Loli paradička

• Česko Loli paradička (festivalový názov) (viac)

Romantická komédia o láske dvoch „nešťastníkov“ z východného Slovenska. Smiešno-smutný príbeh o nádeji a trpkosti života. Keď sa Milan, jarmočný predavač cukroviniek, dozvie, že Veronka mu ukradla dva turecké medy, pretože bola hladná, zľutuje sa nad ňou a kúpi jej obed. Veronka sa chce Milanovi odvďačiť a ponúkne sa mu za predavačku do stánku. Medzi oboma to zaiskrí a po búrlivej noci v lacnej ubytovni na okraji mesta sa do seba zaľúbia a začnú si plánovať spoločný život. Veronke pritom neprekáža, že Milan nemá nohu. Milanovi zasa neprekáža, že Veronka je Rómka. Prijme však takúto „nekonvenčnú“ dvojicu aj spoločnosť? Podarí sa Milanovi a Veronke obhájiť svoju lásku? (Forum Film SK)

AndrewNewman

Koniec ma rozsekal. Ak ide o nadväzovanie na pomyselne pokračovania tak je to super, ak však ide o zakončenie pribehu, tak to bola pekná blbost. Pretože tvorcovia určite chcu, aby sa z tohto filmu stal kult a slováci nebudu oslavovat film, ktorý mal tak nesmierne tŕpky koniec. Za to určite sťahujem jednu hviezdu. Tú ďalšiu za brutálny dialekt. Som z východu ale toto bolo aj na mňa moc. Zo začiatku vám to vyhučí dieri do hlavy, ale potom to slušne tiahne. Tie tri hviezdy dávam za veľmi peknu hlavnú hrdinku, ktorá vám je bude sympatická, za skvelé momenty pri spoznávani oboch hrdinov a za sprievodnú hudbu. Film ma prekvapil, pôsobil veľmi fajn a občas naozaj aj vtipne, od srdca. Ale ten koniec... ach jaj ()

jokino

Film je čisto regionálna záležitosť a snaží sa byť priamo zameraný na konkrétnu skupinu divákov. Východniarske nárečie je ok, o hereckých výkonoch sa tu však nedá nijako hovoriť a príbehovo to má úplne jednoduchý dej. Pre mňa ako jemná, trpko - smutno - malinko veselá a z istej časti vtipná komédia, vychádzajúca z určitej reality, na jedno pozretie, sa to dá. ()

solisoli

Ťažko hľadať odpoveď, ako to naozaj je. Ale rozhodne tento sympatický nenútený príbeh z tradičného prostredia východného Slovenska musel každého normálneho Slováka zaujať. Pekne spracované, pôsobivé herecké výkony na to, že sa nejednalo o rutinné osobnosti, prekvapila hlavne prirodzená realita, ktorá poskytla príjemný pocit z tohto ponúknutého diala mladých slovenských tvorcov, ktorým rozhodne nechýba talent. ()

44adamko44

Na slovenské pomery veľmi pekná tragikomédia s rómskou tématikou vedená v jednom z východoslovenských nárečí, ktoré vynikajúco prispelo k autenticite celého diela. V rámci celého Česka a Slovenska by sa tento film v mojom rebríčku domácich filmov za rok 2019 určite ocitol v top 10. Odporúčam. 4/5 ()

skaza

Toto je naozaj lokálna záležitosť, kde boli predovšetkým uspokojení diváci východného slovenska :-) ...Atmosféra v kine bola vynikajúca, smialo sa celé kino, na hláškach, ktoré su typické pre nás východniarov. Bola som veľmi milo prekvapená, lebo film vykresľoval realitu takú, aká naozaj je. Michal Slotész bol jedným slovom uveriteľný. V hodnotení dávam dole jednu hviezdu za ukončenie filmu, pretože som záverečné titulky v tejto fáze filmu absolútne nečakala. Verím, že sa chystá pokračovanie... ()

Fajolo

Nedá mi, aby som tento film neporovnal s iným - Ružové sny. Podobný námet, menej romantiky, ale oveľa viac naivity u hlavnej hrdinky. ()

rigby

Oba hrdinové jsou sympatičtí a funguje to mezi nimi. Ale k divákovi více promlouvá hlavní hrdinka, než hrdina. Ten je trochu moc uzavřený a nejde k němu najít cestu. Jsem rád, že se potvrdilo, že každý film nemusí mít šťastný konec, nebo vlastně vůbec nějaký konec. Prostě jen jeden výsek z života a jde se dál. Vzpomínky zůstanou... ()

brasek

V kope braku slovenského filmového a televízneho braku jeden výnimočný dobrý projekt. Dementná Čiara nesiaha tomuto filmu ani po členky. ()

Cigalone odpad!

Bez škrupulí a úplne jednoducho, prízemne, musím toto dielo označiť za totálne fiasko! V prvom rade som neveril hercom takmer ani to, že sú herciami (okrem Soltésza, jemu tieto alko postavy sedia zjavne aj vo filme). Úplne nasilu tlačená stereotypná predstava o Rómoch, ktorú nezvládla ani samotná protagonistka, lebo sa v roli evidentne necítila komfortne, bola umelá ako Belohorcovej prsia. Snaha o gádžovanie vyznela viac tragicky ako komicky. To už mohol nadabovať Béla Bugár alebo aj Andrej Danko. Efekt by bol taký istý. Dej bol natiahnutý, krásne išiel, rozpitvával situácie a scény nadväzovali neprerývane. Ok, ale ten koniec? To mal byť pokus o americké ukončenie filmu? Američania tomu dávajú aspoň pozvoľných 20 minút. Ale títo taviči filmového zážitku a diváka tomu nedali možno ani 5 minút. Z ničoho nič Veronka odišla, Milan ju hľadal, a koniec filmu. Čistá habaďúra na diváka. Čo malo byť zmyslom a cieľom? Absolútne nezvládnuté dielo, surovo gilotínou preťaté v polovici. Na AFF sa ľudia smiali, lebo..prečo? Lebo tento národ sa vie baviť už len na primitívnostiach a lá Horná Dolná a Mojsejovci? Autori aj národ by sa mali nad sebou zamyslieť, lebo "kto mal rozum a odvahu emigroval von". Ďalší Frasierov klient - tzv. výtvarník - Peter Kalmus, pre istotu tvrdil, že iba to najlepšie je na Art Film feste...asi už videl seba na plátne, tak ego erectus level 9000. Dobrú noc a neodporúčam tento film. Alebo odporúčam..pre ponaučenie..ale určite sa nenamotávajte! P.S.: Je to Loli paradYčka. ()

Crayve

Od začiatku do konca sa rehotala celá sála. Veľmi dobrá komédia! Je zaujímavé, že stačí niekoľko replík vo východniarčine a musíte sa zasmiať. Príbeh je síce jednoduchý, ale pekný a na takúto oddychovku primeraný. Charakteristiky oboch hlavných postáv sú veľmi sympatické. Jediné mínus je slabší herecký výkon Kamily Mitrášovej na začiatku filmu. Neskôr to už bolo lepšie. Taktiež to gadžovanie najprv nepôsobí prirodzene, ale nasilu, akoby sa snažil Bratislavčan hovoriť v šarišskom nárečí. Inak som veľmi spokojný, že raz za čas sa aj Slovákom podarí natočiť chválihodný film. Koniec otvorený, zaujímavý, tak to mám rád. ()

Capri2016

Prvoplánovo vtipná komédia z východného Slovenska, ktorá sa sčasti odohráva v šarišskom nárečí. Máme tu nesúrodú dvojicu - sympatického postihutého Milana a jednoduchú, naivnú a žensky prefíkanú rómku Veronku. Chémia medzi hlavnými hrdinami funguje skvele. Michal Iľkalnin stvárnil úlohu Milana uveriteľne. Príjemným prekvapením filmu bola Kamila Mitrášová v úlohe Veronky. Neviem, či uspeje aj v iných úlohách v budúcnosti, ale úloha Veronky jej sadla perfektne a ona je hlavným ohnivkom filmu. Bez nej a jej vtipných a naivných komentárov by som si ja osobne film určite tak neužila. Skvelý bol aj Michal Soltész v úlohe "typického" podnikateľa, jednoduchého chlapa z východu, pre ktorého je alkohol ako keby chlebom každodenným. Okrem atmosféry východňárských jarmokov a zábav je práve on zrkadlom lokálnej spoločnosti. Po inom vynikajúcom filme Pásla kone na betóne, bol toto ďalší film z východného Slovenska, ktorý ma svojím spôsobom potešil. Loli paradička (červená paradajka) bola proste parádička. ()

Martinko991

Celkom kvalitný snímok ktorý ľahko schová do vačku, ďaleko propagovanejšie slovenské filmy. Hlavne som tomu všetkému veril, režisér to natočil realisticky, film pobaví a na nič sa nehrá. ()

pornohavo

Pár krát som sa naozaj schuti zasmial, aj keď ten koniec do stratena sa mi nepáči. Tu niečo tvorcovia nedokončili, nedomysleli, to je ale môj subjektívny pocit. Za mňa najlepší výkon podal jednoznačne Mišo Šoltész. Myslím a verím že príde pokračovanie. V rámci slovenskej kinematografie sa jedná jednoznačne o pozitívny počin. 60% ()

Fibonacci

❤️🗣Poviem vám, Leute, priamočiara komédia má vyzerať presne takto. som východniar (Vranov and Topľou), a preto mi prišla každá scénka vo filme vtipná alebo aspoň úsmevná. smejeme sa na sebe, lebo takí sme. nebudeme si štekliť ušká a neklamme si. kľúčové v loli 🍅 boli postavy v ich autentičnosti. nikto netlačil príliš, a preto mi to bolo velmi sympático. uplne ale pochopím ak západu🇸🇰 sa toto veľmi pozdávať nebude. nevadí. kino mladosť sa večer smialo a myslím si, že to je podstatné. ja som sa splakal. dakujem! 🖤🔥 ()