Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (CinemArt SK)

Megahead

Pokračovanie doktora je slabšie ako prvotina a to hneď z niekoľkých dôvodov. Jednooká príšera na začiatku na mňa pôsobila skôr smiešne než desivo. Celá skupina ochrancov a čarodejníkov nevie poraziť jednú čarodejnicu. Mocná čarodejnica má obrovskú moc aj vo svojej dimenzii, ale nevie si nájsť cestu, aby si normálnym spôsobom našla priateľa a splodila deti. A tá rodina našej hrdinky v inej dimenzii: hrdá matka a.... druhá matka. Hádam už nebude ani jeden film, kde by povinne nespomenuli agendu LBGTQ.... Trápne. A ešte jedno: prechádzať inými svetmi je nebezpečné, vždy sa to má nejakým iným negatívny spôsobom prejaviť na cestovateľovi (napr. doktorovo 3 oko), ale mladému dievčaťu sa nestane nič. No neviem. ()

Figuto

A mně se to náramně líbilo! To nejlepší z Marvelovek! Stejně tak Thor: Love And Thunder a Eternals. Ještě toho Spidermana Bez Domova dám a snad to bude taky tak nečekaně dobré! ()

AtemuLukas odpad!

Druhý díl doctora Strange (později jen DS) je velký otvírák v průšvihu dnešní kinematografie zvaném multivesmír. No dobře nebuďme tak kritický hned na začátku. No náš příběh začíná, když DS chrání nějakou Americu (jako scénáristy jako really?!), která cestuje mnohovesmírem a jejími rodiči jsou dvě lesby.  No je to hodně originální že? Neuhodnete však, kdo je tu hlavní záporák. Ano je to Vanda. A její motiv? No to se radši posaďte. Ano ona to dělá jen kvůli tomu, aby mohla být matka, protože se jí o tom furt zdá ve snu. A jak víme z úvodu sny jsou obrazy paralelního světa. Marvele jako really? To už opravdu nedokážete vymyslet jinou zápletku? No nic Vandu jsem stejně nikdy moc nemusel, takže pokračujeme. Vanda používá knihu, která byla opisem vytesaných kouzel do skály na hoře, ze které se nikdy nikdo nedostal živý (a kdo ji teda opsal co?). A to jsem tu ani nezmiňoval skupinu zvanou Ilumináti. Ne vážně tohle je fakt demence. Vážně se snažím hledat věci, které v tomhle filmu fungují, ale bohužel to je fakt nemožný. Protože Vanda tu je absolutně přesílená a okamžitě zabije nejsilnější mužské bojovníky, ale pak se pere se ženskými, jako by neměla sílu. Bože to je pí.ovina!  A ten závěr filmu byla jak reklama na mateřský pud z nějakých šedesátých let. Nemohu říct, než odpad. ()

leafroller

Jak jsem již konstatoval několikrát, základním problémem superhrdinských filmů jsou záporáci. Z mého pohledu existují skuteční záporáci jen dva: Joker a Thanos. I když co si budeme namlouvat, v porovnání s arogantními bukvicemi z Avengers je Thanos největší borec a já jsem rozhodopádně na jeho straně. Každopádně zde máme borku, co chce být s dětičkami. A nakonec, to mě podrž, prohlédne a odpraví se sama.....jako fakt? Vítězství na takovým protivníkem je k pláči. ()

Salsecnew

Poutavý a záživný díl s několika změnami v dějové linii, takže pokaždé nové zajímavé situace.... Občas se objeví (i když jen nakrátko) vždy jiný Doktor Strange s úplně odlišným vzhledem i osudem, v jednom vesmíru velice zajímaví Ilumináti místo Avengerů s obrovskými pravomocemi a spojením postav z více ság, bitva v Kamar-Taj a stále nevycházející romance.... Skvělá padouška, vlastně Avengerka-zrádkyně Wanda, která je mnohem energičtější než lord Voldemort z Harryho Pottera. Objevuje se nová ženská postava schopná cestovat mezi vesmíry, avšak žádný feminismus v tomto díle není. Díl je skvělý s velkým dobrodružstvím s vynalézavým vývojem zápletky. Nechápu: ,,Proč má tak malé hodnocení?", běhrem snímku jsem tuto otázku pronesl několikrát a stále jsem se nedočkal nějakého znechucení nebo zklamání. Ke konci dílu se Doktor Strange uchyluje k extrémnímu řešení... ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023