I když jejich partnerství málem ztroskotalo, Kate učiní objev, který všechno změní. (Disney+)

aR3Zz

Po nejistotě z prvních dílů jsem nyní opravdu nadšený. Příběh má hlavu i patu, není zde mnoho zbytečných odboček. Postava Jeleny je skvělá jako mnoho již dříve představených. A aby toho nebylo málo, objevuje se "the big one" :) Skvělá akce, výborně natočené, přesně tohle jsem chtěl od začátku. 90% ()

ACDCKL

Zatím nejlepší díl série, má všechno. Konečně pořádné Wow co se týče děje, výborné bojové scény a bravurní herecký výkon Florence Pugh. Snad nás poslední díl nezklame. Zde jasných 5*. ()

darthvader77

Yelena a makaŕóny jsou highlightem celé epizody. Je tady trošičku eror kontinuity s Black Widow uvidíme, jestli další epizoda vyřeší. Celkově nemám rád jak z Kate je v podstatě stalker a hodně vtipných momentů je natahovaných a trošičku trapných. Ale epizoda jako celek drží takže stále dobrá zábava. ()

johnsnow

Zasek slabší part. Ono už úvod s pičou jelenou pôsobí najprv dobre ale scéna s kobercom to pošle do zadnice. Rozhovor tej piči a Kate je tiež o prde keďže je prekladaný fórikmi, ale aspoň súboj na parkovisku s Mayou kde náš Hawkeye zase navlečie roninský suit má grády. A v závere dorazí na fotečke Kingpin a zistíme, že tou sviňou v pozadí je Katina matka, nie fúzač. ()

hrumsrt

Je to tak miniseriál Hawkeye směřuje ke svému konci, ale ještě před tím rozehrál tolik linek, že jsem opravdu zvědav, jak to zvládne unést. Hlavní událostí je návrat Jeleny (Florence Pugh), která plní plány, tak jak je na konci Black Widow zasela Valentina Allegra de Fontaine (Julia Louis-Dreyfus). Jen za těch pár scén předvedla lepší výkon než za již zmíněnou sólovku s Natashou. Opravdu velmi dobrý výkon, kdy si získává respekt a patřičné charizma. Gratuluji, že tvůrci dokázali odpovědět i na to, jak je možné, že Jelena se v celém tom MCU objevuje až tak pozdě, což má u mě opravdu velké uznání! Závěrem se dozvídáme, že se nám pravděpodobně do všeho nějak dostane ještě i Kingpin.. Tvůrci mají před finální epizodou opravdu hodně otázek a bohužel jen málo času na všechno odpovědět. Takže se bojím, zda přece jen těch pohodových šest epizod nemělo být natáhnuto třeba tak na osm, jelikož mi otevíráme brány finále, ale absolutně nic se nám neuzavírá, ba naopak. K tomu navíc pořád je nad námi otazník okolo té rodiny Kate, ve které je toho asi více než se zdá a Hawkeye si mezi sebe nechtěli pustit zcela cíleně. Třešničkou na dortu je pak hluchavka Maya, která si v tom všem ještě dokázala najít ten svůj prostor... Celé se to proplétá s Hawkeyovou minulostí, kterou máme my jako prostí diváci MCU (nečtenáři komiksů) trošičku zahalenou v mlze.  Je to na mě malinko přehlcené, ale upletli si to na sebe takhle sami. Karty mají tvůrci rozdané zajímavě, ale dokáží je dohrát všechny... ()

jirikzaboj

Ronin v akci, sarkastická Jelena a povedené dialogy rozvětvují zbytek příběhu, který je třeba chápat pro finále. Pomalu jsem začal seriál vnímat s jeho pomalejším tempem a už se nám chýlí ke konci. To jak je kvalitní, to rozhodne v poslední epizodě, ve které se všichni společně dozvíme, proč vlastně tento seriál vznikl a jaký nese odkaz. Konec překvapil a moc potěšil. Tento týden nese žně, co se fan servisu a starých známých Marvel postav týče a já budu vzpomínat na tento prosinec v příštích letech opravdu moc rád. ()

Dody345

Vidět znovu v akci "Ronina" je fajn. Celkově ten díl je fajn. Akorát Jelena mi to trochu kazí, protože je nesympatická a arogantní a při tom rozhovoru s Kate ze sebe dělala jako by byla nejméně na půl Hulk a na půl Thor. A ten její přízvuk je docela otravný. ()

Tom10000

5. a předposlední díl 1. a zřejmě i jediné série. Kate, zničená odchodem od Clinta, se vrací k matce a budoucímu otčímovi domů, aby se jen ještě více ponořila do své bezcennosti a aby si ji získala matka na svoji stranu. Jenomže brzy dojde ke dvěma mimořádným zvratům. Poté, co se jí svěří s prokazatelnými důkazy o lžích jejího dosti možná brzkého manžela, se svojí strategií skoro nečekaně uspěje. A navíc se ve svém vlastním ohořelém domě setká s dívkou, jež ji chtěla zabít. Jedná se o sestru zesnulé Nataši Romanonové, toužící zabít Hawkeyeho, vinného za její smrt. Ačkoliv se snaží všemu porozumět, brzy ztrácí Kate pevnou půdu pod nohama, a je vydána na milost a nemilost svým (naštěstí dobře vyvinutým) instinktům. Clint se mezitím obléká do obleku Rónina, a utká se v boji na život a na smrt s Mayou. Už ji měl přímo před sebou, bezbrannou, když ho rozptýlila a též málem zavraždila. Jen díky Kate přežil. Raději s ní tedy poté navázal opět menší přátelství. Bohužel (či naštěstí) díky ní následně čelil překvapení v podobě velice nebezpečné osoby v blízkosti její matky (...). 80 procent, zase o kus lepší díl. ()