Myši patria do neba

• Česko Myši patří do nebe (viac)

Myška Šupito rada všetkých presvedčuje o tom, že je najodvážnejšou myškou na celom svete a že sa vôbec ničoho nebojí. Ale opak je pravdou, v skutočnosti sa pokaká zo všetkého, čo sa okolo nej šuchne. Jej vytúženým prianím je byť rovnako statočná ako jej otecko. Ten sa dokázal s nasadením vlastného života postaviť desivému lišiakovi, postrachu celého lesa. Boj síce nevyhral, stal sa ale obdivovaným hrdinom myšieho spoločenstva. Šupito chce všetkým dokázať, že odvaha je dedičná. Snaží sa zopakovať jeho legendárne kúsky napr. vytrhnúť zopár chlpov z líščieho kožuchu. Za cieľ si vyberie spiaceho mladého lišiaka Bielobruško. Všetko sa nakoniec zomelie trochu inak, než si malá myška predstavovala. Lišiak sa nečakane prebudí a naháňačka končí nešťastne pre oboch. Šupito aj Bielobruško sa dostanú do zvieracieho neba.
Pri pokuse vyhnúť sa vstupnému očistnému kúpeľu v nebeských kúpeľoch na sebe myška aj lišiak opäť narazia a vďaka spoločnej nechuti k umývaniu sú prinútení pokračovať v ceste spoločne. Putujú po nebeských atrakciách aj po magických zákutiach, zažívajú najrôznejšie dobrodružstvá a nečakané stretnutia a navzájom sa spoznávajú. Šupito je na Bielobruško najskôr poriadne naštvaná, ale postupne si uvedomuje, že je iný než ostatné toľko nenávidené líšky. Na ceste nebom musia obaja spoločne prekonať rôzne nástrahy, splniť úlohy a prekonať prekážky. Vznikne medzi nimi podivuhodné priateľstvo a na konci ich putovania na nich čaká veľké prekvapenie. (Cinemart SK)

Gulde

Na české poměry nevídaný snímek. Kouzelné, a troufám si říci snad až dokonalé vizuální zpracování, a navíc snímek pro děti, který má hlavu a patu a je v něm ukryto mnoho mouder. Smekám! ()

gonga

Dojemný, vtipný, skvěle natočený s kvalitními triky, se skvělou hudbou, film minimálně evropské úrovně, o kterém jsem přesvědčen, že bude mít úspěch i jinde než v Česku. ()

Aurus

7/10. Ok od tohohle filmu jsem čekal sračku ale nakonec se tak nestalo což sem překvapen. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Za mě velmi povedený Český film. ()

Danqo

Výborná animácia. Škoda, že sa to „podlizovalo“ detskému divákovi zopár scénkami a výskaním, ktoré bolo trochu otravné. Možno práve kvôli tomu sa z toho nestane kultovka on-repeat. Český dabing skvelý (slovenský som po pozretí trajleru zavrhol, to by bolo utrpenie – shout out to dafilms, že umožňuje cez českú verziu sledovať film po česky). ()

Mallinali

Jsem nadšený. Uprostřed to trochu ztratilo dech a manželka začala řešit rekonstrukci koupelny, ale konec nás uzemnil. Ty roky připrav jsou fakt znát a vizuálně jsem se kochal jako Číňan ve psím útulku. ()

Saur.us

Animaci na světové úrovní (úplně vidím Andersonova Lyšáka) podkopává nepříliš poutavá adaptace z pera jinak vždy výborné A. Nellis. Je to znát především v prostřední části, která se ale naštěstí překlene do krásného finále. ()

loki5

Celkem příjemné překvapení. Velmi povedená animace na které je vidět jak moc na tom tvůrcům záleželo. Zároveň je tu (především na český film) zvládnutý scénář, který má  počátek a cíl a hlavně daný řád a smysl. Co mě překvapilo je rovněž to, že je film i celkem vážný a dojemný tam kde má být a stejně tak má spoustu takových drobných vtípků a není ani na chvíli střeštěný a komediální za každou cenu (další překvapení u českého filmu). Doufám že tohle bude mít úspěch a dá těmto lidem šanci pokračovat. 85% ()

L'Alpagueur

Vynikající český animovaný film, jehož hlavní předností je, že se nesnaží bezmyšlenkovitě napodobovat holywoodské vzory. Naopak klade důraz na psychologii postav, zároveň zůstává srozumitelný těm, komu je určen, tedy dětem. ()

Ema57

"Je těžký se nebát, když jsi malá myš, ale když máš kamaráda, jde to líp." Kouzelný příběh výjimečné myšky Šupito a lišáka, myšovraha, ale na konec kamaráda, který Šupito, které se na " onom " světě stýská, protože to doma voní líp,  konejší překrásnou písničkou: koruny stromů se i v podzimu češou, lišáčka na listí do nory snesou, lišáčka na listí do pelíšku dají a koleny stromů spánku kolébají... Emotivní, úžasná animace i pasující hlasy zvířátek. ()

geek.ondra

Srdcervoucí, nádherné a neskutečně citlivé. Grimmová s Bubeníčkem natočily animovaný doják za který by se nestyděl asi ani samotný Pixar. Děti se pobaví, dospělí si popláčou a Český lev pro nejlepší animák již má svého vítěze. Gratuluji. 8,5/10 ()

anitae

Myška Šupito a vypelichaný lišák. Příběh je to pěkný, ale nevzalo to za srdce mě ani děti, tak nevím. Stále jsem si říkala, že na dotek by byly tito plyšáci nepříjemní:) Ale stále je to za mě hodně hodně povedený příběh. ()

feryk

Bál jsem se, co z toho vyleze. Komedie to rozhodně není, ale jako poučný dětský film to má svou váhu. Děj je příjemný a animace slušné. Kupodivu po rozpačitém začátku jsem vydržel až do konce a musím dát čtyři hvězdy, zaslouží si to. ()

bararich8

Vizuálně krásně zpracovaný kousek, zase konečně něco pěkného vzešlo z toho malého rybníčku českého. Příběh pro děti asi trochu drsnější, ale pro předání ponaučení to funguje výborně, za mě super práce. 5* ()

sykyntosh

Opravdu kouzelný film o překonávání strachu, který se sice tváří jako pro dětské publikum, ale dospělým toho předá možná o něco víc. Tady chybělo k dokonalosti velmi málo. Ačkoliv z počátku to vypadalo, že se mi film příliš zamlouvat nebude, tak cca po každých deseti minutách si mě stále více dostával až k naprosto srdcervoucímu závěru. Ten sice byl trochu klišovitý, ovšem stará dobrá klišé na diváka fungují. ()

E lan

Příjemná zajímavě (tak trochu postaru) animovaná pohádka, která naše děti i poučí. Přiměřená délka, vynikající hlasy českých herců a tak nějak dobře dětská animace. Jen toho humoru mohlo být přeci jen o něco více. ()

Likan7

Dojemný, až nezvykle citlivý film, ale ani v jednom momentě mě to nedojalo, nebo alespoň více nezaháčkovalo. Jen mam trochu dojem, že z toho budou mít děti deprese (nebo nic nepochopí), a dospělý naopak budou nadšený. Pro koho to vlastně je? ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen… (viac)

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace