Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

AdelleR

Wow. Pocitů mám jednoznačně spoustu. Je to netypická marvelovka, to rozhodně - nesouhlasím úplně s tím, že hororová, prostě je tam jen víc lekaček + je teda vidět mnohem víc násilí (třeba jak se někdo nabodne na plot, ale zase na úrovni The Suicide Squad to fakt nebylo). Bavil mě humor a mělo to spád, za mě (nejen) v obou ohledech lepší než první díl. Občas to bylo trochu urychlené, to přiznávám, u Wandy bych toho třeba čekala trochu víc a mrzí mě, že se nerozvedly některé aspekty příběhu, ale celkově byl vývoj postav skvělý a hra s lidskou myslí geniální. Cestování napříč vesmíry se vyvedlo, tvůrcům se povedlo mě párkrát nachytat, i když to někdy jede podle tradičních scénářů. Herecké výkony perfektní. Třešničkou na dortu je pak soundtrack, protože ten byl fakt neskutečný. A jo, u jedné postavy, co se tu objevila, jsem fakt navážno zalapala po dechu. Ve výsledku to dosáhlo očekávání a dostálo hypeu, který kolem toho vznikl. ()

PISTA226

6,5/10 *SPOILERY* Chybí mi starý dobrý Marvel, kde se děli aspoň přiměřeně reálně věci a každý malý náznak mimozemšťanů, či nějaké magie byl přísně řešený S.H.I.E.L.D.em či jinými vojenskými organizacemi a díky této přiměřenosti byl třeba příchod Thanose tak významný, protože se objevil mocný záporák, který měl kolem sebe spoustu zajímavých věcí. A boje byly často tělo na tělo a díky prolezlosti státu Hydrou a podobně to všechno působilo dost reálně, ale tady je to všechno úplně jinak. Neviděl jsem přeplácanější film efekty a neskutečnou hromadou informací, na které nám film nedá čas spracovat, než tento. Nechápejte mě špatně, ty efekty byly dobře zpracované a byly fakt husté, ale tím jak jich a všeho tam bylo opravdu moc, tak se na ně, člověk nemohl soustředit a byla to hrůza dohromady, ale věřím, že kdyby dali prostor každé efektové události, třeba s mizejícím městem v tom stínu atd..., tak by to bylo úžasné. Na začátku sice je klidná svatba, která ač nebyla tak emoční, jak bych doufal, tak byla klidná a užil jsem si ji asi nejvíce z celého filmu. Ale tam to končí a zbytek filmu je jen adrenalin a taková chaotičnost, že to už není o Strangovi a vývoji jeho charakteru atd..., ale o hromadě efektů, které jsou na všechny strany, tak zmatené, že si je ani člivěk nemůže užít. Multiversy jsou opravdu zajímavé téma, ale jako spousta věcí tu, snižuje důležitost všeho, co jsme v MCU doposud viděli. Už jen fakt, že je tu postava, která dokáže procházet multiversy je věc, díky které by téměř bez problému dokázali porazit Thanose, či vyřešit všechny své problémy. Dokázali by vyléčit spoustu nemocí atd... a Wanda, ač s použitím Darkholdu, tu těmi vesmíry prolízá tak snadno, jako by to nemělo žádniu váhu. Jaký je pak význam čehokoliv, co v MCU dál uvidíme, když víme, že každý další záporák může být poražen hned s pomocí multiversa? Tady už nejsou žádné překážky pro hrdiny. V následujících filmech se budou tvářit, že America Chavez neexistuje, a že jim nemůže pomoct a bude to další nelogičnost v MCU. Jiné obleky Strange jsou sice zajímavé, ale působí dost uměle. Musím ale uznat opět jednu věc, a to, že díky hororovému tématu, (který tu opravdu i je a sice není až tak strašidelný, ale na MCU povedený) je to hodně odlišný od zbytku MCU. Možná mi celkem ale vadí jak Wanda prolezla tím zrcadlem a divně se u toho zkroutila jak nějaká zombie příšera. Já osobně nedokážu takovou postavu už nikdy brát vážně, jakožto hrdinku a pokud na konci opravdu umřela nadobro, tak je to na padoucha sice v pohodě smrt, ale na smrt hrdiny je to OPRAVDU slabé a necízil jsem u toho ani trochu emocí a smutku. Opravdu se mi tu hodně nelíbí velmi časté přeryvy obrazu, kdy se navzájem začne scéna měnit pomalým přechodem. Např. když se Wongova hlava objeví uprostřed nedokončené scény jinde či Mordovo vysvětlování za ukázky čarování Wandy někde jinde. Musím uznat, že pokaždé, co se n delší dobu objeví v nějakém vesmíru, tak je to hrozně zajímavý, možná i proto, že se v tu dobu okamžitě neděje něco jiného, ale třeba se zastaví a prohlédnou si své vzpomínky. Což ale bohužel netrvá nijak dlouho. Vztah s postavou Amy Adams tu není špatný, ale už od dílu o tom ve What if..., kde jejich vztah byl naprosto