Česká rodinná komédia nakrútená podľa predlohy M.Twaina o dobrodružstvách a láskach chlapčenských liet. Traja nerozluční kamaráti Tomáš, Jožka a Hubert žijú v pokojnom mestečku Levín. Tomáš žije u energickej tety a strýka, ktorým poriadne oživuje život. Jemu zasa robí prieky zlomyseľný bratranec Štěpán. Po neskorom príchode a potupnom potrestaní sa Tomáš rozhodne získať odmenu pre najlepšieho žiaka... (RTVS)

BadCough

Kultová a najviac napozeraná detská komédia môjho života. Skvelé dialógy, skúsení herci na čele s Ivou Janžurovou, ktorým sa statočne vyrovnajú aj detskí predstavitelia. ()

cm hardy

Na tenhle film bych se mohl dívat pořád dokola. Kdyby byl tento film natočen někdy v této době, určitě by nesklidil takovou chválu. ()

tranquill

"Nemoh bych, prosím, dostat raděj ten druhý tělesný trest?" Krásná dobrodružná komedie a pro mne kultovní snímek s vynikajícími výkony dětských herců ale samozřejmě i našich dospělých hereckých hvězd a k tomu i skvělý hudební doprovod. "Ale neee.. Ale jooo.. Ale neee.. Ale jooo!" ()

dalziel

Môj obľúbený  detský film.Len v kine som to videl 3krát.Za komančov nedeľné detské predstavenia v kine toho veľa neponúkali,ale toto som zbožňoval. Bomba. ()

kluzo

Jeden z nejoblíbenějších filmů mého dětství. Paní Janžurová a pan Somr rozehráli svůj komediální koncert. Pan Augusta trošku v pozadí, ale určitě taky nezapomenutelný. ()

Razzor_82

"Nestůj a pojď, nestůj a pojď." Tahle podle někoho dětská klasika mě nebavila už jako děcko. Pro mě je to stále partička nesympatických spratků, která mi není po chuti ani po letech. Jejich dobové vylomeniny mi nepřišli vůbec vtipné. Dějově hodně chabé. Hvízdací melodie je to jediné co zůstane dál v mé paměti. 4/10 ()

Odpadlik

Kdo by tohle neznal, skvělá atmosféra, herecké výkony (je vidět, že si natáčení herci užívali), výborná hudba, tohle se prostě dá vidět kdykoliv. ()

Sosak

Nerozumím tomu, co se komu na tomhle filmu může líbit. Bylo to ubíjející jako hovory několika tetek nad oschlými sušenkami a káfetem...kávou... Nabavila mě ani jediná minuta z toho vyprávění a ti kluci neumí hrát. Snad jenom kostýmy a takový to historický prostředí bylo pěkně udělaný, jinak mě to vůbec neoslovilo a nikdy ani neosloví. ()

sanikope

Neuveriteľná nuda!!! A ten infantilný svet dospelých? 2 hviezdy iba za výpravu ktorá mi samozrejme evokuje spomienky na detstvo a za chytľavú melódiu. Inak vrelo odporúčam na poobedné schrupnutie, snová nálada tohto filmu pôsobila na mňa úplne omračujúco a už sa teším ak nabudúce nebudem môcť zaspať tak vytiahnem toto DVD dám si kafíčko po obede a budem mať vystarané, možno si film i časom obľúbim. ()

lol xD

Tak jsem se na to zas teďkon koukala a opět jsem si připomenula, jak skvělý film to je. Když jsem byla v jejich věku, byla jsem podobná jako oni, ale dneska všichni malí prcci sedí u compu a hrajou hry. Prostě tady u toho filmu není co vytknout a souhlasím tady s ostatními, když řeknu, že tento film budu mít ráda pořád a pořád, že nikdy neomrzí a že se na něj podívám ještě nejméně stokrát. ...Já prostě žeru tu písničku ! Tak nestůj a pojď, tak nestůj a pojď tá dá dá dá. !!! ()

Mistr.Proupr

Určitě nejlepší dětský film, který jsem jako dítě viděl snad stokrát a když jsem se na něj díval nedávno znovu, uvědomil jsem si, jaké štěstí jsem měl, že mé ranné dětství bylo alespoň malinko podobné, tedy nepočítačové. ()

matysek2425

Kamera,hudba,titulní píseň,herecká obsada a Michal Dymek s Majdou Reifovou a jejich legendární"ale jó...ale né".Nesmrtelná klasika a nostalgická vzpomínka na dětsví,které se díky tomuto filmu nezdá být až tak dávné. ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

17.07.2023

Letní filmovou školu slavnostně zahájí v sobotu 29. července na české poměry nadstandardní žánrový snímek Bod obnovy. „Přesně po 60 letech (!!!) od premiéry legendární Ikarie XB1 se česká… (viac)

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)