Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

Radous04

Šel jsem do toho asi s moc velkým očekáváním. Na to jak je to všude popisováno děsně hororově, tak se za mě moc horor nedostavil. A to už opravdu v každým filmu musí být místo maminky a tatínka maminka a maminka nebo tatínek a tatínek? To jako vážně? ()

SunHee

Byla jsem docela zklamaná. Spousta scén nedávala smysl. Postavy si protiřečily neskutečně. V jeden moment řeknou jednu věc a hned v dalším momentu totálně otočí o 180°. Prostě, co to je? Doctor Strange má neskutečný potenciál v tom, aby se režisér na této postavě vyblbnul. Jiné dimenze, jiné vesmíry atd., ale přišlo mi to ve výsledku nic neříkající. Ač film má built up na novou zápornou postavu, přišlo mi to opravdu špatné. Proč však tomu dávám tři hvězdy je kvůli Elizabeth Olsen. Já její podání Wandy naprosto zbožňuji. Ač je až moc přehnaně OP postava, u ní mi to vůbec nevadí a není nijak proti srsti. Její background, storyline, škoda že se na ní nevyřádili trochu více, nevytáhli trochu více toho zla. Ty hororové prvky byly dokonalé, k ní to prostě sedí (SPOILER: okay, o tom, že na Captain Marvel spadne blbá socha a zabije ji, to je prostě totálně na hlavu. Jako pardon?)  Já vím, že Marvel má pořád, co nám dát, ale trochu se obávám, že nadcházející filmy a storyline už nebude vůbec to, co nám Marvel dal do Endgame. Ač i v průběhu toho byli slabé filmy, asi mě zatím nezklamaly natolik, jako tenhle začátek "nové éry". Škoda. ()

Colomba666

⭐️S ohledem na kvality prvního dílu, musím zkonstatovat, že se jedná o velmi slušný propad do hlubin análů kinematografie. Aby hlavní zápletkou byla nešťastná pinda, toužící se shledat se svými haranty, je trošku hodně mimo, primárně z toho důvodu, že se jedná o marvelovku. Zatím propadák roku. ()

gonzo

Není to filmová událost, je to jen další MCU výplňový díl do počtu, se starými známými (anti)hrdiny. Chápu, že traileroví konspirativci byli zklamaní, že nedostali, co si vysnili, ale já jsem touto jednohubkou úplně nasycen. ()

Kamil111 odpad!

Marně přemýšlím, jak tato totální slátanina přispěje k rozvoji lidstva a kdy vlastně Disney začal tak očividně lézt do prdele čínským komunistům. ()

Zlajdaa

Dr. Strange je za mě slabší Marvelovka... a možná i proto, jako jedna z mála tady, tento třetí díl ocením. Bylo to hororové a opravdu šílené. Užila jsem si Wandu/Scarlett Witch, užila jsem si i různé verze Dr. Strange. Parádní vizuál. ()

SirAduard

Pro mě je Raimi režisérská legenda, která svým typickým stylem nejde zaměnit s jinou ikonickou režií a v tomto pokračování známého kouzelníka Doctora Strange jsem pociťoval jedinečného režiséra fakt silně. Jeho hororové scény a kreativní magická kouzla konečně dodávají po dlouhé době MCU filmu trochu odlišný styl, než většinou známe. Bohužel jde ve filmu stále cítit částečná svázanost tvůrců od větší kreativní volnosti, což u mě vyvolává smutek, že tak velice ambiciózního autor, se nemůže více vypustit ze řetězu. Scénář je taktéž slabě napsaný i oproti prvnímu dílu. Film se sice snaží prokreslit naše oblíbené postavy, však nemá na to vůbec čas, a místo toho zjednodušeně naznačí vývoj postav a potom se rychle přesune dál v ději, jen aby ukázal další atrakce. Což filmu docela ubližuje, protože divák pak na konci necítí, to co by správně měl k postavám cítit. Aspoň, že zábavné drobnosti jako jsou camea a alternativní postavy, dodávají šmrnc a chuť se ponořit ještě hlouběji do příběhu. Jsem z toho trochu smutný a doufám, že u příštích MCU filmů dostanou tvůrci větší svobodu než tady. ()

Lares4

Tu postavu nemám rád ale tento film byl pro mne snesitelnější právě díky ostatním postavám. Takže jedna hvězda za Wandu a jedna za tu legii ( teď nevím jak se jmenuje :). ()

nikhaj

Odpalovak deklov ten zaver. Pekna pozeratelnost, mrte magie a pokracovanie nabuduce... Na tie ksichty si clovek zvykne a zamiluje si ich, je to ako poirot alebo derrick ()

