Po krádeži Teseraktu vo filme Avengers: Endgame sa boh falošnosti Loki ocitne pred súdom Úradu Časových Variácií (TVA), kafkovskej byrokratickej organizácie, ktorá existuje mimo čas a priestor. (Disney+)

Loki_Six

"The first and most oppressive lie ever uttered was the song of freedom. For nearly every living thing, choice breeds shame and uncertainty and regret. There's a fork in every road, yet the wrong path always taken." ()

Elerrina

Ano, jsou tu všechny vtipy a gagy, které čekáte na téma střet namyšleného egomaniaka s mocnou byrokratickou agenturou, stačí si je jen odškrtávat. Dialogy mezi Lokim a Mobiem stojí celkem za to: „Tohle místo je jako noční můra.“ „To je jiné oddělení.“ V druhé polovině dojde k určitému zpomalení, ale je jasné, že Lokiho změna názoru potřebuje svůj čas. ()

LachtanShows

Jeden z nejoblíbenějších záporáků novodobého filmu postupem času přerostl spíše v antihrdinu a hlavně tím si vydobil takovou slávu, že byl Marvel prakticky dotlačen fanoušky k vytvoření Lokiho sólového dobrodružství alespoň formou seriálu. A přestože Wanda i Falcon prozatím nepředvedli, že by se MCU mohlo zdařile rozrůst i na poli seriálovém, Loki zatím vypadá zdaleka nejlépe a doufám, že jeho mezičasová dobrodružství konečně ukojí to více než roční strádání po poutavé Marvelovce. ()

MiniMinion

SPOILERY: Víc než cokoliv jiného byla tato epizoda takovým rozborem Lokiho charakteru. Během let jsme měli možnost Lokiho lépe poznat, Ale tak to hluboko do jeho mysli a duše jsme zatím neměli možnost nahlédnout. Až teď - konečně - jsou tam odhalovány jeho pohnutky a motivace. A že je to podívaná... zároveň fakt, že se jedná o Lokiho z roku 2012, nikoli toho který zemřel v Infinity War, tedy o (alespoň navenek) hrdého, panovačného, egoistického boha, dává prostor pro více character developmentu, což už bylo v této epizodě dobře rozehráno. Od pana Mobia M. Mobia schytal Loki pořádný ego check. Owen Wilson jakožto právě jmenovaný TVA agent je už od začátku výborný, s Hiddlestonem mezi sebou mají jiskrnou chemii a již od jejich první scény mě jako duo neskutečně bavili. Tom Hiddleston je jako vždy špičkový, vystřídal si zde spoustu poloh a všechny zvládl bravurně. Co se příběhu týče, jsem upoután, zdá se, že zvěsti nelhaly, opravdu půjdeme chytat Lady Loki, na což se velmi těším. Co je lepší než Loki? Dvakrát Loki. Doufám také, že se dozvíme více o TVA jako takové a také o Time Keepers. Vypadá to, že budou mít důležitou roli, právě od TVA (respektive od úžasné Miss Minutes) jsme se dočkali hned několika přímých odkazů na multiverse, který bude v příštích několika MCU projektech velkým pojmem. Zmíním ještě vizuální stránku věci - ano, je to MCU, na nejvyšší kvalitu jsme již tak nějak zvyklí, ale na televizní (streamingový) seriál je i tohle next level - už jen z téhle epizody to vypadá, že měl Loki větší rozpočet než WandaVision a TFATWS dohromady. Celkově velice silné 4 hvězdy, 85%. ()

PanTumnus

Doctor Who, Stopařův průvodce po galaxii, Rick a Morty se špetkou Brazilu a Fincherova Sedm s ozvěnou Červeného trpaslíka. Loki si půjčuje hodně a vše zdárně míchá v premisu, která pravověrné fanoušky MCU nadchne a všechny ostatní, kteří mají alespoň trochu o tomhle vesmíru ponětí, minimálně zaujme. Marvel ve svém třetím seriálu opět mění žánr a opět se zdá, že půjde o krapet mysterióznější zážitek ve stylu WandaVision než o akční průměr jménem Falcon a Winter Solider. ()

warrenur

Jeden z tych zaujimavejsich komixovych charakterov. Premisa minute-manov a casovych osi a i prostredia, kde i infinity sutre su len tazitka, ma vsak nechava chladnym. Uvidime, ci sa "lov" rozbehne v druhej epizode. Toto je len ukecane pozlatko s tazkopadnymi "obrnencami". ()

