I když jejich partnerství málem ztroskotalo, Kate učiní objev, který všechno změní. (Disney+)

dO_od

// Bro, ten soundtrack čerpající z největších vánočních klasik mi pokaždé udělá taaaaakovou radost. Na předposlední epizodu jinak povážlivě bez napětí, navíc i s k překvapivě zkratkovitým vyprávěním. Nevěřím, že to řeknu, ale proč Hawkeye nemá 8 epizod místo 6? Zrovna tady by se to celkem hodilo. Ta atmosféra i postavy mě baví, ale poprvé jsem měl pocit, že tvůrci maličko nestíhají skládat všechny linky dohromady. Finále bude zajímavý. Jen by asi bylo lepší, kdyby mělo dvě hodiny místo jedné. ()

Kaka

Když se objeví na scéně Florence Pugh se svým neodolatelným kukučem a ultra sexy ruským akcentem, začnou se dít věci. V podstatě si celý díl strhává pro sebe, ale to vůbec nevadí, protože tempo téhle minisérie se i díky jejímu vstupu na scénu a motivacím její postavy pořádně zrychluje. Finále by mohla být divočina. ()

filmfanouch

Předposlední epizoda je pochopitelně zastíněna premiérou Spider-Mana: Bez domova, i samotným finále této epizody ovšem Hawkeye dokáže přinést předvánoční nadílku, kterou navíc příští týden pojistí finále. Předposlední díl ovšem dokáže na finále nalákat přesně takovým způsobem, kterým by ideálně předposlední díl navnadit měl.   Struktura celovečerního filmu je podobně jako u WandaVision, Falcon a Winter Soldier a Lokiho patrná, pátá epizoda tedy zahajuje poslední třetinu příběhu a vše co se dalo říct o předchozích částech lze aplikovat i na předposlední díl. Fajn vánoční atmosféra, která dokáže kombinovat akci, humor i emocionálnější momenty a ve finále se ukáže, že 6 epizod je možná až příliš málo a po vzoru WandaVision by Hawkeyovi prospělo alespoň 9 epizod.   Hawkeye je jinak dle očekávání přízemnější marvelovkou a dokáže solidně nalákat na to, že příběhy pouličních hrdinů a jejich souboje s mafií budou hrát v budoucnu stěžejní úlohu. Postava Echo v podání Alaquii Fox prozatím dokáže navnadit na to, že si svůj vlastní seriál skutečně zaslouží a nově objevené fakty o její minulosti, které též povedou k její budoucnosti představují velmi zajímavý potenciál.   Yelena Belova v podání Florence Pugh dostává větší prostor a Pugh po svém představí v Black Widow potvrzuje, že je další castingovou trefou Marvelu do černého. Pátá epizoda dokáže objasnit skrytou úlohu Yeleny Belovy v Avengers: Endgame a předvést, že nástupkyně Natashy Romanoff může též v budoucnu Marvel Cinematic Universe předvést zajímavé věci. A díky famózní Pugh se na tuhle budoucnost nejde netěšit, prostor si totiž krade pro sebe.   Jeremy Renner nadále dokáže jako Hawkeye předvést, že byl tenhle hrdina tak trochu outsiderem neprávem, jeho žákyně a nástupkyně Kate Bishop se poté nadále vykresluje jako nový ideální Hawkeye. I Kate Bishop se dozví klíčové informace, které zcela jednoznačně ovlivní její aktuální život a i tahle postava by před sebou mohla mít zajímavou budoucnost.   Režijní dvojice Bertie a Bert nadále dokáže vést akční scény solidně, stejně jako všechny představitele a prací nejen s vánoční atmosférou. A jakmile dojde na finále, které doplní adekvátní píseň ´´ You’re a Mean One, Mr. Grinch ´´, je zaděláno na zajímavé finále, které sice nejspíš nezalepí všechny lehké nedostatky Hawkeye, mohlo by ovšem alespoň fungovat jako solidní finále povedeného seriálu..... ()

PauloZ

Konečně se to motá a něco se tam pořádně děje! Pátá epizoda mě jen utvrdila v tom, že Hawkeye je nezáživný, vedlejší otupělý superhrdina, který nemá moc co nabídnout, pokud mu u toho někdo nesekunduje. Alespoň tak ho bohužel Marvel ve filmovém světě vyprofiloval za těch 10+ let. Naráz tu ale máme Jelenu, která svým charizmatem a celkovým projevem krade všechnu pozornost jednoznačně pro sebe a kope tak Hawkeye nehezky do koulý aniž by ho do těch koulí musela fakt kopnout. Kate Bishop jsem si za těch 5 dílu neoblíbil, je mi totálně ukradená a navíc je protivná a místama mě spíš se*e svojí najivitou... sorry za ten hejt peeps :-D ()

William_

Sakra proč to nešlo takhle už od začátku? Mohli se vykašlat na zdlouhavé a nudné epizody, vměstnat je do jedné a seriál by měl 4 fakt kvalitní epizody. Přijde mi, že koukatelná je opravdu až ta druhá část seriálu. A teď už k samotné epizodě. Florence Pugh ukazuje že je PANÍ HEREČKA a s přehledem zvládá i východní přízvuk, aniž by divákům bylo trapně. Děj konečně dostává spád a konečně mě zajímá co se s postavami stane, a kdo si dá příště do držky. Nesmím zapomenout na parádní atmosféru a tentokrát i kameru. ()

Martrix

Nijak mi nevadí, že se v této epizodě hodně mluvilo a byla taková spíš "na volnoběh". Tvůrci si co se akce týče, v předchozích epizodách svoje odvedli, takže trochu smysluplných dialogů přišlo vhod. Navíc jsme se díky nim dozvěděli (potvrdili si) zajímavé věci. Diváci byli stejně napnutí jako kšandy, co se vyvrbí s Jelenou a jestli se už teď objeví ON, takže to mírné zvolnění bylo šikovné a slibuje vypečenou gradaci v posledním díle. Přesto mám jednu velkou výhradu. Pokud dostanu za úkol najít černé vdovy a fouknout jim do ksichtu plyn, aby mě nesejmuly, tak zcela jistě nepříjdu k jedné z nich domů a neřeknu ahoj, přišla jsem ti pomoct. To bylo tááák pitomé. Ostatní drobnosti, jako je hloupě znějící ruský přízvuk Jeleny (neměla by tu roli hrát Ruska, podle současné politiky?), nebo procházky po NY s obrovským lukem a šípy, návštěva Jeleny u Katy... . Trochu to kazí dojem ze zatím velmi slušné práce scénáristů. Ale možná jsem dnes jen přehnaně kritický a dělo se to i předtím. ()

Remivsremi

Klidný, upovídaný díl, který přinesl silnější scény než drtivá většina dosavadní stopáže. Tohle mi hodně sedlo. Postavy dostaly prostor, přišlo nějaké prohloubení, budování a vše vyvrcholilo v krásnou ukázku padoucha, i když ne překvapivého, páč se již jednou zobrazil. Teď už jenom doufat v obsazení, které by si hodně fanoušků přálo. ()

oveckaoa

U toho dílu se říkalo, že bude nejlepší ze série , ale chyba lávky pořád jsme ve stejném duchu. Tenhle seriál může mít klidně i 500 dílů jelikož je to spíše konverzační drama s minimem akce kde se každý díl kecá a nic významného se neděje o to je smutnější, že to lidi žerou. ()

Milano33

Po minulej potýčke na streche došlo k ráznemu rozkolu Hawkeyea a Kate. Každopádne, ani týchto pár ťažko znesiteľných slov a krívd neodradili Kate v tom, aby koniec koncov opäť pribehla Clintovi na pomoc. Slovnú konfrontáciu Yeleny a Kate som si náramne vychutnal, bola primerane zábavná i mrazivá. Yelenin ruský prízvuk je sexy, i jej hlášky ma pobavili. Súboj Robina s Mayou bol velice nápaditý a predovšetkým kontaktný, kedy sa bojovalo telo na telo a bol cítiť skoro každý úder. Koniec tejto epizódy mi urobil takú obrovskú radosť, už som prestal dúfať, že sa toho ešte niekedy dočkáme. Bolo veru skvelé vidieť po rokoch znova Kingpina, už naozaj len ten Daredevil chýba k naprostej spokojnosti. Našťastie, nedávne potvrdenie návratu Charlieho Coxa do role Matta Murdocka ma naplnilo entuziazmom. ()

kenkaku

Začátek naprostá pecka (poprvé “probliknutí” z pohledu toho co zmizel) + natvrdo propojení s Black Widow. Pak se relativně dlouho žvaní, ale poznámka o “vylepšené Soše svobody” musí vyvolat tomu, kdo viděl No way home minimálně záblesk v paměti (protože ví o čem je řeč). Plus další provozování s Daredevilem. Kdo minule nepoznal hlas, dostal teď i rozmazanou fotku. Tomuhle říkám dokonalé provázání na MU! Pozn.: Uber byl dokonalý :D. ()

tomik99

Nemůžu dát plný počet jen kvůli poslední scéně. Neříkám, že to bylo špatný. Je to dobrý, ale zkrátka ostatní MCU seriály měly něco navíc. Tady jdeme do finále, ale zatím nemám pocit, že by to patřičně gradovalo. To, že se Yelena bude mstít Hawkeyeovi, jsme věděli už měsíce předem. Je mi líto, že za tím není něco víc... je to až moc přímočaré. ()