skvělý, tak jsem tu čekal víc asi romantiky či nějaké větší emoce v tom. A teď samotný záporák a to Wanda. Wanda není špatná postava, ale vadí mi tu jedna věc a to, že si nemyslím, že by Wanda dokázala kvůli svým dětem dělat tyhle věci v naprosto nomutné vraždění nevinných. Už ve WandaVision jsme poznali, že je Wanda naštvaná a méně hodná, ale tohle mi i s vymitím mozku Darkholdem přijde moc. Kdyby aspoň měla větší rozjezd a lépe by se dostala k tomu motivu a takové zuřivosti, tak by to bylo o trochu pochopitelnější, ale jelikož se Scarlet Witch objeví téměř hned a téměř hned vraždí bez rozjezdu, to mi přijde fakt blbý. Objevují se tu v Kamar-thádž (sorry nevim, jak se to píše) nové postavy, které vůbec neznáme a bylo by mnohem lepší prodloužit ten film a 30 minut, aby tu bylo: vybudování vztahu k novým postavám, pomalejší rozjezd Wandy, pomalejší celý film. Proč si prostě ty postavy nemůžou někde občas třeba sednout a víc si mezi sebou pokecat jako normální lidi s vývojem charakteru a né jen přeplácaným množstvím událostí a efektů, které se dějou v jeden moment najednou, a pak hned další a další. Je strašná škoda ostatních Strangů, kteří mi přijdou jako naprosto zajímavý a skvělý nápad, ale ne, oni tam každého Strange hodí tak na 4 minuty a konec, je mrtví. Strašně bych chtěl viděl třeba větší dobu kdy se ten temný Strange potká s tím naším a jejich větší komunikace, či vztah a emoce. Ne! Hned jak se potkají, tak si řeknou pár vět a jdou se navzájem pozabíjet, PROČ?! Darkhold tu je strašně málo vysvětlen, ano, člověk tak nějak pochopí, co to je, ale ta kniha je tak mocná a významná věc, že si zalouží víc prostoru. America Chavez není špatně zahraná, ale její občasné řvaní mi přijde weird. Celá ta legenda o Scarlet Witch a náhodě, že objevila na místě, kde kam chtěla NÁHODOU svůj trůn a své sluhy, (které naprosto nechápu, proč tam jsou a kdo jsou) mi přišli hrozné. Shuma-Gorath (zas nevim, jak se píše), prostě ta velká chobotnice, co v komiksech cestuje multiversem sice zemřela hezky, ale čekal jsem že to bude těžší a bude mít větší význam jakožto nějaký záporák, který byl i ve What if... a teď se dostanu konečně na Illumináty. A narovinu; byla to naprostá hrůza a celý ten hype se mi hrozně zkazil. Čekal jsem, že jako v komiksech to bude opravdu mocná skupina lidí, které bude každý respektovat a budou mít velký význam do budoucna a né, že je tam dají skoro až z prdele a pak, aby nemohli pomáhat hrdinovi je zabijí. Ovšem nemůžu říct, že jakožto vtip jsem si bojovou sekvenci Illuminátů proti Wandě užil, hlavně kvůli naprostým šíleným krvavým smrtím, které jsme od Deadpoola v celým Marvelu nezažili. Cap. Carter v poho. Mordo ujde. Xaviér bomba, ale myslím, že by Wandu porazil. A jeho scéna v mysli mi přišla dost umělá. Cap. Marvel (Rambeau) hrůza, nenávidim ji a nepadne do týmu. Blackbolt s originálním hercem WOW, ale jeho oblek je politování hodný. A nakonec John Krasinski jakože Mr. Fantastic, který je ÚŽASNÝ, miluju ho, doufám, že to nebylo jen jedino cameo, ale že bude i ve filmu. Nejhorší ale je, že tím jak je film chaotický a v každičké scéně je hned několik obrovských efektů atd.., tak ať se objeví cokoli, i tyto camea, tak je to člověku vlastně jedno a není to až tak záživný, takže kdyby se na obrazovce objevili 100 kilometrových draků, tak by mi to přišlo normální a jsem zvědavý, jak tohle Marvel opravý, nebo překoná. No a hrozných (obou) potitulkovkách ani nemluvím. Vtipy tu nejsou tak moc, nebo jsem je já moc neviděl, ale myslím si, že v tomto filmu s touto postavou a tímto tématem je to vpořádku udělat mnohem vážnější a nebrat si příklad z Endgame. A scéna s házení po sobě kouzelnýma notama je sice opravdu zajímavá, ale do té bitky mi to přišlo opravdu divné s tou hudbou, celkově hudba v celým filmu není nic moc. Já osobně jsem dost zklamaný ale jsou tu i maličkosti, za které je nemůžu pokárat. Plus: myšlenka, horor, některá camea, kvalita efektů Mínus: moc rychlý, moc akce, moc efektů, moc událostí, málo času na vše, Darkhold, málo komunikace, rychlé zabijení postav, potitulkovky, cringe řev Ameriky, legenda Scarlet Witch, smrt Wandy, divné chování Wandy, umělé obleky, zesměšnění Illuminátů, nevývoj charakterů (všech) atd... () (menej) (viac)