Bozvav

První díl Lokiho působí dosti varchlatě, na stranu jednu je zde skvělý Loki, na stranu druhou, prostředí svou atmosférou silně připomíná finančák a pocity, které v něm máte, když vám chybí část daňového přiznání. ()

gumbo

Zatím průměr. Různé verze strážců času už tu byli několikrát a tato zatím nevypadá nijak originálně. Loki už po těch všech filmech nepotřebuje brousit charakter dalšími a dalšími proslovy a tady toho kecani bylo celkem až zbytečně moc. Vypadá to zatím lépe než F+WS, ale ke kvalitě WandaVision to má zatím hodně daleko. 65% ()

Azurovydrak

Možná jsem s časem čím dál víc náročný, ale pilot mě zatím tedy vážně nepřesvědčil. Tom Hiddleston děsně přehrává a humor je často dost na sílu. Vše vypadá levně, jako by to produkoval Netflix, přičemž velkolepá TVA si tu počíná jako parta neorganizovaných dětí, co ani nejsou schopni zajistit jednoho spoutaného vězně bez schopností. Loki se chová jako debil, střídá pasáže mezi proslovy o dominanci vesmíru a kalužemi sebelítosti. Prostě úplně out-of-character, nebýt známé Hiddlestonovy tváře, tak ho vůbec nepoznávám. Owen Wilson mi zatím svým "fanboyovstvím" k Lokimu nejvíc připomíná toho číňana, co neustále podlézal Johnu Wickovi. A ne, to nemá být lichotka. Uvidíme, jak se to vyvine, ale zatím musím s lítostí říct, že nové hlasitě proklamované minisérie nesahají po paty ani Agentům SHIELDu, natož srdcové Infinity sáze... ()

Swannie

Veľmi zaujímavý začiatok. Sedelo mi vyváženie vtipných scén s tými vážnejšími až emotívnejšími, akciu osobne príliš nepotrebujem. Absolútne milujem filmy a seriály, s ktorými sa narába s časom, takže to je u mňa vždy veľké plus. Hiddleston a Wilson sú osobitne aj spolu výborní, takisto sa mi veľmi páči vizuál seriálu a to, že sa zrejme Marvel opäť bude s divákmi kinematograficky trochu pohrávať - menej než pri WandaVision a zrejme viac, než pri The Falcon and the Winter Soldier. Piatu hviezdičku dávam za úžasnú hudbu a záverečné titulky - vďaka nim som si tú epizódu pozrela rovno dvakrát. V každom prípade sa nechcem tešiť príliš skoro a som zvedavá, ako sa bude seriál vyvíjať ďalej. Či pôjdu ambicióznejšou cestou ako WandaVision, alebo ostanú tradične marvelácky. ()

RoneXxXD

Ačkoliv jsem na Marvelovky začal být poměrně během vysílání WandaVision alergický, při vydání traileru na Eternals až nepřirozeně naštvaný, Loki mě překvapil. Je to úplně něco jiného, než jakákoliv Marvelovka co jsme doposud mohly spatřit. Barvičky jsou nehorázně krásné a atmosféra by se dala krájet. Soundtrack krásně Zélandský a vtipy jsou doslova i vtipný. Celá premisa zní zajímavě, z pilotu to vypadá na Marveláckou detektivní a špionážní komedii s krásným vizuálem. A já říkám jen jediné - chci víc. Oproti předešlým dvoum seriálů co Marvel/Disney+ zveřejnil, toto vypadá opravdu skvěle a doufám, že nepropadne k průměru jako jeho předchůdci. 95/100 ()

tomik99

Pěkný začátek, slušná emocionální jízda a také skvělé vysvětlení nejen cestováním časem, ale také uvedli na pravou míru Lokiho příběh, kde se ne všichni diváci musí chytat. Za tuto epizodu rozhodně dávám palec nahoru. ()

NiaWolf

Trochu mi vadily ty počáteční vynucené fórky, které k Lokimu IMHO tak moc nepatří. Není to Joker, a to ani ve filmu ani v komiksech. Vážnější tón, do kterého se přepne v druhé polovině, svědčí seriálu mnohem více, a tak doufám, že v něm bude pokračovat. Líbí se mi i chemie mezi Hiddlestonem a Wilsonem, očividně si sedli, což je dobrý začátek. Ta (skoro) hodina utekla neuvěřitelně rychle a byrokratické prostředí je příjemným oživením. Glorius. ()

Eduardo

Žeby konečne Marvel séria, ktorá má aj príbeh hodný seriálového spracovania? Zatiaľ to vyzerá sľubne, len nech to neskĺzne do vôd 40 minutových fillerov s 5 minútami niečoho zaujímavého. ()