Kto mi ide po krku

• Česko Kdo mi jde po krku (viac)

Miestna hasička Hannah (Angelina Jolie) sa ešte stále nespamätala z tragickej udalosti, keď pred niekoľkými rokmi pri lesnom požiari zahynuli traja ľudia. Bolestné spomienky sa snaží potlačiť tým, že sa zámerne pripravuje na nebezpečné situácie a oddáva sa samote na vrchole rozhľadne uprostred divočiny v americkej Montane. Jedného dňa tam náhodou nájde vydeseného dvanásťročného chlapca. Connor (Finn Little) je skrvavený a traumatizovaný. Spoločne musia utekať nepriestupným lesom počas silnej búrky, ale netušia, že na nich číha ešte väčšie nebezpečenstvo: dvaja neľútostní nájomní vrahovia, ktorí sú chlapcovi v pätách. Medzitým vypukne obrovský lesný požiar, ktorý pohlcuje všetko, čo mu stojí v ceste. (TV Markíza)

theSaint

Už když jsem viděl trailer jsem zbystřil, protože to zavánělo průserem. Vůbec mi to na Sheridana nesedělo. A nepletl jsem se. Jolie nikdy žádná pořádná herečka nebyla a nikdy nebude, tam, kde Olsonka překvapila, Jolie zůstává zkostnatěle svá. Mdlé, nudné, hloupé, zbytečné. Druhý nesmysl v řadě po 'Without Remorse'. Dříve precizní Sheridan začíná zkratkovitě servírovat pěkné chujoviny a ztrácí status jistoty. Neskutečné faux-pas. ()

Chundys

Teda to fakt snad Taylor Sheridan nemyslel vážně ne? Že je od stejného režiserá Wind River se snad ani nechce věřit! Tady si to ode mne nezískalo odpad jen proto, že mam fakt rád přírodu a kdysi jsem měl rád zuboženou Angelinu Jolie, tak ze soucitu je ta druhá hvězda. Ale teď je smutné na ní vůbec koukat. Hlavně že je štíhlá ty vole! ()

Kopi1

S přimhouřenýma očima dávám 3 hvězdy. Film v ničem nevyniká, duo zabijáků se v jednu chvíli chová dobře, ale když přijde na řadu střelba, tak mi přijde, že nastává panika. Na film se koukalo ale vcelku dobře, stopáž akorát, Angelina dobrá, prázdná místa zde občas byla, blesky radši komentovat nebudu, požár vypadal poměrně dobře. Rozhodně zde ale není nic, co bych si měl pamatovat a na film se rychle zapomene. ()

Rockerman

Už z toho začínám být paranoidní. Velitel hasičů opět žena a další žena, která všechno zachraňuje. Ta je navíc černoška a hádejte s kým žije? Je tu i pár divných, nelogických věcí. O dvou vrahounech s lordem Bejlišem v čele, kteří jdou přes mnoho mrtvol aniž bychom se dozvěděli proč tady píšou jiní. ()

Hapretor

Na zabití času ok ... jeden z mnoha ... "digitální" oheň a některé scény k smíchu ... proč to více nedotovali ? ... utrácejí peníze pořád a pak se na tohle nezmůžou ... a bohužel Angelina už vypadá ... no slušně řečeno hubeně a unaveně ... už to není taková kočka ... takže nebylo moc na co koukat ... ale opět se potvrdilo, že na bezcharakterní hajzly se Aidan Gillen hodí snad nejvíc ze "všech" ... ()

BOURQUE

Thriller s prvkami drámy a akčných scén v kostýmoch B-čkového filmu. Zápletka celkom triviálna, tvorcovia sa ani nesnažia s jednotlivými prvkami príbehu trochu lepšie kombinovať. Záver vypadá tak, akoby tvorcovia narýchlo „zaimprovizovali“. Z hereckej stránky absolútny priemer, avšak Angelina Jolie (ktorá po dlhšom čase už trochu vypadá v lepšej forme) sa snaží zniesť do svojej postavy aspoň trochu viac. Od režiséra/scenáristu Taylora Sheridana je to po nadpriemernom Wind River veľký krok dozadu. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