LadyLokiLili

Pro mě byl Dr. Strange nejoblíbenější marvel postava, tak jsem od filmu čekala trochu víc.  Hororové prvky a celkově vizuální efekty mě sice udržely u sledování, ale podle mě měl tento film mnohem větší potenciál.  Dalo se mnohem lépe využít problematiky mnohovesmíru a narušené časové linie, jak tomu naznačovaly seriály, které pro tento film skvěle připravily půdu.  Hlavní příběh nebyl pro mě ničím originál a zajímavý… Trochu škoda… asi budu muset zajít znovu do kina a film shlédnout s menšími nároky.  Proto 3/5 ()

Orion12

Po těch recenzích jsem čekal větší hrůzu. Víte co je problém overhyplého filmu na který se prostě těší masy ? Ty očekávání. U Marvelu je to ještě větší problém, protože MCU fanoušci si u každého filmu myslí, že uvidí novou Endgame/ Infinity War a Spider- Man Nastavil latku hodně vysoko a do Doktora Strange přišli až nereálná očekávání. Marvelu oznámili, že v NWH jsme Multivesmír jenom nakousli a bude se více prozkoumávat v dalších dílech a poté vydal Marvel totálně přehypovaný trailer ve kterém ukázal vlastně všechno nejlepší, všechna důležitá camea atd. A lidi si řekli, když tohle dali do traileru jaké šílenosti budou v tom filmu, noo. Film měl tak přehnaná očekávání, že by je nemohla splnit ani trilogie, u Spidermana jsme věděli že se vrátí jenom spideovi záporáci což jich není tolik žejo, ale tady se spekulovalo od Xmenu, po Deadpoola, Po Deradevila po x variant Iron mana, Doktora Dooma, Po tyvole Watchera, Thanose, Black Panthery, Fantastickou 4 a bůh ví co všechno. Šel jsem na film bez očekávání a filmek jsem si užil, taková jednohubka. Chtělo by to trošku více času hlavně pro postavy, nějaké ty alternativní reality a nespěchat trošku s tím příběhem. Přiznám se že mohli tam dát více překvápek a mohlo to být vymyšlené trochu jinak. Každopádně fajn ,,solovka,, která bude důležitá pro budování multiversu a rozšíření světa MCU. Pár originálních nápadů a pěkné lokace, po audiovizuální stránce pecka. Scény vypadaj suprově. Po příběhové, to mohlo být uděláno trošičku líp, ale tohle je extrémní těžká látka na zpracování, myslím si že většina režiséru by se s tím poprala podobně, ne li hůř. Wanda byla skvělá miluju ji,  America Chavez je zajímavá,ale nemá tolik prostoru. S tím jak jsem si myslel že to bude nic moc z kina jsem odcházel celkově spokojený - neurazí, ani nevthne dech. 8/10 ()