AmunRa

Raimiho profesionalita je znát, Benedict Cumberbatch odvádí očekávanou kvalitu a Elizabeth Olsen neočekávanou kvalitu, přesto nemohou překročit stín slaboučkého scénáře, který trhne i každý druhý díl multivesmírového bláznovství seriálu Sliders (1995). Jednotlivé scény dokáže Raimi povýšit na opravdu dobrou podívanou, alternativní Avengers jsou vtipní a raději bych se podíval na jejich příběh než na moralitu s bídným scénářem. Velká škoda, co by s takovou látkou dokázal skutečně dobrý scénárista. ()

srazer

Ako velký fanúšik marveloviek som od tohto filmu čakal naozaj o dosť viac. Jako, nebolo to zlé a film som si užil, ale vo výsledku som bol sklamaný. Miestami mi to prišlo akoby tvorcom pri tomto filme došli nápady... Viď že s Vandy spravili záporáčku len preto, lebo chcela mať svoje vlastné deti a nemohla... tak koli tomu zabije všetkých a všetko... wtf... a o tom suboji Strendžov, ktorí proti sebe bojovali hudobnými notami... no des... Keby to nebol marvel a neboli by tam moji oblubeny herci z MCU... tak by som tomu dal len tri hviezdicky, s prižmúrenými očami. ()

Raziel811

Četl jsem plno nespokojených reakcí a respektuju, že na něj mají lidi právo, ale stejně tak mám právo i já říci, že to je povedená Marvelovka. Hned to také vysvětlím. Líbí se mi mírný odklon od "sluníčkových" Avengers a dalších filmů. Stejně tak jako pomrkávání na fandy původních Evil Dead. Ale čeho si cením nejvíce je snaha posouvat filmový lore dál a dál a tím vyvolávat těšení se na další filmy.  Prý je tento film příběhově hloupý. Možná je, ale charisma Cumberbatche je dostatečně silné, aby se to dalo ustát. Nehledě na jednu věc. Jeden z nejmilovanějších filmů historie - Avatar. Je to úplně stejně hloupé, ba ještě hloupější. A stejně jako zde i u Avatara a ještě více vítězí forma nad obsahem. Takže všichni, kdo tohle kritizujete, vzpomeňte si, jak každý velebil Avatara, který z hlediska příběhu je jen o zlých lidech kolonizující jiné území = novější verze Costnerova hitu Tanec s vlky :) ()

Matussk

Jeden z najočakávanejších filmov roka, Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva, dorazil do kín a už aj na Disney+. Dnes sa vám pokúsim popísať, ako sa mi tento nový snímok ľúbil a na začiatok začnem postavami. O Doctorovi Strangovi a Wande veľa písať netreba, predsa to nie je ich prvá marvelovka v ktorej sú, no poznamenám, že Strange tu bol pre mňa zaujímavý a Wanda sa mi tu až tak nepáčila. Prvý film od Marvelu to ale bol pre Americu Chavez, ktorá bola sympatická a mala zaujímavé schopnosti. Strangove varianty boli tiež cool, ale na "nášho" Doctora Stephena Stranga kvalitovo nemajú. Najväčšia výhoda filmu je réžia Sama Raimiho. Sam priviedol do filmu kreatívnu akciu, dobrú paletu farieb a dokonca aj hororové prvky. Nie je to veľmi strašidelné, skôr to má hnusnejšie scény, ale aj malý pokrok sa cení. Nie je ale všetko pozitívne. Najvačší problém je podľa mňa v stopáži. Je tažké urobiť film až mnohovesmírnych rozmerov, ktorý má byť len 126 minút dlhý. Preto je logické, že film musel byť rýchlejší ako by nutne trebalo. Krátka minutáž filmu aj zapríčinila to, že vo filme sa neskúma mnohovesmír tak, ako by sa mohlo a ani tu vďaka tomu nie je toľko cameí. Celkovo ide o dobrý film pri ktorom môžete vypnúť hlavu, no nedokáže to byť niečo viac kvôli krátkej stopáži. Takže, keď máte vysoké očakávania, tak by som ich znížil, inak budete pravdepodobne sklamaní. 7/10 ()

KuceraJohny

Divím se, že má druhý Doctor Strange tak chladné přijetí. Pro mě to byla velmi zajímavá podívaná, která sice nebyla nijak extra propracovaná co se odkazu a scénáře týče, ale na druhou stranu vizuálem se mi líbila snad nejvíce. Sam Raimi má skvělý cit pro to aby vše na plátně vypadalo skvěle a mě jeho styl prostě baví. Doctor Strange byl opět něco nového co sice v kostře naprosto opakuje všechny marvelovky vůbec, ale aspoň výplň byla zcela jiná. Samotný Doctor Strange mě tolik nebavil, ale například Benedict Wong či Scarlett Witch, tak ti byli perfektní. Svým způsobem se mi líbí vývoj Wandy, určitě více než v jejím seriálu, který tomu všemu předcházel, ale její změna chování od Ultrona až sem je rozhodně rozsáhlejší než u většiny postav. Konec všeho byl poněkud nešťastně udělán, na tom vidím asi největší slabinu snímku. Myslím tím způsob, kterým byla tak rychle poražena. Nové postavy byli zprvu příjemné sledovat než hned přišlo zklamání v jejich nic nedělání, ale prostě celkově to bylo hezky barevný, tajemný a zkrátka jiný. Musím říct, že jsem se bavil. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023