Bež!

• Slovensko V zajatí (viac)

Pred materinskou láskou sa nedá uniknúť. Z bezpečného prístavu matkinho náručia sa však niekedy môže stať smrtiaca hrozba. Mladé dievča Chloe o tom vie svoje. Je na vozíku a vyrastá osamote, izolovaná od sveta, iba so svojou milujúcou mamou. Ich vzťah a život sa môže zdať bežným ľuďom zvláštny, možno až znepokojujúci, nikto však nemôže mame Diane uprieť urputnú snahu chrániť svoju dcéru, starať sa o ňu až do roztrhania tela a mať ju pre jej vlastné dobro stále pod dohľadom. Chloe má množstvo zdravotných problémov, potrebuje starostlivosť na plný úväzok a s oddanou mamičkou tvorí zohratú dvojicu. Keď sa však v sedemnástich chystá na vysokú, začne odhaľovať čoraz desivejšie tajomstvá. Namiesto odpovedí na otázky sa od svojej mamy dočká len ďalších obmedzení. Chloe je pripútaná k invalidnému vozíku, z oceľovo pevného materinského objatia však musí za každú cenu utiecť. Odpovede na jej otázky sú totiž ešte strašnejšie, než si dokázala predstaviť. (Bontonfilm SK)

Torako.chan

Problém nastává ve chvíli, kdy člověk o podobných případech již četl, jelikož hned v prvních minutách ví o čem to bude a jak to pravděpodobně dopadne. Což je můj případ. Sice to nedopadlo úplně tak jak jsem si myslela, přesto byl zážitek z filmu okamžitě znehodnocen. Jednoduše jsem si to nějak nedokazákala užít. Ale natočené je to dobře. Pro někoho, kdo o tomto tématu nic neslyšel to musí být vcelku i pecka. ()

borec999

Chaganty nenaservíroval tak strhujúci zážitok ako pri jeho poslednom filme (Pátranie ), ale rozhodne si nespravil hanbu. Osobne mám pocit, že film s podobným príbehom/scenárom totiž už nemôže byť o moc lepší. Postavy sú dobre obsadené a zahrané (na rolu ústrednej pošahanej matky si neviem predstaviť nikoho vhodnejšieho ako práve Sarah Paulson), technická stránka v pohode, film je napínavý a aj primerane brutálny, scenár má hlavu a pätu, postavy jednajú v rámci možnosti logicky a tak sa nemusíte každých 5 minút búchať po čele. Najväčším negatívom je, že príbeh a aj akože šokujúce zvraty sú totálne predvídateľné (najmä pre toho kto už nejaký ten film na podobnú tému videl), čiže už niekedy v 10-15. minúte budete presne vedieť ako to dopadne a čo sa cca stane. Na druhej strane, ako som spomínal, Bež! je remeselne kvalitný, má minimum nedostatkov a ponúka presne to, čo podobný light horor/triler s danou témou má mať. Takže za mňa viac-menej spokojnosť. 70% a slabšie 4* ()

Kienast

Od režiséra "Pátrání" jsem čekal lepší film. Herecky skvělé, ale hrozně předvídatelné. Na sobotní večer ideální drama, ale nic víc. 6/10 ()

Prochy38

Vynikající práce. Jak po herecké tak filmařské stránce. S. Paulson je dnes už sázka na jistotu. K. Allen ve své první větší roli naprosto skvělá. Příběh ze života a musím říct, že jsem byl sám zvědavý, jak se to vyvine. Pecka neskutečná, i teď mám husí kůži. ()

Disease

Navzdory neoriginalitě a tomu, že se prakticky od začátku hraje s otevřenými kartami, se tohle po řemeslné stránce fakt povedlo. ()

