Láska a příšery

• USA Love and Monsters (viac)

Sympatický smolař Joel přežil apokalypsu, při které Zemi ovládly příšery. Po sedmi letech ale opustí útulný podzemní bunkr a vydá se najít svoji bývalku. (Netflix)

pepo

Sklamanie. Cakal som divoku jazdu plnu monstier a cheesy hlasok. Toho som sa nedockal. Sice som sa nenudil ale mal som pocit, ze kukam na pilot nejakeho serialu alebo remake nekej zabudnurej detskej pecky z 80. rokov (pripadne oboje). Priserkam chyba wow efekt a vlastne tam nie je ani napatie. Je to skor taka pohodova zabavicka v style Jumanji. Ale nie tak dobra ako prve dve casti. Mnohe zachranuju sympaticke postavy. 5/10 ()

Xmilden

Neškodná záležitost z Amazonu, která láká na nějaká ta monstra, ale už méně na lásku. Svou lásku zde vyznává jistý Joel, který je hrozný posera. Naštěstí jednoho dne potká kromě nejlepšího přítele psa i Zombieland dvojičku, která z něho udělá chlapa. V závěru nás čeká nějaké to překvapení a za nejlepší považuju dějovou linku s robotem Mav1s. Tady jsem se určitému dojetí jen těžko bránil. Jsem rád že to všichni ve zdraví přežili a možná se brzo objeví i druhý díl. PS: Komediálního tady není prakticky vůbec nic. 60% ()

darkrobyk

Joel aneb Cesta tam a zase zpátky. Lidstvu se sice podařilo zničit nebezpečný asteroid řítící se na Zemi, ale zaplatilo za to daň. Vlivem chemikálií, které obsahovaly ničivé rakety a po explozi asteroidu se vrátili na Zemi, zmutovali studenokrevní živočichové a hmyz do obřích rozměrů. Člověk se tak stal chutnou potravou pro mutanty, co tímto ovládli Zemi. Lidstvo přežívá v koloniích usazených pod zemí a čas od času bojuje s vetřelci, co si našli cestu dovnitř. Mladík Joel nemůže zapomenout na svoji lásku Aimee. Je to sedm let, co je katastrofa rozdělila, a Joel se rozhodne za dívkou vydat. Je to však moula (což nemusím, kruciš, nemohl by zase pro jednou být hrdinou superman?), jenž se učí přežívat za pochodu. Pěkným monstrům kraluje stonožka, ta je fakt děsivá, o zábavu se ale umí postarat i obří ropucha či královna sumýšů. Solidní triky, pěkné lokace, napětí (snad jen pasáž s robotkou je poněkud užvaněná) a nehollywoodský konec, což se počítá. Film mi utekl jako voda v rozbouřené řece, ale chápu, že leckterý současný divák vyžaduje non stop akci v klipovém střihu. Pak by měl raději zvolit Zastav a nepřežiješ. Příjemná oddechovka, na kterou se fajn dívá. ()

lesumir

Docela vykrádačka. Hlavní hrdina, jehož jméno jsem zapomněl, i když jsem film viděl pár hodin zpátky byl trochu pičus, takže jeho osud mi byl totálně u prdele. Ale ten pes, ten byl boží a proto jsem se na to vlastně dodíval. Tak trochu pičovina. Ale cajk, šlo to. ()

cheyene

Během krátké doby jsem tento snímek viděl dvakrát, což už samo o sobě napovídá, že jde o film, který zaujme, pobaví a rozhodně není záležitostí jednoho zhlédnutí. Některé příšery dokázaly správně vyděsit, jiné pobavit, hlavní hrdina v pozici smolaře či losera si brzy získá divákovy sympatie, potěší i pes a zkušený lovec příšer se zaučenou dívčinou. ()

Fiftis

Snímka nesie veľké množstvo pozitivity a nádeje, čo skvele kulminuje v samotnom závere. Veľké plus teda prichádza k správne zvolenému balansovaniu medzi niekoľkými žánrami, nielen medzi ľahkým hororom a komédiou, ale aj medzi trochou tej romantiky, čo samo o sebe nie je vôbec ľahké skombinovať a je to niečo, s čím máva mnoho dnešných blockbusterov všeobecne často problém. Tomuto snímku sa to však podarilo. Veľkú zásluhu na tom nesú hlavné postavy, ktoré si možno ľahko obľúbiť. Láska a príšery je veľmi príjemným prekvapením, ktoré funguje vo všetkých smeroch. Žánre ľahkého hororu, komédie a romantiky sú do seba spojené zaujímavým spôsobom a spolu so svižným tempom dávajú dohromady jeden vydarený celok. Postavy si možno veľmi ľahko obľúbiť a dokážete sa o ne báť, kedykoľvek sa stretnú s nebezpečnými príšerami, ktorých dizajn je vskutku podarený a nápaditý. ()