Moonwalker

Tak jsem se k tomuto filmu konečně dostal, a za mě veliká spokojenost. Upřímně jsem šel na film jen z důvodu že ho režíruje Sam Raimi jakožto můj oblíbený režisér. Z celého filmu jsem měl feel že sleduju Evil Dead zkřížený se Spideym, a to mi udělalo velikou radost. Raimi si s tím opravdu vyhrál na jedničku, a tento jeho počin mě opravdu hodně bavil. I když mám jisté mezery v tomto universu, protože jsem neviděl seriál WandaVision a nic co dává smysl tomuto snímku, takže jsem byl v jistých pasážích úplně mimo. Ale děj mě bavil, herecké obsazení mě bavilo, a tak celkově. Takže palec nahoru Samu Raimimu. ()

66pepo66

Spoilery: Doctor Strange 2 prakticky nadväzuje priamo na udalosti seriálu WandaVision a tiež sa pohráva s pár udalosťami z animovaného seriálu What If. Vo filme sú tieto veci síce naznačené a okrajovo vysvetlené, ale bez tých dvoch seriálov konanie niektorých postáv vo filme jednoducho nepochopíte tak, ako by ste mali.    Druha časť sa podľa mna veľmi vydarila. Práca s hercami a kamerou ide jasne z rukopisu Sama Raimiho, ktorý ukázal, že aj po rokoch zvláda natočiť komiksových blockbuster aj s prstom v nose. Perfektná hudba a nápadité scény okorenené kvalitným cgi to iba dopĺňajú a zvýrazňujú. Súhlasím však aj s názormi, že film mohol byt dlhší aspoň o 15-20 minút, ktoré by mnohé veci vo filme ešte o niečo prehĺbili. Mal som pocit, že film tlačil na pílu od začiatku až po samotný koniec. Netvrdím, že to nie je dobre, skôr naopak, len dodávam, že občas sa niekde mohlo spomaliť aspoň na chvíľu. Celkovo mám však za sebou perfektný zážitok doplnený o rôzne cameo scény a narážky na niektoré staršie komiksoch filmy. Osobne verím tomu, že okrem Stranga ešte uvidíme aj Wandu, ktorá patrí do vesmíru, ktorý poznáme us roky. Potešili aj potitulkove scény, a to aj druha, ktorá ma skôr za úlohu pobaviť. Praha, Chodov, 2D titulky. 5* ()

Tranda

Příběh 6/10, Akce 8/10, Humor 7/10, Násilí 8/10, Zábavnost 7/10; Hudba 9/10, Vizuál 9/10, Atmosféra 9/10, Napětí 5/10, Casting 9/10; Drama: 6/10; Index strachu 3/10. 7/10 ()

malyLibor

Zdá se, že nejsem jediný, komu se zdá, že tomuto filmu kus chybí. Jako mnozí bych uvítal, kdyby v něm bylo více vysvětlení, více přemýšlení, více zdůvodnění toho, co a proč se právě na plátně děje. Ale protože jsem očekával, že mnohovesmír šílenství bude řádně šílený, jsem naprosto spokojen. A pokud bych i přemýšlel, jestli dám 4* nebo 5*, tak druhá potitulková scéna rozhodla. Vypadalo to, že stejně jako mne dostala všechny Marvelošílence, kteří na ni v sále zůstali čekat tak jako já :-)   P.S. Jestli si chcete tento film opravdu naplno vychutnat, doporučuji připlatit si tu dvacku a jít na 3D, stojí to zato... jako nakonec asi u všech Marvelovek. Dodatek po třetím shlédnutí v klidu domova: Zdá se, že všechny tyhle novější Marvelovky je třeba vidět několikrát. Jejich děje jsou šílená hromada akce, triků, scén, takže napoprvé (někdy i napodruhé, napotřetí, napočtvrté...) člověku spousta věcí unikne a vše do sebe zapadne až po několikátém shlédnutí. Tak jsem to měl s tímto Strangem a úplně to samé bylo s Thor - láska jako hrom i Wakanda nechť žije. Jsem zvědav, jak to budu mít s dalšími, které jsem ještě neviděl. Každopádně každým dalším shlédnutím více rozumím ději a tím se mi tyto nové Marvelovky líbí víc a víc. ()

