Historický epos Posledný súboj je filmová, provokujúca historická dráma, ktorá skúma všadeprítomnú silu mužov, krehkosť spravodlivosti a silu a odvahu jednej ženy vo svete ovládanom mužmi, ktorá je ochotná riskovať a postaviť sa za svoju pravdu. Na základe skutočných udalostí film odhaľuje príbeh posledného súboja medzi šľachticmi Jeanom de Carrougesom a Jacquesom Le Grisom, dvoch dlhoročných priateľoch, ktorí sa  pod vplyvom turbulentných udalostí stávajú nekompromisnými rivalmi a úhlavnými nepriateľmi. Keď manželku Jeana de Carrouges Margueritu brutálne napadne Jacques Le Gris, tá odmieta mlčať a vystúpi, aby obvinila svojho útočníka, zo zločinu, jej čin odvahy a vzdoru, predstavuje v stredovekom Francúzsku čin, ktorý ohrozuje jej vlastný život. Kráľ Karol VI nariaďuje svojím poddaným šlachticom, aby vzájomný spor vyriešili rozhodujúcim súbojom. Následná skúška bojom a vyčerpávajúci vzájomný duel na život  a smrť, stavia osud všetkých troch hlavných hrdinov do Božích rúk. (Cinemart SK)

mata77

Milenecký trojuholník - v stredovekom ponímaní sveta, ovládaného mužmi, ktorý vyvrcholí veľkolepým súdnym procesom vo forme súboja na život a na smrť. Herci sa tu krásne pohrali s dialógmi z pohľadu troch hlavných postáv a Ridley Scott zas a znova predvádza, aký je dokonalý majster svojho remesla. Silná réžia je tu cítiť v každej minúte tohto 2,5 hodinového predstavenia. Film ma donútil zamyslieť sa, ako sme to všetko ako ľudstvo mohli prežiť tak dlho. Pre mňa jeden z najlepších filmov roka 2021. ()

Blazis34

Hezky natočený film, který pojednává o jedné události ze tří různých pohledů. Asi bych vždy v každém kousku příběhu něco uřízl a celkovou metráž zkrátil. Jinak je film velmi dobrý, využívá přednosti hereckých es - Damon, Driver, Comer a Affleck. Chválím také kostýmy a natáčecí lokace. Celkově mi film ale neutíkal tak, jak bych chtěl, hodnotím za 65%, tři hvězdy. ()

muti

Film ide s kamerou až pod kožu a vychutnáva si každý detail pričom často poukazuje na nezmyselnosť inštitúcii ktoré len majú potvrdiť správnosť politického rozhodnutia. Či už je v sázke nevestino veno, alebo slovo. Rozdiel medzi dobrým a zlým napokon nie je - muži bojujúci zbytočne na život a na smrť kým jeden je ako druhý, obzvlášť keď príde na nevestu ako obeť. ()

Plaque

Absolútna scenárová, kulisová, kostýmová, herecká a režisérska stredoveká orgia. Balzam na dušu a úžasný koncert rytiera a slobodného pána Damona. Tlieskam a prosím si viac takýchto filmov. ()

harycek

Dlouhé ,utahané ,depresivní a nejasné(postavy mezi sebou moc nekomunikovaly!?)!!!!!! Jediné co to zachránilo byl závěrečný souboj! ()

wowylgu313

Historické filmy, jdou z větší části mimo mé dění ale když už nějaký zapnu tak na té vlně maratonu běžím klidně měsíce než dokoukám všechny od rytířů, králů, vojáků atp. Po delší době jsem se tedy odhodlal se vrhnout na ty, které jsem přehlížel. A je to tu! Film Poslední Souboj. Opravdu skvělé zpracování! Líbí se mi vyprávění třech různých pohledů alá stejný příběh. V žil jsem se do té doby, role, kroutil očima, říkal pane bože! Proklínal a modlil se! Zhřešil jsem a poté usilovně bojoval za pravdu! Skvělý film, více takových. Velmi nezvyklé od mé osoby ale dávám 90-95% a vím že tento kousek nevidím naposledy! :) Poklona před hereckým výkonem, všech! ()

Phex

Snad jen kdyby to mistr nějak víc prostříhal a tohle nechal na director´s cut, pak by se tomu dalo dát pět. No a teda kdyby tam nehrál Ben Afleck obarvenej na blond. ()

