Loki - Season 1 (2021) (séria)

Na večné časy. Navždy. (S01E06)

(epizóda)
  • Česko Pro tok času. Vždycky. (viac)

Čas sa kráti a vo veľkom finále série idú Loki a Sylvie v ústrety osudu. (Disney+)

LachtanShows

Já ze sebe prostě ovci dělat nebudu, Marvelovky nikdy nebyly tvořeny jako hlubokomyslná filozofická díla, vždycky jsem si k nim chodil spíše odpočinout a to u Lokiho konstatovat nemůžu. Jeho nesmyslnost nabyla během (naštěstí) pouhých 6 epizod takové intenzity, že se mi nemůže nikdo divit, proč mi trvalo více jak 2 měsíce dokončit závěrečnou část. ()

MiniMinion

Veškeré nerdství ve mě stranou, tenhle díl byl fenomenální. Všechny postavy fungovaly úplně přesně podle svých povah (tvůrci je opravdu chápali), vizuální efekty opět na jedničku, hudba vynikající, a hlavně… špičkové herecké výkony. Celá šou byla tentokrát o trojici Tom Hiddleston, Sophia di Martino a Jonathan Majora, a všichni podali vynikající výkony, jeden lepší než druhý. A kdybych si měl vybrat svůj nejoblíbenější, byl by to asi Majors. Budoucí záporák třetího Ant-Mana a snad i dalších MCU projektů se představil v trochu jiné podobě, ale ve i tak ve skvělé formě - člověk s neskutečnou mocí, který viděl a zažil úplně všechno, který má kontrolu úplně nad vším, ovšem jeho kontrola je hrozně křehká, je osamělý, a asi už mu trochu šplouchá na maják… to všechno a mnohem víc nám Jonathan předvedl. Ale abych nechválil jen jeho, Tom i Sophia nezaostávali, ovšem že ti dva umí hrát už nám ukazovali celou dobu, takže žádně překvapení. No a i když pominu postavy, díl měl prostě všechno - již zmíněnou hudbu a VFX, dobře napsaný scénář se zajímavými dialogy, práce s kamerou byla skvělá, budované napětí fungovalo… snad jen ten konec byl takový náhlý, ne zcela konkluzivní… ovšem jsem si jistý, že Marvel k tomu měl dobrý důvod, tím spíš, že nám potvrdili druhou sérii. Nemám co vytknout, snad jen to, že se mi opět nepotvrdila teorie :D. Naprosto zasloužených pět hvězd, 100% ()

Azurovydrak

Obsahuje spoilery. Hloupý vtip? Nemůžu uvěřit, že povolané osoby tuhle šaškárnu s vážnou tváří vypustily do světa. Po dramatickém nárůstu kvality v posledních dvou dílech mělo tohle všechny předpoklady být velkolepým finále, čemuž nasvědčovala i napínavý vstup Lokiho a Sylvie do Citadely. He Who Remains? Znělo to monumentálně, a navnadilo mě to ještě víc. Čekal jsem Living Tribunal, skutečné Time Keepers nebo něco podobného. A pak se na scéně objevuje užvaněný debil ve fialovém hábitu. Víceméně moment, kdy se vše zlomilo, kde se seriál zvrhl v parodii a od nějž nefunguje prakticky nic. Loki se Sylvií se porvou kvůli banální zámince, Mobiovo velkolepé "ničení TVA", na které se hypovalo v minulém díle, nevede nikam a  naprostá většina dějových linek končí neuzavřena. A jestli měl být ten černoch něco jiného než komediální fail, tak je to poslední hřebíček do rakve. Od finále jsem čekal velké vykoupení, místo toho došlo na velké potopení se vším všudy. EDIT: Tak jsem se dozvěděl, že ten šašek měl být Kang Dobyvatel. Gratulace Marvelu k zesměšnění tak ikonické postavy.  ()

gumbo

Tak jsem si u toho nějak připadal jako Loki se Sylvií, když tam seděli a nevěřícně koukali s WTF pohledem. To je jako ono? Tolik hraní na tajemství a nakonec z toho vypadne taková píčovina?"Záporák" tam asi 3 hodiný mele nesmysly a nakonec se ani pořádně nepředstaví? Motivace toho všeho naprosto vycucaná z prstu. Polovina toho co se tam dělo ani nedovysvětlena ve stylu "prostě to tak je a neptej se". Zklamání. 50% ()

tomik99

Asi jsem také čekal úplně jiné finále a zcela jiné zakončení. Na druhou stranu nemohu říci, že bych byl zklamaný. Jonathan Majors si roli velice užíval a sledovat ho byla jedna báseň. Skvělý herecký výkon. Jinak máme za sebou tři seriály od Disney+, kdy bohužel mi přišlo, že finále seriálu nebylo zvládnuto ani v jednom případě. Ale zatímco u Falcona a Wandy jsem měl velkou pachuť, tak tady mi to nevadí. Nakonec přimhouřím oko a dám tomu plný počet. Kdyby to ale šlo, dal bych 90%. ()

NiaWolf

Několikrát jsem se musela přesvědčit, že se vážně koukám na seriál od Marvelu/Disney a ne na nějakou parodii. Tenhle závěr je prostě plivnutí do tváře všem divákům, kteří od seriálu čekali alespoň průměrnou úroveň. Takových náznaků, tajemna a možností jak závěr pořádně zakončit - třeba kdyby hlavním záporák byl syn/dcera Lokiho/Sylvie, nebo jejich ultra zlá varianta nebo... jo to by byl mindfuck, ale ne, místo toho dostane nějaké stand-up vystoupení, kde si nějaký trapný "N" cintá pentli, zatímco oba herci jen čučí. Ani bych se nedivila, kdyby se ta scéna natočila jako reakce na čtení scénáře. Celý tenhle díl je vlastně jen tupá rohožka pro Marvel Phase 4 a nemá ambice být ničím jiným. O scéně s Mobiusem ani nemluvím. Tady zklamalo snad všechno. Doporučuji zkouknout prvních pět minut a pak to vypnout a domýšlet si, že seriál měl důstojné finále. ()

MERKATtv

Toto finále bolo zlé. Celý čas sa epizóda iba naťahovala iba aby na konci mohli povedať že bude druhá séria. Nič z príbehu nevysvetlili, nevyriešili, iba spravili lacný cliffhanger. Predstavili nového veľkého záporáka a to je Kang the Conqueror. Herec ktorý ho hrá není zlý ale strašne zle Kang vyzerá. Poprvé není modrý čo je doslova jediná vec ktorú s ním mali spraviť dobre. Po druhé oblek vyzerá ako lacná verzia ozymandiasa z Watchmenov. Fakt nechápem aký dôvod mali ho nespraviť ako v komiksoch. Každý kto nepozná túto postavu bude zmätený. To už ani není o reprezentácií. Toto je ako keby spravili Thanosa bieleho lebo jeho herec je biely. Kang je mimozemšťan tak prečo ho nepsrvaili modrého ako v komiksoch. A ja viem že to je jeho variant ale prosím vás, takto trápna výhovorka. Aj kebyže to je variant, prvé zoznámenie s postavou by malo byť také že si ju zapamätáte. Z tohto čáva si zapamätám iba to že má nasralo čo s ním urobili. Tak dobrý herec a pokazia to kostýmom čo ti dáva... ()

darthvader77

Tragický závěr seriálu, kdy nakonec někdo nedokáže přenechat nenávisti ani tváří tvář lásky. Tohle je jedno z nejlepších finále jakéhokoliv seriálu. Jonathan Majors je vynikající herec a nového padoucha pravděpodobně celé fáze zahrál s naprosotu grácií. Miss Minute měla solidní jump scare doufám, že se vrátí jako side-kick nového Kanga. No a ten wtf závěr, který je pravděpodobně největší od Infinity War no to je prostě fantazie. Miluju tenhle seriál a absolutní špička a pravděpodobně to nejlepší, co kdy MCU vytvořilo. ()