bigmatko

pre lepšie pochopenie príbehu bude asi potrebné vzhliadnuť VandaVizion bo inak nepochopím jej schopnosti.  ale čochvíľa príde konečne Disney plus aj ku nám a nebude treba sťahovať bokom. Od doktora som čakal že to bude podivné aj kvôli samotnému princípu multiverza, ktoré skutočne ponúka akékoľvek možnosti pre tvorcov a platiť už môže čokoľvek v ľubovoľnej podobe s ľubovoľnými pravidlami. vizuálne je to výborne o tom niet pochýb ale kvalita príbehu kríva a zakopáva. Ako fanúšik fantasy a scifi však nemôžem vysloviť sklamanie a preto považujem tento film ako dielik do série. ()

Jaroslaw

6,5/10 Návrat Sama Raimiho potěšil,avšak škoda,že to mohlo být lepší.Zaprvé bych chtěl Raimiho pochválit za vizuální hrátky s kamerou,hororové propriety a střih,pač po téhle stránce tu je znát jeho styl a já si to užíval.Ovšem co se týče scénáře a postav,jedná se opět o klasickou marvelovku,z nováčků bych pochválil Americu Chavez,pač její postava mě bavila a co se týče známých postav tak Wong opět bavil,Wanda a její motivace je pochopitelná avšak škoda,že se její postava dala zvládnout lépe.A samotný Strange je fajn avšak opět škoda promarněného potenciálu,pač si myslím,že  kdyby si tu něčím prošel (zdravíme No way home) tak by to fungovalo mnohem lépe.Zkrátka a dobře tak jak začal film tj.z rychlíku tak se tu pořád něco děje a to je škoda,pač opravdu mít o  45 minut navíc mohlo to klapnout,takhle jen mavelovka na kterou se díky Raimimu stylu pěkně kouká,avšak toť vše. ()

Piskyns

Obrovské sklamání, dle mého hlavní postava nemá pořádný charakter, příběh se mi zdál dost jednoduchý, (je možné že mi něco uteklo v jiném seriálu nebo komiksu)      Bojové scény poměrně nudné a ničím speciální doufal jsem ve víc  (Osobně jsem fanouškem marvelu, ale jak říkám tohle bylo sklamání ()

Rebel24

Doctor Strange 2 je skôr filmom nadväzujúcim na seriál WandaVision ako na priamy koniec prvej časti Stranga. Po dopozeraní však ešte viac prevláda dojem, že film nadväzuje na všetko a vlastne nič zároveň. Potenciál a očakávania boli veľké a skutočne námet a predpoklad bol na výbornú, otázka ostáva k čomu vlastne chceli tvorcovia týmto dôjsť? Pretože výberom réžie Sama Raimiho sa vytvorila síce naoko pekná a štýlová atmosféra pripomínajúca béčkové horory z 90-tych rokov, ale vrámci univerza a možnosti ísť (konečne!!!) do hĺbky postáv, pričom ten priestor tu naozaj bol, opäť trestuhodne ide vedľa. Filmu prevláda extrémny chaos a prirýchle prepínanie medzi scénami aj postavami, samostatne by film bol super, ale keďže postavy poznáme a najmä Wanda si nejakým prerodom prešla, jej tunajší skrat bol asi tak dôveryhodný ako naposledy v ôsmej sérii GoT pri Daenerys. Prirýchly. A to Elizabeth Olsen hrala opäť famózne, bohužiaľ scenár ju dorazil namiesto Stranga. Najdesivejšie na celom filme bolo to, keď som si uvedomil s akou neúctou a úplným ignorantstvom pristupujú tvorcovia k svojim vlastným top postavám a príbehom (seriálom, filmom - Mordo z 1. časti sa asi zabudol vrátiť po Thanosovom lusknutí) minulým. Veľké sklamalnie a vskutku šialenstvo muselo zachvátiť tvorcov MCU, keďže podľa posledných ich výtvorov sa zdá, že po prvý raz netušia kam idú a točia za pochodu (množstvo dotáčok a skrátenie filmu vidno). A to veru voči fanúšikom Marvelu vôbec nie je fér. 65% ()