AndrewNewman

Ridley sa opäť predviedol ako zručný, vkusný režisér, ktorý to v rámci žánru historických filmov rozhodne vie. Tentokrát si vybral komornejšiu drámu, do nej obsadil herecké hviezdy, z ktorých najviac žiarila tá najmenej známa, teda Jodie. Celé je to výborne napísané a takticky zrežírované tak, aby sme dychtivo očakávali onen finálny súboj. Ten stál skutočne za to. Najprv som sa bál, že to bude len jedna rana na kolbišti, ale ono sa to zvrtlo v celkom slušný a nadmiernu autentický súboj. Ale nepochopím, prečo mal Ridley chuť natočiť tento príbeh. Predsa len je to komorná dráma, akcie sa nedočkáme až do samotného finále a čo sa týka tej provokatívnosti, takmer žiadna sexuálna scéna nebola nič extra. Ak by som to mal porovnať s takým Gladiátorom, je to minimálne o jednu hviezdu slabšie. ()

Akvidizerp

zahraju si na Saturnina a dám do pořádku tento román: Mladá paní asi ze zoufalství, že nemůže počít, vyhledala vhodného dárce, žel bohu asi se zadařilo v době, kdy by vyšlo najevo, že to pan manžel být nemohl (případně, protože paní byla inteligentní, byl to někdo, kdo se manželovi nepodobal a potomek by mohl svým zjevem prozradit pravdu). Proto vyšla s příběhem o znásilnění a rafinovaně ukázala na hlavního rivala svého muže (i když to mohl být on, je to nepravděpodobné). Důvěra manžela v tuto pohádku asi nebyla valná, ale byla to obrovská příležitost dojití bohatství a zbavení se nepřítele v jednom, proto neváhal riskovat (na středověké poměry měl život za sebou) a případná potupná smrt své manželky, byla trestem za nevěru. Možná tedy pan manžel osobě bral tento souboj opravdu jako boží soud. Jeho soupeř (pravděpodobně opravdu nevinný) byl asi přesvědčen, že proti němu díky jiné váhové kategorii šanci nemá a byl si vědom, že vítězi bude ležet u nohou celá země, tedy byla to lákavá výzva i pro něj. ()

Gig

Zajímavý experiment Ridleyho Scotta v historickém snímku. Sledovat celý děj třikrát po sobě a pokaždé v jiném kontextu z jiného pohledu tří hlavních protagonistů. Někomu se to bude zdát dlouhé a cyklické a řekne si proč tam nenechali jen tu poslední, pro někoho vysvětlující, část. Kdo chce ale něco víc než jednoduchý příběh a chce sledovat psychologickou hru na pozadí jednoduchého příběhu, ten musí slintat. Líbí se mi, že člověk, co mohl být dávno v důchodu či hrát na jistotu, zkouší něco jiného ve svých historických filmech. Není to film, který si pustím opakovaně a je třeba mít na to chuť, ale jsem rád, že tento film vznikl. ()

Sebule

Jeden z nejlepších filmů, co jsem za dlouhou dobu viděl. Film má dvě a půl hodinu, ale nenudí ani minutu, i když je ten stejný příběh vyprávěný z třech různých pohledů, tak to prostě nenudí. A není se čemu divit, že to je tak skvělé, Affleck a Damon se scénářem neselhali, jejich scénáře jsou skvělé prostě. Ridley Scott je mistr svého oboru, to co on umí udělat s atmosférou, jak si umí pohrát s detaily, obzvlášť v tomhle filmu, kde detaily jsou fakt hodně důležité a to nemluvím o tom, jak všichni herci zahráli famózně. To vyobrazení těch postav, ten náhled do jejich pocitů, jak kdo co vnímá, co vnitřně prožívají, nemá to chybu. Finále tak vygradované, že jsem si u toho nehty kousal.Je to brutální, krvavé, bitvy jsou výborně natočené a hlavně to období středověku taky dělá svoje a ta perfektní hudba ještě tomu přidává. Výborné vyobrazení Krále Blázna, kde šlo vidět, jak mu dělá dobře tyhle soudy a brutality. Co víc dodat... Nečíst komentáře a jít se na film rovnou podívat. Hodnocení: 10/10 ()