Kacitr

Sarah Paulson fakt nemám ráda. Jeví se mi jako nesymptická ženská, filmům s její přítomností se vyhýbám. V Zajetí jsem ale chtěla očíhnout. Šílená matka tady byla fanynkou číslo jedna své...dcerky. Na samotě u lesa, klasika. Chloe by se v nějakém alternativním vesmíru mohla potkat s Paulem Sheldonem...a mohli by spolu plkat, nad svými věhlasnými pečovatelkami. I trochu toho Actu, kde byla vynikající Joey King tu bylo. Kiera si plátno kradla pro sebe. A já ji to přeju. ()

cskomando

Zajímavé ''psycho'' v matčině podobě, která nedokáže připustit, že přišla dříve o vlastní dítě. Rozhodla se tedy, že to tak nenechá a za všech dostupných i nedostupných ''prostředků'' si přivlastní jiné. Přivlastnit se zde rozumí se vším všudy a to až překročení určité meze u zcela zdravé nevlastní dcery. Nemůžu si pomoct, ale žánr psychologický (který tu chybí a měl by být uveden) tady je zcela na místě. Už jen kvůli vztahům mezi matkou a nevlastní dcerou, které se od těch nejkrásnějších momentů mění až po noční můru. Musím uznat, že po předchozím dechberoucím snímku od Aneesh Chaganty ohledně pátrání pohřešované osoby v rodině, jsme se dočkali dalšího skvělého filmu. Run se zaměřuje a poukazuje opět na rodinné vztahy a chování mezi postavy. Celkově působí a hraje na psychiku obou hereček, kde u matky se projevuje přehnaná mateřská láska a v dceři vyplouvá na povrch nejistota, bezmoc i strach. Scénář je opravdu pěkně zpracovaný, nehledně na to, že Kiera Allen je skutečně postižená a nemůže se hýbat. Palec nahoru co se týká akce lezení po střeše, kdy to pro ni určitě nebylo úplně snadné, dokonce trochu kaskadérské. Už teď doufám, že nám režisér vymyslí další nadupaný film i s originálním námětem a zpracováním... ()

Stocki

Mnoho nechybělo a ze Sarah Paulson bych se totálně zbláznil. Musím uznat, že této role se zhostila opravdu bravurně. "Milující maminku" zahrála s grácií. Ovšem teď dost chvály. Poměrně záhy mě začala naprosto iritovat a nepředstavitelně srát, že bych ji nejradši několikrát přejel tam a zpátky tím poštovním autíčkem. Nenávidím tyhlety zhrzelý, ponížený a jakoby milující maminky, které pro svoje dítko, chtějí jen a jen to nejlepší a jakmile se děti začnou bránit a příčit, proč je tu nezabarikádovat v pokoji, tu jim dát do jídla oblbováky aby nemohly chodit a další jiné vychytávky. Sarah se v této roli stala slizkou, šílenou a psychicky labilní krávou, kterou by jste při první příležitosti museli zlikvidovat. Nicméně film má grády, postupně buduje atmosféru a patří mezi lepší nadprůměr, ale příště radši budu podobný film sledovat se sedativy v sobě. ()

bufanda8

Komentář obsahuje spoilery. Jako horor neobstojí, na thriller je to příliš nerealistické. Během 90min se dovídáme jen strašně málo informací o jakémkoliv charakteru. Hledají rodiče stále Chloe nebo se na to vykašlali? Proč ji falešná matka jen tak odnesla? Jen proto, že jí zemřelo dítě? Měla předtím manžela? To se jí podařilo izolovat tak dlouho holku od reality a  po*rat jí život léky? Jako really? Netvrdím, že takové bizáry se neději, ale tohle bylo těžko uvěřitelné. Horor Misery byl ve své době top - i knižně, ale tohle takový televizní nedělní film na Novu ve 14h. ()

warrenur

Serial "The Act" vo filmovej podobe, akurat s uveritelnejsimi neotravnymi hereckami, v akcnejsom have a s odhodlanym revenge zaverom. Kvoli predvidatelnosti idem o hviezdu nizsie. Sarah je uz za tie roky zarukou slubne zahranych "narusenych", ci inak labilnych zien. ;) Aspon teda v tom mnozstve serialovych i filmovych rol, v ktorych som ju videl, bola presvedciva. ()