OLAFtrueLOVE

Osobně bych byl raději, kdyby byl druhý doktor více o Strangeovi, než o Vandě a budování mnohovesmíru, ale s tím jsem ani nepočítal. Celkově jsem viděl velmi podivný Marvel, v němž je hodně cítit Raimiho horror kariéra, které jsme, oproti jeho pavoukům, nikdy moc nefandil. Navíc mi sem moc nesedí, ale to může vycházet pouze z mé osobní zaryté averze vůči hororům. I tak bych řekl, že je film víc noice než meh a je myslím škoda, že nenechali Sama režírovat třeba Venoma dvojku. :)   70%  vtip > jump scare          (Pro upřesnění, neříkám, že Raimi film kazí, naopak ho spíše drží nad vodou, jen bych prostě na tomto místě v Marvel pexesu viděl raději úplně jiný film.) ()

Illidan_666

Za mě absolutní bomba. Film, který plně navazuje na seriál je super. Benedict a Elizabeth jsou fantastičtí herci a věřil jsem jim každou pózu. Hororovější pasáže Marvelu opravdu sluší. Vše bylo přehledné a člověk přesně věděl, kde se jaká postava nachází. Ano mohlo to mít delší stopáž, protože některé momenty by si zasloužily mnohem větší hloubku, ale zase se člověk nestihl nudit. S tím samozřejmě i ty dialogy trochu utrpěli, také kvůli stopáži. Opravdu po dlouhé době jsem měl pocit, že jsem byl v kině na komiksu, který byl přenesený na plátno. Za mě 4,5/5 přičemž těch 0,5 bodu beru jen za tu stopáž. ()

mokki5

Přiznám se že jsem měl od Doctora Strange a hlavně od mnohovesmíru šílenství velká očekávání, poté, jak grandiózně dopadl třetí Spidey. Bohužél jsem toho dostal daleko míň, než jsem čekal (ne že bych byl vyloženě zklamán, ale...) Chápu, někteří ted mohou napomínat, co jiného čekám, když jdu na film od Marvelu, ale přesto jsem čekal víc Raimiho rukopis, než jen další komiksovku. Dopadlo to tak, že slibovaný horor byl jen krásným pozadím pro jinak standartní MCU kousek. Vizuálně to vypadalo celkem dobře, temnější atmosféra tu samozřejmě je, ale horor to není v žádném případě. Inu takový myšmaš všeho možného ... ()