Zoltar78

Tak tohle jsem nečekal. Komorní a přesto velkolepé. Rafinované vyprávění jedné události z pohledu 3 osob, které vrcholí naprosto boží drsnou bitkou :-). Přesně takhle si představuju středověk. Jaksepatří špinavej, krutej, kde pravdu a lež soudí Bůh, tedy více méně štěstí a náhoda, případně církev se svými předsudky. V 84 letech a s takovou jistotou natočit tohle, to vážně smekám. ()

Juraxin

Jediným slovom WOW. Ridley Scott stále aj napriek svojmu veku dokáže tvoriť exkluzívne blockbustery. Ponuka nám historický epos, ktorý užasne spracováva výpravu v stredovekom francúzsku ,ktorá vás chytí a už nepustí. Až ma mrzí že som žiaľ film nepodporil v kine a bol som jedným z tých ktorému stačilo vidieť v kine iba dunu. Jednoznačne ide klenot v Scottovej zbierke, ktorá je charakteristická za celu jeho kariéru. Film nám zobrazuje kopu skvelých aspektoch. Ako je dokonalý scenár, postavy sú napísané čiernobielo a neviete kto má pravdu. Herecký kasting je tiež exkluzívny Damon a Driver sú vo svojich rolách vynikajúci, no však Jodie Comer si každú scénu kradol pre seba a vychutnával som si každú scénu v ,ktorej sa objavil. Po technickej stránke tiež nemám čo vytknúť. Dych vyrážajúca ťaženie, nám ponúka napité kamerové zábery, kvalitnú réžiu a strih, vďaka ktorému ani rozprávanie rovnakých scén nepôsobí nudne a identicky ,a na záver do uší vám znie nádherná hudba, ktorá vám do slova vyráža dych. A musím sa priznať že ja som s tým to veľkolepým blockbusterom maximálne spokojný. Pri sledovaní som sa cítil ako by som bol v priamo v centre diania a brutálny súboj plný napätia a úžasnou choreografiou bol len čerešničkou na torte, a bol som tak nahhajpeny, že po tých 152 minútach som chcel vidieť ešte viac. V skratke nám Scott ponuka kvalitnú filmarinu ako má byť! A dúfam že nám Ridley Scott prinesie ešte takýchto filmov ešte viac a už sa neviem dočkať kedy vyjde prvý trailer na gladiátora 2,ktorého režíruje Scott. Jednoducho ide o film, ktorý by ste si mali pozrieť. Lebo ide o taký veľký filmový event, ktorý minimalne stojí za vašu pozornosť aj mimo kinoveho platná tak ako aj ja 9/10. ()

Gortyna

Kdyby si režisér odpustil ty zbytečné  "opakovačky", mohl by mít film, jak napsal Woody77, 90 minut a vůbec by mu to neuškodilo. Kdyby si režisér odpustil závěrečné davové scény, filmu by to neuškodilo, ale to by nesměl ten film být americký. Ale jinak velice dobrý opus. ()

Turby

Tento kousek mě ohromil formou vyprávění příběhu a tím se zařadil do mé klenotnice obsahující filmy s revolučními prvky. Film je rozdělen na části a každá z nich vypravuje vnímání těch samých skutečností z pohledu jednoho z aktérů příběhu. Chce vám tím ukázat jak každý z nás vnímá věci zcela odlišně a tímž pádem vyvozuje i zcela jiné závěry. Naskýtá se tu otázka "Co je vlastně pravda?". Nic jako pravda neexistuje, existuje jen skutečnost, kterou si každý zabarvíme svými city a postoji a tudíž ji upravíme k obrazu svému. Aktérské výkony jsou bravurní a celé zpracování filmu ve vás zanechá nesmazatelnou stopu. ()

Saroman

Díky Ridley. Ukázal jsi, že se dá natočit i dnes realistický film bez nutného plnění kvót. S tímto se dá na film koukat bez hořké pachuti a krásně si vychutnat velmi atmosferický a originální způsob výpravy příběhu podle skutečné události, kde s napětím gradujícího děje není do poslední chvíle jasné, kdo Poslední souboj vyhraje. Bitvy a souboje jsou na úrovni okamžité husí kůže doprovázené komfortní spokojenostní z do detailu propracováného drsného středověku na plátně. Jednou se tento film stane kultovním. Jen tak dál Ridley. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Osvědčené hvězdné tvůrčí duo kráčí vstříc další filmové spolupráci. Po loňském chváleném dramatu Air: Zrození legendy a pár let starém Posledním souboji vyhlíží oscarová dvojice Ben Affleck s Mattem… (viac)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům