Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (Cinemart SK)

Rian_witcher

Díky traileru mě vlastně pak film zklamal. Bohužel jak na mě zapůsobit záporák Bale, když mu český dabing změní hlas z temného zlého muže na mutujícího buzeranta? Přitom scény s ním vlastně dělali film zajímavým. Zbytek filmu působil velice rozporuplně. Převažoval vtip, místy pubertální, místy jak po jointu a místy kupodivu opravdu vtipný. Natalie Portman vizážově působila v kostýmu jak botoxová Barbie, ale scény kdy ji ničila nemoc byly skvěle zahrané a působila i mile přirozeně. A tak probíhal celý film. Skvělé scény se měnily místy až v nekoukatelné. Russell Crowe zvládl roli Dia s přehledem, vyjma jeho homosexuálního vstupu do arény s baleťáckou sukénkou. Ale pořád lepší, než letošní Dr. Strange. ()

Anett.Stark

Stále nevím, co si mám o novém Thorovi myslet. Ten film je fajn a docela pohodová marvelovka, která nijak neposune děj dál a nezasáhne do celého marvel universa. Hlavní problém, který jsem s filmem měla, byla kombinace vážných témat jako je rakovina a na sílu tlačený humor. Nechci ale pořád hejtit, takže přejdu na plusy filmu... boží HUDBA! Christian Bale jako Gorr byl perfektní, ale čekala jsem že bude mít víc prostoru, pár slušných, akčních a nápaditých scén, duo Thora a Jane (Mighty Thor) a naše queer postavy Valkýra a Korg. Stopáž mohla být možná delší, třeba 20 min. navíc by neuškodilo. Mrzí mě, že Strážci byli zde jen na chvíli. A ne... ty kozeny, kterým se smála půlka kina, ty chválit nebudu, že začátku byly vtipné, ale potom to řvaní bylo dost otravné :D. Za mě osobně Doctor Strange lepší, ale nelze to srovnávat. Hodnotím slabšími 7/10 ()

Tomko87

Samozrejme, temnotu podľa Aaronovej predlohy som nečakal, (česky vyšlo Thor zabijak bohov) ale...Taika sa odtrhol z reťaze a sám si dojebal film. Ono zase aby som nebol pokritec. Bavil som sa, aj som sa zasmial, akcia bola fajn, Tessa, Natalie krásne, ale s humorom to už prestrelil. Nejak zabudol že kde ho má dať, a kde ma zvolniť. ()

mottleone

Očekával sem trhlou dětinskou komedii a tu sem taky dostal..🤡🎥 Korgova úvodní rekapitulace = strop. Jane Foster girl-power nepůsobí na sílu a díky zamilovanému čtyřúhelníku Thor-Jane-Mjolnir-Stormbreaker, to celé šlape na klid. Zvláštní vypíchnutí zaslouží Christian Bale, jehož Gorr působil jako skutečná hrozba, měl motivace, patří k těm lepším od Marvelu. Naopak na mě nezafungoval Russell Crowe, ale to dávám za vinu celé té, pro mě nelichotivé premise, že bohové jsou v podstatě "Hollywood Star" blbečci. Závěrem - efekty standart, scénář slabší ale práce s postavama dobrý, skvělá 80' hudba no a pro mě padnoucí humor. Po těch posledních několika slabších projektech patří Thor❤️&⚡ konečně k tomu svěžejšímu - 70% a spokojené 3* ()

SuzieS

Viděno v kině. Mě se to moc líbili. První 2/3 jsou hláška za hláškou a bere se to hodně sebeironicky a s nadhledem.  Před koncem je to trochu moc emocionální, ale ještě pořád jakštakš na snesitelné hraně.  Konec jsem úplně nepochopila, a úplně to ani nedává smysl, ale asi s tím dokážu žít. ()

PanPyzamo

Řeknu to takhle. Čekal jsem to horší. Poslední dobou Marvelovky nedosahují kvalit, jako kdysi a tak jsem nečekal nic extra a nejspíš proto ve finále nejsem zklamaný. Příjemně rychle to uteklo, protože zde bylo dost akce, která byla místy podle mě dost epická, jenomže má to jeden háček. Po příběhové stránce to už taková radost není. Je zde hodně humoru. Hodně. To je u Marvel filmů je klasika, ovšem zde ho je snad řekl bych ještě trochu víc. Já celkově nemám rád moc vtipy v superhrdinských filmech. Dávám přednost vážnějším superhrdinským počinům, jako například trilogie Temného rytíře od Christophera Nolana, ale to už je vedlejší. Několikrát v příběhu promlouvala jedna postava, která ho vyprávěla a to mi vadilo. Nemám to moc rád a málokdy se mi to líbí, ale někdy je to supr, ale zde se mi to nelíbilo. Potom jak už jsem zmínil humoru je zde fakt moc, což taky nebyl můj šálek kávy. Nechci spoilerovat, ale po příběhové stránce to taky nebyla úplně výhra. No zachránila to pro mě již zmíněná akce, kterou jsem si užil a kterou Marvel umí a asi i vždy umět bude, leda tak kromě Eternals. To bylo podle mě sakra slabý a oproti tomu je podle mě Thor: Láska jako hrom ještě fajn. Za mě tedy dobrý film, který ačkoliv bych sice doporučil fandům Thora, tak možná přeci jen ne, protože dostává celkem hate. Těžko říct. Mí kámoši z toho filmu byli fakt zklamaní. Já jsem ale spokojen a za mě to bylo fajn. 7/10 ()

warha

Ještě tomu chybí takové low cost hlášky jako "jsem rychlej jako průjem". Tenhle film je opravdu zvláštní, kdybych se na něj díval jen jako parodii a komedii tak je to za 5 hvězd, ale film měl vážná témata a v některých situacích jsem jen seděl a kroutil hlavou jestli to myslejí s těmi "vtípky" vážně, asi nejvíc do oči bijící byla scéna, kdy Thorovi oznamovala, že je nemocná...Jestli to mám brát jako komplet a jen jen o obyčejnou komedii tak to jsou hodně slabé 3 hvězdy. ()

BlackAdder87

Nový Thor je další z řady standardně nestandardních marvelovek, které se snaží tvářit originálně, přesto se stále drží zajetých kolejí, nad ostatními vyniká zejména specifickým humorem Taika Waititiho. Pokud se Vám líbil předchozí Thor: Ragnarok tak si užijete i tuhle ztřeštěnou jízdu. ()

Tai_K_B

Bylo to krásných 14 let (od chvíle, kdy Marvel přišel s Ironmanem, prvním důstojně a svěže humorně pojatým hrdinou velkolepé avengerovské skládačky), ale všechno hezké musí jednou skončit. Marvel má vrchol za sebou a nyní se nachází ve fázi postupného úpadku, budu se s tím holt muset definitivně smířit. Poprvé v životě lituji těch 150 korun, co jsem dala za lístek, i většiny z těch 125 minut času, o které mě film připravil. Na Kameňák nepotřebuji chodit do kina, respektive vůbec nikam. (A z reakcí okolního publika soudím, že tohoto názoru jsem nebyla sama.)    |   Nelituji pouze scének s Gorrem, neb stejně jako v případě rozporuplného Strangova Multiverza (které si ale aspoň ještě zachovalo tvář), i zde všechno stojí a padá na perfektním záporákovi. Kdyby byl God Butcher hlavní postavou, mohl tenhle film být oním prvním skutečným hororem, o který se Marvel marně pokusil právě v případě Multiverza. Christian Bale je bez diskuze nejdémoničtější a nejšpičkovější záporák v celé dosavadní historii MCU. Že byl jeho příběh zasazen zrovna do takové příšerné frašky, jako je Thor 4, to je hanebná trestuhodnost.  |   Vždycky jsem měla filmový Marvel ráda pro jeho schopnost až neuvěřitelně konstantně vyvažovat vážné úsměvným a naopak, a ačkoli mnohdy byl humor až na pokraji nepovedené parodie, zatím do ní ještě nikdy nesklouzl. Asi nejvíc na hraně byli v tomto směru Strážci galaxie a Thor 3, ale i ti se na té hraně ještě stále udrželi. Ovšem čemu jsem byla nucena přihlížet v kině dnes, to byla absolutní absence úrovně a pád MCU ve velkém. Tak nějak tu degradaci vnímám od začátku čtvrté fáze (světlou výjimkou byl pouze Spider-Man: Bez domova), a teď už se bohužel zdá být jasné, že to není jen dočasná indispozice, ale nový a zcela vážně míněný trend. Co do akčnosti a triků to bylo naprosto tuctové, hudba zřejmě ušla, ale popravdě jsem byla tak otrávená, že jsem se na ni vůbec nezaměřovala, takže vlastně ani nevím. Název filmu se z poloviny zcela minul s dějem. Russell Crowe možná má komediální talent, ale při současné tělesné konstituci už by měl chodit zásadně jen a pouze v dlouhých rukávech a nohavicích – krátké bílé sukýnky mu na atraktivitě fakt nepřidávají a ten španělsko-portugalsko-jakýsi přihřátý přízvuk už vůbec ne. No a ten zjev na konci, jménem Herakles, ten snad ani nebudu komentovat. Nekonečná přehlídka jednoho nejapného gagu za druhým vedla k tomu, že i když se velmi výjimečně našel nějaký fórek, který by ve vkusném filmu pobavil, tady už neměl šanci. U padesátého trapného frku bych přísahala, že jsem zaslechla, jak se Stan Lee v hrobě obrátil.   |   Tohle všechno dokázalo absolutně pohřbít dojem z jinak těžce atmosférické dějové linie okolo Gorra, která sama o sobě by vydala na plný počet bodů. Takhle za ni dávám aspoň jednu hvězdičku. Ještě jsem uvažovala o půlhvězdičce za tu jedinou (cca minutovou) osvěžující ozvěnu původního kvalitního sebeironického humoru v podobě asgardského divadelního představení. Ale tenhle film zkrátka nemá vejšku a jako celek na dvě hvězdičky rozhodně není. Takže zůstanu u jedné. (3/10) () (menej) (viac)

marekspanel

Dojem je velice rozporuplný. Ani na minutu jsem se u toho nenudil, trikově tradičně perfektní, svižný a akce kulervoucí. Ale toho vtipu tam bylo příliš a často tam, kde neměl být. Taika měl dostat menší prostor pro vlastní styl, který se už minimálně přejídá. Např. taková mega postava jako Zeus poprvé v MCU a takové zesměšnění. S Ragnarokem najel Taika na skvělou pop-kulturní vlnu, hudba, barvy, stylizace, kde to sedlo a vtip byl v mezích. Zde si prostě ledabyle hodí naprosto otravně řvoucí kozy a myslí si, že se budeme válet smíchy..?! Ano, má to hlavně bavit, ale my jsme nešli na komedii, což by zde mělo být správně žánrově přiřazeno. Jako fanoušek jsem si samozřejmě užíval všechny postavy, artefakty a zbraně, proto je to koukatelné. A vůbec hlavním esem je Bale a jeho Butcher, on fakt zahraje cokoli a celý zbylý ancábl je daleko pod ním, ani oskarová Natálka neměla tolik dobrých poloh. Obecně všechny scény s ním jsou skvělé, už ten hororový nástup stínů do vesnice a jeho zjev. Taky nejlepší scéna s černobílou planetkou. Je tam prostě toho tolik i skvělého. Zklamání je v tom, že to mělo být jinak. Thor měl mít víc respektu hlavně a ne že s každou jeho druhou akcí se z toho stane pomalu parodie. 3,5* ()

Ovecka_Saki

Neunavuje už scenáristy vymýšlet, kdo Thorovi umře tentokrát? Mně už připadá, že ten seznam musí být pomalu na tři A2. Asi je to můj poslední film o Thorovi. Už mě ten Marvel začíná pomalu nudit. ()

Wintery

Přesně takhle si představuji komiksový film - přepálená blbost naplněná nápady, s konečně charismatickym záporákem (Christian Bale si s tím herecky krásně vyhrál), sympatickými hrdiny a s krásně klišovitou pointou "make love, not war".  Využívání pláten a herců na lanech působí retro, ale především svěže a autenticky v záplavě CGI bordelu většiny ostatních komiksovek. Z kina jsem odcházel s úsměvem na tváři, po druhém Strangeovi další skvělé překvapení v nové éře Marvelu. ()

Střelec17

Ono jít na kvalitní komedii do kina je v dnešní době celkem oříšek. Tak můžu být alespoň  vděčný, že  jsem mohl jít na Thora. I když jsem nečekal, že to pojmou spíš jako Strážce Galaxie, tak to nakonec bylo příjemné překvapení. Já mám celkem Marvelovky rád, i když jsem všechno neviděl, tak se snažím zůstat v ději. Nevím, jestli je to dobrý recept začít dělat z Marvelovek komedie, které začínají být jako parodie sami na sebe, ale jako komedie to byly vždy tak trochu. Já si nového Thora celkem užil, mělo to spád, pestrost, humor, tyto kombinace jsou velice vzácné. Návštěvu kina nelituju, jako letní komedie za mě celkem úspěch. Chtěl jsem jít s hodnocením níž, ale nakonec mi to nedalo a dal jsem vyšší, jelikož kvalitních komedií zas tolik není. Pozitiva: Bylo hezké vidět Strážce galaxie. Negativa: Konec s děckami, byl už trochu na mě moc. ()

Scaevola

Dělat z dětí vojáky zakazuje ženevská konvence, i kdyby měly bojovat jen proti bubákům z nočních můr! Ale to nevadí, protože v tomhle snímku je vše tak přestřelené, že tahle drobnost se lehce ztratí. S tím souvisí, že nevidím problém v tricích, okázalých úlitbách nejrůznějším komunitám a přímočarém scénáři, ale v kacířském pohledu na olympské (i všechny ostatní) bohy, přičemž chybělo už jen ponížit Azathotha. Neladná směsice povedených narážek a trapností, odkazů kamsi do 80. let a přihlouplé akce bohužel zničila nosné téma lásky a pomsty a - jako vždy - vyřadila i úžasného padoucha, jehož jsem se nemohl nabažit. Stále více tak vzrůstá problém čtvrté fáze, v níž bublají dvě protichůdné tendence. Producenti samozřejmě stále chtějí vydělávat, ale zároveň ví, že musí přicházet s něčím novým. Mimo televizní počiny proto natahují fikční univerzum do šíře, propátrávají nové možnosti, ale tím zároveň filmové příběhy ředí, až se zdají být jeden jako druhý. Kdysi dávno se snímky lišily atmosférou, žánrem i cílem (nabubřelá technika Iron Mana, špionážní Kapitán Amerika, lehce kriminální komedie Ant-Manovy atd.), nyní se vše slévá do jediného, těžko rozlišitelného sci-fi s hromadou neustále se vracejících postav, a to je nesmírná škoda. Inu uvidíme, co přinese Comic-Con 2022. ()