filmfanouch

Po téměř dekádě definitivně došlo k realizaci monster romance Love and Monsters. Od původně plánovaného režiséra Shawna Levyho (trilogie Noc v muzeu, Ocelová pěst) se nakonec režie chopil jako svého druhého celovečerního projektu Michael Matthews a do hlavní role byl obsazen sympaťák Dylan O´Brien. Víceméně nebylo jisté co od tohoto snímku čekat. A co jsme tedy nakonec dostali? Víceméně fajn oddychovou romanci zasazenou do post-apo světa, která rozhodně není průšvihem, ale přece jen něco chybí k tomu, aby se se tahle post-apo romance z nějakého důvodu zapsala do paměti. Love and Monsters nepřináší v podstatě nic nového, v rámci svého žánru ale představuje poctivou a zábavnou práci. Co se týče monster tak ty jsou s pomocí CGI oživeny v dostatečné formě a i když byste je do kartotéky dokonalých CGI stvoření nezapsali ani náhodou, rozhodně se tu nedá mluvit o digibordelu a totální neschopnosti lidí odpovědných za digitální efekty. Samotný scénář Matthewa Robinsona a Briana Duffielda též nevytváří jeden z nejlepších post-apo příběhů, přesto všechno ale se zde skutečně utváří uvěřitelná romantická linka, je zde vymyšlený celkem zajímavý post-apo svět a především se skutečně daří budovat vztah mezi člověkem a psem. Trochu mě mrzí Michael Rooker, kterého mám osobně rád a jakmile se začalo mluvit o tom, že si v tomto filmu zahraje mentorskou roli, čekal jsem, že dostane pořádný prostor. To se ale ve finále bohužel říct nedá a Rookera ve filmu bohužel není tolik. Přesto je ale Michael Rooker ve své roli super a má parádní chemii s Arianou Greenblatt. Tato herecká dvojice se tak rázem ve finále stane ideálním castingem na videoherní adaptaci Last Of Us, protože chemie tohoto starého muže a mladé holky je prostě opravdu povedená a pokud by se tato dvojice časem dočkala vlastního spin-offu či seriálu, moje očekávání by byla nastavena na maximum. Dylan O´Brien je ovšem naštěstí opět sympatický protagonista a mrzí mě, že tenhle vycházející mladý sympaťák nemá ještě vyloženě tak bohatou kariéru. Pro mně osobně je O´Brien už od Labyrintu kandidát na ideálního filmového protagonistu a platilo to za mně i u slabého Amerického zabijáka. O´Brienův Joey je jako protagonista ideální a podobně jako v Zombielandu existoval průvodce zombie apokalypsou i zde tato postava tvoří svůj vlastní almanach monster. Samotná pouť za nalezením své lásky v podání neskutečně sympatické Jessie Henwick ovšem není tak dramaturgicky dobře promyšlená a tempo 110 minut trvajícího filmu je občas vyloženě vražedné. Samotný nastavený svět post-apo je sice zajímavý, rozhodně ale není domyšlený. Vzhledem k tomu, že od prologu k hlavnímu dění uběhne pouze 7 let je těžko uvěřitelné v jakém stavu ohledně zásob lidstvo aktuálně je. Samotné zabíjení tak obrovských monster ve finále není tak náročné jak by se mohlo zdát. A k tomu je tu několik pár nedomyšlených faktorů, které zrovna u téhle víceméně oddechové monster zábavy asi nejsou vyloženě nutné, přesto mi ale osobně chybí. Jestli ale tento film skutečně něco potřeboval, tak to není jenom více Michaela Rookera, ale také více robota jménem MAV1S! Přes všechny ty lehké výtky se nedá Love and Monsters upřít, že jde o skutečně fajn oddechovou zábavu, s uvěřitelně vybudovanou romancí, sympatickým (a dobrým) castem a pár povedenými akčními pasážemi. K dokonalosti chybí daleko a po konci si nejsem upřímně jistý, jestli tento snímek potřebuje pokračování (ovšem spin-off Rookera a Greenblatt určitě!), přesto ale nebudu pokračování bojkotovat a dám mu šanci. I proto, že jsem si potencionální pilot vlastně fakt dost užil......... () (menej) (viac)

lamps

Těšil jsem se, ale i na nepříliš ambiciózní wannabe oddechovku je to šíleně unylé a bez nápadu. Od dobrodružné fantasy s monstry (s potenciálně neomezeným množstvím monster) chceme zábavnou a svižnou atrakci s monstry, a ne takhle uondanou a neustále se zastavující teenagerskou pohádku, kde příběh vlastně neexistuje. Vůbec nic v tom není zapamatovatelné, efekty jsou bídné a cliffhanger hrozně slabý, s neskutečně odfláklým climaxem. Alespoň ten pes a dvojice trosečníků si získá sympatie, jinak je to opravdu hrozná nuda a charakter hlavního hrdiny už více šablonovitý ani být nemohl. 40% ()

