Duša predstavuje stredoškolského učiteľa hudby Joa Gardnera, ktorý získa šancu svojho života hrať v najlepšom jazzovom klube v meste. Ale jeden malý chybný krok ho zoberie z ulíc New Yorku do Veľkého pred – fantastického miesta, kde nové duše získavajú svoje osobnosti, vlastnosti a záujmy predtým než idú na Zem. Rozhodnutý vrátiť sa do svojho života, Joe spojí sily s drahocennou dušou 22, ktorá nikdy nerozumela príťažlivosti ľudských skúseností. Ako sa Joe usiluje ukázať 22 čo je úžasné na živote, môže pritom získať odpovede na niektoré dôležité otázky života. (Cinemart SK)

Ivuska71

No to teda... dostala jsem doporučení od bytosti, na kterou se v tomto ohledu dá dost spolehnout a potvrdila jsem si, že fakt dá i nadále. Nádherné, dojemné a přitom vůbec ne laciné. Vždy, když něco podobného vidím, tak jsem přesvědčená, že autory muselo něco osvítit. Je příjemné zjištění, že jsou tací mezi námi a je jich víc a víc. ()

Krnac

Trochu Pixar klasika, veľa scén je trochu hlúpich pre deti ale inak je to výborne napísané a pravdelne vás film zasahuje, nad koncom sa musí premýšľať až vás posledná veta odpáli. ()

Malyszs

Soundtrack byl fakt skvělej. Takovej minimalistickej. Film byl pěkněj, vzal za srdíčko a vypadal suprově, skvělý nápady, prostředí, postavy a bylo to vtipné. Jediná věc co mi tak vadila, byla to klišé, ve kterým si hlavní hrdina uvědomí, že se během celého filmu choval nějak, a na konci mu všechno docvaklo a všechno si uvědomil, což je jako pěkný, ale už jsme to viděli hodněkrát. Graham Norton a jeho postava palec nahoru. Škoda jen, že jsem tenhle film nemohl vidět v kině... ()

Dave_Novic

Spíše než film pro děti se jedná, vyhrádně více dospělejší animák. Láska k hudbě, smysl života? Líbí se mi že je to pojaté "pohádkově" odkud se bere duše všech, čím musí projít. Celkem mě překvapil Pixar, že si neodpustí vypustit takovýto film. Inside out (2015) má podobný příběh běžného dítěte.. Zde se ubíhá spíše do dospěláka kolem 30-40 let, který se snaží splnit svůj sen a stat se Jazzovým klaviristou, škoda že většinu příběhu se odehrává "kdesi nad námi všemi" a tudíž na nějaký příběh postav nebo nějakého pevnějšího příběhu zde není místo. ALE to neznámená že tento film je špatný, ale spíše pro malokoho, který se dokáže vcítit do postav, hledání své cesty atd. Spíše mi to připadá jako poetický film. ()

DeJiF

Často slýchávám otázku "co bys chtěl dělat v budoucnu?" asi byste se divili, jak často tahle věta v mém životě padá a to obzvlášť ve škole, kdy jsem na to musel dělat i prezentaci. Ale upřímně jsem si až teď uvědomil, že nemusím nutně hledat svůj "smysl života" ať už teď nebo až někdy v budoucnu. Poslední věta tohoto filmu to podle mě shrnuje naprosto parádně, často přemýšlím léta dopředu, ale až teď mi došlo, jak důležitá je každá minuta života a že to není samozřejmost. Opravdu tleskám Pixaru za tento parádní kousek. ()

AdelleR

Nečekaně moc milý film. Bavila jsem se celou dobu, v jednom kuse jsem se smála nahlas, tvůrci ze záměny hlavních hrdinů opravdu vytěžili maximum. Hlavní pointa mi bohužel trochu utekla, to podle mě tvůrci zazdili a ten konec už byl nějak uspěchaný, ale jinak nemám co vytknout - a užila jsem si to i přesto, že jazzu zrovna nefandím. Animace super, jsem ráda, že si tvůrci pohlídali i prstoklad na klaviatuře, to se jen tak nevidí! Jen si tedy asi nikdy nezvyknu na účelně neproporcionální postavy lidí, co už. ()

Bogrant

Pekné, farebné, situačne vtipné, má to záverečný odkaz i onú spomínanú dušu, avšak okrem Coco a Onward ma posledné pixarovky a najmä ich filozovanie na tému posmrtný život, nijak zvlášť nedostali. Duša je rovnaký prípad. Chce byť dialógmi vyspelá, no zároveň i gagmi detinsky zábavná a vizuálne podmanivá, z čoho jej nie všetko stopercentne výjde a už vôbec nehovoriac o akomsi chytení za srdce a pohľadení na duši. ()

