Dětská pohádková komedie o malé Lucii, protivném vůdci klukovské patry Osvaldovi a dvou kouzelných postavičkách z formely. Lucie je šestiletá holčička, která se už nemůže dočkat, až půjde poprvé do školy. A protože všechny její kamarádky jsou ještě na prázdninách, nemá si s kým hrát. Parta páťáka Osvalda totiž o malé holky nestojí. Jedině, že by dokázala svou odvahu krádeží v obchodě. Lucie se vydá do obchodního domu a tam sáhne po krabičce s formelou. A to je začátek neobyčejného dobrodružství, neboť z krabičky vylezou dvě postavičky kouzelných formeláků, které se stanou pro Lucii bájenými kamarády, s nimiž prožije na konci léta to nejbáječnější dobrodružství. (oficiálny text distribútora)

baxz

Milé, zábavné, nápadité, nestárnoucí, herecky výborné jak u dospělých tak v dětských rolích, hlavně Ž.Fuchsová a M.Hofbauer. A hlavně žhavení lebky zvané budík. ()

PetrJulian

Na 80. léta je to nadprůměr nejen ve scénáři, ale i ve zpracování. Spolupráce s Němci (natož těmi "západními") filmu jen prospěla. Oblečení postav, architektura města, zboží v obchodním domě... tohle všechno bylo u nás zjevením. A ve spojení s kvalitním příběhem má film co říct i dnes. Taky oceňuji, že se jedná o rodinný film, i já, dávno odrostlý, se u toho pořád bavím. ()

route60

Na lucii nedám dopustit, výborná Žaneta Fuchsová jen dokázala jaký byla talent, výborné plastelínové triky skvěle namluvené J.Bohdalovou a J.Dvořákem, takto má vypadat dětský film. ()

ZHODNOTITEL

Znal jsem Denise postrach okolí. Takže když jsem si jako žák druhé třídy už mohl na vánoce přečíst televizní program a viděl tam napsáno Lucie, postrach ulice. Tak jsem čekal, že to bude nějaká prča, kterou musím vidět. No a viděl jsem. Přímo jsem čučel. A čučel jsem ještě dlouho. ()

bigjames

Jeden z filmů, na který jsme se sourozenci jako malí koukali velmi často. A musím přiznat, že i po letech se k oběma dílům s nadšením vracím, a to nejen kvůli nostalgii. I dnes mě to neskutečně baví. ()

Gig

Lucie - černý děs, Oswald, malý Čestmír, chobotničky ve tvaru Ferdy a Ferdy. Kdopak to v mém dětství neměl ŕad. Navíc hlášky, kde senpodíváte. Oswald s trvalou mi vždy připomíná vlka v jednom z dílů Jen počkej. Kdopak by nechtěl jít k zubaři za cenu vidět tuleně s míčem. ()

Sefik

V době kdy se dávalo dětem běžně na prdel by si to hlavní hrdinka rozhodně zasloužila. Že já blb jsem si to s dcerkou pouštěl... Mohl jsem žít ze svých vzpomínek na hezký film ze svého mládí. Ale není to hezký film, je to uječená sračka o malé vysírce, která otravuje život všem okolo - rodiče budí, starší děti obtěžuje a diváka nudí. 1 hvězdu dávám za hlas Boba a Bobka, všudesenacpající Bohdalovou nekomentuji, její křemílkovský hlas už dnes nikoho snad nemůže potěšit. ()

Ivulla

V dětství to byly moje nejoblíbenější filmy, mohla jsem se plně ztotožnit s dívenkou Lucií a jejími dobrodružstvími. A taky jsem byla okouzlená všemi těmi věcmi např. nálepky, aktovky - jaké u nás nebyly k vidění. A samozřejmě Formeláky:-) ()

PTuranyi

Príjemná detská komédia o nezbednej Lucii s veľkou fantáziou a túžbou nájsť si kamarátov na hranie. Jej rodičia totiž na ňu nemajú veľa času a všetky kamarátky sú na prázdninách. Vďaka svojej detskej prostote zažíva s partiou suseda Osvalda dobrodružstvá plné situačných gagov, ktoré v druhej polovici filmu doplnia pestvá plastelínových postavičiek formelákov. Tí boli pravdepodobne inšpiráciou príbehov chobotníc z II. poschodia, v ktorých tiež zahviezdila Žaneta Fuchsová, predstaviteľka Lucie. Na snímke vidieť ruku nemeckej produkcie ale skôr na scénach s nemeckými televíznymi programami či nemeckých nápisoch, ako na kvalite, ktorá sa nevymyká československému štandardu. 70% ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v… (viac)