Isomut

Áno, pozerať sa to dá, celkom svižne to uteká, ale akosi tento film nemá jasné, na čo sa chce zamerať. Chce byť akčnou naháňačkou v krásnych lesoch alebo sa chce hrať na bojovníka s ohňom, ktorý tam koniec koncov iba vypĺňal stopáž. Taktiež som si myslel, že ma na konci počká celkové vysvetlenie a dolapenie hlavného objednávateľa, kvôli čomu sa vlastne celá naháňačka odohrávala. ()

Vabr

Představte si takovej ten typickej film, kde se někdo důležitej, kdo ví něco, co nemá, ocitne v ohromným americkým lese a potřebuje se někam dostat, zatímco po něm jdou zlí agenti, ale na pomoc má naštěstí někoho, kdo je v těhle survival věcech zběhlej. Tak to je přesně tento film. Nenabízí nic víc, takže pokud už jste několik takových viděli, není to nic pro vás. Všechny postavy jsou mírně nesympatické a nad jejich chováním se člověk občas musí pozastavovat. Angelina nesmyslně skáče z věže, jak kdyby dokázala předpovídat budoucnost. Na poli, kde řádí blesky, bůhvíproč se předhání s klukem, jak kdyby jim to mělo pomoct se vyhnout bleskům. Agenti amatéři, kteří neumí ani pořádně střílet, jejich kill count není sice malý, ale zato velmi soft. Připadalo mi, že čerňoška ze školy o přežití, jako by nikdy žádnou školu o přežití neabsolvovala, protože trefit se 4x vedle je teda umění na to, že prý vede školu o přežití. Její fight s agentem je lepší ani nekomentovat, protože taková situace je velmi nepravděpodobná. Co mě trochu vytáčelo, bylo, že ani nevysvětlili, proč přesně po něm jdou. Tím se akorát potvrzuje jednoduchost už tak dost neoriginálního nápadu. Oheň 🔥, na který film lákal, byl tak strašně bezvýznamný a směšný, že ani nestál za pozornost. Očekával bych také vložení více Angeliniho traumatu z ohně, ale asi se vážně mělo jednat o samoúčelný film. Celkově bída a dal bych normálně 2*, ale za to, jak už ohraný nápad to je, dávám 1*. Vyhodnocení: Ani Angelina jim to nezachránila ()

dalziel

Dobré obsadenie, jednoduchá zápletka a priamy dej a čo je najdôležitejšie,  že to nie je celé len o Angeline.60%.Ten Malíček má vážne na tie baby pech. ()

aR3Zz

To bylo trapné! Měl jsem dát na instinkt a film ani nepouštět. Sledovat komplexy hlavní hrdinky z rok staré události, nepovedené interakce s mladým klukem a dva nájemné zabijáky s pro nás neznámým motivem bylo utrpení. Navíc tyto ostřílené hochy z branže sundá těhotná černoška (seriously?!) a nasraná Angelina s kladívkem... 20% ()

Hpatrik

Skrz na skrz průměrné se spoustou typicky amerických klišé. Nicméně jako nenáročná podívaná to funguje obstojně, dobře se na to dívá a má to únosnou stopáž. Lepší dvě. ()

Hellierer

Takových šikovných lidí se na tom podílelo a taková nelogická, občas neúmyslně vtipná zbytečnost z toho vzešla. Tady se to Sheridanovi jednoduše rozpadlo pod rukama. Ještě, že to není moc dlouhé. A někdo by měl dát ten Angelině najíst. ()

Maximilianus

Kurz prežitia s Angelinou Jolie. Deň 1: Beh cez otvorené pole za mesačného svitu a bleskami o intenzite 20 bleskov za minútu na m2. Deň 2: Potápanie sa v rieke za zvukov pálenia dreva spôsobeného asi 50m vysokými plameňmi. Následne prespatie pod šírym nebom, v už spomínanej rieke. V tomto filme nebolo v lese zničené žiadne vozidlo ani iný dopravný prostriedok, pretože neboli ani použité. Jedná sa totiž o magický les, kde nie je žiadna technika, nežijú požiarnici ani nikto, je tam iba jedna chalúpka, vysoko na drevených nôžkach, nefungujú mobily, ani ich nikto nemá, nejazdia tu autá, a postavy chodia všade pešo. Našťastie sa jedná o sequel Harry and Marv strike again, takže sa jedná skoro o komédiu. Duo zlodejov, teraz vrahov sa vydáva na dobrodružnú cestu aby chytili chlapca, ktorý prežil. Ich priateľstvo bude vystavené skúške a budú si musieť siahnuť na dno svojich síl. Už teraz na HBO MAX a na každom dobrom torrentovom portáli. 5,4/10.  Angelina samozrejme natáča už iba filmy, z ktorých má benefity. Deti rastú, tak treba adoptovať ďalšie. Absolútne nezaujímavá postava, a celý film je hlavne nelogický, nenadväzujúci a v podstate o ničom zaujímavom. ()

Likan7

Jak může někdo, kdo natočí Wind River potom předvést něco takovýho? Kde je syrová atmosféra té pravé divočiny? Kde je skvělý scénář a nervydrásající scény? Kdo mi jde po krku je vyloženě prohra ve všem. Hoult a Gillen tu hrají dva nejneschopnější nájemné vrahy v dějinách. Tihle dva jsou opravdu Pat a Mat a jejich snaha o zlikvidování malého kluka je někdy až úsměvná. Chovají se jak po lobotomii a ani se samopalem nedokáží zabít neozbrojeného člověka. A takových lapsů je film plný. Bernthal je zbytečný, Jolie tu má skoro až vedlejší roli. Ale hlavně... VŠECHNO alespoň trochu zajímavého se děje v poslední půl hodině. Ne že by toho bylo hodně, naháněná po lese, mimoděk kolem požáru a konec. Ale aby jste se k tomu dostali, čeká vás vyloženě fyzický utrpění, během kterého se nestane vůbec nic. Hodinu se tu seznamujeme s figurkami, které se plouží ke startu tak pomalu, že jsem měl chuť to vypnout. I když má film 100 minut, nakoukával jsem ho 2 dny, ta první hodina je nekoukatelná. Sheridan byl boží, je otázka, jestli to bylo jen geniální vnuknutí velmi průměrného režiséra, nebo si tady vybral slabou chvilku. ()

rublik05

První polovinu jsem si říkal, co jsem si to sakra pustil. Působilo to na mě dojmem laciného televizního thrilleru, který je těžce nezajímavý, moc nedává smysl a je šíleně nudný. Druhá polovina už přinesla poněkud lepší podívanou, dá se říct, že tak celý film zachránila od propadnutí. Děj nabral na obrátkách, začalo fungovat nějaké napětí, došlo i na ucházející akci, akorát ta logika stále po celou dobu pokulhává. Vzhledem k hereckému obsazení jsem očekával kvalitní nebo alespoň zajímavý thriller, vyklubalo se z toho však obyčejné laciné béčko, které je sice relativně dobře natočené, avšak příště se mu s největší pravděpodobností raději vyhnu velkým obloukem. 3/10. ()

Sammy.Boy

Málo muziky za nemálo peněz. . .vlastně to všechno vypadalo na oko celkem pěkně, akorát tomu chybělo to zásadní - dobrý scénář! ()

mira.l

Hele... jako dvě, víc ne. A to jsem jako hodně hodnej. Andželíně z takových rolí prostě nevěřím ani zbla. To zaprvé. Byla to Andželína, že jo?? Si nejsem tou kupou botoxu a jiné uměliny úplně jist. Za druhé, Andželína nesmrtelná, neprůstřelná, bleskuvzdorná, ohnivzdorná, páduvzdorná, no to se taky povedlo. A pak mám taky nový poznatek. V USA mají (narozdíl třeba od Českého Švýcarska) rozsáhlé lesní požáry japonského typu. Samosetouhasilo. Hmmm. ()

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

09.04.2021

Letošní rok bude přece jen výjimečný z pohledu studia Warner Bros. Kvůli pandemii se totiž rozhodlo letos posílat všechny své nové filmy jak do kin, tak zároveň ve stejný den i na streamovací službu… (viac)

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

09.02.2021

Seriálový hit Yellowstone stanice Paramount od scenáristy a režiséra Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) se dočká prequelu. Novinka s názvem Y: 1883 dorazí na streamovací službu Paramount+ a je… (viac)