VencaBedlak

Na film jsem se neskutečně těšil. Musím podotknout, že miluju tvorbu Sam Raimi (nar. 1959, USA) a samotná postava Doctora Strange mě neskutečně baví. Trailer, který jsem viděl po Spidermanovi byl neuvěřitelný a informace o hororovém snímku mi film prodala definitivně. Co se však stalo? Netuším. Film má rychlý spád a vezme nás hned do děje, což je v pořádku a mohlo tak dopadnou jako u Endgame. Bohužel jsem měl již od začátku pocit, že mi nedává smysl uvažování postav a taktika rychlosti děje mi spíš přijde jako past na diváka ve stylu - jedeme tak rychle, že nemá cenu přemýšlet, hlavně že máme hromadu CGI. Tím jsem vzdal naději, že budu mít rád propracovanost příběhu a těšil se aspoň na efekty, humor, horor a fan service. U efektů se nechci pozastavovat, ale přijde mi že se nestíhalo nebo nebyl rozpočet, ale několikrát za film jsem si říkal, jestli to myslí vážně nebo to má být schválně tak "okatý" chápeme. Humor, popravdě si teď nevzpomenu na jediný dobrý vtip což jsem u Strange s Raimiho pomocí nečekal. Hororové prvky ve filmu jsou, ale určitě ne takové, které si fanoušek hororu představí. Pár napínavých scén ve filmu je, ale zbytek jsou laciné jump scary, což je nejlacinější prvek hororu, který do filmu mohli dát. A nakonec fan service. Zdá se mi, že si někdo v Marvelu řekl, že bude fajn dát nyní do každého filmu od Infinity war několik postav najednou, které divák MCU nezná nebo k nim nemá žádný vztah. Jediný koho jsem ve filmu nečekal byl John Krasinski (nar. 1979, USA), o kterém jsem slyšel, že má být Reed Richards, ale nevěděl jsem kdy se potvrdí. A poslední zmínku bych dal Bruce Campbell (nar. 1958, USA), na kterého jsem se neuvěřitelně těšil (ve svých snech jako easteregg na Evil Dead), ale kromě posedlé ruky u stánku nemůžu říct, že bych si ho pamatoval. Potitulková scéna je úsměvná, ale pro ty, kteří Bruce neznají muselo jít o úplnou zbytečnost. Nechci dělat ukvapené závěry a pokud někdy vyjde další trilogie Spidermana rád zavítám, jinak pro mě nyní kapitola MCU skončila. Universum rozbité, humorem film nezachráníš, CGI o ničem a politiku mi sem netahej. [5*/10*] ()

jigsaw44

Má to nevyužitý potenciál. Inak je to klasická marvelovka, ktorá je rovnaká ako vačšina ostatných. Marvel proste neskúša nové veci (narozdiel od DC), ale vsádza na istoty, avšak tieto istoty každý Marvel fanušik videl už mnoho krát, takže začínajú už trochu nudiť. Je to vhodnejšie skor pre deti. ()

patukgames

Tak jsme se po čtrnácti letech dočkali prvního "horrorového" snímku od Marvelu a musím říct, že Raimi ukázal co umí. Změna režiséra pomohla ke zlepšení kvality filmu a rozhodně k lepším výdělkům. Benedict zandal jako vždy úžasný výkon a myslím si, že dost lidí zařadí jeho výkon jako jeden z lepších. Xochtil jsem naposledy viděl v nějakém seriálu na Disney Chanelu a musím říct, že si prošla dost vážnou hereckou a vzhledovou změnou a myslím si, že má dobrou budoucnost ať už v marvelu nebo v jiných filmech, případně seriálech. Wong dostal trošku víc prostoru a při některých scénách jsem se o něj bál :D No a Wanda tahala celý film, takže bych spíš řekl, že jsem nešel na Strange ale na Wandu :DD Všechny postavy byly více OP a dost se mi to líbilo, co se naučily za tu dobu co jsme je neviděli. Paralérní světy mě celkem zklamali, páč jsme je viděli jen během pár vteřin a následně jsme se zaměřili jen na dva. Motivaci hlavního záporáka chápu, akorát na takový film by se hodila nějaká větší. Ilumináti a jejich camea byli fajn, akorát jsme se jich po pár minutách zbavili, což je dost škoda, ale při zjevení pár členů jsem dostal husinu. Příběhově teda slabší, než třeba NWH, tudíž příště by to chtělo lepší scénář. První postcredita samozřejmě naznačila návrat Strange a náznak děje třetího dílu. Druhá postcredita mi přišla zbytečná i když celý sál včetně mě se smál. Kamera, střih a zvuk byl fajn i když soundtrack není nijak zapamatovelný jako při NWH. Celkové hodnocení teda "vizuál pěkně mastný, ale příběh je salát"........ 7,8/10 ()

Qer

Je jasný, že Raimi těžko zaujme moderního diváka, protože ten by musel při konzumování, s popcornem v jedný ruce a coca colou v druhý ruce, taky chvílema trošičku zapojit mozeček a přemýšlet. Kdyby dvojka Doctora Strange měla hodinku a půl maximálně a příběh zapletenej jako poslední díl Mašinky Tomáše, možná by se na to pěly ódy a běžný konzumista by z kina odcházel s blboučkým úsměvem, že tohle byla ta skvělá nahláškovaná jízda a k tomu se i dobře najedl. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023