Ruut

I na Netflix jednou za čas sedne dobrý zábavný film - útok zmutovaných slimáků, housenek a žížal nebyl od dob Hvězdné pěchoty nikdy víc cool. ()

misterz

Sám som prekvapený ako ma to bavilo. Dejová linka síce pripomína niektoré hallmarckovské filmy na upršanú sobotu, ale celkový dojem aj napriek tomu nebol vôbec zlý. Taký feel-good film, ktorý dokáže vzbudiť v divákovi príjemný hrejivý pocit a relaxačnú neškodnú zábavu. Ani výprava nebola najhoršia a tie príšerky tiež obstáli. Pritom nič strašidelné, skôr také pre deti. No vedel by som si tento film predstaviť aj v R prípadne NC-17 filmovom prevedení. Keby to vzal do rúk schopný režisér, tak by z toho mohla byť riadna drtička na mäso. Na nadpriemer to ale stačí. 70/100 ()

sochoking

Dylan O'Brien s polotvorenou držkou a tupým výrazom v tvári mi bol celý film ukrutne nesympatický a nechcem s ním vidieť už žiadny film! ()

Anderton

Tak z tohto filmu by mal najväčšiu radosť asi Roger Corman (skúste kombo s Útokom krabích monštier). Geniálne úvodné titulky tak trochu ochudobňujú diváka o megascény, ktoré by nasledovali napríklad u Emmericha, ale tu "všetko pred" vidíme v animovaných scénkach. Nebojte sa ale, že prídete o útoky príšer, je ich tak akurát (väčšinou face to face) a tak akurát je tu všetkého, čím chce film byť, čo je možno jeho najlepšou vizitkou. A ak sa bojíte, že ide o ďalší zameniteľný young adult, tak Love and Monsters sa berie menej vážne a je skrátka menej sci-fi, i keď stále ním v prvom rade je. ()

Kudly4

Příjemná, dobrodružná zábava. Monstra vypadaly fakt výborně a kdo nesnáší hmyz, stejně jako já, bude mít občas trochu problém, hehe. Nechyběla akce (scéna s červí královnou top), trocha té romantiky, postavy koukatelný, jo výborně jsem se bavil a doufám, že přijde pokračování. P.S. Hafan byl k sežrání !!! ()

silentname

Ja som si sledovanie "Love And Monsters" úprimne užil. Konečne uvoľnená dobrodružná komédia obohatená možno o štipku hororu, kde je výsledkom skutočne dobrý film na sobotné dopoludnie. Veľmi mi to atmosférou pripomenulo (a verím, že nie som jediný) "Zombieland". Tónom filmu, atmosférou a dokonca sa tu objaví aj sám veľký Michael Rooker. Hoci v trošku menšej role. Ale funguje to dobre. Možno si film zobral aj niečo z "How To Train Your Dragon". Ale ani raz som nemal pocit, že by sa to snažilo o vykrádanie niečoho, skôr o zapasovanie jednotlivých elementov do filmu tak, aby fungoval. A myslím si, že Matthew Robinson tu odviedol skvelú prácu. Efekty sú podľa mňa celkom presvedčivé a jednotlivé monstrá majú dobré dizajny a vedia byť aj celkom nebezpečné. No súčasne majú silné aj slabé stránky, alebo môžu mať aj úplne inú dávku osobnosti. Páči sa mi vzťah Joela s Boyom a myslím si, že boli spolu veľmi dobrý tím. Časti s Mav1s sú podľa mňa jedny z najviac emocionálnych a takisto fungujú skvele. Dokonca by som povedal, že keď má Joel vidieť opäť tvár svojej matky, tlačili sa mi do očí slzy. Je rovnako super, že Joel začína ako absolútne neschopný chalan, ktorý dokopy nemá šancu vonku prežiť, no aj vďaka náhodám, aj vďaka pomoci od druhých a hlavne vďaka tomu, že dokáže poraziť svojich vlastných vnútorných démonov sa bude schopný posunúť ďalej a vyformovať sa v silnejšieho, inteligentnejšieho a schopnejšieho bojovníka. A to veľmi oceňujem. Jeho cesta je zaujímavá, lebo dokážeme na ňom vidieť ako sa neustále posúva ďalej a vyvíja. A Dylan O´Brien to predal veľmi dobre. Pre mňa skutočne osviežujúci film, aký som chcel už vidieť celkom dlho a som rád, že som sa ho tohto roku dočkal. Skvelá práca. Hodnotenie: A ()

Happens

Moc se tu nezasmějete, ale mozek si odpočine. Taková komedie na styl Zombielandu. Opět je tu klučík, co se zapomněl přeměnit v muže a ocitne se v apokalypse, kde je třeba mít koule. Obě. Vydá se na pouť hledat je, teda svojí lásku. Naštěstí nalezne tak nějak tak asi všechno. ()

Arsenal83

Dobrodružná historka s prvkami fantasy/hororu, taký ľahší kúsok. Nič ale extra, pretože pri niektorých pršerách to bolo strašidelnejšie aj vo Fantaghire. Miestami sa to snaž byť vtipné, ale vyznieva to sílene. Mladšie kategórie budú spokojnejšie ako ja. ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)