Rozdílem téměř dva a půl tisíce hlasů zvítězil James George Hacker ve svém volebním obvodu nad svými soupeři. O tom, že se stane ministrem nové vlády, by již nemělo být nejmenších pochyb. A ve hře je tolik zajímavých postů: místní hospodářství, zahraničí, zdravotnictví, energetika... Jim by si klidně troufl na všechny, spokojil by se i s tím nejméně významným. Jenomže kampaň na předáka strany vedl proti nynějšímu premiérovi, proto má takový nepříjemný pocit, že se mu tenhle jeho minulý postoj tak trochu vymstí. A zdá se, že ho jeho neblahé tušení nezklamalo. Jedno ministerstvo po druhém padá do klína některému jeho stranickému kolegovi a on pořád nic. Marně se vrhá ke každému telefonu, premiér nevolá. Co ještě zbývá? A zbývá vůbec něco? Ale ano, samozřejmě! Ministerstvo pro administrativní záležitosti! Co na tom, že je škodolibí televizní komentátoři označují za cosi na způsob politického hřbitova! Ministerstvo to je a Jim je odhodlán udělat na něm kus práce...

Sitcom "Jistě, pane ministře" vznikl v BBC již před dvaceti lety, mnohé z toho, z čeho si dělá legraci, je však aktuální dodnes. Mnohé ty zákulisní pletichy, intriky a maléry jeho hrdinů nám budou připadat důvěrně známé a bude se nám zdát, že autoři museli čerpat inspiraci někde úplně jinde, než za kanálem La Manche. "Jistě, pane ministře" má 22 dílů, volně na ně navazuje šestnáctidílné pokračování s názvem "Jistě, pane premiére"...

Ministra a posléze premiéra Jima Hackera ztělesnil Paul Eddington (1927-1995), jemuž tato role přinesla mimořádnou popularitu a oblibu nejen u prostých diváků, ale i u těch, jež svým výkonem parodoval. Margaret Thatcherová mu za ni např. udělila Řád Kommandera Britského impéria. (oficiálny text distribútora)

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. Pro běžného diváka mohou být předkládané informace a dialogy moc složité. ()

DvoRSTA

Velice nadčasový sitcom. Skvělý Paul Eddington v roli ministra Jima Hackera, který ze začátku chce vše změnit. Posléze, jak je tomu vždycky je svými náměstky, poradci natolik ovlivněn, že splní všechno co chtějí. Hlášky jako „Majzl, Vajzl” jsou nezapomenutelné. Sitcom by se měl pouštět všem vládám jako edukativní materiál. ()

Blitzkrieg

Co dodat, snad jen to že je škoda, že se autoři neinspirovali českým politickým prostředím, protože to by bylo materiálu na seriál, který by byl delší než leckterá telenovela. ()

Cycake

Co říci jiného, než absolutně úžasný seriál, na některé díly se vyplatí dívat několikrát, aby vyzněly všechny hlášky. Český dabing mám ráda, ale originální verze je originální verze. Sir Humphrey: "Well, we can always try to persuade them [the BBC] to withdraw programs voluntarily, once they realize that transmission is not in the public interest." Jim Hacker: "Well, it is not in my interest. And I represent the public, so it is not in the public interest." Sir Humphrey: "That's a novel argument. We haven't tried that on them before Přepisy nejznámějších dialogů jsou dostupné na http://www.yes-minister.com/index.html ()

MysterioD

Skvělý anglický humor . . . a i velmi dobrý český dabing, to se jen tak nevidí. Navíc politická satira tohoto seriálu je i po skoro 30 letech pořád aktuální . . . 90% ()

marek.kral

Tento seriál je stejně jako navazující Jistě pane Premiére naprostým klenotem, kdo nezná nepochopí. Sir Nigel Hawthorne předvádí geniální herecký koncert, za který byl po právu oceněn. Vezmeme - li v potaz bezkonkurečně napsané dialogy spolu s neméně dokonalým překladem nelze hodnotit jinak než 99%. ()

vrgulnik

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů - tedy možná nejoblíbenější vůbec. Většinu jeho "pravd" vidíme každý den v televizi, čteme v novinách nebo zažíváme na úřadech. Zajímaly by mě názory dnešních politiků na tento seriál... :-) Úžasná otázka pro novináře: "Pane předsedo, viděl jste již seriál "Jistě, pane ministře", a pokud ano, co mu říkáte?". PAROUBEK: "Pane redaktore, to je nemístná a účelová otázka a pokud se budete ptát na takové blbosti, nebudu se s Vámi bavit vůbec!". ;-/ Je vidět, jak nám politická kultura vyspěla. HACKER by totiž pravděpodobně použil jednu z těchto odpovědí: 1) "Takto ta otázka nestojí, myslím, že otázka stojí takto." 2) "Ano, to je dobrá otázka a voliči na ni mají, myslím, právo znát odpověď." 3) "Seriál shlédnu, až nadejde ten správný okamžik, až dozraje doba." ()

sidthekid

Sitcom postavený na suchém anglickém humoru... Nejde si nezamilovat, a stejně tak sira Humpreyho. Kdo ma rád satiru, vřele doporučuji. ()

severus

Průvodce politikou v demokratických poměrech. Dokonale vystihuje a vysvětluje vše, co od těch našich tlučhubů poslouchám každou neděli. Geniální. ()

ajfelka

Skvělý seriál!!! Jim Hacker alias ministr bez vlastního názoru nebo s názorem, který je ale naprosto nemožný (politicky), sir Humphrey Appleby jako dokonalý úředník, který každým ministrem manipu.., pardon odborně směruje a v dlouhých monolozích je schopný nic neříct (tzv. Rhodéské řešení :-)) a Bernard, který už jen dovršuje 100 % dojem z tohoto seriálu. Navíc se moc povedl i český dabing, Viktor Preiss je prostě skvělý dabér. Seriál už sice má pár křížků na krku, ovšem na aktuálnosti neztratil vůbec nic. Když se podíváme na českou politickou scénu, tak je to k pláči, že to, co se děje v seriálu, se děje i v reálu. ()

Pixu

Téma, které si o sitcom přímo říká, provedení geniální. Má to pár hluchých míst, ale kolem a kolem je jich sakra málo. A bude trvat ještě hodně dlouho, co se budu v duchu smát při vzpomínce na Sira Humphreyho. ()

Linsang

Neskutečně vtipný seriál, u kterého člověku ztuhne úsměv na rtech, když si uvědomí, že tak nějak to nejspíš opravdu funguje. Vzhledem k tomu, že je britská politická scéna o řády kultivovanější než ta naše, vynásobme si všechny ty nesmyslné věci přinejmenším desetkrát a máme tu náš malý Kocourkov... ()

nydahl

Asi nejzdarilejsi politicka satira co kdy byla na obrazovce. Naprosto genialni zpracovani , dokonale napsane postavy , brilantni dialogy a neskutecne trefny anglicky humor. Serial je obdivuhodne dilo uz kvuli tomu , ze ani po tolika letech neni mimo - vemte jakkykoliv dil a najdete na chlup stejne absurdni situaci i v dnesni politice. Postupy politiku jsou porad naprosto stejne a lidi porad stejne debilni takze cely serial ma trochu horkou prichut - i kdyz to hlavni je neskutecne inteligentni humor podporeny skvelymi vykony Eddington , Folds and Hawthorne. Jasnych 5 hvezd - tohle je prehlidka inteligence a vkusu ()

Marwiner

Neuvěřitelně nadčasová záležitost. Když vezmu v úvahu, jak moc se za těch více než třicet let proměnil svět kolem nás a přitom politika zůstala naprosto stejná, jedná se vlastně o tragikomedii. ()

Eisenmann

Právě jsem za poslední týden a po velmi dlouhé době znovu zhlédl všech 21 dílů. Musím říct, že tomuhle seriálu čas ani při nejmenším neubírá na kvalitě. Je to mistrovské dílo klasického satirického britského rázu a mně nezbývá než dát plný počet hvězd. ()

Essechiel

Brilatní politický sitcom s nadčasovými tématy i humorem, který se hned tak neokouká. Často když sleduji Sira Humpreyho a pak některé politiky, začínám konečně chápat, co mají ve skutečnosti za lubem. Slouží jako výborný politický překladový slovník:) ()

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005

Říct že od doby kdy legendární, kultovní, unikátní, nedostižná, brilantní a hlavně extravagantní skupina britských komiků (a jednoho, stejnými superlativy popsatelného, amerického výtvarníka)… (viac)