Gamine

Tohle téma, navíc tak dospěle pojaté bych od Pixaru nečekala.. milé, vtipné, originální, s velmi příjemnou animací, hudbou a (anglickým) dabingem, accountant Terry byl třešničkou na dortu ()

PrincessMono

Spolu s Coco je film Duše za mě určitě nejlepším počinem ze světa studia Pixar. Docela těžké téma, zabývající se velikými otázkami jako je lidská duše, účel bytí, pronikání do astrálních rovin, smíření se smrtí a i s životem samotným, úžasně zpracované do zábavné, dojemné a ve všech směrech nádherné pohádky, které dokáží porozumět děti (nepodceňujme je) a donutí dospělé k zamyšlení. Poselství tohoto filmu jsou dle mého zvláště významná. Líbí se mi, že film ukazuje, že smyslem života není nějaký úspěch, ale život sám, a proto bychom ho neměli promarnit věčným hledáním, naříkáním a trápením sebe sama. Zní to tak jednoduše, ale bohužel si to spousta lidí nedokáže uvědomit. Za mě je tento film mou téměř splněnou představou o ideálním animáku. O vizuální stránce a kreativitě tvůrců ani nemluvě. A jazz je prostě úžasný! Zkrátka velice doporučuji. ()

soukyd33

Úžasný animovaný film s ještě lepším příběhem. Super efekty. 👍 Super hudba. 👍 Humor a vtipné situace. Film vás vtáhne do děje. Film je k zamyšlení se nad sebou samým, a přehodnotit svůj život. Poznámka: Film asi není určen přímo pro děti. Hodně věcí by nepochopili. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Kraken777

Veľmi pekný animovaný film od Pixaru. Nádherné animácie, vynikajúca jazzová hudba, ale nedalo mi to tak veľký emotívny zážitok ako napríklad Inside Out. 75% ()

Egito

Duše je od pixaru další film který vypadá skvěle, avšak proporce příběhu se mi moc nelíbily díky tomu, že vím že to menší děti nepochopí. Filmu chyběl jasný příběh díky kterému se "pohřbil" oproti ostatním filmům od pixaru. Film ode mě dostává pouze 2 hvězdy za to jak vypadal. ()

Orion12

Nejnovější animák od Pixaru, který dělá prostě animované filmy s láskou zase nezklamal. Dostal jsem to, co jsem očekával. Úžasnou animaci, krásně udělané městské prostředí a postavy, člověk si v jednu chvíli myslí, že se dívá na hraný film a ne na animák, technika jde stále kupředu a Pixar oproti dalším studiím válí na plné čáře. Zajímavý příběh, sice trochu kombinace V hlavě a Coco, ale beru. Zajímavé postavy a odkaz,který zde nebyl tak silný jako v výše zminovaném Coco, kde jsem měl slzy na krajíčku, ale pořád sakra silný. Hlavní pointou filmu bylo jít si za svým snem a někdy cesta znamená cíl. Nemáš čekat celý život na příležitost, ale užívat si té chvíle která právě ted je a té cesty za tím snem. Nikdy nevíš, kdy bude tvůj poslední den, tak si užívej přítomného momentu. Za mě hodně fajn podívaná , jen škoda že si více nevyhráli s posmrtným světem duší, jako v Coco a možná jsem od toho čekal trochu větší doják, což se nestalo. A párkrát jsem se zasmál. Za mě hodně zasloužených 8/10. Pecka. ()

Janoss98

Po dokoukání jsem byl velmi mile překvapen. Film by měl ukázat dětem, že život není zamozřejmost a že si musí jít za svými sny, ale také se věnovat svému okolí. Myšlenka velmi pěkná a tohle roztomilé zpracování snad ještě víc :) Nebojím se tedy dát 5* a nějakých 90% ()

Alvin

Od spojení s Disney měly nové filmy Pixaru občas kolísavou kvalitu, ale tímhle kouskem se opět vrací na trůn oDUŠEvnělých animáků, co potěší všechny členy rodiny. Krásná realizace světa před a po našem pozemském bytí... doufám, že s těma dušema to opravdu takhle funguje ;-) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

93. Ceny akademie - výsledky

93. Ceny akademie - výsledky

26.04.2021

Dnes v noci proběhl 93. ročník předávání Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Ceremoniál se odehrál kvůli stále trvajícím protiepidemickým opatřením zcela netradičně ve velmi… (viac)

Ceny BAFTA ovládla Země nomádů

Ceny BAFTA ovládla Země nomádů

11.04.2021

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních filmových cen Britské akademie (BAFTA) za uplynulý rok. V počtu nejvíce nominací (7) vedly shodně snímky Země nomádů a britské… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+