrintu opět parádní a díky tomuto filmu budu s radostí vyhlížet jeho další projekty. Celkový námět není nijak originální, ale já jsem se náramně bavil. Je tady plno kýčů a závěr je totální klišé, ale tady mi to vůbec nevadilo a asi jsem prostě potřeboval vypnout mozek a užívat si tohle akční béčko s kupou obřích slizáků a lepáků. Velmi příjemné překvapení, kterých bych si dal za tento chudý rok klidně více. ()

Aargh

Post-apo a feel-good film mi prostě nejdou dohromady. Zemi zamořily obří příšery... a vlastně o nic nejde, všichni jsou v pohodě a největší hrozbu představuje partička záporáckých karikatur propadnuvších se sem z Resident Evilu. Shaun of the Dead je uvěřitelnější post-apo než tohle... A finální poselství patří k těm nejpitomějším a dokonale protiřečí zbytku filmu. ()

Johnny.ARN

Toto bolo slabé. A otrepané. A predvídateľné. So všetkými možnými klišé, charaktermi a zvratmi, ktoré sme už niekde videli. Človek so psom v post-apo svete? Nebol už o tom nejaký film? Proste nič, čo by prekvapilo. A keď porovnám ostatné filmy v kategórií, tak toto tam bolo asi len do počtu. 2 z 5 ()

viperDavid

Láska a příšery je reálný film. Ne s těmi přišerami, ale všichni šukaj jak králicí okolo tebe a ty nic. A tak jedeš za "bývalkou", abys taky zasunul kde zjistíš, že už jí ojíždí někdo jinej. Takže vysušenej jak kobliha jedeš zpátky domů. Tvrdá realita v corona době. Jen ty příšery nejsou až tak viditelný. ()

Lachtaan

Poměrně klasické postapokalyptické dobrodrůžo pro teenagery, které by mě mnohem víc vtáhlo opravdu v těch 13-14. Takhle je to pro mě jen připomenutí časů, kdy jsem vyrážel do kina na první Labyrint. Dylan se od té doby totiž vůbec nezměnil a nejspíš ani jeho herecké ambice. [viděno na Netflixu 1.5.2021] ()

Mrkvič

Příjemná oddychovka, která vypadá slušně, místy trochu pobaví a lehce si zamoralizuje. Náplň je spíš jak do animáku pro menší diváky a jejich rodiče, ale v hrané podobě bude cílová skupina 15+. A přesně pocity, jaké jsem zažíval při sledování podobných filmů v tom věku, ve mně film vyvolával. No a to není zlý. Sice ve filmu není žádná vyložená kráska, žádný extra padouch, takřka žádné emoce nebo silnější propojení osudů kolonií, ale už jen námět stál za vidění. ()

oveckaoa

Na Zem padá asteroid tak ho armáda zničí což má za následek, že ty látky se dostanou na zem a zmutují zvířata ty potom vyvraždí takřka vše živé. Film se věnuje chlápkovi co tam má někde holku komunikuje s ní přes vysílačku a jednou se rozhodne jít za ní. Je velká škoda, že mají kina problémy tohle totiž kdyby do nich šlo byla by to pecka takhle to zapadne do průměru bohužel. Má to skvělé monstra (až na toho kraba ten vypadá divně), příběh a ty cca 3 vtipy co tam zazní jsou daleko vtipnější než oba Zombielandy dohromady (i když než dvojka Zombielandu je vtipnější i Pat a Mat) . Hned bych bral druhý díl tady vidím potenciál dokonce i na celou sérii. 80 procent ()

MikyAff

Z nějakého důvodu mi tenhle film dneska hrozně sedl. Přišel mi vtipnej, skvěle oddechovej a celkově mám po jeho dokoukání dobrý pocit. Neříkám, že stojí za těch pět hvězd a možná časem půjdu o jednu dolů, ale takhle odpočinout u filmu se mi dlouho nepovedlo a proto mu je tam vpálím. Joel je sympatická, i trošku hloupá, postava a všechno, co udělá, je celkem očekávatelný. Jeho část cesty, kdy se dá dohromady s dvojkou, kterou potká, byla nejlepší a celkem mi mrzí, že spolu nestrávili nějaký čas navíc. Ani nepočítám bonusový body za toho psa a krávu. Hlavně musíme docenit tu chudinku, co sedm let v podzemí jim dojila mléko! :D ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)