Duša predstavuje stredoškolského učiteľa hudby Joa Gardnera, ktorý získa šancu svojho života hrať v najlepšom jazzovom klube v meste. Ale jeden malý chybný krok ho zoberie z ulíc New Yorku do Veľkého pred – fantastického miesta, kde nové duše získavajú svoje osobnosti, vlastnosti a záujmy predtým než idú na Zem. Rozhodnutý vrátiť sa do svojho života, Joe spojí sily s drahocennou dušou 22, ktorá nikdy nerozumela príťažlivosti ľudských skúseností. Ako sa Joe usiluje ukázať 22 čo je úžasné na živote, môže pritom získať odpovede na niektoré dôležité otázky života. (Cinemart SK)

ToRtiK

väčšinou sú animáky robené pre deti a sú tam nejaké maličkosti pre dospelých - skrytý vtip, odkaz a pod. Soul je podľa mňa robený pre dospelých a má tam pár maličkostí pre deti. Skvele spracované, ťažká téma, pekné podanie - u mňa 5 z 5 :) ()

Eladriel

ANIMÁK PRE DOSPELÝCH. Je tu na to, aby sme sa zamysleli, za srdce Vás ale nechytí, tak ako to niektoré animáky dokážu. HODNOTENIE: 60% ()

Brain32

Začátek poměrně složitý i pro dospělého (natož pro děti), ale poté se to krásně rozjelo - příjemná pohádka s přesahem. ()

monika_cz

Úžasné. Úplně něco jiného než jsem čekala. Bylo to kouzelné. Krásně zpracovaný “život” duše a to jak se stává člověkem, i to jak z člověka odchází. Nejlepší je duše kočky. ()

majorzeman13

Jeden z nejlepších filmů roku 2020. Animák roku? Dost možná ano. Pixar opět dokázal,že je prostě špička v oboru animace !! Hudba ,vizuální stránka,,animace...... Prostě bravo ! Plný počet hvězd ! ()

somme

Zda se, ze Pixar se zacina orientovat na dospele publikum (s detskou dusi). Je to barevne, hrave, zvucne, ale prece jen si nemyslim, ze by ho deti mohly pochopit s hloubkou, jaka je tu nabizena. ()

provehob

Super animácia, hudba super, príbeh má ale toľko dier toľko ako sito. Navyše si stále lámem hlavu nad tým, prečo je vo filme scéna, kedy si chce Joe ostrihať vlasy práve keď je v tele mačky. ()

user1982 odpad!

Dal som tomu viac krat sancu, ale nedokazal som to pozerat. neuveritelne nudne a o nicom. chce sa to hrat na nieco velmi vazne a hlboke, ale pritom je to nudne tlachanie o nicom. nevidiet znamena o nic neprist. V hlave bola rovnaka blbost. Film hrozne vazny a hlboky blabol pre inteligentne deti ktore vedia napocitat do 1. ()

Petrval

Animák o životě po životě, vyhoření, hledání sebe sama a jazzu. Oproti jiným disneovkám je tam míň humoru a více dospělejších témat. Malinká vada je že konec filmu musel zůstat takový dětský. P Docter navazuje na svoje další skvělé počiny. Jasné 4* ()

om6pb

Pekný animák samozrejem s happyendom ako inak.. aal veľmi pekna myšlienka ktora stoji na zamyslenie v dnešnom svete... a mylsim že je to jedna z tých rozpravok čo da viac dospelemu divakovy ako deťom... ale mojej 4 ročnej dcerke sa velmi pači. ()

Tom.Brejcha

Je to něco jiného, než na co jsme od Disneyho/Pixaru zvyklí. Má to filosofický podtext. A i když jsem se chvíli musel zžívat s tím, že jsou v celém filmu převážně černoši - a to nejsem rasista, jen je to nezvyk - a půlka děje se odehrává tzv. na druhém břehu (nebo předbřehu, chcete-li použít termín tvůrce tohohle animáku), snímek působí uvolněně, mile a vtipně. ()

SuccDelucc

Na film Duše jsem se velice těšil už od prvních trailerů a po několika měsících, kdy jsem odkládal zhlédnutí tohoto filmu mohu s klidným srdcem říci, že Pixar je zpátky. Tento film mě nadchnul nejenom svým krásným vizuálem a animací, kterou zde studio posunulo zase na další hranici jako každý rok, ale i hloubkou svého příběhu, kterou jsem samozřejmě očekával, protože Pixar si potrpí na slzách od diváků jako vždy. Vedlejší postava hraná Tinou Fey je občas trochu na nervy, ale to vynahrazuje Jamie Fox, který zde hraje skvěle a plný energie jako vždy a ten neuvěřitelný soundtrack. Za mne velmi příjemný rodinný film s dobrým ponaučením 5/5. ()

Dodge-I

Pixar v Dusi zvysil latku - a ceny za animaci a hudbu jsou jasne... Skvely zazitek, pohlazeni vlastni duse i zamysleni - namichano v prijemnem pomeru a tempu. Je to potreba videt i slyset znovu. ()

starkiller1

Jako vždy disney/pixar nezklamali a prinesli nam skvělou podívanou v podobě filmu Duše. Tento film je velice zábavný a má co nabídnout . Rozhodně se u něj nebudete nudit. Vřele doporučuji. ()

Marek.Skalka

Je někdy se stane, že nějaký film stojí za to, aby ho člověk viděl několikrát. No a jen výjimečně se stane, aby v něm pokaždé bylo něco nového, něco, díky čemu ten film je ještě lepší. Právě u tohoto filmu to tak je. ()

abigael

Samozrejme že animačne kvalitné, nič menej od Pixaru človek ani nečaká. Oceňujem aj to, že sa konečne nejedná o safe sequel, ale o nový originálny koncept, len viac takých. Z nejakého dôvodu ma ale tento film za srdce nechytil. Akoby mu niečo chýbalo... Cítila som sa, akoby si autori odškrtávali bežné pixarovské checkboxy... "hrdina je sebecký, ale niekto iný ho naučí uvedomiť si, čo je skutočne dôležité?" check. "cute ale trošku annoying postava?" check. "slzivý okamih?" check. Akoby prestali robiť odvážne rozhodnutia na príbehovej rovine... chýba mi to u nich. ()

Akatinka

Filmy bez děje mě asi nikdy nebudou bavit. Toto mě jako Disneyho kus velmi zklamalo. Ani nevím, co víc sdělit. Jedna hvězda za hudbu a animaci. ()

KyoroChan

Některé věci mi v příběhu nejsou úplně jasné.. Ale to nevadí :) Normálně bych film hodnotil za 4*, ale pátou hvězdou oceňuju originalitu žánru a závěrečnou pointu, která mě nakonec nečekaně mile překvapila! Tohle samozřejmě není film určený jen pro malé či nejmenší diváky! Měl by ho povinně vidět každý dospělý! I přes žánr Komedie a Fantasy má film neskutečnou hloubku, která každého zasáhne a zanechá silný dojem. U mě vše 100% - hudba, vizuál, příběh! Takhle si představuju majstrštyk! :) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

93. Ceny akademie - výsledky

93. Ceny akademie - výsledky

26.04.2021

Dnes v noci proběhl 93. ročník předávání Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Ceremoniál se odehrál kvůli stále trvajícím protiepidemickým opatřením zcela netradičně ve velmi… (viac)

Ceny BAFTA ovládla Země nomádů

Ceny BAFTA ovládla Země nomádů

11.04.2021

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních filmových cen Britské akademie (BAFTA) za uplynulý rok. V počtu nejvíce nominací (7) vedly shodně snímky Země nomádů a britské… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+