VktrCZ

No, dlouho jsem neměl tak rozporuplné pocity jako po Thor Láska jako Hrom. Na jednu stranu fajn průměrná ododechová komedie, na stranu druhou to prostě ničí veškerou vážnost Marvel vesmíru. Začneme hezky od začátku. Všechno tohle humorizování a dělaní z thora vtipkující figuru tak nějak začalo už v Ragnaroku, kde to ovšem ještě nebylo tak hrozný, ale už to začalo. Pak vyšel trailer na tohle a mě bylo jasný, že se bude jednat o šílenou a hloupou komedii, která bude zesměšňovat celou marveláckou kosmologii, ale tak nějak jsem si to nechtěl přiznat. A jak to tedy dopadlo? No, začněme s plusy, mezi které patří jednoznačně Gor. Podle mě je to jeden z těch lepších MCU záporáků, opravdu je temný, je drsný, má motivaci a zvlášť v této barevné střeštěné komedii vynikal svou hloubkou, vážností a temnotou. Mezi další plus patří hudba, ať už se jedná o Welcome to the Jungle nebo jiné hity, tak to sem prostě sedne, dokresluje to atmosféru a potěší vás to. Jako další plus tady mám Strážce Galaxie. A ano, byly zde úplně nepodstatní, většina z nich ani nepromluvila, ale jen pár těchto chvil s nimi mě sakra nahajpovalo na třetí strážce. Pak další plus je vizuál, i když barevná paleta je trošku přepísklá tak třeba ta černobílá planeta v konstratu s tím svítivě žlutým bleskem od Dia bylo něco krásnýho. No a teď se přesuneme na mínusy. Jako první tu mám humor, a nechte mě to pls vysvětlit. Jako komedie to funguje dobře, ale jako součást Marvelu, no. Já mám prostě rád Marvel vesmír, a tento film to svým humorem docela kazí. Prostě ten film si dělá srandu ze všech pravidel marvel vesmíru, takže potom nevěřím na jejich důležitost a pravost. Špičkou trapnosti je pak třeba vyzobrazení bohů. Bohové v Marvelu jsou prostě badass krutý mašiny, mocní vládci. A tady opět jsou vyzobrazení jako neschopní, rozmazlení lakomý debilové. A zase, kdyby to bylo třeba v nějaké parodii, tak se zasměji, ale když je to součást MCU, tak je to horší. Protože pak to MCU působí prostě hloupě. To je asi můj největší problém s tímto filmem. Samozřejmě se tam najdou i další filmařské nedokonalosti, ale to se mi zde rozebírat už nechce Jako oddechová komedie fajn. ale jako validní MCU film.... ()

SamGee

Asgárdsky boh Thor (Chris Hemsworth) nepochybne patrí medzi najobľúbenejšie postavy MCU a je aj jediným Avengerom, ktorý dostal štvrtý diel. O čom pojednáva jeho najnovšie dobrodružstvo?       Titulárny hrdina zažíva krízu identity a z tohto dôvodu sa rozhodne zistiť, čo je jeho životným poslaním. Počas tejto cesty sa stretáva s ex-priateľkou Jane Fosterovou (Natalie Portman), ktorá nečakane získala Thorove schopnosti, a bojuje proti bohovrahovi Gorrovi (Christian Bale).    Zápletka o záchrane vesmíru pred krvilačným maniakom je okúkaná, ale ponúka silné témy o hľadaní lásky a zmyslu života, čo dodáva deju väčšiu váhu. Čo sa týka humoru režiséra Taika Waititiho, ten spestruje filmový zážitok.     Chrisovi Hemsworthovi sa darí u svojej postavy odkrývať citlivú dušu, Natalie Portman skvelo dopĺňa Thora a bojovníčka Valkyrie (Tessa Thompson) s gladiátorom Korgom (Taika Waititi) sú zábavnými spoločníkmi. Najlepší herecký výkon však podáva Christian Bale. Definitívne považujem Gorra za najlepšieho zloducha štvrtej fázy MCU z prostého dôvodu - je strašidelný, bláznivý a tragický. Čiernou ovcou hereckého obsadenia je Russell Crowe so svojim divným prízvukom.     Pesničky od Guns N’ Roses burácajú obrazovku, akčné sekvencie sršia dravosťou a vizuál je hravý. Chválim aj kostýmy, aj make-up. Hoci CGI nie je v najlepšej forme, dá sa zniesť.       Thor 4 je skvelou marvelovkou s podarenými hereckými výkonmi, vtipnými dialógmi, rockovými skladbami a farebným vizuálom. Zároveň je to aj skvelý letný film, pri ktorom môžete na dve hodiny zabudnúť na horúčavy a užiť si srandu v super-hrdinskom svete.     Príbeh: 7/10,  Téma: 9/10, Humor: 7/10,  Herci: 8/10,  Hudba: 8/10,  Akcia, vizuál, kostýmy, make-up: 8/10,  CGI: 6/10,  Celkovo: 8/10. ()

BrusVejn

Dlho som premýšľal čo mi táto paródia pripomínala najviac a konečne som na to došiel. Thor 4 je ako keby ho točili pre SNL, ale vznikol z toho jeden z tých horších výtvorov. Taký trápny a infantilne stupídny až sa človek pri tom hanbí. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)