ACDCKL

SPOILER ALERT varování: Asi jsem čekal akčnější nástup Kanga Dobyvatele na scénu. Ale díl rozhodně nenudil a budoucí směřování Marvelovek do nové etapy je nastaveno, tento díl bude mít dalekosáhlé následky do všech příběhů. ()

kiwizak

Po perfektních předchozích epizodách jsem byla z konce lehce zklamaná. Tedy, konfrontace Lokiho a Sylvie byla báječná, za tu bych dala pět z pěti. Ovšem tolik otázek a obří cliffhanger, aniž by došlo aspoň k meziuzavření nebo nápovědě co se bude dít dál... Mění to vše, to je jisté. Ale jako finále seriálu to úplně neuspokojí. ()

instageek_cz

A po dvou famózních epizodách tu máme velké finále a v něm... velké zklamání!:/ Ok, beru, že tvůrci chtěli skončit cliffhangerem. Jenže popravdě jsem měl spíš pocit, že ani oni sami neví, jak to vlastně celé ukončit. Mám rád filmy i seriály, kde člověk nahlédne za oponu toho, jak funguje realita, kde divák absolutně netuší, co se stane v příští vteřině, kde se hrdinové ocitnou v místech, kde je možné úplně cokoliv... To všechno nám Loki tak trochu sliboval, takže když se pak nestane v podstatě vůbec nic, je to prostě mizérie. Stejně jako hloupé chování Sylvie, která se tu najednou promění jen ve figurku na scénáristické šachovnici, skákající tak, jak je zrovna potřeba, ačkoliv to jinak nedává vůbec smysl. Ani dlouho očekávaný tajemný záporák nijak nenadchnul, nepřinesl nic, co bychom už jinde neviděli. Škoda, tenhle výborný seriál si zasloužil mnohem lepší zakončení. /// Další recenze nejen na MCU filmy a seriály čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

johnsnow

Možno krapet ukecanejšie finále ale nesťažujem sa, Majors ako kang dobrý, tak uvidíme jak to porieši ako hlavný enemák v avengers filmoch. Záver celkom podarený, a rozhodne slušne zamiešané cesto na 2. sériu. ()

Frca

Naprosto super epizoda. Skvělá atmosféra a opět skvělý vizuál. Já prostě věděl, že za tím bude tahle postava. Jistě, mohli upravit nějak příběh, ale jakmile jsem zjistil, kdo byla jedna z postav , která byla představena na začátku, věděl jsem, že další  se musí brzy objevit nebo dojít přinejmenším k nějaké referenci. A nakonec se to stalo. A jeho naprosto přepálené představení a chování bylo naprosto super.  A ten konec... No, teď vážně nevím, co čekat. A o to víc se těším na 2.sérii. ()

Elio

Možné SPOILERY. Měla jsem dojem, že kdyby se na konci 1. série, když má seriál pokračovat i v 2., vyčerpalo ono překvapení, kdo je hlavní bad guy, přišli bychom o napětí a na začátku nastolenou detektivní zápletku. Jak jsem se mýlila. Tohle je totiž stokrát lepší. Nejen, že Loki odstartoval novou dekádu MCU, a zařadil se tak mezi jedny z nejdůležitějších seriálů, které nás uvedou do multiverza, přidal navíc pěkně na závěr dost pořádný mess, na který by si TVA měla připravit hodně velké koště. Prostě to byla game within the game. A já se nechávala touhle hrou pěkně unášet po proudu spolu s příběhem, který potvrdil moji predikci Loki-Sylvie páru, ale i to, že Sylvie je přeci jen v mnoha ohledech pořád Loki. Když začaly závěrečné titulky, prostě jsem jen hleděla s otevřenou pusou a snažila se to vše trochu zpracovat. Už vidím tisíce teorií, jak to vše bude probíhat dál. Já jen vím, že i když jsem fanoušek MCU nikdy nebyla, Loki mi k tomuhle světu vydláždil cestu. Chci vědět víc, nejen o tom, jak se bude vyvíjet příběh seriálu Loki a osud Mobiuse, Sylvie, Lokiho, Ravonny a B-15, ale celého šíleného multiverza. MCU se odvázalo a dalo se nečekaným a odvážným směrem, což je přesně to, co by měl dělat každý příběh. Je to risk, ale mnohdy stojí za to. A u Lokiho se to vážně vydařilo. ()