Prázdninová komedie o holkách krásně praštěných. Patnáctiletá Kateřiná Krásná žije se svými rodiči - kastelány na hradě Krabonoši. Je "otrávená" pomyšlením, že stráví svoje prázdniny v neútulné pokladně hradu. její - podle jejího názoru - nudný život na Krabonoši je narušen příchodem studenta Petra, který by měl na hradě dělat průvodce. Katka se do něj zamiluje a marně se snaží upoutat jeho pozornost a to opravdu všemi způsoby, dokonce i fingovanou krádeží vzácných korbelíků z hradní sbírky. Katka má sice průšvih, ale ten konečně přiměje Petra, aby si jí všiml. (oficiálny text distribútora)

Fajt

4 hvězdičky za Bouzov a staré dobré herce. Pouze nechápu proč museli být dabováni St. Tříska - Lipským a Fr. Husák - Zd. Řehořem. ()

Gamekeeper77

Průměrný film ze života jedný puberťačky ovšem krásně vonící dětstvím, létem a vzpomínkami na tolik oblíbené prázdninové výlety po našich hradech a zámcích. 65%. ()

ostravak30

Přiznávám, že mám tyhle letní komedie pro náctileté a rodiny rád. A že jich v osmdesátých letech bylo natočeno. Jako hub v lese po dešti. Kopretiny pro zámeckou paní navíc lákají nádechem dobrodružství a tajemstvím hradu. A pak také Sylvu Julinovou - velmi hezkou dívku s přirozeným talentem. Škoda, že v herectví nepokračovala. Z dnešního pohledu samozřejmě působí tyhle pubertální filmy trochu zvláštně. Hlavně když mají Rafťáky a Gympl. Bohužel pro mě osobně se film pohybuje na hraně dvou a tří hvězd. Hlavně za ten neskutečně příšerný dabing u zkušených herců. Nikdy nepochopím, proč tohle někoho napadlo. A pár úsměvných momentů zde také najdeme. V kombinaci se zámeckou hudbou a v romantickém prostředí je to docela milá, chvilkama i poetická záležitost ne letní nedělní, nudou prosáklé, odpoledne. ()

Frog.cz

Jako jo ale koho napadlo napadlo předabovat mladého Pavla Kříže - Romanem Skamene, Husáka - Zdeňkem Řehořem, Stanslava Třísku - Lipským a Pavlušu - Lábusem, tak to jsem jako opravdu nepochopil..... ()

Pitryx

Tomuhle snímku odebírám tři z desíti za ten přiblbý předabing. Proč to režisér udělal? Aby pokazil zážitek z jinak dobrého snímku? Nebo mu snad hlasy českých herců vadily jen tak? Nakonec, je to jedno, pan Pinkava tím u mne klesl na dno čert ho za to musí prohánět po poli snad třicet roků. Takovou blbinu by snad neudělala ani opice Tereza z jeho předchozího filmu. Jinak je však film pro mne skvělý, hlavně když si tam pohazují mým první kazeťákem, co jsem v životě měl. Slečna Julinová je tu naprosto perfektní a ostatní také. Jen ty jejich hlasy, to je prostě pro mne nepřijatelné. 70 %. ()

honzic

Pěkný romantický film ze zámeckého prostředí s dobrými herci. Na druhou stranu zamrzí slabší závěr a menší dějovost, ale jinak skvělá hudba. Hodnocení: 65 % ()

Zoltar78

Možná není moje hodnocení úplně objektivní, ale já tyhle prádninové komedie pro mládež z let dávno minulých doslova miluji. Sálá z nich taková ta pravá letní prázdninová pohoda, která z dnešních filmů úplně vymizela. Líbí se mi na nich ta bezprostřednost, žádné hraní si na umění, jejich cíl byl jasný, příjemně pobavit a já to beru. To vše podpořeno krásnou hudbou Karla Svobody a zasazeno do malebného prostředí hradu Bouzov. Příjemně se na to kouká. Škoda, že se takové filmy už dneska netočí. Z nostalgie a lásky k těmto filmům hodnotím tak jak hodnotím. ()

Luswani

Herečka v hlavní roli je značně nesympatická a není v tom sama. Taky nerozumím tomu nesmyslnému předabování některých herců. Scénář bezduchý. Celkově špatný film. 20% ()

natalanka

pravé léto, pravé dětství, pravé dospívání, humor mě osobně velmi blízký. Takový jsem jako slečna přesně prožívala. Jen ten hrad mi chyběl :-) :-) ()

sharka.68

Když tohle natáčeli, byla jsem stará jako Kateřina Krásná (Sylva je +4)..byla jsem i tak praštěná a nápadů jsme měly možná víc a pošahanějších, než ty holky z filmu....a s tímhle filmem, ve mně ožívá ta základce odrostlá holka a cítím vůni právě natrhaných kopretin...že Bouzovu říkají Krabonoš, jsem tvůrcům dávno odpustila, ten dabing ne...vánočka s marmeládou je moje noční můra a Joachima Štampacha bych jako zpovědníka brala i na tom obrazu... no a pak je konec, já se vrátím do reality a chvíli mám zavřený oči,aby se ty slzy, skoro 40 let staré nostalgie, nehrnuly ven... ()

Cibulka_C

Jakoby můj názor, že Jana Hartla úplně nenávidím, sice nikoho nezajímá, ale tady musím lehce přimhouřit očko a upřímně říct, že tu byl super a ani mě tolik nes💩al. Film pohodička, typická osmdesátková ideálka, docela mě bavila, trochu mi to připomnělo film Stav ztroskotání (1983), děcka v létě o prázdninách, hrozně super a milá atmosféra. Vždycky mě hrozně nemilosrdně zahřálo u srdce, když se Hartl praštil do hlavy. Dětští herci prostě uměli hrát a byli hrozně přirození. Skoro jakoby nebyli ve filmu. 🙈🖤 A ještě jsem stihla pochytit ten dabing českých herců českými herci. Třeba jeden byl namluvenej Jiřím Lábusem a já si furt myslela, že tam hraje Lábus. Když už ty lidi chtěli předabovat, tak měli najít nějaký dabéry a ne herce, kteří v té době byli známí. 🤦🏼‍♀️ Docela kreativní námět o životě na zámku. Doporučuju a za mě rozhodně 10/10. 🙌🏻 ()