Bozvav

Po řemeslné stránce nelze snímku nic vytknout. Atmosféra je jíž od počátku pečlivě budovaná, herecké výkony dvou hlavních protagonistek nadstandartní, příběh průhledný, leč zajímavě pojatý. Co mi na filmu vadilo je, že i díky traileru člověk od první vteřiny ví, co se bude dít a jak to dopadne. Postavy matky a dcery měly jasně vymezené role bez možnosti se něajk rozvíjet, či ukázat pestřejší škálu emocí a povahových rysů. To do jisté míry podkopalo vážnost situace a díky předvídatelnosti přestalo být už v první třetině napínavé. Takže za mne lepší průměr, tedy 60%. ()

zahadum

Aj keď film miestami trpel stratou logiky ( úmrtný list ! ?! ?! ) napriek tomu je to náklad na nervy ktorý sa podaril. Paulson je skutočne správne vyšinutá a poklona ide aj neherečky Kiere Allen, ktorá dokonale stvárnila pomerne náročnú úlohu ak berieme fakt, že je sama telesne postihnutá. Nie je núdza o napínavé zvraty a až na divoké finále a miestami výpadky logiky je to priam dokonalá dráma. Horor v tom samozrejme hľadať netreba a je to zavádzajúce. ()

Rockerman

Podobné téma jako v sérii Odhalení, jenže to bylo inspirováno skutečným příběhem. Tato vyfabulovaná story také není špatná, ale bude spíš sloužit na jedno použití, než k nějakému hlubšímu zamyšlení. Ostatně to, co Chloe dokázala na té střeše nebo i závěrečná pomsta mi moc logická nepřipadá. ()

BOURQUE

Anessh Chaganty už na seba upozornil debutovým filmom Pátranie, ktorý vo svojom žánru bol nadpriemerne dobre natočený. Režisér vo svojom druhom filmu zostáva pri podobnej tematike, spíš žánru, ale základy a pozadie sú iné. Viac čerpá z rôznych zdrojov, najviac však pravdepodobne z Misery. Príbeh malej Chloe je postupne budovaný. Režisér využíva minimum postáv, samotné prostredie, kde sa film odohráva, je taktiež pomerne malé. Avšak z toho si nič takmer nevšimneme, pretože jak skúsená Sarah Paulson, jak neznáma Kiera Allen podávajú veľmi solídne a presvedčivé herecké výkony. Dôvodom, prečo nedávam štyri hviezdičky, je posledných cca 10 minút. Po „vyslobodení“ uplynie najedno sedem rokov – medzi „minulo“ a „súčasnou“ scénou chýba určitý prechod a dotiahnutie niektorých vecí do úspešnejšieho konca. Inými slovami, postrácam trochu lepšie vypracovaný záver. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Dementra

Jasně, chvíli po zacatku vam si bude jasny o co tu jde, ale to napeti, vykony jsou prostě uzasny, takze mi nakonec nevadilo, že ve filmu nebylo vlastne nic prekvapiveho. ()

Vabr

Podle mě lepší než Pátrání (brácha tvrdí opak). Sarah Paulson i Kiera Allen hrály opravdu dobře. Sarah P. byla skvělá psychopatka a Kiera A. byla dobře vychytraná, chytrá a šokovaná. Film se rozjíždí brzy. Osobně to možná mohlo být trochu později. Zjišťování o lécích atd. je takové divné a jiné, než by mělo normálně být. Celý film je v pořádku, ale nepřišel mi moc záživný až od doby, kdy se objeví dcera ve sklepě až po konec (závěrečná scéna ne) je film hodně dobrý a zvrat se mi dost líbí. Závěrečná scéna je sra*ka. Fakt nemám rád tyhle typy scén. Taková hodně podobná je třeba ve Zdravotníkovi a prostě je to hrozná pitomost. Navíc to tu je zbytečně. VYHODNOCENÍ: MOJE NOVÁ MÁMA ()